![]() |
|
King Kong (1933/1976/2005) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +--- Wątek: King Kong (1933/1976/2005) (/Thread-King-Kong-1933-1976-2005--370) |
RE: "King Kong" Petera Jacksona - Gieferg - 27-07-2014 Cytat:Z nową ekipą byłby to remake King Konga Albo Jurassic Park :P Możnaby to osadzić w innej epoce historycznej, a bohaterami zrobić XVI-wiecznych żęglarzy :) RE: "King Kong" Petera Jacksona - Mierzwiak - 27-07-2014 Aha, w komentarzach już pojawiły się głosy, że skoro w projekt zaangażowane jest Legendary, to może to oznaczać film "Godzilla vs King Kong". Tak, na pewno Godzilla będzie walczyć z małpą która jest w stosunku do niej tak mała, że mogłaby ją po prostu zdeptać. RE: "King Kong" Petera Jacksona - Gal Anonim - 29-07-2014 Co to za problem zrobić King Konga większym? To pewnie będzie po prostu "prequel" - z cudzysłowiem. Czyli niby sie dzieje przed oryginalna fabułą któregoś Konga, ale będzie mial to w dupie. ;) Jak dla mnie fajny pomysł, zwłaszcza jeżeli doprowadziłoby to do "King Kong vs. Godzilla" - no bo to logiczne rozwiązanie. Te wielkoludy już się spotkały, a w modzie są teraz crossovery wielkich marek, więc to tylko kwestia czasu. A że Godzilla większa? No tak, jak mowie - co to za problem powiększyć King Konga? Nie mowiac juz o tym, że jest szybszy i zwinniejszy niż Godzilla, wiec moze sie po niej wspinac jak po wieżowcach. ;) A propos "King Kong vs Godzilla", na wikipedii piszą: Wytwórnia Toho wykupiła od Amerykanów prawa do wielkiego goryla. Początkowo film miał nosić tytuł King Kong kontra Frankenstein, następnie powstała koncepcja aby zastąpić King Konga Godzillą – Frankenstein kontra Godzilla. Ostatecznie zdecydowano się na dwa odrębne obrazy – Frankenstein kontra Baragon i King Kong kontra Godzilla. LOL, wyobrazcie sobie to - Frankenstein kontra Godzilla? :D RE: "King Kong" Petera Jacksona - OGPUEE - 29-07-2014 Jak zrobili tego "Frankensteina vs Baragona", to wyobrazilem starcie z jaszczurem. W filmie niemiecki naukowiec miał w łapach serce monstrum Frankensteina, ale naziści je przejęli, potem dali Japończykom w Hiroszimie. Akurat wtedy zrzucono atomówkę, a Franek przez lata rósł, rósł i potem walczył z uszatym dinkiem: ![]() A Konga mogą powiększyć za pomocą jakiego naukowego mambo-jambo i wzorem KKvsG dać mu do strzelania pioruny :). RE: "King Kong" Petera Jacksona - simek - 30-07-2014 Ja zaczynam serio myśleć, że dożyję czasów w których powstanie film z Godzilla, King Kongiem, Supermanem, Batmanem, Spider-Manem, Frankenstein i Transformersami. Może nie za 5, nie za 10 lat, ale za kilkanaście? Czemu nie upchać wszystkich dochodowych postaci w jednym filmie??? RE: "King Kong" Petera Jacksona - Gal Anonim - 30-07-2014 Marvel ma Fin Fang Fooma, który jest smokiem troche w stylu Godzilli (ale nosił portki :)), wiec latwo go umieścić jako odpowiednik Godzilli. ;)
RE: "King Kong" Petera Jacksona - OGPUEE - 30-07-2014 Albo Fafnira w kolejnym "Thorze": ![]() RE: "King Kong" Petera Jacksona - Arahan - 30-07-2014 I jeden i drugi jest tak okropny i kiczowaty, że o ja pierdziele ... RE: "King Kong" Petera Jacksona - Gal Anonim - 30-07-2014 No, nie to, co Godzilla, która nigdy nie była kiczowata, co nie? RE: "King Kong" Petera Jacksona - Juby - 31-08-2014 (01-01-2013, 15:13)Juby napisał(a): Ostatnio po jakichś 4 latach powtórzyłem King Konga Jacksona lecącego w TVNie (jakoś przeżyłem te reklamy) i ocena poleciała dwa oczka w dół (na 6/10, choć mogłem przesadzić i podniosę do siódemki). ![]() Wczoraj złapałem film w TV i nie dotrwałem do końca. Jednak zniżenie oceny do 6/10 było dobrym pomysłem. Jackson popsuł swój film bo... - Rozciągnął go do granic możliwości. Wczoraj odpadłem po scenie z robalami. 