Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
PLAKATY! - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: PLAKATY! (/Thread-PLAKATY--263)



- Donia Agata - 01-06-2009

A to jak Wam się podoba? Dla mnie z lekka zachowawczy, nie powala jakimś oryginalnym ujęciem, ale ma swój klimacik, tym bardziej, gdy się wie z grubsza o kim i o jakich czasach traktuje nowy film Amenabara. Kobieta na głównym planie, Hypatia, słynna kiedyś w swoich czasach, IV wiek n.e., filozofka, matematyczka. Jej sława zniknie skutecznie wraz z nastaniem chrześcijaństwa, które raczej niechętnie widziało kobiety w roli mędrców czy naukowców, takie traktowano raczej jako niebezpieczne czarownice, mącące ludziom w głowach.
Czyli ona, Hypatia (Rachel Weisz - to na pewno będzie piękna rola), a przed nią ostatnie tchnienie światła, tuż przed zapadajacym mrokiem nadchodzących czasów. No i ta "wieża" na horyzoncie, która niepokojąco wpisuje mi się w rozmaite budowle kultu fallusa. :wink:

A oto plakat:
[Obrazek: 01-640.jpg]


- Battonsson - 01-06-2009

Kompozycja raczej standardowa, przeciętna. Za to tematyka filmu, a szczególnie bohaterka, bardzo interesująca :) Co się zaś tyczy rzekomego kultu fallusa, to na plakacie widzimy zapewne latarnię morską na Faros w Aleksandrii. A latarnia morska ze względu na swoją funkcję, chyba musi mieć taki kształt? :grin:


- Donia Agata - 01-06-2009

Ale to ujęcie! Dlaczego akurat taka kompozycja, taki pomysł na plakat na film opowiadający o zepchnięciu imienia tej kobiety w mroki niepamięci, wtedy gdy nastają czasy świetności chrześcijaństwa, ktore jak wiemy, kobietę, jej umysł i ciało, sprowadza do, ujmując rzecz kolokwialnie, parteru (męskiego najczęściej).


- Craven - 01-06-2009

Twój pseudo-racjonalny ton nie przekona nikogo. To fallus bez dwóch zdań.

A plakat poprawny. Niby nic specjalnego, ale jak często możemy dostawać jakieś genialne i rewelacyjne plakaty?


- Azgaroth - 01-06-2009

Donia Agata napisał(a):Dlaczego akurat taka kompozycja, taki pomysł na plakat na film opowiadający o zepchnięciu imienia tej kobiety w mroki niepamięci,

Jak dla mnie dlatego, żeby ładnie wyglądało i dorabianie do tego ideologii jest niepotrzebne :)


- Donia Agata - 01-06-2009

Faceci to jednak nie mają fantazji. Jest, bo ma być ładnie. I tylko tyle? :roll:


- Glut - 01-06-2009

To jest plakat ...


- Donia Agata - 01-06-2009

Wiem, ale plakat też może być nie tylko ładny.... Zaufajcie plastykom artystom! Oni też mają fantazję i coś do powiedzenia. :) Ale chyba o tym nie muszę mówić? Wy to wiecie, tylko zapomnieliście, prawda?


- Glut - 01-06-2009

Pewnie i mają. Tylko czemu się jej doszukiwać w zwyczajnym plakacie, na którym Rachel Weisz siedzi na tle miasta?


- Azgaroth - 01-06-2009

Donia Agata napisał(a):Wiem, ale plakat też może być nie tylko ładny.... Zaufajcie plastykom artystom!

Zwykły plakat z photoshopa, a nie jakieś dzieło plastyka. Na prawdę nie ma sensu szukać zawiłych treści tam gdzie ich nie ma.


- Donia Agata - 01-06-2009

Glut napisał(a):Pewnie i mają. Tylko czemu się jej doszukiwać w zwyczajnym plakacie, na którym Rachel Weisz siedzi na tle miasta?

No właśnie, Ty widzisz tylko Rachel Weisz siedzącą na tle miasta, a ja widzę o wiele wiecej.No dobra, widze, że was nie przekonam, zresztą nie dziwię się. Na pocieszenie dedykuję wam to oto sympatyczne dzieło, bez żadnych niesmacznych podtekstów:

[Obrazek: 2624.3.jpg]


- Anonymous - 01-06-2009

I to jest kurde ładne! :)
A wracając do Twojego: to nie fallus (Tobie to widzę nie trzeba dużo żeby się kojarzyło :)), tylko latarnia symbolizująca światłość umysłu ulegającą pod naporem ciemności.


