Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Last of Ass - seria - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: The Last of Ass - seria (/Thread-The-Last-of-Ass-seria--3309)



The Last of Us - seria - srebrnik - 02-02-2023

Coś za spokojnie się zrobiło, więc macie artykuł Odysa z film.org.pl o szumie wokół odcinka nr 3:

https://film.org.pl/kmf/jak-przez-homoseksualnosc-upada-the-last-of-us

Na zachętę cytat
Cytat:ten negatywny odbiór odcinka i próby tłumaczenia się w ten sposób, że „nie mam nic do homoseksualistów, ale lepiej, żeby ich nigdzie nie pokazywać” uznaję za forpocztę holokaustu



RE: The Last of Us - seria - Reno - 02-02-2023

Nie dziwię się, że strona główna odcięła się od forum ;)

A w kwestii serialu. Bill to po angielsku też rachunek, co może oznaczać, że ktoś musi ponieść koszty nietypowej sytuacji. Przypadek? Nie sądzę ;)


RE: The Last of Us - seria - Dr Strangelove - 02-02-2023

(02-02-2023, 15:50)Reno napisał(a): Nie dziwię się, że strona główna odcięła się od forum ;)

Chyba na odwrót :D


RE: The Last of Us - seria - Capt. Nascimento - 02-02-2023

Odys Korczynski napisał(a):ten negatywny odbiór odcinka ... uznaję za forpocztę holokaustu


Czyli jeśli nie uznajesz odcinka za arcydzieło, jesteś nazistą, dosłownie jesteś gorszy niż hitler.


Czy film.org.pl nie ma żadnej redakcji, nikt nie sprawdza recenzji przed wrzuceniem jej na stronę?


RE: The Last of Us - seria - yacajackowski - 02-02-2023

(02-02-2023, 15:07)srebrnik napisał(a): Coś za spokojnie się zrobiło, więc macie artykuł Odysa z film.org.pl o szumie wokół odcinka nr 3:

https://film.org.pl/kmf/jak-przez-homoseksualnosc-upada-the-last-of-us

Na zachętę cytat
Cytat:ten negatywny odbiór odcinka i próby tłumaczenia się w ten sposób, że „nie mam nic do homoseksualistów, ale lepiej, żeby ich nigdzie nie pokazywać” uznaję za forpocztę holokaustu

Dzięki kurva, za samo przeczytanie tego cytatu odezwał się do mnie ZUS, ze dają mi rentę.


RE: The Last of Us - seria - Doppelganger - 02-02-2023

Uwaga: po reakcji cfanów na odcinek 3, Odys wieszczy nadejscie nowego Holocaustu.
Coż to jest za mózg. Wizjoner wręcz.

P.S. Widzę, że urzekł nas ten sam wycinek tego wysrywu.


RE: The Last of Us - seria - yacajackowski - 02-02-2023

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2023/02/02/surprise-the-last-of-us-episode-3-is-being-review-bombed/?sh=1f9ab88c5e30

Wielki suprajs, wiadomo, że jak się ludziom coś nie podoba to review bombinguja na IMDB bo są homofobami a nie dlatego, że to chujowo napisany, zbędny epizod serialu :)


RE: The Last of Us - seria - Capt. Nascimento - 02-02-2023

(02-02-2023, 18:36)yacajackowski napisał(a): https://www.forbes.com/sites/paultassi/2023/02/02/surprise-the-last-of-us-episode-3-is-being-review-bombed/?sh=1f9ab88c5e30

Wielki suprajs, wiadomo, że jak się ludziom coś nie podoba to review bombinguja na IMDB bo są homofobami a nie dlatego, że to chujowo napisany, zbędny epizod serialu :)

28,5% dało 1/10, 52% dało 10/10

Myślę że po obu stronach spora część dała 1 lub 10 bardziej z przyczyn politycznych niż chłodnej oceny odcinka. Oceny 2-7 mają po 1% głosów. :)


RE: The Last of Us - seria - yacajackowski - 02-02-2023

Czyli ten reviev bombing jest zarówno pozytywny i negatywny, no popacz pan :)


RE: The Last of Us - seria - Kerev - 02-02-2023

Nie ma pozytywnego review bombingu bo odcinek pierwszy dostał 62% 10/10, a drugi 61,9%. Zaś 1/10 kolejno 1,5% i 1,7%. Symetryzm tu nie przejdzie.


