![]() |
|
Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +--- Wątek: Contagion (reż. Steven Soderbergh) (/Thread-Contagion-re%C5%BC-Steven-Soderbergh--2279) |
Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Rodia - 27-08-2011 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4sYSyuuLk5g[/youtube] Już za parę dni w USA (a u nas za 2 miesiące :/) kina zaatakuje nowy film Stevena Soderbergha, tym razem thriller akcji o jakiejś epidemii ogarniającej całe Stany. Temat ani nie nowy ani też oryginalny, kojarzy mi się raczej z paroma filmami, które w czasach mojego dzieciństwa leciały w piątki w tvnowskim superkinie. Ale tym co mnie przyciąga do tego projektu to oczywiście nazwisko reżysera - jednego z niewielu aktualnie w Holly, który potrafił do jednego filmu przyciągnąć tak mocarną obsadę jak tutaj: Marion Cotilliard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law i Kate Winslet! RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Lawrence - 28-08-2011 Obsada rzeczywiście niczego sobie, ale jakoś zwiastun mnie nie porwał i w sumie ten film jest mi obojętny. Chociaż może to też ma jakiś związek z samym nazwiskiem reżysera, za którym tak średnio przepadam. Dla mnie Soderbergh to strasznie nierówny reżyser. Parę jego filmów mi się podobało, ale parę uważam za po prostu słabe. Jak chociażby przereklamowaną "Erin Brockovich". RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - vast - 28-08-2011 2:20 w tralierze :) film zapowiada się dosyć ciekawie mimo zrecyklowanego conceptu, obsada mocno przykuwa uwagę a tralier jest nawet klimatyczny. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Berus - 28-08-2011 Jeżeli obejrzę kiedyś ten film to tylko ze względu na obsadę. Niby z takimi nazwiskami Contagion powinien być przynajmniej przyzwoity, z drugiej jednak strony temat jest zbyt błahy na jakiś emocjonujący thriller. Kwestia tylko jak Soderbergh ten pomysł rozwinie - wtedy może wyjdzie z tego coś, co zaprzeczy moim podejrzeniom. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Albertino - 28-08-2011 Błahy temat? Przy ostatnich międzynarodowych epidemiach nie pokusiłbym się o takie stwierdzenie. Z tego tematu jak najbardziej da się wyciągnąć niebłahe rzeczy, gdyż jest - że tak powiem - trendi :) RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Berus - 28-08-2011 Na thriller dla mnie temat jest błahy, bo nie wiem czym będzie się można tak emocjonować - umiera w cholerę ludzi, a ja mam się przejmować żoną głównego bohatera? Racja, że temat na czasie, ale to nijak mnie do seansu zachęca. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - patyczak - 28-08-2011 Też nie wydaje mi się, że to błahy temat. I nie licząc jakichś telewizyjniaków puszczanych na jedynce, filmów o epidemiach nie ma chyba znowu tak dużo. Zwłaszcza porządnych. Cytat:umiera w cholerę ludzi, a ja mam się przejmować żoną głównego bohatera? No i co w tym dziwnego? O to chodzi w filmach - utożsamiasz się z pojedynczym bohaterem i zaczynasz przejmować się jego losem:) RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - nawrocki - 28-08-2011 Cholernie czekam na ten film, to może być powrót Soderbergha do dobrego kina. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Berus - 28-08-2011 Cytat:No i co w tym dziwnego? O to chodzi w filmach - utożsamiasz się z pojedynczym bohaterem i zaczynasz przejmować się jego losem:) Mnie po prostu takie coś raczej ruszać nie będzie, jeżeli chodzi o epidemię - zagłada o takiej skali nie pozwoli mi myśleć wyłącznie o głównych bohaterach. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - patyczak - 28-08-2011 Zadziwiająca empatia:) RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Azgaroth - 28-08-2011 Wyjdzie z tego po prostu taka większa epidemia, raczej nie zachęca mnie to do odwiedzenia kina. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Albertino - 28-08-2011 (28-08-2011, 16:13)patyczak napisał(a): Zadziwiająca empatia:) Taka generalnie nielogiczna, bo wszystkie filmy o inwazjach obcych, epidemiach, katastrofach ekologicznych etc. okazałyby się "wadliwe". RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Berus - 28-08-2011 Cytat: Taka generalnie nielogiczna, bo wszystkie filmy o inwazjach obcych, epidemiach, katastrofach ekologicznych etc. okazałyby się "wadliwe". Filmy o inwazjach obcych oglądam dla rozrywki/widowiska - typu Inwazja: Bitwa o Los Angeles, Independence Day; szczerze nie pamiętam, czy oglądałem jakiś film o epidemii - nie widziałem nawet samego Outbreak; katastrofy ekologiczne - czyli taki np. Wulkan, Góra Dantego? Tam chodzi tylko o jedno miasto, więc nie ma takiej skali, czyli wg mnie bardziej jest się czym przejmować. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Mental - 28-08-2011 Znowu straszą ludzi epidemią? "Crazies" i tak nie przebije. Nie ma w obsadzie Olyphanta. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - paj - 28-08-2011 Nie, no przecież 2012 było szalenie wzruszające. Zwłaszcza te sceny kiedy samolot startował w ostatniej chwili przed rozstępującą się ziemią. Nie wiem czy z tego obrazu coś będzie, bo przecież Soderbergh to facet, który spieprzył Solaris i to dokumentnie. A taki niby utalentowany. Dla mnie najlepszym filmem o epidemii będzie oryginalna Andromeda Strain z 1971 roku. A Crazies było całkiem przyzwoite. Zapomniałem, że Olyphant tam grał. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Hitch - 28-08-2011 Cytat:Nie ma w obsadzie Olyphanta.I bardzo dobrze. Jego osoba potrafi średniaka, na jakiego zapowiada się "Contagion", sprowadzić do rangi szmiry (tak jak to było z "Crazies"). RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - paj - 29-08-2011 Strasznie żeś surowy w opiniach. Co się stało? Wszystko średnie albo szmira? RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Tomkiewicz - 01-09-2011 (28-08-2011, 21:12)Mental napisał(a): Znowu straszą ludzi epidemią?No jasne, że straszą. Z trailera wynika, że jednak wirus był zjadliwy sam z siebie, poprzez indywidualne mutację, a resztę załatwiły ptaki, niczym szczury w wiekach średnich. Nawet nie było mowy o spisku ze strony rządu czy spec-służb. W sumie będę chciał to zobaczyć, nawet bardzo. Ostatnimi czasy wyroiło się sporo filmów o totalnej klęsce. Na tyle dużo, że warto się im przyjrzeć już z samych pozafilmowych powodów, tak jak warto było zapoznać się z pilotem serii "Lone Gunmen", by potem sprawdzić daty. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - paj - 02-09-2011 Z takimi filmami jest jeden problem - zawsze kończą się w dobrze. Nikt już nie chce wykładać 100 baniek na wizualizację totalnego armagedonu tudzież apoteozę beznadziei i strachu. Szkoda. RE: Contagion (reż. Steven Soderbergh) - Tomkiewicz - 02-09-2011 Nie zawsze: "Tres Dias", "Believers" czy "La Hora Fria". |