![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Mental - 25-01-2010 graliście kiedyś w Settlers III? ja sobie dzisiaj popykałem z wielką, niekłamaną przyjemnością. załączyłem z nudów, lecz po kilku minutach mnie wessało. grafika przyjemna, taka trochę kreskówkowa. pampry se łażą, szukają złota, rąbią drewno, wykuwają kamienie, łowią ryby, cech kowalski wytapia miecze i dzidy dla armii, geolodzy szukają minerałów, od czasu do czasu jakaś większa bitka się trafi z ościennym ludem, a państwo rośnie w siłę. ogólnie najbardziej prokapitalistyczna, wolnorynkowa gierka, w jaką kiedykolwiek grałem - zero durniów z greenpeacu, "urzędów pracy", "ZUS-ów", "pozwoleń na założenie kuźni" czy innych "świadczeń socjalnych dla bezrobotnych". czad bombowa giera. - simek - 25-01-2010 Settlersy to strategia mojego życia, ja co prawda spędziłem miesiące nad IV, ale to prawie to samo. Cieszyło mnie po prostu samo patrzenie na kwitnącą gospodarkę, wojny były najmniej wazne. Co do świadczeń socjalnych dla bezrobotnych to z tego co pamiętam istnieją - każdy chłopek bez pracy musi mieć dom nad głową zbudowany za gracza pieniądze, inaczej będzie strajkował i się opierniczał ;-) - Mental - 25-01-2010 simek napisał(a):Co do świadczeń socjalnych dla bezrobotnych to z tego co pamiętam istnieją - każdy chłopek bez pracy musi mieć dom nad głową zbudowany za gracza pieniądze, inaczej będzie strajkował i się opierniczał ;-) no właśnie nie wiem, jak to jest rozwiązane w IV, ale w III owe domki dla robotników to bardziej wynik uproszczenia mechaniki samej gry. w Settlersach nie ma po pierwsze w ogóle wielkich przedsiębiorców typu Rockefeller, Ford czy Daniel Plainview, którzy w normalnym państwie budowali za swoje pieniądze całe miasta, stawiali szkoły, kościoły, zapewniali dach and głowa pracownikom etc, a po wtóre, trudno byłoby zapanować nad grą, gdyby każdy pamperek z osobna stawiał sobie chatkę - zwłaszcza że plansze nie są jakieś specjalnie duże. w związku z powyższym pytanie: zna ktoś inne gierki PROKAPITALISTYCZNE, gdzie można sobie budować potęgę państwa w oparciu o prawa wolnego rynku? i najlepiej żeby była od razu zaimpletowana opcja "shoot and kill" - czyli policja bostońska pałująca i strzelająca ostrą amunicją do terrorystów ze związków zawodowych:) - BezcelowyAlbatros - 25-01-2010 Najbardziej kapitalistyczna, jest najbardziej komunistyczna gra pt. "Tropico" (a przynajmniej tak mi się wydaje ;) ). - Wawrzyniec - 25-01-2010 Też chciałem zarzucić tym przykładem, ale głównie ze względu na opcję likwidowania przeciwników El Presidente, czyli gracza. Posyła się gości z giwerami i temu panu już dziękujemy. Oczywiście konsekwencje takiego czynu są i to jest jeszcze bardziej zajebiste. - Snappik - 25-01-2010 Cytat:zna ktoś inne gierki PROKAPITALISTYCZNE, gdzie można sobie budować potęgę państwa w oparciu o prawa wolnego rynku? Capitalism, Capitalism 2, Capitalism Plus - wszystkie te gierki to raj dla przedsiębiorczych osób. Są dość skomplikowane, nie mają super grafiki, ale warto w nie pograć. - simek - 25-01-2010 Cytat:trudno byłoby zapanować nad grą, gdyby każdy pamperek z osobna stawiał sobie chatkę Z SimCity chyba skądś pamiętam takie rozwiązanie, że dany kawałek pola przeznaczałeś na dzielnice mieszkalną i budował się tam kto chciał, za ile i jak chciał. - Luis Cyfer - 26-01-2010 Przeszedlem Silent Hill Shattered Memories na PSP i jestem bardzo zadowolony. W koncu powiew świeżości w serii i bardzo dobra gra na psp od dosc dawna kawalek z napisow koncowych. Jak zwykle Mary i Akira daja rade:) [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UUDEZVP3wFw[/youtube] - Snuffer - 26-01-2010 Lepsza od poprzedniego Silenta na tą konsolkę? - Luis Cyfer - 26-01-2010 Inna. To najbardziej oryginalna