Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Mental - 25-01-2010

graliście kiedyś w Settlers III? ja sobie dzisiaj popykałem z wielką, niekłamaną przyjemnością. załączyłem z nudów, lecz po kilku minutach mnie wessało. grafika przyjemna, taka trochę kreskówkowa. pampry se łażą, szukają złota, rąbią drewno, wykuwają kamienie, łowią ryby, cech kowalski wytapia miecze i dzidy dla armii, geolodzy szukają minerałów, od czasu do czasu jakaś większa bitka się trafi z ościennym ludem, a państwo rośnie w siłę. ogólnie najbardziej prokapitalistyczna, wolnorynkowa gierka, w jaką kiedykolwiek grałem - zero durniów z greenpeacu, "urzędów pracy", "ZUS-ów", "pozwoleń na założenie kuźni" czy innych "świadczeń socjalnych dla bezrobotnych".

[Obrazek: 45929_full.jpg]

czad bombowa giera.


- simek - 25-01-2010

Settlersy to strategia mojego życia, ja co prawda spędziłem miesiące nad IV, ale to prawie to samo. Cieszyło mnie po prostu samo patrzenie na kwitnącą gospodarkę, wojny były najmniej wazne. Co do świadczeń socjalnych dla bezrobotnych to z tego co pamiętam istnieją - każdy chłopek bez pracy musi mieć dom nad głową zbudowany za gracza pieniądze, inaczej będzie strajkował i się opierniczał ;-)


- Mental - 25-01-2010

simek napisał(a):Co do świadczeń socjalnych dla bezrobotnych to z tego co pamiętam istnieją - każdy chłopek bez pracy musi mieć dom nad głową zbudowany za gracza pieniądze, inaczej będzie strajkował i się opierniczał ;-)

no właśnie nie wiem, jak to jest rozwiązane w IV, ale w III owe domki dla robotników to bardziej wynik uproszczenia mechaniki samej gry. w Settlersach nie ma po pierwsze w ogóle wielkich przedsiębiorców typu Rockefeller, Ford czy Daniel Plainview, którzy w normalnym państwie budowali za swoje pieniądze całe miasta, stawiali szkoły, kościoły, zapewniali dach and głowa pracownikom etc, a po wtóre, trudno byłoby zapanować nad grą, gdyby każdy pamperek z osobna stawiał sobie chatkę - zwłaszcza że plansze nie są jakieś specjalnie duże.

w związku z powyższym pytanie:

zna ktoś inne gierki PROKAPITALISTYCZNE, gdzie można sobie budować potęgę państwa w oparciu o prawa wolnego rynku? i najlepiej żeby była od razu zaimpletowana opcja "shoot and kill" - czyli policja bostońska pałująca i strzelająca ostrą amunicją do terrorystów ze związków zawodowych:)


- BezcelowyAlbatros - 25-01-2010

Najbardziej kapitalistyczna, jest najbardziej komunistyczna gra pt. "Tropico" (a przynajmniej tak mi się wydaje ;) ).


- Wawrzyniec - 25-01-2010

Też chciałem zarzucić tym przykładem, ale głównie ze względu na opcję likwidowania przeciwników El Presidente, czyli gracza. Posyła się gości z giwerami i temu panu już dziękujemy. Oczywiście konsekwencje takiego czynu są i to jest jeszcze bardziej zajebiste.


- Snappik - 25-01-2010

Cytat:zna ktoś inne gierki PROKAPITALISTYCZNE, gdzie można sobie budować potęgę państwa w oparciu o prawa wolnego rynku?

Capitalism, Capitalism 2, Capitalism Plus - wszystkie te gierki to raj dla przedsiębiorczych osób. Są dość skomplikowane, nie mają super grafiki, ale warto w nie pograć.


- simek - 25-01-2010

Cytat:trudno byłoby zapanować nad grą, gdyby każdy pamperek z osobna stawiał sobie chatkę

Z SimCity chyba skądś pamiętam takie rozwiązanie, że dany kawałek pola przeznaczałeś na dzielnice mieszkalną i budował się tam kto chciał, za ile i jak chciał.


- Luis Cyfer - 26-01-2010

Przeszedlem Silent Hill Shattered Memories na PSP i jestem bardzo zadowolony. W koncu powiew świeżości w serii i bardzo dobra gra na psp od dosc dawna

kawalek z napisow koncowych. Jak zwykle Mary i Akira daja rade:)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UUDEZVP3wFw[/youtube]


- Snuffer - 26-01-2010

Lepsza od poprzedniego Silenta na tą konsolkę?


