![]() |
|
ROME (RZYM) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: ROME (RZYM) (/Thread-ROME-RZYM--157) |
ROME (RZYM) - dillinger - 14-02-2006 Jest godzina pozna... a moze raczej wczesna, a ja wlasnie koncze ogladanie 1wszego sezonu nowego 12odcinkowego serialu HBO pod wiele wyjasniajacym tytulem "ROME". HBO od jakiegos czasu jest marka ktora w zestawieniu ze slowem 'serial' daje duze prawdopodobienstwo wysokiej jakosci. Tak tez jest moim zdaniem tym razem . Akcja serii rozgrywa sie ...w sumie te pierdoly wyskocza Wam po zabawie z Google, wiec pomijajac te latwo osiagalne fakty pozwole sobie napisac, ze serial 'Rzym' jest widowiskiem wciagajacym, swietnie prowadzonym, pelnym zwrotow akcji, odpowiednio przewidywalnym i odpowiednio zaskakujacym, z rewelacyjnie naszkicowanymi postaciami i idealnie dobranymi ich odtworcami, z trzymajaca w napieciu wielowatkowa fabula oraz spora dawka dobrego humoru. Przyznam, ze ta seria przyciagnela moja uwage nie tylko tym, ze jest produkcja HBO ale przede wszystkim kontekstem historyczno geograficznym. Mysle jednak, ze nawet tym ktorzy na lekcjach historii dotyczacych starozytnosci przysypiali w ostatniej lawce 'Rzym' powinien sie spodobac. Goraco polecam i zastanawiam sie ilu forumowiczow mialo okazje badz zamierza obejrzec 'Rzym'?
- Q - 15-02-2006 Od 3 marca (piątek) RZYM, będzie można ogladać na HBO Polska - pierwsze dwa odcinki (3 marca godzina 21.00 i 21.50) mają być odkodowane. http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=29772 - Kakapo - 23-02-2006 Ja się już nastawiam. No, wiecie, w końcu antyk, więc moje klimaty :). - Q - 17-04-2006 Jak zawsze seriale HBO stoją na wysokim poziomie. I nie inaczej jest w przypadku Rzymu - cała sceneria jest wręcz powalająca, a do tego doszła jeszcze interesująca fabuła, gdzie losy na pozór zwykłych legionistów, powiązane są z największymi postaciami w dziejach Rzymu. Ale w filmie na pierwszym planie nie stoi Cezar i jego armia. Częściej niż pole bitewne mamy okazje zobaczyć życie w starożytnym Rzymie, intrygi kobiet, które tylko dzięki temu że pochodziły z zacnych rodów, mogły za kulisami kierować polityką, oraz otoczenie w którym dorastał Oktawiusz i całą moralność ówczesnych ludzi, która znacznie odsbiegała od obecnei przyjętych norm. Obecnie miałem możliwość oglądanięcia 8 odcinków, które można było obejrzeć na HBO, ale już nie mogę się doczekać kolejnych. - Dr_Strangelove - 26-08-2006 Emisja serialu już dawno sie zakończyła, teraz można oglądać na HBO od razu kilka odcinków. Zgadzam się z moimi poprzednikami - serial wart jest uwagi każdego widza. 12 epizodów kosztowało 100 milionów dolarów i to widać na ekranie. Zdjęcia kręcono w Włoszech, w słynnym studio Cinecitta. Nie bede powtarzać pochwał na temat filmu, które wygłosił Q. Zgadzam się z nimi w stu procentach. Moge dodać na koniec, że już wkrótce pierwsza seria bedzie wydana w Polsce na DVD i z tego co wiem rozpoczeły się zdjęcia do serii drugiej. - Anonymous - 19-09-2006 A najlepsze jest to że niedługo rusza produkcja drugiego a nawet są pogłoski o trzecim i dobrze bo osobiście mam już dość przegadanych filmów historycznych w stylu Gladiatora a ten serial jest dla mnie jak ambrozja ;), - Q - 19-09-2006 Z tego co się orientuje to ruszy produkcja drugiego sezonu, ale to będzię już ostatni sezon bo jednak koszty są zbyt wysokie. - Anonymous - 19-09-2006 To samo mówili o pierwszym ale mam nadzieje że jednak drugi sezon odniesie jeszcze większy sukces i dane nam będzie zobaczyć więcej. - mrl - 04-03-2007 drugi sezon w pełni, jestem po