Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Avengers (2012) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a komiks (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-komiks--24)
+---- Dział: MARVEL CINEMATIC UNIVERSE (MCU) (https://forumkmf.pl/Forum-MARVEL-CINEMATIC-UNIVERSE-MCU--54)
+---- Wątek: The Avengers (2012) (/Thread-The-Avengers-2012--1855)



RE: Avengers - Bogdan - 11-10-2011

Ha, ostatnie kilkanaście sekund najlepsze :)


RE: Avengers - Gieferg - 11-10-2011

wait a sec...

Oni to kręcą w 1.78:1? Trailer ma taki AR i na IMDB tak podają. WTF?

Poza tym Paramount? Nie miał być Disney?


RE: Avengers - Karol - 11-10-2011

Brakuje mi choćby migawki z Cobie Smulders, no i postawili na akcję (latające samochody - efektowne!) zamiast 'whedonowych' dialogów. Ładne, ale bez iskry i pozostaje mieć nadzieję, że film wyciśnie z postaci, historii i dialogów znacznie więcej.


RE: Avengers - Craven - 11-10-2011

A ja widzę zapowiedź, że wszyscy bohaterowie sobie poszaleją i będzie między nimi iskrzyło.
(11-10-2011, 17:42)Lawrence napisał(a): Najlepsza scena z tego całego mocno efekciarskiego trailera. Chociaż ja mimo wszystko bym się odwrócił, gdyby autobus za moimi plecami eksplodował :)
Dlatego nigdy nie będziesz tak fajny jak ona.



RE: Avengers - Hitch - 11-10-2011

Ja mam tylko nadzieję, że ten film otworzy Whedonowi możliwość wykładania nieskończonych zasobów finansowych na wybrane przez siebie projekty. Czytaj: reaktywację Firefly :)


RE: Avengers - Gal Anonim - 11-10-2011

Dobry trailer, ale bez szału. Głównym założeniem pierwszego trailera (który jest w sumie dłuższym teaserem) jest powiedzieć widzom: widzicie? To ci kolesie, których znacie z ostatnich conajmniej dobrych blockbusterów - teraz razem i w większej akcji. Myślę, że drugi zwiastun będzie znacznie lepszy, tak jak w przypadku zwiastunów Capa i Thora. Kolejny plus za muzykę. Marvel dobrze dobiera utwory do swoich zwiastunów - od AC/DC, przez Toola aż do NiN.

Bez wątpienia szykuje się dobry film. Jedyne pytanie to - jak dobry?


RE: Avengers - Mikoto - 11-10-2011

Niezły trailer, ale mimo wszystko czuję lekki niedosyt... Spodziewałem się czegoś więcej... Czegoś bardziej spektakularnego i wgniatającego w fotel. W pamięci została mi tylko scena na ulicy z wybuchem pochłaniającym samochody. O reszcie scen już zdążyłem zapomniec... Ale może rzeczywiście drugi trailer będzie lepszy.


RE: Avengers - Mierzwiak - 11-10-2011

(11-10-2011, 18:10)Gieferg napisał(a): Oni to kręcą w 1.78:1? Trailer ma taki AR i na IMDB tak podają. WTF?
Dokładnie, WTF. -10 do widowiskowości jeśli ostatecznie okaże się to prawdą, bo trailer to wciąż tylko trailer i mogą pokazywać sceny jeszcze przed ostatecznym wykadrowaniem.

Sam teaser bez ładu i składu, nie prezentuje ani fabuły, ani bohaterów. Ot przypadkowy zlepek ujęć, jak dla mnie mogli tego w ogóle nie wypuszczać bo dowiedziałem się o filmie tyle co nic.




RE: Avengers - Gieferg - 12-10-2011

To po prostu kiepsko wygląda, telewizyjnie wręcz (w trailerze się również chwilami to daje odczuć) właśnie próbuję sobie przypomnieć jakieś filmy w tym formacie na których byłem w kinie w ostatnich pięciu latach i..eee...Rocky Balboa... Sex and the City 2 (nie bijcie, zmuszono mnie) i to by chyba było na tyle, przecie to format dla seriali, komedii i dramatów obyczajowych (no i polskich filmów). Jasne, stare filmy jak Aliens, Predator, Batmany Burtona czy tam Commando tak były nakręcone i się ogląda, jeszcze rozumiem, że Avatar na BD jest w takim formacie, tam cały czas jest na co patrzeć i aż szkoda to było ukrywać (choć w normalnych kinach i tak leciał w 2.35:1), ale tutaj to już by były jakieś jaja.


