![]() |
|
Utopia [2013- ] (UK) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: Utopia [2013- ] (UK) (/Thread-Utopia-2013-UK--3150) |
Utopia [2013- ] (UK) - Craven - 31-01-2013 Utopia - 3 odcinki, mocnego brytyjskiego serialu. Teorie spiskowe, socjopaci, rządowi ludzie bez sumienia, tortury i przemoc. No i całość ma się zamknąć w 6 odcinkach. Aha no i czy ktoś poza mną czeka na drugą serię Black Mirror? RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Azgaroth - 01-02-2013 Black Mirror ma swój temat http://forumkmf.pl/Thread-Black-Mirror Ja widziałem świetny pierwszy odcinek i tylko tyle, chyba czas nadrobić zaległości. RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - jarod - 08-03-2013 Utopia - po 1.5 odcinka jestem kupiony - takie komiksowo - nerdowskie The Shadow Line, można by rzec. Ciekawy kolaż teorii spiskowych z thrillerem, komedią i komiksowym stylem. Mega zdjęcia i muzyka, dużo zaskoczeń i chamskich motywów które w produkcjach od USA raczej by nie przeszły, świetny klimat. Oglądam dalej, po całości może temat założę. RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Craven - 08-03-2013 Utopię widziałem w całości i gorąco polecam, bardzo brytyjskie - brutalne, mroczne, posrane, absurdalne, dobre. RE: Utopia [2013- ] (UK) - wujo444 - 09-03-2013 Skończyłem. Co jest takiego z UK, że produkują tely świetnych seriali ostatnimi czasy? Pierwsze sezony Misfits, The Shadow Line, Insider, Sherlock, Black Mirror, Luther, a teraz Utopia. Zupełnie inna, a na wskroś brytyjska. ![]() Grupka internetowych pasjonatów mało znanej powieści graficznej "Utopia Experiment" postanawia spotkać się w realu, gdy jedno z nich zdobywa manuskrypt 2 części. Po imprezie zawierającej butelkę polskiej śliwowicy dwoje z trzech obecnych zostaje zatrzymanych pod zarzutem (sfabrykowanym) przestępstw seksualnych, zaś trzeciego odwiedza dwóch przyjemniaczków poszukujacych manuskryptu i niejakiej Jessici Hyde. Wydaje się, że owa powieść graficzna zawiera wcale nie hipotetyczne odwołania do sfabrykowania epidemii w rodzaju BSE i SARS. Z drugiej strony obserwujemy też urzędnika ministerstwa zdrowia, na którym szantażem pewna grupa ludzi chce wymusić zakup pewnej szczepionki na rosyjską grypę... Utopia to nie tylko mocna historia o globalnej konspiracji, tajnych eksperymentach i wynajętych psychopatach. Brytyjczycy nie skąpią krwi i przekleństw (włącznie z politycznie niepoprawną) zdjęcia ociekają klimatem, który buduje też niepokojąca muzyka elektroniczna. Obsada daje radę, zakończenie na razie też, więc brać i gadać. RE: Utopia [2013- ] (UK) - zooshe - 10-03-2013 Właśnie się zastawiałam czy by nie założyć nowego wątku o Utopii, ale widzę że jest. Jestem po 4 odcinkach i serial totalnie mnie zachwycił. Ciekawie opowiedziana historia, każdy kadr i kolorystyka serialu to uczta dla oczu, całość dopełnia niepokojąca elektroniczna muzyka. RE: Utopia [2013- ] (UK) - Gal Anonim - 14-03-2013 Jestem po trzecim odcinku, więcej napisze jak skończe. Ale zaznacze jedną poważną wadę tego serialu (i w sumie chyba jedyną póki co): CGI krew i postrzały. Nie byłoby w tym nic złego, bo nie ma ich tutaj dużo, ale kiedy są twórcy bardzo lubią je prezentować na krótkich, ale zwolnionych ujęciach. To sprawia, że CGI jest nadwyraz rzucające się w oczy i to irytuje. Poza tym pytanie: czy ma ktoś dostęp do ścieżki dźwiękowej z tego serialu? Bo jest klimat. Najlepiej jakbyś ktoś miał dostęp do jakiegoś, ekhm, potoku. RE: Utopia [2013- ] (UK) - nawrocki - 19-03-2013 Wczoraj skończyłem całość i krótko - bardzo dobra rzecz. Czasem straszna, czasem zabawna, mocno krwawa i wciągająca. Chamskiego cliffhangero-twista mogli sobie darować, ale z chęcią zobaczę, co wykombinują w drugiej serii. RE: Utopia [2013- ] (UK) - Azgaroth - 21-03-2013 Serial jest świetny. Wciągająca od