Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- majlo - 13-11-2009

Negrin napisał(a):Dammit ludzie, trailerów nie oglądaliście? ;)
Gdybym się nie wplątał w dyskusję nt. MW2 w tym wątku, o misji na lotnisku też bym nie wiedział. :)


- Hitch - 14-11-2009

Negrin napisał(a):Do relaksowania się jest poziom rookie :>
Bo ja pewnie nie mam, co robić tylko zostawać no-lifem, żeby wymiatać w grze komputerowej. Zamiast opanowywać mistrzowsko klikanie i machanie myszką, wolę iść sobie do znajomego na prawdziwą strzelnicę, Nerdgrinie :)


- Negrin - 14-11-2009

Ja mówiłem poważnie. Na "Rookie" chyba nie jest trudno, prawda? Więc jeśli chcesz się relaksować, co stoi na przeszkodzie ustawić niski poziom trudności?


- Hitch - 14-11-2009

Też mówiłem poważnie. Na Rookie grę powinno się praktycznie oglądać, a tak sieka momentami niemiłosierna była.


- majlo - 15-11-2009

Cytat:Też mówiłem poważnie. Na Rookie grę powinno się praktycznie oglądać, a tak sieka momentami niemiłosierna była.
Przypominam, że Rookie i Veteran to nie jedyne poziomy w tej grze. :)

P.S. Ja właśnie przechodzę MW2 na Rookie i to rzeczywiście świetny relaks. ;)


- Snappik - 15-11-2009

Murder Warfare 2 ukończony. Generalnie to całkiem fajna to gra. Efektowna, szybka, ale powalony nie zostałem. Niektóre misje kompletnie mnie nie porwały (Rio de Janeiro), inne są po prostu śmieszne (obrona Burger baru:P), kolejne zaskakująco króciutkie, a w ogóle dobijające są powtarzające się motywy w stylu "już prawie jestem na miejscu, ale coś mnie musi trafić, aby ktoś mógł mnie podnieść". Aczkolwiek fajnie, że ktoś w dobie rozwijającego się rynku MMO pracuje nad single player na takim poziomie. Przypomina stare dobre czasy pierwszego Medal of Honor.

Mocne 8/10

Aha, fajne napisy końcowe.


- Snuffer - 15-11-2009

I fajna ostatnia misja ogólnie.

Ja mam podobne zarzuty - przede wszystkim ta długość.. Na szczęście są special opsy i multi.. Co do misji mam odwrotnie - Rio de Janeiro jak dla mnie najlepszą misją obok Cliffhangera.


- Snappik - 15-11-2009

Dla mnie najlepsza misja to Gulag - motywy wyjęte prosto z The Rock Baya. Clffhanger też zacny. W ogóle wszystkie misje typowo dla special ops są w MW2 najlepsze :)


- simek - 15-11-2009

Byłem u kumpla na x360, żeby pograć w MW2, włączyłem drugi akt singla, pograłem trochę i stwierdziłem, że nudne, że ja chce w co-opie grać, a że kampanie nie daje takiej możliwości to zaczęliśmy pykać w special ops i muszę przyznać, że od czasu Nazi Zombies w COD:WaW się tak dobrze nie bawiłem w dwójkę przy jednej konsoli - na veteranie emocje w niektorych misjach sięgają zenitu, nie ma nic piękniejszego od rozwalania kolejnych fal przeciwników wspólnie z kumplem. Wkurzało mnie troche, że niektóre misje są żywcem wyjęte z jedynki, a w ogóle cała gierka sprawia wrażenie dodatku a nie pełnoprawnej części drugiej. Bez zachwytu.


- Mierzwiak - 16-11-2009

Modern Warfare 2 jak na razie mi się podoba, aczkolwiek gra ma póki co jedną poważną wadę: zbyt szybkie tempo. Biegniesz, strzelasz, chowasz się, strzelasz, koniec misji. W zasadzie zadanie kończą się tak szybko, że trudno nawet choćby w najmniejszym stopniu wczuć się w klimat. No i już widzę że o ile pierwsza część była filmowa, druga idzie o krok dalej i jest filmowa np. w sensie bondowska. Pościg skuterami - R U kidding me?

