Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gorące wieści, plotki itp. - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Gorące wieści, plotki itp. (/Thread-Gor%C4%85ce-wie%C5%9Bci-plotki-itp--113)



RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mefisto - 22-12-2023

(21-12-2023, 21:21)Corn napisał(a): Kapitalizm dąży do tego by firm było jak najmniej

Eee, nie? :) Najlepszy kapitalizm jest właśnie wtedy, gdy konkurencja się wzajemnie napędza, a ludzie mają wybór.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - simek - 22-12-2023

Ale nie chodzi o to jaki kapitalizm jest najlepszy dla klientów, tylko jak działa w rzeczywistości, a działa tak, że koncentracja rynku jest zjawiskiem zupełnie powszechnym w wielu branżach: od produkcji ciasteczek po samochody i, jak widać, produkcję filmową.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Corn - 22-12-2023

(22-12-2023, 04:44)Mefisto napisał(a):
(21-12-2023, 21:21)Corn napisał(a): Kapitalizm dąży do tego by firm było jak najmniej

Eee, nie? :) Najlepszy kapitalizm jest właśnie wtedy, gdy konkurencja się wzajemnie napędza, a ludzie mają wybór.
Z perspektywy klienta może tak, z perspektywy udziałowców zupełnie nie.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - al_jarid - 22-12-2023

(21-12-2023, 20:01)Mefisto napisał(a): Natomiast sam kierunek, w którym to wszystko idzie jest przechujowy, bo za x lat zostanie 3 graczy na rynku i w sumie kupić starsze filmy będzie pewnie coraz trudniej.

Panie, jakie kupowanie filmów? Nie będzie filmów na nośnikach, tylko będziesz sobie musiał przejrzeć 50 serwisów streamingowych, żeby zobaczyć, czy gdzieś mają dany film.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - shamar - 22-12-2023

(21-12-2023, 20:01)Mefisto napisał(a): ...bo za x lat zostanie 3 graczy na rynku i w sumie kupić starsze filmy będzie pewnie coraz trudniej.

O to chodzi przecież. A Paramount już wkurwił w tą stronę, zapowiedzieli Beavisa i Buttheada, serial + film. Nawet pokzali przygotowaną okladkę, wyznaczano date premiery. Po czym anulowali.
Bo na ch.., masz kupic i miec? Plac nam na streaming


RE: Gorące wieści, plotki itp. - zombie001 - 22-12-2023

(22-12-2023, 10:33)al_jarid napisał(a): (...) będziesz sobie musiał przejrzeć 50 serwisów streamingowych, żeby zobaczyć, czy gdzieś mają dany film.

Tych starszych na streamingu też nie znajdziesz, bo ich treść nie będzie pewnie zgodna z aktualnymi poglądami/trendami

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mefisto - 22-12-2023

(22-12-2023, 09:51)Corn napisał(a): Z perspektywy klienta może tak, z perspektywy udziałowców zupełnie nie.

Z perspektywy udziałowców również, bo firma, która nie posiada konkurencji, w pewnym momencie przestaje się rozwijać, co nie pozostaje potem bez wpływu na finanse. Monopol, wbrew pozorom, nie jest zdrowy - jakkolwiek trywialnie by to nie brzmiało.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - simek - 22-12-2023

(22-12-2023, 15:11)Mefisto napisał(a):
(22-12-2023, 09:51)Corn napisał(a): Z perspektywy klienta może tak, z perspektywy udziałowców zupełnie nie.

Z perspektywy udziałowców również, bo firma, która nie posiada konkurencji, w pewnym momencie przestaje się rozwijać, co nie pozostaje potem bez wpływu na finanse. 
Ale co udziałowcy i zarządzający się nachapią w czasie, gdy taki monopol się buduje i przed momentem, gdy moloch zacznie być tak gruby, że aż niewydolny, to ich. A trwa to zazwyczaj pokolenia i w międzyczasie przynosi miliardowe zyski.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mefisto - 22-12-2023

No wiadomo, pogoń za piniądzem musi być - ale to nie znaczy, że trzeba od razu wszystko wokół zaorać :) Dobrze to widać zresztą na przykładzie Disneya, który już od paru ładnych lat się gubi w swoim jestestwie, choć jest w takiej pozycji, że właściwie mógłby wszystko. Żal trochę.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Krismeister - 23-12-2023