pierwszego do ostatniego odcinka fabuła łącząca brutalność, trochę humoru, teorie spiskowe i wątki szpiegowskie. Każda z postaci jest ciekawa i nie ma takiej która by irytowała czy nudziła. Do tego realizacja jest perfekcyjna, zdjęcia i kolorystyka nadają ciekawy styl i jeszcze świetna ścieżka dźwiękowa. CGI krew mi nie przeszkadzała, jak dla mnie dobrze podkreśla komiksowy charakter serialu. Aż posmutniałem kiedy dotarłem do ostatniego odcinka, że to już koniec. Na szczęście będzie drugi sezon. (19-03-2013, 22:04)nawrocki napisał(a): Chamskiego cliffhangero-twista mogli sobie darować, Raczej nie mogli skoro chcą kontynuować serial :) A twista nie było RE: Utopia [2013- ] (UK) - Craven - 21-03-2013 Powiem szczerze - jak dla mnie to co zobaczyłem mogłoby w pełni funkcjonować jako zakończenie serialu. Twist ending, a nie "cliffhangero-twist". RE: Utopia [2013- ] (UK) - Azgaroth - 21-03-2013 Z jednej strony oczywiście wszystko mogło by się skończyć na jednym sezonie, ale z drugiej serial tak mi się spodobał, że chcę więcej :) RE: Utopia [2013- ] (UK) - Gal Anonim - 21-03-2013 "Utopia" zyskuje jeszcze bardziej, gdy sobie człowiek zda sprawę, że to właściwie prequel "Children of Men". :) (21-03-2013, 17:16)Craven napisał(a): Powiem szczerze - jak dla mnie to co zobaczyłem mogłoby w pełni funkcjonować jako zakończenie serialu. Twist ending, a nie "cliffhangero-twist".Mnie sam "twist" średnio zrobił. Raz, że przewidziałem go już parę odcinków wcześniej (bo jest niemal wprost do kamery powiedziany), a dwa, że trochę komplikuje logikę wydarzeń. Bo... RE: Utopia [2013- ] (UK) - Azgaroth - 21-03-2013 Może jeszcze uwaga na temat motywów działania złych ludzi. RE: Utopia [2013- ] (UK) - jarod - 21-03-2013 @Crov RE: Utopia [2013- ] (UK) - Craven - 21-03-2013 @Cejrowski RE: Utopia [2013- ] (UK) - Jakuzzi - 01-05-2013 Nie wiem kiedy ostatnio widziałem tak udany misz-masz przeróżnych gatunkowych elementów oraz tak rewelacyjne połączenie przemocy i poczucia zagrożenia z czarnym humorem. Do tego świetnie pokolorowane i fantastycznie skomponowane kadry i totalnie odjechana elektroniczna ścieżka dźwiękowa. Kolejna, po m.in. Misfits, The Shadow Line czy Shrelocku, perełka w brytyjskim repertuarze serialowym. Jestem pod sporym wrażeniem i od tej pory przyglądam się bacznie dalszym krokom twórczym Dennisa Kelly'ego. (14-03-2013, 11:01)Crov napisał(a): Jestem po trzecim odcinku, więcej napisze jak skończe. Ale zaznacze jedną poważną wadę tego serialu (i w sumie chyba jedyną póki co): CGI krew i postrzały. Jedna z najbardziej irytujących wad tego forum - czepianie się pierdół. RE: Utopia [2013- ] (UK) - Hitch - 01-05-2013 To nie są pierdoły, Jose. RE: Utopia [2013- ] (UK) - Jakuzzi - 01-05-2013 Ok, przekonałeś mnie. RE: Utopia [2013- ] (UK) - Hitch - 01-05-2013 To smerfastycznie :) RE: Utopia [2013- ] (UK) - Fanatik - 02-05-2013 Mnie serial kupił tylko połowicznie, zbyt wiele rzeczy mnie tu jednak irytuje i szansy drugiemu sezonowi raczej nie dam. Finał od pewnego momentu był przewidywalny, a sama intryga po trzecim odcinku zaczęła się rozmywać lub też komplikować w złą stronę. Muzyka? Nic ciekawego, nie moje gusta, zresztą jak na moje ucho tylko niekiedy pasowała do obrazu i w chuj ciężko nazwać ją dla mnie niepokojącą. Niepokojące to są dla mnie dark ambienty chociażby albo niektóre kawałki z OST Sinister a nie takie plumkanie. Do tego jeszcze postać Becky powodowała u mnie za każdym razem odruchy wymiotne, zarówno na dźwięk jej megakurwiaszczo irytującego głosu, jak i spasionego ryja. Fakt, serial to dosyć zgrabny misz-masz, tylko nieco przekombinowany jak na mój gust + fabularnie ciężkie do przełknięcia bzdurki spiskowe. Gdyby tak w rzeczywistości wyglądał prequel Children of Men, nigdy bym tego filmu nie obejrzał. Obejrzał, podziękował, zapomniał. |