- Luis Cyfer - 26-01-2010

Inna. To najbardziej oryginalna czesc w kazdym razie. Nie ma w niej piekielnego miasta, naparzania wrogow roznymi przedmiotami, radyjka:) Sa inne rzeczy:)
Jest dosc latwa; zginalem jeno raz. Za to kilka zagadek daje sporo satysfakcji. No i gierka jest sliczna


- military - 27-01-2010

To już wyszła wersja PSP? Gdzie ją można kupić? Ostatnio przeglądałem empiki i nic...


- Khet - 27-01-2010

Wyszła tylko w USA. "U nas" jakoś w lutym dopiero...


- military - 27-01-2010

Mass Effect jedynkę właśnie skończyłem, i muszę przyznać że ostatnie parę godzin tej gry wgniata w fotel, a końcówka jest niesamowicie satysfakcjonująca. Może nie jest to tytuł idealny, ale po załapaniu bakcyla trudno się od niego oderwać. W ME2 zagram na 100%, tyle że w wersję sprowadzoną z UK, bo u nas jest do wyboru polski dubbing albo polski dubbing.

Słowem: ME1 ma 9/10 i mam nadzieję, że ME2 będzie dużo lepsze (i mroczniejsze).


- Wawrzyniec - 27-01-2010

Moja kopia w drodze. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać i musiałem obczaić chociażby soundtrack do tej gry i powiem tyle: w kilku przypadkach totalna miazga. Może nie każdy utwór wgniata w fotel, niektóre są słabe, ale jeśli człowiek słyszy coś takiego: (i mówię tutaj głównie o pierwszej minucie), to po prostu nie może nie westchnąć z rozkoszy. Ostatnią tak zajebistą nutę miałem okazję usłyszeć w pierwszym Deus Ex.


- Mierzwiak - 27-01-2010

military napisał(a):Mass Effect jedynkę właśnie skończyłem
Ja jestem w trakcie i wciągnęło mnie na maksa. Nie sądziłem że zbieranie XPeków i podrasowywanie umiejętności bohaterów dostarczy mi kiedyś tyle frajdy, nie mówiąc już o rewelacyjnej fabule i spójnym, interesującym uniwersum.


Podobno ma być film. Znając życie spieprzą, ale jakby co to poproszę w 3D i z Samem Worthiongtonem w roli Sheparda :mrgreen:


- massif - 28-01-2010

Przeszedlem przed chwila SH: Shattered Memories na PSP. Bardzo dobra gra. Zaden horror, ale klimat i gameplay na wysokim poziomie. Wciaga od pierwszej chwili. Stawiam ja zaraz obok Silent Hill 2, choc podobienstw jest raczej malo. To jest wlasciwie oddzielna galaz tej serii. (A SH: Origins zaczynalem dwa razy i zostawialem po ok 2h, kiedys jednak pewnie i to przejde ;) )


- Snuffer - 28-01-2010

Mnie oczarowała super grafiką jak na tą konsolkę, więc raczej na pewno ją zakupię.


- Ronaldinho - 30-01-2010

Mental napisał(a):graliście kiedyś w Settlers III?

To jedna z tych kultowych dla mnie gierek, w którą grałem najdłużej w czasach procesorów koło 100 MHz. Wiem, że była prześwietna, pamiętam te zasięgi kropkowe, ale więcej nie za bardzo, choć chyba se ją przypomnę.

Gears of War - mi się nie podoba, bo strzelanie jest takie nijakie, tak jak strzelam to tak słabo to czuję, udźwiękowanie nienajlepsze, poza tym to jest jak widzę, typowo konsolowa gra, idziesz i ciągle to samo zabijasz tylko sceneria inna, poziom trudniości wziąłem najtrudniejszy jaki możliwy był, a jakoś za łatwo szło. Cała gra opiera się na tym żeby wpaść za zasłone i zzaniej strzelać to nie jest przyjemne dla PCtowego gracza. Pograłem dwie godziny miesiąc temu, dziś się upewniłem, że jest to dla kiepskie i usunąłem, w multi pograłem z 20 minut i też zero emocji w grze. A za grę dałem aż 10zł w biedronce :)


- Wawrzyniec - 30-01-2010

Cytat:Cała gra opiera się na tym żeby wpaść za zasłone i zzaniej strzelać to nie jest przyjemne dla PCtowego gracza

Myślę, że to nie kwestia pecetowego gracza, bo sam się swojego czasu w piecowe FPSy (tudzież, za dawnych lat, FPP) zagrywałem, a mimo wszystko po Gears of War uważam, że tak powinna wyglądać każda strzelanka.


- Snuffer - 30-01-2010

Jestem właśnie po interaktywnym 'filmiku' otwierającym Mass Effect 2. Trwa to z 10 minut, ale emocje takie że już jestem pewien że to będzie jedna z lepszych gier w jakie w życiu grałem.