Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Nasze kolekcje filmowe - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forumkmf.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forumkmf.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Nasze kolekcje filmowe (/Thread-Nasze-kolekcje-filmowe--366)



- piXi - 08-12-2008

Mefisto gdzie dorwałeś to wydanie i za ile? Bo dalej szukam właśnie Serpico i Stargate w digipackach...


- Tyler Durden - 08-12-2008

Ah, "Serpico" z pierwszej serii wydań QDVD, jedno z pierwszych DVD jakie kupiłem (było w boxie zbiorczym bodajże z "Terminatorem 2" i "Autostopowiczem" :))


- Mefisto - 08-12-2008

piXi napisał(a):Mefisto gdzie dorwałeś to wydanie i za ile?

magiczne miejsce zwane Allegro - bez przesyłki to będzie 5 zł, z przesyłką 10 :)


- Predator895 - 09-12-2008

Pierwszy Blu-Ray w kolekcji :)
[Obrazek: s5000011ot4.th.jpg][Obrazek: s5000018rz6.th.jpg][Obrazek: s5000013hd6.th.jpg]

Cena 69 zł
Już wkrótce podzielę się wrażeniami :D


- TylerD - 09-12-2008

69zł ? wtf? gdzie? skąd? jak?


- Mierzwiak - 09-12-2008

TylerD napisał(a):69zł ? wtf? gdzie? skąd? jak?
Wystarczy czasem zajrzeć do gazetki Media Markt kolego, polecam :wink:


- Predator895 - 09-12-2008

Obejrzałem mniej więcej połowę filmu ( - koniec sekwencji pościgu), ponieważ tolerancja moich sąsiadów na wysokie decybele kończy się zgodnie z godz 22. Powiem tak panowie obraz perfekcja nie da się tego opisać, jednak najlepsza zaletą tego wydanka to pełne sekwencje IMAX, które wgniatają mosznę i kompletnie zmieniają odbiór filmu na plus oczywiście.


- Tyler Durden - 09-12-2008

Dark Vidmo


- Mierzwiak - 09-12-2008

Predator895 napisał(a):jednak najlepsza zaletą tego wydanka to pełne sekwencje IMAX
Pełne to one są w dodatkach na DVD, na Blu są przycięte do 16:9, ale i tak efekt jest świetny.


- DUX - 10-12-2008

Ciekawe jak wypadnie "Dark Knight" na BluRay - przesyłka z PUNKTU44 w drodze ;). Trochę dałem ciała, bo nie wiedziałem, że będzie taka świetna cena tego wydania w Polsce (69zł), za to odbiłem sobie sprowadzając z UK "Indiana Jonesa 4" 2BD PL za 80zł oraz "Transformers" 2BD PL za 69zł ;). Jak na razie największe wrażenie na BluRay zrobiła na mnie jednak... "Szklana pułapka 4.0" kupiona także okazyjnie w MediaMarkt w W-wie za 49zł - tak, była chwilowo taka promocja kilka miesięcy temu ;). Jak dotąd nie zapłaciłem za żadnego Blu-Raya powyżej 100zł i nie zamierzam. Aha, w mojej kolekcji znajduje się jeszcze "Paprika" i "Almost Famous" - obydwa z UK z napisami PL, naprawdę warto kupować na Allegro u kolesia co zwie się Bogjed - cholernie atrakcyjne ceny, a biorąc pod uwagę, że dwupłytowe wydania Indiany Jonesa 4 (śliczna połyskująca okładka, nie to co polskie dziadostwo) i Transformers kupiłem u niego TANIEJ niż polskie JEDNOPLYTOWE wydania tychże, no cóż, nie będe nic dodawał ;). Ludziska, przesiadajcie się na BluRay - to zupełnie nowy filmowy świat, bez porównania do DVD. Tak sobie myśle, czy nie zalożyć już nowego działu na forum, w pełni poświęconego tejże technologii. Co Wy na to? Bo widzę, że jest nas Blu-Rayowców coraz więcej. W KMF z tego co wiem, siedzi już w tym także Ciuniek i Phonik ;).


- Mefisto - 10-12-2008

DUX napisał(a):odbiłem sobie sprowadzając z UK "Indiana Jonesa 4" 2BD PL za 80zł oraz "Transformers" 2BD PL za 69zł ;)

blue ray, nie blue ray, ale tymi tytułami bym się na forum nie chwalił ;)


- Predator895 - 10-12-2008

Ktoś się pytał o polskie napisy w dodatkach , tak więc potwierdzam są.


- DUX - 10-12-2008

Mefi, a według Ciebie jakie tytuły mam kupować na Blu-Ray... "Plac Zbawiciela", "Osiem i pół" albo "Matkę Joannę od aniołów"? ;). Do tych filmów wystarczy DVD albo i VHS. "Transformers", "Indiana Jones 4" czy "Die Hard 4.0" choć filmami są raczej słabymi, jako WIDOWISKA są wprost STWORZONE dla technologii Blu-Ray i dlatego je nabyłem. Prawdziwa uczta dla oka!


- Mierzwiak - 10-12-2008

Wydawać kasę na shit tylko dlatego że ma ładny obraz? To już lekka przesada :)


- skizzie - 10-12-2008

Predator895 napisał(a):Pierwszy Blu-Ray w kolekcji :)

Cena 69 zł
Już wkrótce podzielę się wrażeniami :D

Normalnie Ci zazdroszczę ;) Rybnicki MediaM zaspał i płyty jeszcze nie dotarły. Pewno pojawią się po zakończeniu promocji.

Edit: dziś dowieźli, kolekcja uzupełniona :)


- Snappik - 10-12-2008

Mierzwiak napisał(a):Wydawać kasę na shit tylko dlatego że ma ładny obraz? To już lekka przesada :)

Jak dla Ciebie to shit - nie kupuj. Dla kogoś innego to fajny, odprężający filmik. Nie bez kozery ludzie piszą na forach, że wydanie Blu ray Transformers to pierwszy, właściwy benchmark formatu.


- Ciuniek - 10-12-2008

[Obrazek: img3453xy9.th.jpg]

Prawdziwe szaleństwo zakupów ;). W planach Transformers.

Snappik, jeszcze nie zauważyłeś, że Mefi i Mierzwiak mają na tym forum wyłączność do posiadania Jedynej Słusznej Racji? :)


- Mierzwiak - 10-12-2008

Snappik napisał(a):Jak dla Ciebie to shit - nie kupuj. Dla kogoś innego to fajny, odprężający filmik.
Przecież DUX sam napisał że to słabe filmy, więc po co to czepialstwo?

Ciuniek: Puknij się w główkę zanim następnym razem postanowisz skomentować w ten sposób czyjąś wypowiedź. Jak trybiki nie zaskoczą, trudno. Ale chociaż próbuj.


- Predator895 - 10-12-2008

Indiana Jones 4 w Full Hd to jakby przeżywać podwójny koszmar ;/ a Szklanej to już nie wspomnę bleach


- Ciuniek - 10-12-2008

Mierzwiak: Parafrazując Twoje słowa z innego tematu:

Musiałeś olać emotikonkę, którą wstawiłem na końcu, prawda? Trochę dystansu do siebie nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

PS. Co do wrzutów dotyczących "pukania się w główkę" i podchodzenia do mnie jak do śmiecia/idioty/kogoś gorszego - taki sposób wypowiadania się nie świadczy o mnie, a o Tobie. Wskaż mi jedno miejsce na tym forum, w którym zwracam się do kogoś właśnie tak. Moich postów nie ma dużo, więc sprawdzenie ich nie zajęłoby Ci to długo ;)