RE: The Last of Us - seria - PropJoe - 02-02-2023

Oczywiście te skrajne oceny są pewnie w większości "polityczne", ale przyznasz Kerev, że z tych trzech pierwszych ep3 jest też najbardziej kontrowersyjny czysto filmowo czy tam scenariuszowo?


RE: The Last of Us - seria - deymos - 02-02-2023

Najbardziej, co nie znaczy, że bardzo. Głównie w sumie dlatego kontrowersyjny, że pewne środowiska się zachwycają, a drugim środowiskom się to nie podoba. Nie ma tam kontrowersji per se, łamania jakiegoś tabu, jakegoś pojechania po bandzie z ukazaniem homoseksualizmu.

Sam review bombing to ciekawe zjawisko, taka cyfrowa pikieta, strajk, masowy wirtualny wyraz niezadowolenia.


RE: The Last of Us - seria - srebrnik - 02-02-2023

Sam odcinek w ogóle nie jest kontrowersyjny w treści. Zero. Kontrowersyjny to jest klimat wokół, komentarze i tak dalej. Co samo w sobie jest paranoją totalną.

Ogólnie po tych 3 odcinkach oceniam ten serial jako przeciętny totalnie. Fabularnie póki co kompletnie mnie nie rusza, ale to jeszcze przyjdzie pora podsumować, bo nawet nie opowiedzieli połowy historii. To co mnie uwiera, to taka kompletna bezstylowość, przezroczystość. Niby to wszystko zrealizowane perfekt - widać, że kasa poszła, że sprzęt najlepszy, że ujęcia ładne, scenografie ładne, efekty ładne, ale właśnie - ładne i tyle. Nie ma w tym żadnego charakteru, brakuje jakiegoś podpisu twórcy. Jest bardzo poważnie, wszyscy mają srogie miny i twórcy próbują sprzedać przekaz, że dzieją się rzeczy bardzo ważne, ale kompletnie tego nie czuję. Jakieś to takie żadne. Jak oglądałem niedawno Better Call Saul, to tam - nie chodzi o fabułę samą w sobie - czułem, że to jest serial, który mogli zrobić tylko ci konkretni twórcy. Coś niepowtarzalnego. Tutaj to jest jak z generatora wysokobudżetowych poprawnych produkcji. Zero charakteru.


RE: The Last of Us - seria - Bucho - 02-02-2023

(01-02-2023, 22:15)srebrnik napisał(a): Promocyjna gadka aktorów o spin-offie opowiadającym o postaciach Billa i Franka:

https://www.gamesradar.com/the-last-of-us-nick-offerman-murray-bartlett-bill-and-frank-spin-off/


Mysle, ze nie dosyc, ze to sie sprzeda (i moze nawet na to liczyli tworcy) to jest szansa, ze jako osobny serial bedzie lepsze niz ten odcinek. Przeca tutaj jest potencjal na cala mase zajebistosci. I pewnie to bedzie dalekie od idealu, ale moze po prostu wypelni jakos te wydmusze. Raczej nie obejrze, bo i ten serial mecze, a ogolnie nie mam czasu na seriale (lista serialowych przysmakow od Jakuzziego tylko sie wydluza), ale niech tam sobe kreca.


RE: The Last of Us - seria - deymos - 02-02-2023

Srebrnik, świetnie to ująłeś, czułem że coś nie halo, ale nie umiałem tego nazwać.

Kościół, ale bez boga jak to mówią.