187 minut na historię, którą opowiedziano już dwukrotnie nie przekraczając 135' było pomyłką. Film się wlecze (dobrze, że Jackson nie zrobił z tego trylogii). - Przesadził w akcjach. W LOTRze nawet podczas wygibasów Legolasa nie jest to tak odczuwalne jak tu. Nie tylko scena z zauropodami ale każda akcja jest wydłużona i przesadzona do granic możliwości. - Przesadził w efektach specjalnych. Efekty CGI są rewelacyjne, z Kongiem na czele (choć nie ukrywam, że nie zrobił na mnie wczoraj tak wielkiego wrażenia jak małpy w DotPotA) ale tylko do momentu, w którym nie ma aktorów. Green-screen wali po oczach jak plama czarnego atramentu na białej kartce. KOSZMAR! Moja ocena niżej nie spadnie, bo za bardzo lubię tę historię, muzykę, aktorów i świat wykreowany przez WETA. Gorsze od Pustkowia Smauga to nie jest ale cofam to co napisałem dwa lata temu - wolę wersję Guillermina z 76! RE: "King Kong" Petera Jacksona - Grievous - 16-01-2015 Jako iż ósmy film o Kongu jest w drodze, to można by poświęcić ten wątek całej serii i przenieść do odpowiedniego działu. J. K. Simmons potwierdził że w "Kong: Skull Island", oprócz tytułowej wyspy zobaczymy Detroit z 1971 (filmowi będzie bliżej do wersji Guillermina?). Poza tym do obsady dołączył także Michael Keaton. Premiera w marcu 2017. RE: "King Kong" Petera Jacksona - Juby - 01-07-2015 Simmons i Keaton uciekają http://deadline.com/2015/07/michael-keaton-j-k-simmons-kong-skull-island-king-kong-jurassic-world-1201466254/ RE: "King Kong" Petera Jacksona - Lawrence - 03-07-2015 Wow, nie wiedziałem, że w ogóle coś takiego powstawało. Czy to jakiś rebook, remake, sequel, czy właściwie co to ma być? RE: "King Kong" Petera Jacksona - zombie001 - 15-08-2015 Nie jestem przekonany, czy to aby dobry temat, aby kontynuować wątek o Skull Island - w końcu temat nazywa się: "King Kong" Petera Jacksona - no ale skoro sami dyskutujecie tu o wszystkich filmach z Kongiem to.. "Skull Island" będzie sequelem, albo quasi-sequelem, którejś wersji filmu - na zagranicznych forach co niektórzy (mylnie według mnie) wyciągnęli wnioski, że film będzie kontynuacją produkcji Jacksona. Cytat:"Kong: Skull Island" takes place years after the original film. In 1933, American showman, Carl Denham returned from a mysterious, hidden island with a priceless treasure. A treasure not gold or jewels, but the island's barabric god, a monstrous anthropoid called "Kong." The savage giant escaped and wreaked havoc among the man-made canyons of Manhattan, but within hours of the giant apes death his body, and Carl Denham, disappeared. Many years later, the son of Carl Denham makes a shocking discovery that leads him back to the site of his father's greatest adventure and to the answers that will unlock the century's greatest mystery and history's greatest miracle. Reżyseruje Jordan Vogt-Roberts. Wystąpią: Brie Larson, Tom Hiddleston, rozmowy prowadzą również Samuel L. Jackson, John Reilly i Tom Wilkinson. Autorem zdjęć ma być Larry Fong. RE: "King Kong" Petera Jacksona - Mierzwiak - 15-08-2015 Syna Jacka Blacka zagra pewnie Sam Jackson :D RE: "King Kong" Petera Jacksona - Juby - 11-09-2015 Przedziwna sytuacja z nowym Kongiem. Postać ta od zawsze należała do Universala, film miało robić Legendary, które obecnie współpracuje z Universalem, a film przejmuje wcześniej powiązane z Legendary Warner Bros: http://www.comingsoon.net/movies/news/480997-king-kong-vs-godzilla-planned-as-skull-island-heads-to-wb Do tego planują King Kong vs. Godzilla!! o.O RE: "King Kong" Petera Jacksona - krysiron - 11-09-2015 Pomysł na ten crossover nie jest wcale taki dziwny, bo już kiedyś takie starcie było, w japońskim filmie. RE: "King Kong" Petera Jacksona - Szaman - 11-09-2015 Dodając do tego niepewną sytuację Pacific Rim, wygląda na to, że dziwne rzeczy dzieją się wokół Legendary. Jeszcze rok temu główną koncepcją miało być wielkie uniwersum potworów we współpracy z Universalem. RE: "King Kong" Petera Jacksona - Grievous - 11-09-2015 Czekam na więcej szczegółów bo oryginalny artykuł z Deadline nie podaje żadnych sensownych informacji oraz oficjalnego potwierdzenia. Gdzie tu stoi logika w tym że Universal które przez lata tłukło się o prawa do Konga, rezygnuje z niego na rzecz Warnera, a za decyzją stoi Legendary? WTF? Śmierdzi mi to jakąś plotką która urosła do niebotycznych rozmiarów. RE: "King Kong" Petera Jacksona - Juby - 11-09-2015 (11-09-2015, 09:43)krysiron napisał(a): Pomysł na ten crossover nie jest wcale taki dziwny, bo już kiedyś takie starcie było, w japońskim filmie. Wiem, widziałem. Do dziś mam koszmary. ;) |