czesc w kazdym razie. Nie ma w niej piekielnego miasta, naparzania wrogow roznymi przedmiotami, radyjka:) Sa inne rzeczy:) Jest dosc latwa; zginalem jeno raz. Za to kilka zagadek daje sporo satysfakcji. No i gierka jest sliczna - military - 27-01-2010 To już wyszła wersja PSP? Gdzie ją można kupić? Ostatnio przeglądałem empiki i nic... - Khet - 27-01-2010 Wyszła tylko w USA. "U nas" jakoś w lutym dopiero... - military - 27-01-2010 Mass Effect jedynkę właśnie skończyłem, i muszę przyznać że ostatnie parę godzin tej gry wgniata w fotel, a końcówka jest niesamowicie satysfakcjonująca. Może nie jest to tytuł idealny, ale po załapaniu bakcyla trudno się od niego oderwać. W ME2 zagram na 100%, tyle że w wersję sprowadzoną z UK, bo u nas jest do wyboru polski dubbing albo polski dubbing. Słowem: ME1 ma 9/10 i mam nadzieję, że ME2 będzie dużo lepsze (i mroczniejsze). - Wawrzyniec - 27-01-2010 Moja kopia w drodze. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać i musiałem obczaić chociażby soundtrack do tej gry i powiem tyle: w kilku przypadkach totalna miazga. Może nie każdy utwór wgniata w fotel, niektóre są słabe, ale jeśli człowiek słyszy coś takiego: (i mówię tutaj głównie o pierwszej minucie), to po prostu nie może nie westchnąć z rozkoszy. Ostatnią tak zajebistą nutę miałem okazję usłyszeć w pierwszym Deus Ex. - Mierzwiak - 27-01-2010 military napisał(a):Mass Effect jedynkę właśnie skończyłemJa jestem w trakcie i wciągnęło mnie na maksa. Nie sądziłem że zbieranie XPeków i podrasowywanie umiejętności bohaterów dostarczy mi kiedyś tyle frajdy, nie mówiąc już o rewelacyjnej fabule i spójnym, interesującym uniwersum. Podobno ma być film. Znając życie spieprzą, ale jakby co to poproszę w 3D i z Samem Worthiongtonem w roli Sheparda :mrgreen: - massif - 28-01-2010 Przeszedlem przed chwila SH: Shattered Memories na PSP. Bardzo dobra gra. Zaden horror, ale klimat i gameplay na wysokim poziomie. Wciaga od pierwszej chwili. Stawiam ja zaraz obok Silent Hill 2, choc podobienstw jest raczej malo. To jest wlasciwie oddzielna galaz tej serii. (A SH: Origins zaczynalem dwa razy i zostawialem po ok 2h, kiedys jednak pewnie i to przejde ;) ) - Snuffer - 28-01-2010 Mnie oczarowała super grafiką jak na tą konsolkę, więc raczej na pewno ją zakupię. - Ronaldinho - 30-01-2010 Mental napisał(a):graliście kiedyś w Settlers III? To jedna z tych kultowych dla mnie gierek, w którą grałem najdłużej w czasach procesorów koło 100 MHz. Wiem, że była prześwietna, pamiętam te zasięgi kropkowe, ale więcej nie za bardzo, choć chyba se ją przypomnę. Gears of War - mi się nie podoba, bo strzelanie jest takie nijakie, tak jak strzelam to tak słabo to czuję, udźwiękowanie nienajlepsze, poza tym to jest jak widzę, typowo konsolowa gra, idziesz i ciągle to samo zabijasz tylko sceneria inna, poziom trudniości wziąłem najtrudniejszy jaki możliwy był, a jakoś za łatwo szło. Cała gra opiera się na tym żeby wpaść za zasłone i zzaniej strzelać to nie jest przyjemne dla PCtowego gracza. Pograłem dwie godziny miesiąc temu, dziś się upewniłem, że jest to dla kiepskie i usunąłem, w multi pograłem z 20 minut i też zero emocji w grze. A za grę dałem aż 10zł w biedronce :) - Wawrzyniec - 30-01-2010 Cytat:Cała gra opiera się na tym żeby wpaść za zasłone i zzaniej strzelać to nie jest przyjemne dla PCtowego gracza Myślę, że to nie kwestia pecetowego gracza, bo sam się swojego czasu w piecowe FPSy (tudzież, za dawnych lat, FPP) zagrywałem, a mimo wszystko po Gears of War uważam, że tak powinna wyglądać każda strzelanka. - Snuffer - 30-01-2010 Jestem właśnie po interaktywnym 'filmiku' otwierającym Mass Effect 2. Trwa to z 10 minut, ale emocje takie że już jestem pewien że to będzie jedna z lepszych gier w jakie w życiu grałem. |