Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
2012 (reż. Roland Emmerich) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+--- Wątek: 2012 (reż. Roland Emmerich) (/Thread-2012-re%C5%BC-Roland-Emmerich--1353)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


2012 (reż. Roland Emmerich) - Don Vito - 18-06-2009

Arahan napisał(a):nie powiem wygląda imponująco

Nie, nie wygląda. Niemal każda klatka tego trailera ocieka średniej klasy CGI. Swoją drogą zastanawiam się, jak będzie wyglądał happy-end w tym filmie :)


- Craven - 18-06-2009

Śliczne, wysokiej klasy CGI. Teaser z mnichem mnie nie wziął, ale demolkę, którą pokazali w tym trailerze chętnie sobie obejrzę na dużym ekranie.

Happy end? Jeśli tylko murzyn i żyd nie uratują świata, cofając się w czasie, to widownia będzie musiała się zadowolić pojednaniem ojca/syna/męża z synem/dziadkiem/żoną/córką w ostatniej chwili przed PG-13 śmiercią.

I jeszcze wystrzelą kapsułę czasu na marsa i wór pierwotniaków, żeby na marsie rozwinęło się życie i cywilizacja techniczna, która milion lat później znajdzie tą kapsułę i dowie się, że ukoronowaniem naszej cywilizacji był Borat i Transformersy. I wrzucą tam też "Best Of" Rihanny.


- Tyler Durden - 18-06-2009

Rozwałka świata wygląda fajnie i gdyby tylko z niej składał się zwiastun może dałbym się nabrać i odrobinę zainteresowałbym się tym filmem, ale niestety pokazał on również mizerie aktorską w wykonaniu Johna Cusacka oraz odstraszającą (chociaż króciutką) patetyczną przemowę jakiegoś czarnego gościa. Skoro już w zwiastunie musiała się ona znaleźć to aż strach się bać ile tego będzie w samym filmie. Emmerich konsekwentnie robi coraz większe katastrofalne gnioty i najwyraźniej ta "zwyżkująca" tendencja zostanie zachowana w nowym filmie.


- Snappik - 18-06-2009

Czarny gość to prezydent USA. Emmerich chciał być trendy :)

Cóż... ten film wygląda ch...owo od strony fabularnej, aktorskiej i nawet wizualnej (crash watykańskiej bazyliki prezentuje się okrutnie źle). Komp wali w oczy, a ja mam miejsce tylko dla dwóch superprodukcji, które wchodzą do kin w najbliższym czasie - TF2 i Avatara. Zresztą po koszmarku jakim był 10000 BC resztę "dzieł" Emmericha zamierzam obejrzeć na kompie.


- Tyler Durden - 18-06-2009

Snappik napisał(a):Czarny gość to prezydent USA. Emmerich chciał być trendy :)
Tak też i przypuszczałem że Emmerich znowu wsadził patetyczne banialuki w usta prezydenta narodu najczęściej doświadczanego kataklizmami ale nie chciało mi się tego sprawdzać to i zaasekurowałem się "czarnym gościem" :)


- wujo444 - 18-06-2009

2012 - średnie to CGi, a i tematyka nudna. Nie, naprawde nie lubię filmów katastroficznych.

Thirst - a to się zapowiada bardzo ciekawie i soczyście.


- Jakuzzi - 18-06-2009

Kolejny standardowy, wakacyjny, katastroficzny blockbuster ze standardowym wachlarzem spektakularnych scen, nakrecony w dodatku przez etatowego tworce tego typu tworow. Kiedys krecily mnie takie filmy i zwiastuny do nich. Ale juz od kilku dobrych lat reaguje na takie pozycje niczym wiecej jak tylko machnieciem reki.

Aha, ten 'jakis czarny gosc' to, jesli dobrze przyuwazylem i uslyszalem, Danny Glover.


- Negrin - 18-06-2009

Tylko że kto ogląda takie filmy jak "2012" dla fabuły? Powiem szczerze: rzadko kiedy megaefekciarskie efekty na mnie działają, ale to jest coś, co po prostu chce się obejrzeć, pomimo że będzie głupie i patetyczne. Przyznam, że ta reklamówka najzwyczajniej w świecie mnie kupiła. W porównaniu z katastroficznym funem, jaki bije z tego zwiastuna, zwiastuny TF2 to wielka nuda :)

Btw, ten wakacyjny blockbuster wchodzi do kin w listopadzie :P Czyli w sumie taki bardziej kandydat do głównych nominacji Oscarowych :D


- Tyler Durden - 18-06-2009

Jakuzzi napisał(a):Aha, ten 'jakis czarny gosc' to, jesli dobrze przyuwazylem i uslyszalem, Danny Glover.
Jako że nie znalazłem w sobie wystarczających pokładów cierpliwości żeby jeszcze raz zapuścić ten zwiastun sprawdziłem na liście płac, no i masz rację. No cóż, to dlatego, że trailer oglądałem na tym malutkim okienku widocznym na stronie z newsem ;)


- Mierzwiak - 18-06-2009

Efekty full wypas, ale chyba jestem już zmęczony tym CGI. Na Tramsformery idę dla efektów, ale mój entuzjazm gdzieś uleciał. Bleeeeeeh. 2012 wygląda niesamowicie efektownie, ale jakieś to wszystko zbyt ładne i kolorowe.