sześciu odcinkach i... (tu następują wnioski) - serial się zbrutalizował i rozerotyzował trochę (nie to, że wcześniej był "opowieściami z doliny muminków"), - zmarnowali postać atii (to minus) - tytus pullo nadal jest bossem - wielki budżet wygląda z każdego zaułka, ale (tak jak i w pierwszym sezonie) nie jest ma efekciarstwa. i dobrze - zmienili aktora grającego Oktawiana Augusta na starszego, ale nadal to najbardziej irytująca postać serialu - trochę za dużo o Serwilli; pojawia się za to kilka nowych, interesujacych wątków (najciekawiej zapowiada się ten z Narodowym Frontem Judei czy czymś w tym stylu) nadal jest bardzo dobrze, chociaż... wszystko niby tak samo, albo harder, better, faster, stronger (prawo sequela czy drugiej serii), ale brak w tym świeżości. i dlatego wydaje mi się, że pierwszy sezon był lepszy. - Ktoś - 04-03-2007 niezły serial, zrealizowany w dobrym stylu. Do tej pory widziałam 8 odcinków i nie moge sie doczekać kiedy obejże reszte. Tylko ten Brutus jakoś mi tu nie pasuje, taki lalusiowaty... - Sana - 04-03-2007 ten serial to majstersztyk; najlepsza kiedykolwiek sfilmowana seria historyczna! po prostu perełka, cudeńko, moja WIELKA MILOSC :lol: - dillinger - 22-03-2007 jestem po 9. scenarzysci powinni dostac nobla. kazdy odcinek to turbo pasjonujaca jazda. - majkel78 - 05-05-2007 Bardzo fajnie prezentuje się okładka do sezonu II : http://www.dvdactive.com/news/releases/rome2.html Tylko z tego co tam wyczytałem to z dodatkami trochę kiepskawo... w US premiera 14 sierpnia, ciekawe kiedy nad Wisłą? - dillinger - 04-07-2007 podobno 2gi sezon to byl koniec tytulu. byloby szkoda gdyby to byla prawda. - Mental - 26-08-2007 Skończyłem oglądać pierwszą serię. Zaczynam drugą. Jestem totalnie rozczłonkowany. Sceny przemocy dorównują pod względem okrucieństwa tym z Gladiatora. Inne Gladiatora zwyczajnie deklasują. Przykład: dowódca rzymskiego legoinu zeskakuje z konia, podchodzi do wieśniaczki, pasącej owce i gwałci ją na oczach żołnierzy. Legioniści mają ubaw po pachy. Albo taka scenka: Marek Antoniusza leży w satynie, drapie sie po jajach, wchodzi Atia, siostrzenica Cezara. Marek Antoniusz: "Nigdy nie ruchałem kobiety w sukni pogrzebowej". Atia: "I nie poruchasz". Zabójstwo Cezara. Szczyt potworności i majstersztyk masakrowania emocji widza. Czegoś takiego dawno nie widziałem. Od razu przypomniała mi się egzekucja Murphy'ego z Robocopa. Wyobraźcie sobie: Cezar osuwa się na posadzkę senatu, cały we krwi (otrzymał kilkadziesiąt ciosów nożem), kona w konwulsjach. Podchodzi do niego Brutus (niesamowita postać, tragiczna jak Judasz), przyklęka i powolnym pchnięciem finalizuje zamach. Tyran umiera. Brutus płacze. Pieprzone mistrzostwo świata... formalności: produkcja technicznie wybitna, człowiek ma wrażenie, jakby oglądał wysokobudżetowe przedsięwzięcie. potyczki wojskowe i inne batalistyczne motywy nie są pokazywane na ekranie. o przebiegu bitwy dowiadujemy się z ust bohaterów. Długo czekałem, aż ktoś przywróci do łask tę klimatyczną teatralną konwencję. Kubrick swego czasu postąpił podobnie. Jedna z najlepszych scen Barry'ego Lyndona rozgrywa się przy akompaniamencie salw armatnich i okrzyków umierających żołnierzy, dochodzących spoza kadru. role kobiece: WSZYSTKIE znakomite, cudowne, po prostu fantastyczne. szczególnie podoba mi sie rola tej niewolnicy, później małżonki Pullo. aktorka nie jest może specjalnie utalentowana, nie musi tez odgrywać jakichś mega dramatycznych scen, ale ma coś takiego w twarzy, co mnie urzeka:) słowem, wystarczy, że jest. jej obecność na ekranie