Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
2012 (reż. Roland Emmerich) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+--- Wątek: 2012 (reż. Roland Emmerich) (/Thread-2012-re%C5%BC-Roland-Emmerich--1353)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- shamar - 04-04-2010

Nie chce mi sie rozpisywać o tym bo nie zasluguje. No ale dobijało mnie jak ta banda debilów odgrywa jakies komedie z twarzami jakby sie dobrze bawili a obok ginie swiat. Ta ucieczka ... I jeszcze to - "daddy, daddy" ( scena z samolotem ) nosz k...wa a kogo sie tam spodziewali zobaczyć...

Do Glovera i Platta nic nie mam. Najgorsi byli ci główni Cusack, zezująca Peet, te dzieci i spolka, ten rusek... totalne porazki. No i standardowo musiał być jakiś irytujący oszłom - tu Woody.


- military - 07-04-2010

Emmerich ma tego farta w życiu, że kręci filmy, które mimo głupot potrafią do mnie trafić. A 2012 to Emmerich w najlepszej formie. Film co prawda ustępuje w każdym względzie ID4, ale mimo wszystko świetnie się na nim bawiłem. Emocje tanie, ale prawdziwe - i cóż, a bo takie Star Warsy są mądrzejsze? Cholernie podoba mi się fakt, że u Niemca efekty specjalne potrafią ekscytować, czego nie można powiedzieć niemal o żadnym opartym na efektach filmie, który nakręcono po 1997 r. Podoba mi się rozmach (scenariuszowy, nie efektowy, choć ten też), podobają mi się relacje międzyludzkie (i co, że płytkie - ich mnogość i różnorodność to wynagradza). Podoba mi się powolne ukazywanie kolejnych zjawisk, prowadzących do finałowej rozpierduchy (budowanie klimatu a la ID4). Generalnie 2012 przypomina mi powieść Kinga (Bastion czy Pod kopułą). Polega na tych samych zagrywkach. Końcówka przynudza, ale poza tym - miodzio. 8/10

Ciekawi mnie tylko, czy Rolmops Emmerich planuje zakończyć przygodę z filmem, bo przecież tej rozpierduchy już nie przebije. Co dalej? KOSMOS zderza się z Ziemią?


- Danus - 07-04-2010

military napisał(a):Co dalej? KOSMOS zderza się z Ziemią?
Nie, bo to będą dwie kolejne części ID4 kręcone jednocześnie. Będzie trylogia, Jupii:)


- military - 07-04-2010

Gdyby to była prawda, otworzyłbym szampana.:) Co jak co, ale filmów o pełnoprawnej INWAZJI kosmitów wiele nie ma, na dodatek wykonanych tak dobrze.


- Danus - 07-04-2010

No to otwieraj tego szampana:)
http://www.filmweb.pl/%22ID4%22+Will+Smith+b%C4%99dzie+walczy%C5%82+z+kosmitami+po+raz+drugi,News,id=59299


- military - 07-04-2010

Jeśli zatrudnią Goldbluma.:) Swoją drogą to może być bardzo interesująca wizja. Nie znam filmu, w którym kosmici atakowaliby Ziemię, która już przetrwała jedną inwazję - i nadal pewnie nie uprzątnęła ruin. Czekam, choć nie wierzę w realizację.


- mroziek - 07-04-2010

To jest praktycznie pewne że dwa kolejne filmy powstaną. Emmerich mówił już o tym na długo przed premierą 2012. Pewnie zrobią to w 3 D i zarobią na tym mnóstwo $, bo kto nie pamiętaj pierwszej części? Dzień Niepodległości jest rewelacyjny, do teraz kopie po jajach efektami i dalej ogląda się go przednie. Od kiedy zobaczyłem post Danusa z jego wersją na Blu nie umiem spać po nocach :)


- Danus - 07-04-2010

mroziek napisał(a):Od kiedy zobaczyłem post Danusa z jego wersją na Blu nie umiem spać po nocach :)
Ostatnio obejrzałem wersję BD i obraz jest jak dla mnie rewelacja:) O ile w 2012 Emmerich dowalił do pieca głupotą to ID4 to film przezajebisty. Do dziś większość efektów kopie tyłek.
Polecam ID4 na BD:)


- Kaczor - 09-04-2010

Jak powienien się skończyć "2012":
;

:mrgreen:


RE: 2012 (reż. Roland Emmerich) - Martinipl - 22-08-2012

Ja pierdyle - kolesie podsumowali film tak dobrze, że oryginał nie powinien istnieć. No i zakończenie lepsze.

Nie cierpie tego filmu, nie nie nie nie nieeeeeeeee.

TDAT jest genialne i oficjalnie uzyskało notkę 10/10 (piszę tu, bo tematu o Pojutrze nie ma).




RE: 2012 (reż. Roland Emmerich) - Debryk - 12-01-2021

Co to za paździerz jest!!! Szajs, szajs, szajs :/ Efekty i rozwałka oczywiście to jedyny plus jednakże szkoda, iż użyto to do takich "faktów" naukowych. Tak jakby do Szeregowca Ryana wsadzić fabułę, że grupa żołnierzy przemyka na tyły wroga po świeży chleb - miałoby to tyle samo sensu. W 2012 Efekty są imponujące lecz cała reszta, z WKURWIAJĄCYM Cussakiem na czele, to pierniczone kuriozum i szczyt idiotyzmów. Zastanawiałem się w trakcie seansu czy możnaby to jakoś przemontować i wywalić te "gagi" i niektórych bohaterów tudzież sceny, żeby film miał cięższy ton... ale to powstałby filmik długości trailera.

3/10 - Efekty jednak robią wrażenie.

Oglądać bez dźwięku w trakcie dialogów!!!