To pewnie kwestia trailera, ale oczywiście widać tylko zagładę amerykańskich miast.


- Jakuzzi - 18-06-2009

Negrin napisał(a):Tylko że kto ogląda takie filmy jak "2012" dla fabuły?

Rownie dobrze moglbys zapytac: ale po co takim filmom jak "2012" scenariusz?


Cytat:tw, ten wakacyjny blockbuster wchodzi do kin w listopadzie :P

Myslalem, ze to dosc oczywiste, iz zwrot "wakacyjny" nie oznacza w tym przypadku, ze film wchodzi do kin w sezonie ogorkowym. ;)


- Snappik - 18-06-2009

Prędzej do Złotych Malin :twisted:

Zapewne zwiastun zawiera w sumie najlepsze sceny.

BTW. Na YT leży wersja kinowa zwiastuna, która różni się sporo od polskiej. Jest parę niezłych kretynizmów np.




- Tyler Durden - 18-06-2009

Mierzwiak napisał(a):To pewnie kwestia trailera, ale oczywiście widać tylko zagładę amerykańskich miast.
No a figura Jezusa z Ameryki Południowej i watykańska bazylika? Zdaje się, że jeszcze coś tam było wśród obowiązkowej demolki obiektów z widokówek.


- Mierzwiak - 18-06-2009

Rzeczywiście. Ale wiesz jakoś mnie to nie dziwi że zdążyłem o tym zapomnieć chwilę po obejrzeniu trailera.

Snappik napisał(a):Jest parę niezłych kretynizmów np.
Zobaczysz, Cusack w ostatniej chwili znajdzie sposób by powstrzymać falę przy pomocy szminki Amandy Peet : )


- Negrin - 18-06-2009

Jakuzzi napisał(a):Rownie dobrze moglbys zapytac: ale po co takim filmom jak "2012" scenariusz?
Jeny, oczywiście, że scenariusz pomógłby każdemu filmowi. Natomiast takie produkcje robi się pod określony szablon i dla określonej publiczności, wszyscy to wiemy. Natomiast efekciarska komputerowa demolka w zwiastunie urajcowała mnie jak mało która, więc przypuszczam, że jeśli film dostarczy jeszcze więcej podobnych płytkich podniet, to chętnie go obejrzę, a z patosu sobie porechoczę. I niech on będzie pełen takich głupot jak ten lot między wieżowcami, bo fajnie się na to patrzy. Ot, takie produkcje to nie filmy, to czasoumilacze :)


- Tyler Durden - 18-06-2009

Cytat:Rzeczywiście. Ale wiesz jakoś mnie to nie dziwi że zdążyłem o tym zapomnieć chwilę po obejrzeniu trailera : )
Jestem zszokowany, chcesz powiedzieć, że nie podziałała na ciebie epa wyciekająca litrami z monitora? ;)


- Mierzwiak - 18-06-2009

Nie : )

Taka mała refleksja: ostatnio przy okazji arcyciekawego dokumentu o Tsunami na NG zastanawiałem się w jaki sposób poruszałaby się tak potworna masa wody. To co tu widzę jakoś nie bardzo mnie przekonuje, fala porusza się zdecydowanie zbyt wolno a wygląda po prostu na większą siostrę tej z Pojutrza.


- Corn - 18-06-2009

2012 zapowiada się na ostateczny film katastroficzny, w którym zniszczeniu ulegnie wszystko. A skoro wszystko można zniszczyć to liczę na jakieś ciekawe obrazki zawalania się gór czy znikanie z powierzchni ziemi wszystkich europejskich miast.


- Tedeward - 18-06-2009

Kurcze, niepotrzebnie oglądałem ten zwiastun. Teraz już nie mam właściwie po co oglądać całego filmu. Zapewne wszystko dla czego warto iść do kina pokazali w tym zwiastunie. A część efektów rzeczywiście wygląda dość słabo, jak z gry komputerowej sprzed dwóch lat.


- Danus - 18-06-2009

Zwiastun powalił mnie na kolana, zresztą jak większość zwiastunów filmów Emmericha. Kupuję prawie każdy jego film bo wiem, że gość potrafi zaskoczyć niezłą rozwałką. Nie widziałem tylko 10000 BC i raczej nie zobaczę bo to film zupełnie nie w stylu niemca. Wolę jak robi głupiutkie SF okraszone świetnym CGI rozwalaniem amerykańskich miast no i reszty naszej kochanej ziemi.
Już raczej wiemy jakie będą nominacje do Oscarów za efekty specjalne:
1. Transformers: ROTF
2.Avatar
3.2012
I może jak ktoś się zlituje i nominują cztery filmy to będzie to Terminator: Salvation.
Uf, takie gdybanie :wink: