Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Negrin - 10-11-2009

Jakuzzi napisał(a):Empatii w stosunku do czego, komputerowych postaci?
Tak. Boże, ludzie na forum filmowym -- niby przyzwyczajeni do obcowania z fikcyjnymi postaciami i współodczuwania, gdy jest ku temu powód -- nie powinni zadawać takich głupich pytań.


- Mental - 10-11-2009

nawiasem, mówicie o tej gierce?



że niby tutaj można mordować niewinnych ludzi?

ok, ustalmy coś: giera zapowiada się FENOMENALNIE! a możliwość zabijanie niewinnych ludzi tylko podnosi jej zajebistość:)


- Wawrzyniec - 10-11-2009

Co do trailera - gdyby tylko w miejsce Eminema wrzucili klasyczne nuty a'la Twierdza... Ale poza tym małym niedopatrzeniem jest naprawdę fpytąga. Technicznie ta gra zabija. Ktoś tutaj skarżył się na oprawę video, ale doprawdy nie mam pojęcia, co konkretnie mu przeszkadzało. Największe wrażenie robi chyba motion capture. To wszystko wygląda cholernie żywo. W sumie jeden z powodów czyniących wiadomą misję tak mocno oddziałującą na gracza.


- Mental - 10-11-2009

a mi sie eminem w zwiastunie podoba. no moze jedynie wokal średnio pasuje, ale sam bit idealnie buduje klimat i epe.


- Wawrzyniec - 10-11-2009

Szczerze mówiąc, to myślałem, że to przygrywka do "We will rock you". To by była dopiero zajebista epa. Sam chyba coś takiego zmontuję. Może wykutaniem dorówna zwiastunowi San Andreas z jego Guns'n'Roses.


- Anonymous - 10-11-2009

Jakuzzi napisał(a):Empatii w stosunku do czego, komputerowych postaci?

Tak - dokładnie tak. Postrzeganych jak żywych ludzi w takiej sytuacji.
Kurczę...


- Jakuzzi - 10-11-2009

Ja raczej nie odczuwam empatii do postaci z gier komputerowych, a juz na pewno nie do postaci ze strzelanek. Rozumiem jednak, ze ty strzelanki przechodzisz w trybie stealth, bez jednej ofiary? W koncu nigdy niewiadomo - przeciez jeden z tych zolnierzy patrolujacych okolice, ktory idealnie nadaje sie do sprzatniecia ze snajperki, moglby byc ojcem trojki dzieci, wzorowym mezem, honorowym krwiodawca i czlonkiem Amnesty International.


- Negrin - 10-11-2009

Jakuzzi, nie udawaj niekumatego, bo akurat Tobie z tym nie do twarzy. Z jednej strony masz bondowskich szeregowych sługusów bad guya, z drugiej, powiedzmy, uczniów ze "Słonia". Takie same postaci? Ten sam poziom empatii widza? Nie? Nie mam więcej pytań.


- Glut - 10-11-2009

Wawrzyniec napisał(a):gdyby tylko w miejsce Eminema wrzucili klasyczne nuty a'la Twierdza...

Właśnie setny trailer z tego typu nutami byłby zwyczajnie nudny, Eminem świetnie tutaj pasuje.


- Jakuzzi - 10-11-2009

Negrin napisał(a):Takie same postaci? Ten sam poziom empatii widza? Nie?

Czyli twoim zdaniem dyskutowana sekwencja jest jaka? Niesmaczna? Paskudna? Oburzajaca? Rozwin troche swa wypowiedz, zamiast brnac w osobiste przytyki, bo to srednio grzeczne, a z tym z kolei tobie nie jest do twarzy. ;)


- Karol - 10-11-2009

Jakuzzi napisał(a):W koncu nigdy niewiadomo - przeciez jeden z tych zolnierzy patrolujacych okolice, ktory idealnie nadaje sie do sprzatniecia ze snajperki, moglby byc ojcem trojki dzieci, wzorowym mezem, honorowym krwiodawca i czlonkiem Amnesty International.

Oglądałeś pierwszą część Austina Powersa? ;) Bo tam się właśnie pojawia taki motyw i jest GENIALNY.


- Gal Anonim - 10-11-2009

Glut napisał(a):
Wawrzyniec napisał(a):gdyby tylko w miejsce Eminema wrzucili klasyczne nuty a'la Twierdza...

Właśnie setny trailer z tego typu nutami byłby zwyczajnie nudny, Eminem świetnie tutaj pasuje.
Zgadzam się całkowicie. Trailer jest bardzo dobry, a utwór pasuje idealnie. Kurde, Dragon Age reklamowali This is New Shit Mansona, a w grze jakieś pipowate plumkanie typowe dla fantasy... w Modern Warfare mogłaby być jakaś fajna muzyka ostrzejsza, a czasem nawet taki eminem gdzieś. Powinna być możliwość włączenia dwóch soundtracków - zwykłego, typowego dla gier i filmów albo drugiego, który składałby się z takich utworów, które umieszczają w tych trailerach jak to Till I collapse i TiNS... Bo tak to tylko winamp. :(

[ Dodano: Wto Lis 10, 2009 19:35 ]
Mental napisał(a):nawiasem, mówicie o tej gierce?



