![]() |
|
Cyberbug 2077 - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Cyberbug 2077 (/Thread-Cyberbug-2077--4920) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
|
RE: Cyberbug 2077 - yacajackowski - 18-01-2021 Jest chujowy, pozdrawiam. PS. Tak muwio na KMF i w internecie, bo wiesz, internet nie kłamie. RE: Cyberbug 2077 - Snappik - 18-01-2021 (18-01-2021, 10:47)Kluski napisał(a): Cyber-szkalowanie z rana jak śmietana: Kapitalny materiał z mega dobrym montażem. Lepsze to niż niejeden dokument o scamerskich akcjach ;) Buta, pycha i ściema bijąca od pracowników CDP jest wprost niesamowita w zderzeniu z ostatecznym rezultatem ich pracy. RE: Cyberbug 2077 - Bucho - 18-01-2021 (18-01-2021, 19:14)yacajackowski napisał(a): Jest chujowy, pozdrawiam. To zalezy w jakim kontekscie to rozwazasz. Jezeli mowa o sprzedazy na szybko, na fali rozbuchanych oczekiwan to super, ale co dalej? Bo te 13. milionow bedzie tylko fenomenalnym wynikiem jezeli zostanie poparte kolejnymi 20-30 milionami sprzedanych sztuk w ciagu najblizszych 2-3 lat, a obecnie kompletnie nic na to nie wskazuje. RE: Cyberbug 2077 - Snappik - 18-01-2021 Dokładnie jest tak jak pisze Bucho. Raz, że sprzedaż spadnie drastycznie po 3-4 miesiącach od premierze (krytyczne opinie, słaby word of mouth, materiały na YT pokazujące wybrakowany produkt), a dwa - CDP musi zacząć przeceniać produkt aby sięgnąć kolejnych 4-5 milionów sztuk sprzedaży. Jedyne co może im podbić revenue to w miarę szybkie uporanie się z bugami, szlify, wydanie DLC i... wersja GOTY lub coś w rodzaju "Director's Cut" które umożliwi im sprzedaż gry w cenie pełnoprawnego produktu. Tutaj całość rozbija się już o szacowany zysk (bo ten jest), a ten będzie bankowo gorszy niż planowany ze względu na kwasy z wersjami konsolowymi. RE: Cyberbug 2077 - simek - 18-01-2021 Co z tymi doniesieniami z dnia premiery, że gierka już zwróciła wszelkie poniesione koszty? Od tego czasu każda sprzedana kopia to czysty zysk dla CDP, więc jak na tak gigantyczne rozczarowanie, to jest chyba całkiem nieźle? Myślę że wiele grubych ryb z Hollywood chciałoby zaliczać tylko takie wtopy jak Cyberpunk. RE: Cyberbug 2077 - Albertino - 18-01-2021 (18-01-2021, 15:52)Hitch napisał(a): Przesadzacie. A sprzedaż nie jest poniżej oczekiwań. 13 milionów sztuk, już z uwzględnieniem zwrotów, to jest fenomenalny wynik. Jest. Prezes na spotkaniu z udziałowcami twierdził, że zakładają 16mln do końca roku, co jak wiadomo się nie udało. A na ten moment gra wypadła już z wielu TOP10 sprzedaży na całym świecie. RE: Cyberbug 2077 - Kluski - 18-01-2021 (18-01-2021, 21:33)simek napisał(a): Co z tymi doniesieniami z dnia premiery, że gierka już zwróciła wszelkie poniesione koszty? Od tego czasu każda sprzedana kopia to czysty zysk dla CDP, więc jak na tak gigantyczne rozczarowanie, to jest chyba całkiem nieźle? Myślę że wiele grubych ryb z Hollywood chciałoby zaliczać tylko takie wtopy jak Cyberpunk. Ale to nie jest żaden sukces przy takich nakładach. Na cp wydali lekko dwa razy tyle niż na w3, Wiedźmin napędzał zyski jeszcze przez kolejne 3 lata, ostatecznie sprzedało się 30 mln kopii. Tutaj założenia były znacznie wyższe, a przy takim odbiorze tytułu mało prawdopodobne jest żeby osiągnęli zamierzone wyniki, no chyba że wydarzy się cud i faktycznie gra zyska drugie życie. RE: Cyberbug 2077 - Snappik - 18-01-2021 simek - to zależy. Zyski z gier przypominają trochę te z filmów w kinach, czyli przy droższych produkcjach mówi się o pewnej poprzeczce do przeskoczenia w