RE: The Last of Us - seria - Bucho - 02-02-2023

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0P4i4j7gzjuzEPmXhikv5vKkUpqWbyc6euoeL36VNnC2xcqkCF8LkW5M8ssRwaGiXl&id=100052455498988

:)


RE: The Last of Us - seria - Rozgdz - 02-02-2023

(01-02-2023, 23:13)Hitch napisał(a):
Cytat:Na razie chyba zbyt mało znamy postać aby powiedzieć co gościa napędza (i czy to ma sens), ale wydaje się mieć sporo większe możliwości niż po prostu przeżycie z dnia na dzień.

Piękne podsumowanie serialu. Po trzech odcinkach dalej nie wiadomo co napędza Joela, kiedy w grze wiadomo to od pierwszych minut.

Tu się trochę nie zgodzę, oglądam po kawałku ten film który wrzuciłeś (tak btw - dzięki :), jestem na 37ej minucie i jak dla mnie o Joelu jeszcze mniej wiadomo niż w serialu.

(02-02-2023, 00:06)Dr Strangelove napisał(a):
(01-02-2023, 22:36)Rozgdz napisał(a): Tak jak tutaj to pokazano, np z tymi schowkami, itd, to Joel i Tess chyba zajmowali się głównie właśnie .. jakby to powiedzieć.. podróżowaniem naokoło miasta i handlowaniem z ludźmi którzy tam żyli. Byli takimi fixerami z Cyberpunka :p I oni tam byli raczej dość często, Joel znał kod do bramy jeśli dobrze pamiętam. Ta strzelanina to niekoniecznie była po pierwszej wizycie.

No i te utwory z radia pod koniec pierwszego odcinka to było właśnie od  Billa i Franka (to zostało nadmienione w odcinku ;)
No jeśli chciałeś tym bronić serialu to wyszło Ci tak jakby na odwrót :D

Raczej staram się zwracać uwagę na różne kwestie :)

(02-02-2023, 00:06)Dr Strangelove napisał(a): No więc mamy sytuację gdzie 13 lat wcześniej Joel  poznaje Billa. Bill go nie lubi co jest bardzo subtelnie pokazane w serialu. Macha mu pistoletem przed nosem. No ale ok. Pierwsze koty za płoty.
Natomiast potem mamy masę dowodów, że jednak jakoś się dogadywali i kontakty musiały być częstsze jeśli nie bardzo częste. Ale mimo wszystko Bill ze swoim chłopakiem mieszkają w ekskluzywnym, zamkniętym strzeżonym osiedlu, a Joel ze swoją kobitą w jakichś slumsach walcząc codziennie o byt. Mimo wszystko wolą swoje slumsy niż to eleganckie osiedle.
Ja rozumiem, że Bill mógł mieć jeden samochód i jeden akumulator. Natomiast był posiadaczem masy rzeczy, które w slumsach Joela byłyby warte fortunę. Żarcie, paliwo, narzędzia, broń, amunicję, gorzałę, gaz, ubrania, chemia gospodarcza no i świeże truskawki.
Joel bez większego trudu powinien zrobić kilka kursów z tymi różnymi dobrami i spokojnie sobie ten akumulator kupić.

Kim w ogóle jest Joel? Jaką drogę przeszedł, co o nim wiemy? No więc wiemy, że jest albo debilem, albo idiotą albo kretynem. Widzimy go jak zajada potrawkę z królika zapijając dobrym winem i szorstko bo szorstko ale dogaduje się z Billem, a potem widzimy go 13 lat później (dla podkreślenia podkreślmy to jeszcze raz - 13 lat później) kiedy w slumsach ma do wyboru - palenie zwłok albo praca w kanałach wypełnionych gównem, żeby dostać kartkę na jakiś ochłap.

Gdyby ta historia trwała nie 13 lat, ale dajmy na to kilka miesięcy, rok, nawet dwa. Miałoby to jakieś ręce i nogi.
Niestety twórcy postanowili już w 3 odcinku poświęcić cały ten świat po to, żeby pokazać fajne (he he he) gejowskie love story.