że niby tutaj można mordować niewinnych ludzi?

ok, ustalmy coś: giera zapowiada się FENOMENALNIE! a możliwość zabijanie niewinnych ludzi tylko podnosi jej zajebistość:)
A nie grałeś w jedynkę? Tzn. zakładam, że jakbyś grał to byś czekał na sequel od dawna. :) Zagraj w jedynkę, man.


- Negrin - 10-11-2009

Jakuzzi napisał(a):Czyli twoim zdaniem dyskutowana sekwencja jest jaka? Niesmaczna? Paskudna? Oburzajaca? Rozwin troche swa wypowiedz, zamiast brnac w osobiste przytyki, bo to srednio grzeczne, a z tym z kolei tobie nie jest do twarzy.
Rany, ja się już na ten temat nagadałem. Przeczytaj wątek :) A na osobisty przytyk zarobiłeś, wybacz, głupią ironią. Jestem pewien, że świetnie wiesz, na czym polega różnica w tej całej empatii, więc nie rozumiem, w imię czego spłaszczasz temat. Jeśli nie czytałeś felietonu Crova -- przeczytaj, jest dobry. On chwali pomysł etapu w MW2, ale WŁAŚNIE DLATEGO że wywołuje empatię.

A czy naprawdę wywołuje, osądzę wkrótce, bo właśnie instaluję grę.


- majlo - 10-11-2009

Negrin napisał(a):bo właśnie instaluję grę.
Ja też właśnie instaluję i od 18:00 serwery Steama zajęte i nie mogę w ogóle uruchomić gry. Szybciej - o ironio - przez torrenta bym to miał.


- Negrin - 10-11-2009

Instalujesz w sensie: ciągniesz ze Steama? Bo mnie parę "zainstaluj ponownie" zajęło zmuszenie programu do instalacji z płyt DVD :) Właśnie miele. Wychodzi na to, że military wiedział, co mówi :P


- majlo - 11-11-2009

Czy mi się wydaje, czy w MW2 nie ma możliwości wychylania się zza rogu? :shock:

Tak na szybko: misja na lotnisku - RZEŹNIA!


- Snuffer - 11-11-2009

Także mi się wydaje że nie ma.
Krótko - na poziomie regular nawet gra masakruje, jestem tuż po misjach w Rio de Janeiro - miodzik, chociaż najlepiej się bawiłem przy tej o nazwie 'cliffhanger'.
Lotnisko? Ok, tylko czemu ta sekwencja jest tak mało dynamiczna? Kamon, nawet przyspieszyć nie możemy.


- Rodia - 11-11-2009

Nie lubię was, ja jeszcze nie mam tej gry i pewnie nie będę miał z miesiąc :(

Pierwsze recki są bardzo entuzjastyczne, jak zwykle polecam Gametrailers. Pozostałe są nie mniej pozytywne ;)


- Negrin - 11-11-2009

majlo napisał(a):Czy mi się wydaje, czy w MW2 nie ma możliwości wychylania się zza rogu?
To na razie największa wada tej gry.

Lotnisko? Powiem tak: niech cholera weźmie Internet. Gdybym został wzięty z zaskoczenia, pewnie by zrobiła duże wrażenie. A tak, kiedy wszystko (łącznie z zakończeniem misji) wyciekło wcześniej...


- majlo - 11-11-2009

Snuffer napisał(a):Także mi się wydaje że nie ma.
Krótko - na poziomie regular nawet gra masakruje, jestem tuż po misjach w Rio de Janeiro - miodzik, chociaż najlepiej się bawiłem przy tej o nazwie 'cliffhanger'.
Lotnisko? Ok, tylko czemu ta sekwencja jest tak mało dynamiczna? Kamon, nawet przyspieszyć nie możemy.

Bez możliwości wychylania się zza rogu budynku, gra wiele traci. Jak dla mnie ogromny minus.

Jeśli chodzi o poziom trudności, zacząłem od razu od Veterana (przy wybieraniu poziomu twórcy zastosowali technikę Huberta Urbańskiego: jesteśmy pytani 4 lub 5 razy, czy na pewno chcemy grać na Veteranie) i trochę się zdziwiłem, bo do misji w slumsach w Rio nie był to ten sam Veteran, co w MW1.

Najlepsza misja jak na razie to cliffhanger, oczywiście. Szkoda tylko, że taka krótka. "Odpowiednik" z "jedynki" z McMillanem o wiele lepszy.

Jeśli chodzi o misję na lotnisku, również nie rozumiem, czemu dzieje się to w jakimś pseudo slow motion, w pewnych momentach nie można było nawet włączyć sprintu. Może twórcy chcieli osiągnąć jakiś naturalistyczny efekt - w moim przypadku, taki zabieg tylko mnie irytował.

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 11:09 ]
Negrin napisał(a):Powiem tak: niech cholera weźmie Internet. Gdybym został wzięty z zaskoczenia, pewnie by zrobiła duże wrażenie. A tak, kiedy wszystko (łącznie z zakończeniem misji) wyciekło wcześniej...
Masz rację. Gdybyśmy nie wiedzieli o tej misji, zrobiłaby pewnie 10x większe wrażenie. Chociaż ja przynajmniej zakończenia nie znałem. ;)