![]() |
|
PLAKATY! - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17) +--- Wątek: PLAKATY! (/Thread-PLAKATY--263) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
|
- Donia Agata - 01-06-2009 A to jak Wam się podoba? Dla mnie z lekka zachowawczy, nie powala jakimś oryginalnym ujęciem, ale ma swój klimacik, tym bardziej, gdy się wie z grubsza o kim i o jakich czasach traktuje nowy film Amenabara. Kobieta na głównym planie, Hypatia, słynna kiedyś w swoich czasach, IV wiek n.e., filozofka, matematyczka. Jej sława zniknie skutecznie wraz z nastaniem chrześcijaństwa, które raczej niechętnie widziało kobiety w roli mędrców czy naukowców, takie traktowano raczej jako niebezpieczne czarownice, mącące ludziom w głowach. Czyli ona, Hypatia (Rachel Weisz - to na pewno będzie piękna rola), a przed nią ostatnie tchnienie światła, tuż przed zapadajacym mrokiem nadchodzących czasów. No i ta "wieża" na horyzoncie, która niepokojąco wpisuje mi się w rozmaite budowle kultu fallusa. :wink: A oto plakat:
- Battonsson - 01-06-2009 Kompozycja raczej standardowa, przeciętna. Za to tematyka filmu, a szczególnie bohaterka, bardzo interesująca :) Co się zaś tyczy rzekomego kultu fallusa, to na plakacie widzimy zapewne latarnię morską na Faros w Aleksandrii. A latarnia morska ze względu na swoją funkcję, chyba musi mieć taki kształt? :grin: - Donia Agata - 01-06-2009 Ale to ujęcie! Dlaczego akurat taka kompozycja, taki pomysł na plakat na film opowiadający o zepchnięciu imienia tej kobiety w mroki niepamięci, wtedy gdy nastają czasy świetności chrześcijaństwa, ktore jak wiemy, kobietę, jej umysł i ciało, sprowadza do, ujmując rzecz kolokwialnie, parteru (męskiego najczęściej). - Craven - 01-06-2009 Twój pseudo-racjonalny ton nie przekona nikogo. To fallus bez dwóch zdań. A plakat poprawny. Niby nic specjalnego, ale jak często możemy dostawać jakieś genialne i rewelacyjne plakaty? - Azgaroth - 01-06-2009 Donia Agata napisał(a):Dlaczego akurat taka kompozycja, taki pomysł na plakat na film opowiadający o zepchnięciu imienia tej kobiety w mroki niepamięci, Jak dla mnie dlatego, żeby ładnie wyglądało i dorabianie do tego ideologii jest niepotrzebne :) - Donia Agata - 01-06-2009 Faceci to jednak nie mają fantazji. Jest, bo ma być ładnie. I tylko tyle? :roll: - Glut - 01-06-2009 To jest plakat ... - Donia Agata - 01-06-2009 Wiem, ale plakat też może być nie tylko ładny.... Zaufajcie plastykom artystom! Oni też mają fantazję i coś do powiedzenia. :) Ale chyba o tym nie muszę mówić? Wy to wiecie, tylko zapomnieliście, prawda? - Glut - 01-06-2009 Pewnie i mają. Tylko czemu się jej doszukiwać w zwyczajnym plakacie, na którym Rachel Weisz siedzi na tle miasta? - Azgaroth - 01-06-2009 Donia Agata napisał(a):Wiem, ale plakat też może być nie tylko ładny.... Zaufajcie plastykom artystom! Zwykły plakat z photoshopa, a nie jakieś dzieło plastyka. Na prawdę nie ma sensu szukać zawiłych treści tam gdzie ich nie ma. - Donia Agata - 01-06-2009 Glut napisał(a):Pewnie i mają. Tylko czemu się jej doszukiwać w zwyczajnym plakacie, na którym Rachel Weisz siedzi na tle miasta? No właśnie, Ty widzisz tylko Rachel Weisz siedzącą na tle miasta, a ja widzę o wiele wiecej.No dobra, widze, że was nie przekonam, zresztą nie dziwię się. Na pocieszenie dedykuję wam to oto sympatyczne dzieło, bez żadnych niesmacznych podtekstów:
- Anonymous - 01-06-2009 I to jest kurde ładne! :) A wracając do Twojego: to nie fallus (Tobie to widzę nie trzeba dużo żeby się kojarzyło :)), tylko latarnia symbolizująca światłość umysłu ulegającą pod naporem ciemności. - Donia Agata - 01-06-2009 No, to ja rozumiem! To lubię (jak by powiedział Silny, skądinąd nagi, stojący na balkonie swej willi) :) Też całkiem ładne spojrzenie i jakże intelektualna interpretacja, latarnia, śwaitłość, choć ja tez o światłości coś napomykałam. :) Wiesz, ja tak trochę trenuję z tymi tematami przed, już niebawem, seansem, "Antychrysta". :) - Mental - 01-06-2009 ja mam inną teorię: to jest po prostu latarnia, która ktoś tam ustawił, żeby zdynamizować kompozycje (inaczej mielibyśmy symetryczny, nudny kadr) oraz stworzyć iluzje głębi. odpalcie wasze oryginalne kopie fotoszopa i usuńcie latarnie. plakat wiele straci. - Donia Agata - 01-06-2009 Mental napisał(a):ja mam inną teorię: to jest po prostu latarnia, która ktoś tam ustawił, żeby zdynamizować kompozycje (inaczej mielibyśmy symetryczny, nudny kadr). odpalcie wasze oryginalne kopie fotoszopa i usuńcie latarnie. plakat wiele straci. Wiesz, że też tak myślałam, i to nawet był mój pierwszy pomysł (kompozycja zamknięta... tu latarnia tu pani... te sprawy...) Ale, gdy później zaczęłam jeszcze więcej myśleć, gdy sprawdziłam, kim była owa Hypatia z Aleksandrii, jak tragicznie potoczyły się jej losy, przetarłam oczy, pomyślalam jeszcze raz no i wymyśliłam. I powiem, że bardzo mi się podoba moja interpretacja, ewentualnie odpowiedź na pytanie - dlaczego akurat wymyślono taki plakat. Można było przecież zilustrować ten film na różne sposoby (jakieś wnętrza, jakieś twarze, jakieś przyrządy matematyczne - ona coś tam podobno wymyśliła, i to nie jedno), Można nawet było pokazać tę latarnię bardziej z bliska, a jednak nie - pokazano ją właśnie w taki sposób. Ja tam wiem swoje, to jest ukryty przekaz, dla ludzi (a być może tylko dla kobiet) z wyobraźnią. I tego się trzymam! :) /powtórzenia słów z rdzeniem "myśl" są zamierzone. To nie są braki w stylu/ :) - Mefisto - 03-06-2009 Shrink - uwaga! plakat nie zawiera fallusów! - Mierzwiak - 03-06-2009 Jak nie zawiera jak zawiera. Spójrz na sylwetkę Spaceya i zaokrąglone nogi leżanki - normalnie penis i moszna! - Mefisto - 03-06-2009 cholera, pewnie twórcy chcieli przez to powiedzieć, że... nie wiem, za głupim na to <ok> EDIT: tymczasem jeszcze plakacik Spider-man 4 - w sumie nie wiem po co ten film powstaje, ale można chyba powiedzieć, że plakat to najlepsze co ujrzymy w temacie - piXi - 03-06-2009 Mefisto napisał(a):Spider-man 4- w sumie nie wiem po co ten film powstajeNie jesteś targetem tego filmu (no chyba, że masz 12 lat, mieszkasz w USA, dostajesz od rodziców kieszonkowe twielkości średniej krajowej płacy w Polsce, masz 7 różnych wydań wcześniejszych części Spidermana, wszystkie gry z serii na PC, X360 i PSP, oraz trochę innych limitowanych gadżetów z logiem pająka), więc nie musisz tego wiedzieć... ;-) Z ekonomicznego punktu widzenia tylko idiota nie nakręciłby kolejnej części... ;-) Sam teaser plakat - nic nadzwyczajnego, tak wyglądają pierwsze plakaty blockbusterów . Shrink - pomysł ok, wykonanie już nie ok... ;-) - Mierzwiak - 03-06-2009 Mefisto napisał(a):tymczasem jeszcze plakacik Spider-man 4 - w sumie nie wiem po co ten film powstajePonieważ mimo tragicznych opinii fanów o SM3 Sony wie, że motłoch i/z dzieciarnią i tak będzie walić na to drzwiami i oknami. Ponieważ Sony wie, że dzięki kręceniu filmu w 3D zyski będą jeszcze większe. |