Misja ze strzelaniem na lotnisku - temat wałkowany sto razy, więc przemilczę. Powiem tylko że zamiast wyrzutów sumienia towarzyszyła mi irytacja. Z jednej strony twórcy robią coś takiego, ale z drugiej bohater zdaje się mieć na nogach cementowe buty i porusza się jak mucha w smole, w efekcie nasi "partnerzy" zachodzą nam drogę i w paru momentach nie mogłem oddać strzału bo mi zasłaniali cele a wyprzedzić się ich nie dało. WTF? Możliwość biegania pojawia się w wyznaczonych momentach i pod koniec.

Ogólnie wrażenia pozytywne, ale tak jak napisałem: za szybko, zbyt chaotycznie.


- Gal Anonim - 16-11-2009

Rzeź na lotniksu bez większych emocji (chociaż - ogólnie, nie tylko w tej misji - miałem trochę współczucia dla tych cywili i przeciwników, którzy trafieni czasem czołgali się po ziemi zostawiając za sobą krwawy ślad). Chociaż niezła ironia na końcu misji (nie wiem co to był za bzdurny tekst, którym ktoś tu rzucił, o tym, że obrońcy moralności moga spać spokojnie). Fabularnie ta gra to raczej poziom Transformers, czy starych Bondów, czyli naprawdę cienko, płytko i przerysowanie, a nie quasi-polityczny thriller, jakby się chciało.

Gra się w nią przyjemnie, choć ciągle coś wybucha, ciągle coś strzela, non stop coś się dzieję, a odetchnąć, nawet w tych momentach, gdzie się nie strzela, jest ciężko. Ciężko, ponieważ gra nim się na dobre rozpocznie to już się kończy. MW był śmiesznie krótki, ale MW2 to prawie demo. Cztery czy pięć godzin i po sprawie.

Dużo fajnych, ładnie oskryptowanych scenek, na które dobrze się patrzy (choćby finałowa "walka"), ale oprócz tego jest to dość męczące. Najprzyjemniejsze są misje oddziału specjalnego MacTavisha, bo walka amerykańskim wojakiem jest niesamowicie wtórna. Fajnie, że - tak jak w GTA IV - często przeciwnicy trafieni nie giną od razu tylko padają na ziemię postrzeleni, i tu różnie: czasem sięgają po pistolet, czasem uda im się jeszcze wstać, a czasem będą się czołgać. Bardzo dobre urozmaicenie sprawiajace, ze walka jest realistyczniejsza i przyjemniejsza - nie trzeba wpakowac dziesięciu kul w klatę przeciwnika, by przynajmniej na chwilę przestać być pod ostzałem.

Ogólnie gra się przyzwoicie, więcej tego samego, intesywniej, ale bez tego samego klimatu i krócej. Za 120zł nie warto. Poczekam aż stanieje i wypróbuję multiplayer.


- majlo - 16-11-2009

Crov napisał(a):a nie quasi-polityczny thriller, jakby się chciało.
A są takie quasi-polityczne thrillery, jakby się chcialo?

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 22:53 ]
Crov napisał(a):i tu różnie: czasem* sięgają po pistolet, czasem* uda im się jeszcze wstać, a czasem* będą się czołgać.