Jak tak teraz o tym myślę to ich autentycznie podziwiam. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałem :D

No właśnie, Joel prawdopodobnie kursuje nie tylko do osady Billa. Frank łapie kontakt z Tess przez radio, oni przychodzą - i to wcale nie wygląda jakby to była dla nich jakaś szczególna, przerażająca wyprawa. Przychodzą, jedzą obiad, rozmawiają, odchodzą. Joel ostrzega Billa przed łupieżcami , mówi że może mu załatwić ten drut. Dostarczają później te nasiona truskawek, możliwe że i te lekarstwa co łyka na końcu Frank (po 20u latach to raczej nie są stare środki, zresztą Bill wydaje się nie wiedzieć dokładnie co to jest).

Na razie to spekulacje bo mamy za mało info ale Joel chyba musi tam "utrzymywać tożsamość" - być kimś kto tam funkcjonuje aby mieć dostęp do różnych rzeczy w "cywilizacji". Są to jednak prace dorywcze dostawane na bieżąco, więc łatwo mu wyskoczyć na parę dni "w trasę" bez jakichś specjalnych problemów.


RE: The Last of Us - seria - PropJoe - 02-02-2023

(02-02-2023, 20:56)deymos napisał(a): Najbardziej, co nie znaczy, że bardzo. Głównie w sumie dlatego kontrowersyjny, że pewne środowiska się zachwycają, a drugim środowiskom się to nie podoba. Nie ma tam kontrowersji per se, łamania jakiegoś tabu, jakegoś pojechania po bandzie z ukazaniem homoseksualizmu.
No, ale pisząc o kontrowersjach filmowo-scenariuszowych miałem na myśli nie tematykę właśnie, ale formę. To, że kontrowersje może wzbudzać (wywoływać gorętszą dyskusję) ep3 bardziej niż dwa poprzednie ze względu na to, jak został napisany i zrobiony a nie o czym jest. Dwa pierwsze, mimo że nie jakieś wybitne, były pod tym względem bezpieczniejsze. Trzeci budzi "kontrowersje" już choćby odejściem od konwencji, tą niespodziewaną mini-historią miłosną wplecioną w posapo.


RE: The Last of Us - seria - deymos - 02-02-2023

(02-02-2023, 22:38)PropJoe napisał(a):
(02-02-2023, 20:56)deymos napisał(a): Najbardziej, co nie znaczy, że bardzo. Głównie w sumie dlatego kontrowersyjny, że pewne środowiska się zachwycają, a drugim środowiskom się to nie podoba. Nie ma tam kontrowersji per se, łamania jakiegoś tabu, jakegoś pojechania po bandzie z ukazaniem homoseksualizmu.
No, ale pisząc o kontrowersjach filmowo-scenariuszowych miałem na myśli nie tematykę właśnie, ale formę. To, że kontrowersje może wzbudzać (wywoływać gorętszą dyskusję) ep3 bardziej niż dwa poprzednie ze względu na to, jak został napisany i zrobiony a nie o czym jest. Dwa pierwsze, mimo że nie jakieś wybitne, były pod tym względem bezpieczniejsze. Trzeci budzi "kontrowersje" już choćby odejściem od konwencji, tą niespodziewaną mini-historią miłosną wplecioną w posapo.

Jestem przekonany, że to jednak głównie kwestia czyj to był romans. Absolutnie wszystkie tego rodzaju review bombingi mają takie tło. Z Captain Marvel tak było, z Wiedźminem tak było, z milionem innych tak było, ale tutaj jest inaczej? Wszystko to są przykłady chujowego rzemiosła, ale jakoś ono nigdy per se nie budzi kontrowersji, choć go na pęczki.


RE: The Last of Us - seria - srebrnik - 02-02-2023

W Polsce swego czasu była akcja, żeby zrobić z filmu Smoleńsk najniżej oceniany film w bazie IMDb. Chyba nawet się udało, ale teraz widzę, że ostatnie miejsce ma 2,1, co jest dziwne, bo Smoleńsk ma 1,2.

No ale trzeba przyznać, że Smoleńsk to turbo gówno