określonym przedziale czasowym. Z reguły kluczowe są 3-4 tygodnie przed premierą kiedy lecą preordery oraz pierwsze 2-3 miesiące po premierze kiedy na fali opinii graczy przekonują się "nieprzekonani" lub casuale. I tak, jeśli chodzi o czysty zysk to już w dniu premiery gra "wyszła" na zero i CDP zaczął na tytule zarabiać. Ale tu wkracza drugi aspekt - patrząc na skalę firmy jaką jest CDP i strukturę właścicielską to te zyski są od razu reinwestowane w kolejne projekty, a to z kolei wpływa na: - budowę zespołów developerskich - rozmowy z partnerami technologicznymi - pensje i bonusy dla pracowników - przesunięcie zasobów pod inne produkcje I teraz przy założeniu, że na część z tych rzeczy wyjście na 0 w zupełności wystarczy tak problemem jest to co dzieje się na plusie, a tabele w Excelu mogły być hurraoptymistyczne i mogły zakładać bardzo pozytywne scenariusze np. zapowiedź Witchera IV już w 2022 roku. Jaki wpływ na pracę w CDP mogą mieć spadki sprzedaży i bieżąca sytuacja w ogóle? Generalnie na spowolnienie wielu procesów, szukanie kompromisów i - nie wykluczam tego - rezygnację z części projektów, które nie zostały jeszcze zapowiedziane, a o których mówiło się gdzieś w kuluarach. Żeby nie było - kasowanie gier w etapie wstępnego developingu/researchu to coś absolutnie normalnego w gamedevie. Tutaj CDP będzie miało po prostu łatwiej jeśli chodzi o podejmowanie decyzji ;) Nie powinno być jednak tak źle, ale smród pozostanie, a i kolejny tytuł spod ich ręki może zrodzić się z lekkim poślizgiem w stosunku do pierwotnych planów. Z drugiej strony uporządkowanie atmosfery wewnątrz studia oraz załatanie CP2077 będzie bardzo ważne, jako inwestycja sama w sobie na przyszłość. RE: Cyberbug 2077 - Bucho - 18-01-2021 (18-01-2021, 21:33)simek napisał(a): Co z tymi doniesieniami z dnia premiery, że gierka już zwróciła wszelkie poniesione koszty? Od tego czasu każda sprzedana kopia to czysty zysk dla CDP, więc jak na tak gigantyczne rozczarowanie, to jest chyba całkiem nieźle? Myślę że wiele grubych ryb z Hollywood chciałoby zaliczać tylko takie wtopy jak Cyberpunk. Tylko, ze to (jak mi sie wydaje) chyba taki zysk na krotka mete, bo jako marka mocno ucierpieli, zalezy tez jaka sprzedaz zakladali, a zakladali wieksza. Mowimy zreszta tylko o wczesnej sprzedazy, problem pojawia sie z ta dlugofalowa, ktora w zwiazku z problemami moze zaliczyc glebe. Patrzac, ze CDPR nie ma za pazucha innych IP to raczej nie patrza na te 13. milionow + internetowy hejt jako sukces. Poza tym no wlasnie, liczy sie marka tj. Gra oraz Firma. Gdyby gra byla takim mega sukcesem jak Wiesiek to maja druga marke, ktora moga doic poprzez DLC i sequele. Teraz wszystko stoi pod poteznym znakiem zapytania. Sama firma tez ucierpiala, gdzie potezna czesc sprzedazy szla nie tyle z reklam, co z zaufania dla marki wlasnie. Czyli to jest taki sukces-nie sukces moim zdaniem. Studia z Holly maja kilka filmow, ktore powstaja jendnoczesnie i jezeli utrzymuje wzgledna jakosc to nie sa jako brand kojarzone z dziadostwem, a CDPR zostaje ze wspomnieniem sukcesu Wieska i niesmakiem jaki pozostawila premiera CP2077. Moim zdaniem tam jest raczej wkurw w sprawie sprzedazy oraz smrodu wokol gry (jako inwestycji na przyszlosc) i brandu CDPR. Edit. Widze, ze chlopaki juz sensownie napisali w sprawie, bo ja to biore glownie na chlopski rozum, bo zaden ze mnie specjalista w sprawie. RE: Cyberbug 2077 - Hitch - 19-01-2021 Cytat:Bo te 13. milionow bedzie tylko fenomenalnym wynikiem jezeli zostanie poparte kolejnymi 20-30 milionami sprzedanych sztuk w ciagu najblizszych 2-3 lat Co ty gadasz? Trzy miliony sztuk w pierwszy, nazwijmy to weekend, jest uznawane za świetny wynik przez większość studiów. 