Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Oscary 2015 - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Oscary 2015 (/Thread-Oscary-2015--3819)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Oscary 2015 - Galadh - 13-01-2015

(13-01-2015, 21:26)Perfik napisał(a): Nie do zdarcia z tej ósemki są tylko Keaton i Redmayne i to między nimi rozstrzygnie się walka o Oscara (a Redmayne siedzi Keatonowi na ogonie bliżej niż niektórym się wydaje).

Dokładnie. Podpiąłem pod ten status jeszcze Cumberbatcha, ale może skończyć tak, jak roku temu Hanks.

Keaton i Redmayne zgodnie z oczekiwaniami są już nie do zdarcia i to między nimi zapewne rozegra się starcie o główne trofeum. Cumberbatch i Gyllenhaal w teorii (patrząc na prekursorów) też mogliby zostać uznani za pewniaków, ale w przypadku tego drugiego to chyba nieco zbyt piękne. Cooper cieszy się ogromnym wsparciem w branży mimo braku prekursorów, ale kategoria jest już chyba zbyt zatłoczona, by mógł coś jeszcze wskórać, choć jakoś nie mogę z niego zrezygnować z uwagi na popularność "Snipera" wśród gildii, z DGA na czele. Carell zdaje się gubić wśród mocnej i barwniejszej konkurencji, która weszła do gry po nim, a niedawno pojawiła się jeszcze kwestia możliwych przenosin do drugoplanowej kategorii, przez co głosy jego zwolenników się rozdzielą; ostatecznie sądzę, że jeśli w ogóle będzie nominowany, to właśnie na drugim planie.

W związku z tym zostajemy z 4-5 aktorami na 3 spoty, tj Cumberbatchem, Gyllenhaalem, Fiennesem, Oyelowo i ew. Cooperem, z których pierwszy wydaje się jako tako pewny dzięki Weinsteinowi u boku. Fiennes, sugerując się tym, że jako film pokonuje wszelkie przeciwności i zdobywa niezliczone wyróżnienia, a nawet powoli statuetki, mógłby zostać uznany za #4, ale nie bardzo wiem, jak wyjaśnić zignorowanie przez SAG, skoro jest w wyścigu od dawna. Z drugiej strony, jego sytuacja z prekursorami wygląda dokładnie tak, jak casus Bale'a w zeszłym roku. Oyelowo niby ma skromny przydział, ale podobnie jak DiCaprio ostatnim razem jest tak ściśle związany ze swoim filmem, że głosując na "Selmę" wznosi się na piedestał także jego, a z tego co wiemy, to prócz Akademii wszyscy dostali screenery za późno, stąd pewnie pomijanie go; gremium oskarowe pewnie tego nie zrobi. Gyllenhaal niby zebrał po drodze wszystko, ale można to też wytłumaczyć różnymi czynnikami. Chciałbym uwierzyć, że uda się piątce z BAFTA, ale jakoś wątpię, że Oyelowo przepadnie, a są też inne zagrożenia. Chyba, że cała trójka dostanie się kosztem Cumberbatcha...?

Tak czy siak, kibicuję Keatonowi i Gyllenhaalowi, i pewnie będę przewidywał także tego drugiego, choć rozsądek zdaje się podpowiadać inaczej. Nie zawiedź mnie, Akademio.



RE: Oscary 2015 - Capt. Nascimento - 13-01-2015

No nie wiem.

Gość ze SchmoesKnow powiedział po seansie Selmy że jest niemal pewny statuetki dla Oyelowo.

A chyba nie ma bardziej chwytliwej roli w USA niż obrońca czarnych i to w dodatku sam Martin Luther King.

Bardzo wątpię by ominęła go nawet nominacja.


RE: Oscary 2015 - Perfik - 13-01-2015

(13-01-2015, 22:46)Capt. Nascimento napisał(a): Gość ze SchmoesKnow powiedział po seansie Selmy że jest niemal pewny statuetki dla Oyelowo.

Niech sobie bredzi, ja Ci mówię jak jest :) Na dzień dzisiejszy nie wiemy tylko czy wszyscy z góry Selmę olewają, czy faktycznie screenery nie doszły i skończy się na paru nominacjach. Tyle. Karty już dawno zostały rozdane, machina jest w ruchu, Selma wbiła się do wyścigu za późno, a Oscary to nie jest koncert życzeń podrzędnego recenzenta ;).

Ostatniego prawdziwego shockera w kategoriach aktorskich mieliśmy w 2002 roku, kiedy Brody wygrał za Pianistę, ale on przynajmniej w przeciwieństwie do Oyelowo zebrał wcześniej masę nominacji do innych nagród. No i w sumie dla kogoś, kto nie zagłębia się zbytnio w temat wygrana Penna z Rourke mogła być shockerem choć niespecjalnie nim była. Zresztą zestawienie Penn-Rourke przypomina mi trochę tegoroczny wyścig Keaton-Redmayne, dlatego na miejscu Birdmana nie otwierałbym jeszcze szampana ;).


RE: Oscary 2015 - Capt. Nascimento - 14-01-2015

Perfik napisał(a):Niech sobie bredzi, ja Ci mówię jak jest :) Na dzień dzisiejszy nie wiemy tylko czy wszyscy z góry Selmę olewają, czy faktycznie screenery nie doszły i skończy się na paru nominacjach. Tyle. Karty już dawno zostały rozdane, machina jest w ruchu, Selma wbiła się do wyścigu za późno, a Oscary to nie jest koncert życzeń podrzędnego recenzenta ;).