rekompensuje niedoskonałości aktorskiego warsztatu. świetnie rozpisane są relacje między nią a legionistą Pullo. poezja. EDIT (pierwszy epizod drugiego sezony obejrzany) Ludzie, trzymajcie mnie! Zaraz coś rozwalę! No kurna nie moge. Słuchajcie tego: przychodzi bohater, legionista Worenus, do faceta (alfons, morderca) i pyta się: "Gdzie są moje dzieci?" Na to facet: "Wziąłem twoje dzieci jako zapłatę za liczne zniewagi. Wyruchałem je, a potem zabiłem. Ciała wrzuciłem do rzeki". Worenus roztrzaskuje mu łeb. czy już mówiłem, że serial nokautuje? dla mnie to absolutny ideał. Nie zmieniłbym ani sekundy. Wszystko jest tu perfekcyjne. Biografie bohaterów rozpisano z taką pieczołowitością, że najwięksi powieściopisarze XIX wieku to cieniasy w zestawieniu ze scenarzystami Rzymu. - Sana - 26-08-2007 dillinger napisał(a):podobno 2gi sezon to byl koniec tytulu. byloby szkoda gdyby to byla prawda. to jest prawda - Mental - 27-08-2007 Marek Antoniusz do Kleopatry: "Twój syn będzie żarł gówno i zdechnie z głodu, zanim uznam go za prawowitego potomka". Oglądam dalej... - Mental - 27-08-2007 Dobra, mam za sobą 5 epizodów drugiej serii i... jestem z lekka poruszony. Drugi sezon ocieka sadyzmem i rozkładem. Dużo erotyki, wulgarności i bestialstwa. Postacie mówią rynsztokowym językiem. Przeklinają lepiej niż gangsterzy u Scorsese. Nikczemność i deprawacja rzymskich obywateli sięgnęła szczytu. Oto próbka dialogu: Kasjusz: Proszę mieć na uwadze, ekscelencjo, że ci, którzy teraz nam pomogą, będą mieli dobrych przyjaciół w Rzymie, kiedy zdrajca, Marek Antoniusz, zostanie usunięty. Bardzo dobrych przyjaciół. Sułtan turecki: Rzymskie kobiety ruchane przez pawiany. Kasjusz: Co proszę? Turek: Słyszałem o pokazach, podczas których można coś takiego zobaczyć. Kasjusz: To nie jest pokaz. To rodzaj kary. Turek: Chciałbym to zobaczyć. Nie mamy czegoś takiego w Bitynii. Kasjusz: To tylko kwestia wytresowania pawianów. Turek: Nie mamy tutaj pawianów. Kasjusz (konsternacja): Nie wiedziałem o tym. Tak czy inaczej ci, którzy nam teraz pomogą... Turek: Chcesz moich pieniądze na zebranie armii.Ja chcę zobaczyć Rzymiankę ruchaną przez pawiany. Kasjusz: Zobaczę, co da się zrobić. Na skali reżyserskiej odwagi twórcy Rzymu zajmują szczytową pozycję. Pierwsze odcinki były bardzo stonowane - jakby badali grunt, mierzyli odporność widowni. Teraz to orgia przemocy i okrucieństwa. Czekam na kontrofensywę Oktawiana. Patrząc z perspektywy historii, jego rządy przyniosły pokój i położyły kres anarchii. Rzym stanowi brzegowe osiągnięcie filmu historycznego - wszystko się tu idealnie zazębia. żadne słowo nie pozostaje bez repliki. jeden wielki monstrualny bizantyjski spisek. przeniknąć labirynt intryg, jaki wybudowali twórcy serialu, to zadanie porównywalne z penetracją triady. naprawdę wyborne dzieło. ---------------- ![]() Moja ulubiona postać. Historia Brutusa to podobnie jak dzieje Judasza jedna z największych indywidualnych tragedii. Zawsze chciałem, żeby role mordercy Cezara odegrał przyzwoity aktor, ale wybór twórców serialu przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Zapamiętajcie twarz tego aktora, bo będą z niego ludzie. Doskonała kreacja. - Glut - 27-08-2007 Mental, narobiłeś mi smaka. Zabieram się za 'zakup'. :) - Anonymous - 22-12-2007 Zabieram się za ten serial lada dzień :) A wszystko przez to że ktoś wrzucił link do jednej ze scen w temacie o Punisherze :) Jeśli okaże się tego wart moze nawet kiedyś kupię (ale cena trochę ekhmmm, nieprzystępna), dzisiaj widziałem wydania obu sezonów na DVD. Bałdzo ładne :) |