Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Last of Ass - seria - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: The Last of Ass - seria (/Thread-The-Last-of-Ass-seria--3309)



RE: The Last of Us - seria - Maćko - 24-09-2019

Wygląda jak Pan Mejsasz zszedł z góry i rozpędził towarzystwo fałszywych proroków. W sensie, że zajebiście ;)




RE: The Last of Us - seria - Kuba - 24-09-2019

Cudownie wspaniałe :)


RE: The Last of Us - seria - Mental - 24-09-2019

Jest Joel, jest Tommy, jest epa. Serio, zbieram szczękę z podłogi. To wygląda wręcz nierealnie.


RE: The Last of Us - seria - Danus - 24-09-2019

Ale ciary. Dawac mi tu luty juz. Koncowka z Joelem, nib nic a robi niesamowita robote.


RE: The Last of Us - seria - Paszczak - 25-09-2019

Przez pierwszą minutę się krzywiłem, ale potem jest już tylko lepiej.
Oczywiście za śmierć dziewczyny Ellie będą odpowiadać ci fundamentaliści religijni z wcześniejszych zwiastunów? Subtelne, Druckmann.


RE: The Last of Us - seria - Mierzwiak - 25-09-2019

Oby była to tylko zmyłka / wyrwane z kontekstu fragmenty / whatever, bo jeśli cała fabuła ma opierać się na zemście za Dinę to nie brzmi to zbyt ciekawie.


RE: The Last of Us - seria - Paszczak - 25-09-2019

Na razie wszystko na to wskazuje - w końcu jeszcze ta pierwsza zapowiedź z gitarą sugerowała wendetę jako główny wątek.
Ja mam nadzieję, że powróci temat Świetlików i Joel będzie musiał w końcu rozliczyć się ze swoich czynów.


RE: The Last of Us - seria - Kuba - 25-09-2019

(25-09-2019, 00:07)Mierzwiak napisał(a): Oby była to tylko zmyłka / wyrwane z kontekstu fragmenty / whatever, bo jeśli cała fabuła ma opierać się na zemście za Dinę to nie brzmi to zbyt ciekawie.

Już samo gadanie Druckmanna, że tematem sequela ma być "nienawiść" raczej potwierdza, że ta zemsta będzie osią fabuły. Co wydarzy się obok, trudno powiedzieć. Wątków jest wiele - konflikt Joela z Ellie, czyny tego pierwszego w finale, Tommy i losy tej całej społeczności, tajemnicza kobieta z drugiego zwiastuna. Pierwsza część też miała w teorii najbanalniejszą i najmniej ciekawą historyjke - broniła się jej wykonaniem. Tutaj zapewne będzie identycznie, nie mam pojęcia o tych wszystkich za kulisowych "kontrowersjach" o jakich tu pisaliście i na razie nie widzę żadnego powodu aby gra miała się nie udać :)


RE: The Last of Us - seria - Pelivaron - 25-09-2019

TLOU w październikowym plusie :)

;


RE: The Last of Us - seria - Mierzwiak - 25-09-2019

(25-09-2019, 00:38)Kuba napisał(a): Pierwsza część też miała w teorii najbanalniejszą i najmniej ciekawą historyjke
Nie miała, nawet w teorii.

I nigdzie nie napisałem że gra się nie uda, po prostu fabularnie na ten moment nie przedstawia się ciekawie, tyle.


RE: The Last of Us - seria - Maćko - 25-09-2019

Aj tam, ja pamiętam narzekanie graczy, że "znowu zombi, było milion razy" albo "że jedna z głównych postaci zginie", i że nie będzie nic odkrywczego.

Zresztą to i tak nie wydaje mi się szczególnie istotne w grach ND, bo one prawie zawsze są oparte bardziej na charakterach niż na ogólnej historii. Tam samo będzie i tutaj.


RE: The Last of Us - seria - Mierzwiak - 25-09-2019

Zgadzam się, ale jedynka miała dobry hook w postaci "Children of Men + Leon* + pseudozombie" :)

Nie wątpię że motywacja Ellie wypadnie tu dobrze, bo, jak już pisałem, w tej scenie z pocałunkiem między bohaterkami była rewelacyjna chemia a Dina wypadła jako sympatyczna i charyzmatyczna postać, więc jej śmierć powinna wypaść dokładnie tak, jak trzeba.

*skrót myślowy dla duetu Ellie i Joel :)


RE: The Last of Us - seria - Paszczak - 25-09-2019

Poza tym w jedynce najciekawsza część gry (zima i David) byłą luźno związana z resztą fabuły i czaiła się w późniejszych etapach, żeby nagle złapać gracza za gardło. Tu też by coś takiego nie zaszkodziło, zwłaszcza że mi ta cała Dina wisi i ma brzydki nos, o.


RE: The Last of Us - seria - Kuba - 25-09-2019

"We began working on this game over five years ago. It’s hard to describe the immense pressure of following up the first game. We know how much you love this world and its characters — especially Ellie and Joel. Believe me, we’re fans as well. We love them. Which is why we spent years crafting a game that we feel will do them justice, telling a nuanced story that deals with the core question: how far would you go to exact justice against the people that hurt the ones you love? It’s a highly emotional story with complex themes that befit the world of The Last of Us. What we realized pretty early on is that we were putting together Naughty Dog’s most ambitious and longest game in our 35 year history. To tell this kind of story the game needed to be massive. Without spoiling too much, at the top of this post you can watch the brand-new trailer that we debuted earlier today on State of Play, which just scratches the surface of what the game has in store"

Pan reżyser twierdzi, że TLoU II będzie największą i najdłuższą grą studia. Wierze.

Dziennikarze widzieli 3 godzinny materiał, jutro zejdzie embargo na reakcje a także prawdopodobnie pokazany zostanie pełnoprawny gameplay.


RE: The Last of Us - seria - Grievous - 25-09-2019

Już jedynka i Uncharted 4 były za długie :/


RE: The Last of Us - seria - Kuba - 25-09-2019

Jak za długie? Jedynke przeszedłem w 16h (a da sie znacznie szybciej, nie jestem szczególnie dobry :P) i był to czas na taką opowieść idealny. Nic bym tam nie skrócił.

Takie GoW jest zresztą dowodem na to, że możesz zrobić liniową gre opartą na prostej i zwartej fabule, ale która wystarczy na grubo ponad 30 godzin i ani nie pojawi sie nuda ani sama opowieść nie ulegnie rozwodnieniu.


RE: The Last of Us - seria - Grievous - 25-09-2019

Jeżeli nie ma jakiegoś wybitnie uzelażniającego gameplayu (np. w stylu Devil May Cry), to 16 godzin to bardzo długo dla liniowej gry. GoW miało jednak ten quasi otwarty świat, questy poboczne, ukrytych bossów i bardziej angażujący gameplay niż TLoU. Było to takie RPG-lite więc dłuższy czas trwania tak się nie udzielał (a takie znacznie krótsze GoW3 już bym przyciął).

TLoU to dobrze opowiedziana historia z takim sobie gameplayem. Kiedy etapy nie miały już nic nowego zaoferowania to gra potrafiła przynudzić.


RE: The Last of Us - seria - Kuba - 25-09-2019

No to już zależy od gustu. Ja znudzony nie byłem, głównie dzięki historii (miałem motywacje by przeć do przodu) oraz temu, że gra po prostu ciągle stawiała przed graczem jakieś wyzwanie i trzeba było być maksymalnie skupionym (nie jak w dajmy na to AC III gdzie kolejne etapy przechodziło sie praktycznie automatycznie).

Co do otwartości GoW to nie zdziwi mnie jeśli ND pójdą w tym kierunku i pokazana na początku lokacja będzie w jakimś sensie otwarta. Może nie dostaniemy od razu szeregu pobocznych zadań, ale jakieś poboczne aktywności (znajdźki, interakcje z bohaterami) czemu nie.


RE: The Last of Us - seria - nawrocki - 25-09-2019

Motyw zemsty to jeden z moich ulubionych, jeśli chodzi o popkulturę i taki, który w odpowiednim wykonaniu nigdy mi sie nie znudzi. A o odpowiednie wykonanie chyba nie ma się co martwić. Więc jeżeli ND faktycznie zdecydowali się oprzeć na nim fabułę dwójki, to nie mam z tym najmniejszego problemu. Obok "Cyberpunka 2077" najbardziej oczekiwana przeze mnie gra przyszłego roku, a dodam, że rzadko czekam na gry. W zasadzie to tylko na te dwie. No i na "Half-Life'a 3" :)


RE: The Last of Us - seria - simek - 25-09-2019

Co do nudy, to ja muszę się przyznać że próbowałem grać w TLoU i po jakichś 2-3h mi się znudziło, nic ciekawego się nie działo, odłożyłem na półkę, ale ja jestem niedzielny gracz którego 99% gameplayu nudzi na maksa. Muszę chyba kiedyś przysiąść do walkthrough na YT.