- Donia Agata - 01-06-2009

No, to ja rozumiem! To lubię (jak by powiedział Silny, skądinąd nagi, stojący na balkonie swej willi) :) Też całkiem ładne spojrzenie i jakże intelektualna interpretacja, latarnia, śwaitłość, choć ja tez o światłości coś napomykałam. :)
Wiesz, ja tak trochę trenuję z tymi tematami przed, już niebawem, seansem, "Antychrysta". :)


- Mental - 01-06-2009

ja mam inną teorię: to jest po prostu latarnia, która ktoś tam ustawił, żeby zdynamizować kompozycje (inaczej mielibyśmy symetryczny, nudny kadr) oraz stworzyć iluzje głębi. odpalcie wasze oryginalne kopie fotoszopa i usuńcie latarnie. plakat wiele straci.


- Donia Agata - 01-06-2009

Mental napisał(a):ja mam inną teorię: to jest po prostu latarnia, która ktoś tam ustawił, żeby zdynamizować kompozycje (inaczej mielibyśmy symetryczny, nudny kadr). odpalcie wasze oryginalne kopie fotoszopa i usuńcie latarnie. plakat wiele straci.

Wiesz, że też tak myślałam, i to nawet był mój pierwszy pomysł (kompozycja zamknięta... tu latarnia tu pani... te sprawy...) Ale, gdy później zaczęłam jeszcze więcej myśleć, gdy sprawdziłam, kim była owa Hypatia z Aleksandrii, jak tragicznie potoczyły się jej losy, przetarłam oczy, pomyślalam jeszcze raz no i wymyśliłam. I powiem, że bardzo mi się podoba moja interpretacja, ewentualnie odpowiedź na pytanie - dlaczego akurat wymyślono taki plakat. Można było przecież zilustrować ten film na różne sposoby (jakieś wnętrza, jakieś twarze, jakieś przyrządy matematyczne - ona coś tam podobno wymyśliła, i to nie jedno), Można nawet było pokazać tę latarnię bardziej z bliska, a jednak nie - pokazano ją właśnie w taki sposób. Ja tam wiem swoje, to jest ukryty przekaz, dla ludzi (a być może tylko dla kobiet) z wyobraźnią. I tego się trzymam! :) /powtórzenia słów z rdzeniem "myśl" są zamierzone. To nie są braki w stylu/ :)


- Mefisto - 03-06-2009

Shrink - uwaga! plakat nie zawiera fallusów!


- Mierzwiak - 03-06-2009

Jak nie zawiera jak zawiera. Spójrz na sylwetkę Spaceya i zaokrąglone nogi leżanki - normalnie penis i moszna!


- Mefisto - 03-06-2009

cholera, pewnie twórcy chcieli przez to powiedzieć, że... nie wiem, za głupim na to <ok>

EDIT:
tymczasem jeszcze plakacik Spider-man 4 - w sumie nie wiem po co ten film powstaje, ale można chyba powiedzieć, że plakat to najlepsze co ujrzymy w temacie


- piXi - 03-06-2009

Mefisto napisał(a):Spider-man 4- w sumie nie wiem po co ten film powstaje
Nie jesteś targetem tego filmu (no chyba, że masz 12 lat, mieszkasz w USA, dostajesz od rodziców kieszonkowe twielkości średniej krajowej płacy w Polsce, masz 7 różnych wydań wcześniejszych części Spidermana, wszystkie gry z serii na PC, X360 i PSP, oraz trochę innych limitowanych gadżetów z logiem pająka), więc nie musisz tego wiedzieć... ;-)
Z ekonomicznego punktu widzenia tylko idiota nie nakręciłby kolejnej części... ;-)

Sam teaser plakat - nic nadzwyczajnego, tak wyglądają pierwsze plakaty blockbusterów .


Shrink - pomysł ok, wykonanie już nie ok... ;-)


- Mierzwiak - 03-06-2009

Mefisto napisał(a):tymczasem jeszcze plakacik Spider-man 4 - w sumie nie wiem po co ten film powstaje
Ponieważ mimo tragicznych opinii fanów o SM3 Sony wie, że motłoch i/z dzieciarnią i tak będzie walić na to drzwiami i oknami. Ponieważ Sony wie, że dzięki kręceniu filmu w 3D zyski będą jeszcze większe.