Pierwsza oficjalna fota "Wykidajły". New personality unlocked.
[Obrazek: 231221183457-jake-gyllenhaal-road-house-...480,c_fill]


RE: Gorące wieści, plotki itp. - slepy51 - 23-12-2023

W oryginale był ten running joke z "I thought you'd be bigger"



bo Swayze i grany przez niego Dalton mieli być w opozycji do napakowanych gwiazd kina akcji tamtego okresu. Tutaj już jako pierwszą fotę promocyjną dają przytyranego Gyllenhaala, dlatego albo nic nie zrozumieli z tamtego filmu albo wręcz przeciwnie, zrozumieli i poszli w trochę innym kierunku specjalnie w ten sposób trollując fanów pierwszego "Road House" - mimo wszystko mam nadzieję, że jest to ta druga opcja, choć ten gritty realistyczny sznyt dla tej konkretnej historii jakoś mi nie leży. Pożyjemy, zbaczymy.


Gorące wieści, plotki itp. - zombie001 - 23-12-2023

Postać Jake'a jest tutaj chyba ex fighterem MMA. Więc pewnie poszli w innym kierunku. Ale to chyba dobrze, że nie robią ksera oryginału.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Gorące wieści, plotki itp. - slepy51 - 23-12-2023

Nie no jasne, to wszystko wiem, Conor McGregor ma też grać jakąś rolę w tym filmie, chodzi mi po prostu o to, że jest to wszystko w sprzeczności z tym, jaki był główny bohater oryginału i nie wiem czy pójście w taki pseudo realizm w jakikolwiek sposób przysłuży się akurat tej historii. Fajnie, że robią coś innego itd. ale jeśli już na samym wstępie dają do zrozumienia, że grany przez Gyllenhaala bohater to będzie zupełnie inny koleś niż Dalton z oryginału, no to zmieniają praktycznie całe sedno tamtej opowieści i z "Road House" pozostaje tak naprawdę sam tytuł, nawet jeśli fabularnie będzie to w jakiś sposób zbieżne. Ale oczywiście nie skreślam, zgłaszam tylko swoje obawy co do kierunku artystycznego tego remake'u :) Inna sprawa, że powtarzam sobie oryginał co jakiś czas i to jest jeden z tych filmów, który akurat uwspółcześnionej wersji absolutnie nie potrzebuje.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - marsgrey21 - 23-12-2023

Chyba jestem mentalnie stary bo widzę tego dżejka i nic... Patrick to miał styl, mięśnie to nie wszystko, a tak w ogóle to umówmy się, że ten remake to będzie superhit Polsatu na sobotę, tyle.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - slepy51 - 23-12-2023

Pewnie tak będzie, bo wątpię, żeby czymś to się wybijało na tle różnych podobnych produkcji. W oryginale mieliśmy choćby rewelacyjną kaskaderkę i jedne z najlepiej wyglądających, PRAWDZIWYCH wybuchów w historii kina, tutaj czegoś takiego pewnie w ogóle nie będzie patrząc na kierunek, w którym poszli twórcy tego remake'u.




Gorące wieści, plotki itp. - zombie001 - 23-12-2023

Jedno zdjęcie żeście widzieli, ludzie.. kur*a mać.. :D

Opanujcie się.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Gorące wieści, plotki itp. - OGPUEE - 23-12-2023

No nie powiesz, że nowy Wykidajło będzie instant klasykiem? Poza tym jaki sens remake'owania Wykidajły, który nie zestarzał jakoś straszliwie?


RE: Gorące wieści, plotki itp. - slepy51 - 23-12-2023

Ja mam nadzieję, że przynajmniej choreografia walka będzie stała w tym nowym filmie na wysokim poziomie, bo to akurat dziś potrafią kręcić trochę lepiej niż kiedyś.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - al_jarid - 23-12-2023

Czy ja wiem? Na dobrą choreografię walk to chyba można liczyć tylko u skośnookich - tak samo dziś, jak czterdzieści lat temu.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - marsgrey21 - 23-12-2023

Będzie bardziej efektownie, ale mniej realistycznie i bezstylowo, tak obstawiam.