RE: Avengers - Mefisto - 12-10-2011

Trailer, jak trailer - zły nie jest, ale i szału nie ma. Niemniej Scarletka kopiąca dupy złym i dogryzywanie sobie przez herosów zapowiada smaczkowaty film :) Czuję, że dzięki obsadzie i Whedonowi szykuje się lolowate widowisko wielokrotnego użytku :)


RE: Avengers - Lambon - 12-10-2011

zwiastun ok. Troche tandetnie wygląda scena z rozkładającym łuk Hawkeyem, chyba kupiony na bazarze razem z hełmem Cap'a. Scena z wybuchającymi samochodami - podobna była już w Iron Manie 2. O ile dobrze pamiętam w IM2 Fury nie miał tych blizn przy oku: http://www.komiksynaekranie.com/_pliki/ups/2011/10/avengers-cap-05.jpg ?
Z tego co widać, wygląd Hulka pozostał taki sam jak TIH + poprawione zostało jego wykonanie. Małe porównanie: http://i52.tinypic.com/28vw0fr.png

+ zrzuty ze zwiastuna: http://www.komiksynaekranie.com/2011/10/zrzuty-ekranowe-z-trailera-the-avengers/


RE: Avengers - Arahan - 12-10-2011

Cały początek trailera z wybuchającymi samochodami na ulicy kojarzy mi się z TF3, wystarczy wstawić Czerwia, albo Optimusa, muzycznie też podobne do motywu z TF3.

Trailer taki sobie, do kina się pewnie wybiorę, ale tyłka nie urwało.


RE: Avengers - shamar - 12-10-2011

(12-10-2011, 17:45)Lambon napisał(a): Małe porównanie: http://i52.tinypic.com/28vw0fr.png

Do tej pory wydawało mi się, że stary Hulk przypomina facjatą Bana'i natomiast nowy jest spieprzony bo nie przypomina Nortona. Teraz widzę, że to jedna masa.

Trailer? Lata mi. Filmy komiksowe już dawno mnie nie rajcują.




RE: Avengers - Gieferg - 13-10-2011



Od razu lepiej ;)


RE: Avengers - wujo444 - 13-10-2011

"I'm huge fan of the way you lose control and turn into an enormous green rage monster?
Fabuła mi lekko mówiąc zwisa, ale idę choćby dla samego Starka, bo widać, że Whedon zadbał o świetne teksty dla niego.


RE: Avengers - Lambon - 13-10-2011

Cytat:Do tej pory wydawało mi się, że stary Hulk przypomina facjatą Bana'i natomiast nowy jest spieprzony bo nie przypomina Nortona. Teraz widzę, że to jedna masa.
wydaje mi się, że tym razem hulk jest troche podobny do Ruffalo, mimo iż wygląda chyba tak samo jak w TIH.
http://www.komiksynaekranie.com/_pliki/ups/2011/10/avengers-cap-32.jpg
http://www.komiksynaekranie.com/_pliki/ups/2011/10/avengers-cap-34.jpg


RE: Avengers - Wawrzyniec - 13-10-2011

Nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób stwierdziłeś na podstawie tych dwóch fotek, że są podobni. Zwłaszcza, że druga fotka wygląda jak zielona sraka z oczami.


RE: Avengers - Lambon - 13-10-2011

te fotki to tylko przykłady, bo nie było innych screenów z bannerem i hulkiem, a samemu nie chciało mi się robić :p na podstawie trailera, a właściwie jego końca z Bannerem i Hulkiem, zauważyłem pewne podobieństwo między nimi. Przynajmniej większe niż w TIH - kształt głowy Ruffalo, a nawet nieco twarz (oczy) i fryzura są bardziej podobne niż u Nortona w TIH. Konkretnie porównać będziemy mogli dopiero, gdy zobaczymy jakieś konkretniejsze foto Hulk'a. I mam nadzieję, że nie zmienią jego dizajnu, a pozostanie taki jak w TIH.


RE: Avengers - shamar - 13-10-2011

[Obrazek: eric-bana_hulk_06578.jpg]

Wydaję mi się, że tu jest jednak najbliżej "twarzowo" i ,czego jestem pewny, to nie CGI Hulk miał przypominać Bana'e to Erica dobrali, żeby facjatą pasował do alter ego. W każdej z wersji Hulk ma praktycznie identyczną twarz, czego nie można powiedzieć o "ludzkiej" opcji "dwa". Zobaczymy jak będzie teraz ale wydaje mi się, że będzie to samo: zupełnie inna twarz niż ta "ludzka".


RE: Avengers - Lambon - 13-10-2011

[Obrazek: mark-ruffalo-the-1st-annual-oscar-conten...02xMsL.jpg]

być może na podobnej zasadzie wybrali Ruffalo. Zresztą Banner to nie Hulk, więc dlaczego mają wyglądać tak samo?