20 milionów w dwa lata to z kolei hit sprzedażowy, blockbuster i gwarancja zielonego światła na sequel. Miesiąc po premierze 2077 ma już 3/4 drogi do 20 milionów sztuk zrobione :) RE: Cyberbug 2077 - Albertino - 19-01-2021 I ten hit można już kupić za 30 dolców ;) RE: Cyberbug 2077 - Hitch - 19-01-2021 No i...? Przy tym całym ból-dupieniu obniżka ceny była do przewidzenia. Kto jeszcze nie grał, czeka go świetna zabawa za połowę ceny. RE: Cyberbug 2077 - Mental - 20-01-2021 Gdyby nie "Cyberpunk", nie byłoby takich filmów :) RE: Cyberbug 2077 - Hitch - 20-01-2021 Everybody wins :) RE: Cyberbug 2077 - Bucho - 20-01-2021 (19-01-2021, 03:25)Hitch napisał(a):Cytat:Bo te 13. milionow bedzie tylko fenomenalnym wynikiem jezeli zostanie poparte kolejnymi 20-30 milionami sprzedanych sztuk w ciagu najblizszych 2-3 lat To jest swietny wynik, ale znowu dochodzi caly kontekst i chociazby zakaldana sprzedaz, a nie watpie, ze ta byla wyzsza niz calosciowa sprzedaz Wieska 3., ktora wynosi ile, 30 milionow? Liczy sie tez ciagle przebitka wobec nakladu, reputacja firmy i samej marki oraz dalsze plany, bo to nie jest chyba tak, ze chcieli po prostu wydac gre, nabic kase i zamknac studio. Jasne, sprzedali sporo, do tych 20. baniek moze dociagna. Nadal nie uwazam, ze oni sami beda traktowac to jako relewacyjny wynik, no chyba, ze na zasadzie odwalenia grubej maniany z gra na pleja i faktu, ze i tak sie udalo jakos na tym wyjsc. Tak wiec moge zrozumiec wzgledny finansowy sukces, bo sa na plus i rosnie, ale pijarowo to jest dla CDPR jednak raczej mala katastrofa. @@@ Jako spory ignorant w sprawie biznesu gierkowego i CDPR musze zapytac, jezeli nie bedzie bezposredniego sequela CP w najblizszej kolejnosci to czy nie bedzie to oznaczc, ze to nie jest fenomenalny sukces, bo gdyby tak bylo to ruszyliby rownolegle z sequelami obu marek (nie doslownie), bo byloby ich na to stac i chcieliby powiekszyc sie jako firma polegajac na dwoch znanych, i swietnie sprzedajacych sie IP? RE: Cyberbug 2077 - Hitch - 20-01-2021 No PRowo dostali po dupie, co do tego nie ma wątpliwości. Po części słusznie (stan gry na PS4 lub dziwnych konfiguracjach kompa), ale też w dużej mierze to przesadyzm. Na szczęście gracze mają krótką pamięć i zajawką Wiedźmina 4 (który po tej sraczce MUSI powstać; i to całkiem szybko) Redzi wyleczą się ze złej prasy :) RE: Cyberbug 2077 - Negatywny - 20-01-2021 (18-01-2021, 20:46)Snappik napisał(a): Dokładnie jest tak jak pisze Bucho. Ja np. miałem kupić ale nie kupiłem. W zasadzie większość moich znajomych gamerów, która uznawała kupno wieśka za patriotyczny obowiązek - nie kupiła. Najbardziej entuzjastyczne podejście to: może za rok kupie jak połatają. RE: Cyberbug 2077 - yacajackowski - 21-01-2021 To zupełnie inaczej niż u mnie wśród znajomych, mam 3 zapalonych gamerów i każdy kupił grę - każdy ją przeszedł i każdy jest zadowolony. Nikt nie mówi, że jest arcydziełem ale kupili, przeszli, są zadowoleni. Jakie z tego wnioski? RE: Cyberbug 2077 - Negatywny - 21-01-2021 że macie za dużo wolnego czasu :) RE: Cyberbug 2077 - zdzichon - 21-01-2021 I bardzo dobrze. Preordery to głupota i rak. Jak dla mnie CDPR dostał żółtą kartkę. Zobaczymy co z tym zrobią Jak mawiał trener Piechniczek, przegrali mecz, ale mają piłkę :) Połatać, wypuścić dodatek na miarę tych z Wiedźmina i się odbiją. |