* przysłówek "czasem" zastąp przysłówkiem "najczęściej" ;)


- Negrin - 17-11-2009

Crov napisał(a):Za 120zł nie warto. Poczekam aż stanieje i wypróbuję multiplayer.
Ja te 120 zł zapłaciłem właśnie za multiplayer (notabene świetnie wiedząc, z czego mnie "ograbiono"). I powiem tak: każdy musi sam osądzić, czy brak dedykowanych serwerów, matchmaking i ewentualne zmiany hosta w trakcie gry są dla niego dopuszczalne czy nie. Ale jeśli tak (dla mnie owszem, bo i tak planuję grać raczej casualowo), to można bardzo łatwo można się uzależnić od ciągłego ekspienia i tych wszystkich mikronagród :) COD4 kupiłem w sklepie na T, więc multi mnie ominął, a potem jakoś mi głupio było "płacić za grę, którą przeszedłem". W związku z tym całą wypaśność multi a la współczesne COD przeżywam teraz. I mi się podobuje :)


- Gal Anonim - 17-11-2009

Multi w poprzednim CoDzie był naprawdę fajny, takżę z tego względu skusiłbym się na zakup, ale znowu, żeby grać w necie dobrze jest zarezerwować sobie sporo czasu wolnego. A propos serwerów dedykowanych: już ponoć hackerzy to naprawiają. Zdaje się, że można już zakładać serwery do Spec-Ops.

majlo napisał(a):A są takie quasi-polityczne thrillery, jakby się chcialo?
Cóż, Splinter Cell zawsze chociaż udawał polityczny thriller. No a oprócz tego jeszcze przynajmniej Rainbow Six i Ghost Recon - w ogóle gry na podstawie Clancy'ego.


- Negrin - 17-11-2009

Crov napisał(a):żeby grać w necie dobrze jest zarezerwować sobie sporo czasu wolnego
O tak :) Choć z drugiej strony ktoś gdzieś słusznie napisał, że być może MW2 jest najbardziej casualową grą hardcore'ową ever. Co prawda miał na myśli fakt, że XP dostaje się za prawie wszystko, przez co praktycznie każdy (chyba poza absolutnie skończonymi noobami) ma poczucie, że z każdym meczem coś zyskuje i się rozwija, ale ta "casualowość" objawia się też w niewielkiej długości każdego meczu. W zasadzie jeśli tylko człowiek ma dość samokontroli, spokojnie może wskoczyć na sieć na jeden czy dwa meczyki dla relaksu, a potem wrócić do swoich zajęć :)

PS. Serwery do Spec-Ops? Nie chodzi aby o grę po LAN-ie? Bo na jakiego wała komu 2-playerowe serwery? :)


- Gal Anonim - 17-11-2009

Negrin napisał(a):PS. Serwery do Spec-Ops? Nie chodzi aby o grę po LAN-ie? Bo na jakiego wała komu 2-playerowe serwery? :)
Nope, i takie, i takie. W końcu nie każdy ma możliwość pograć z kumplem przez LAN, nie mówiąc już o tym, że nie każdy ma kumpla. :) Taki Splinter Cell w multi domyślnie ma tryby tylko dla 2-4 graczy. ;) A to Spec-Ops jest jak co-op, więc nic dziwnego.


- Negrin - 17-11-2009

Ja wiem, że co-op, tylko... dedykowany serwer dla dwóch graczy?

EDIT: Poszukałem. No i miałem rację, wcale nie o dedyki chodzi :)


- Anonymous - 18-11-2009

Jest już do pobrania (ale z błędami podobno) demo gry "Avatar". Smacznego:

http://www.gamershell.com/download_53202.shtml


- Gal Anonim - 18-11-2009

Negrin napisał(a):Ja wiem, że co-op, tylko... dedykowany serwer dla dwóch graczy?

EDIT: Poszukałem. No i miałem rację, wcale nie o dedyki chodzi :)
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,7257477,Modern_Warfare_2___serwery_dedykowane____juz_sa.html
http://www.gamezilla.pl/content/dedykowane-serwery-do-modern-warfare-2-jednak-sa-ha

Don't blame me, blame Canada.


- Negrin - 18-11-2009

O tym właśnie mówiłem. Przeczytałeś ramkę "aktualizacja" na Gamecornerze? ;)

Zresztą pieprzymy strasznie, a kogo w sumie to obchodzi? ;)