Może być jak mówisz, tylko nadmienię że ów recenzent nie powiedział że chce żeby Oyelowo wygrał, tylko że jego zdaniem Akademia go wybierze.

Taki kompletnie podrzędny też nie jest, to popularny kanał recenzencki współpracujący stale ze Stuckmannem, Jeremy Jahnsem i z Honest Trailers (gościu często u nich bierze udział w dyskusji), a poza tym ostatnio zrobili wywiad z choćby Andy Serkisem i Redmaynem.
Ich głos liczy się do średniej na RT.


RE: Oscary 2015 - Galadh - 15-01-2015

Dla formalności, moje finalne prognozy:


Transmisja z ogłaszania zacznie się o 14.30 tutaj:





RE: Oscary 2015 - Capt. Nascimento - 15-01-2015

O cholera, zapomniałem o "Wild Tales". A to ponoć rewelacyjny film jest.
"Ida" wcale nie będzie miała łatwo.

No i słyszałem że Kanada wystawiła "Mommy" Xaviera Dolana...


RE: Oscary 2015 - PropJoe - 15-01-2015

Ida ma realne szanse na nominację za zdjęcia? Kibicuję bardziej niż w kategorii dla filmu nieanglojęzycznego. To chyba pełnometrażowy debiut Żala w roli DOPa. W ogóle to chyba zastąpił Lenczewskiego w tej roli w ostatniej chwili i za pracę na planie należą mu się jeśli nie całe to większość creditsów. Fajna sprawa, jakby dostali nominację.


RE: Oscary 2015 - simek - 15-01-2015

Byłoby miło, ale ja wierzę w to tak samo jak w nominację dla Kuleszy.


RE: Oscary 2015 - Galadh - 15-01-2015

(15-01-2015, 14:33)PropJoe napisał(a): Ida ma realne szanse na nominację za zdjęcia? Kibicuję bardziej niż w kategorii dla filmu nieanglojęzycznego. To chyba pełnometrażowy debiut Żala w roli DOPa. W ogóle to chyba zastąpił Lenczewskiego w tej roli w ostatniej chwili i za pracę na planie należą mu się jeśli nie całe to większość creditsów. Fajna sprawa, jakby dostali nominację.

Ma, jest przynajmniej w TOP7. Pierwsza trójka w tej kategorii w moich prognozach to pewniacy nie do zdarcia, z pozostałymi dwoma spotami może być już różnie, np. Van Hoytema też jest w grze, gdy z kolei Deakinsowi nie musi się koniecznie tym razem udać (choć na 90%+ uda). Akademicy uwielbiają estetykę wizualną, jaką reprezentuje "Ida", a poza tym wypadałoby, by faworyt (teraz już małe "?") w konkursie filmów nieanglojęzycznych miał coś jeszcze, stąd jestem dobrej myśli.

EDIT: @simek: Operatorzy "Idy" w przeciwieństwie do Kuleszy byli już wyróżniani przez organizacje, których członkowie należą do Akademii, poza tym w tym roku nie jest to tak oblegana kategoria.


RE: Oscary 2015 - Lawrence - 15-01-2015

Jeżeli "Ida" dostanie noma za zdjęcia kosztem Van Hoytemy, to będę naprawdę zły. Zresztą skoro tak patriotycznie patrzycie na te nagrody, to Van Hoytema ma coś wspólnego z Polską, a więc jemu powinniście kibicować ;)


RE: Oscary 2015 - smackey - 15-01-2015

jak to do kroćset fur beczek! nie ma lego movie ja się pytam


RE: Oscary 2015 - simek - 15-01-2015

Uuuu, jest nominacja dla Inherent Vice, za kostiumy!

Jest Ida za zdjęcia!!!


RE: Oscary 2015 - PropJoe - 15-01-2015

Sorry Lawrence.:)

PTA yeah!


RE: Oscary 2015 - nawrocki - 15-01-2015

W życiu bym się nie spodziewał nominacji dla PTA za scenariusz. Dziwi mnie pominięcie Foxcatchera przy Best Picture, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że nominowano Carrela i Millera. Dwie nominacje dla Idy, no nieźle. Co zabawne, Polacy w tym roku mają szanse aż na cztery Oscary. :D


RE: Oscary 2015 - Huntersky - 15-01-2015

Wszystkie Oscary powinien zgarnąć Dick Poop.


RE: Oscary 2015 - simek - 15-01-2015

Dobre nominacje. Najbardziej cieszą tylko dwie nominacje dla Selmy :)


RE: Oscary 2015 - nawrocki - 15-01-2015

Aha, i niemal kompletnie pominięcie Gone Girl też jest sporą niespodzianką.


RE: Oscary 2015 - smackey - 15-01-2015

w ogóle sporo jest niespodzianek :D


RE: Oscary 2015 - Galadh - 15-01-2015

Zaraz zrobię czytelne zestawienie, co trafiłem, czego nie. Zdjęcia to jedna z kategorii, w której mam 5/5. :)

Żałuję, że nie wierzyłem do końca w Cotillard i PTA, ech.


RE: Oscary 2015 - Lawrence - 15-01-2015

(15-01-2015, 15:42)PropJoe napisał(a): Sorry Lawrence.:)

Mnie również, pominięcie Hoyte van Hoytema, za zdjęcia to dla mnie poważny brak.
Tak samo jak brak "Lego: The Movie", wśród animacji, a za to widnieje tam np. "Big Hero 6".
I w sumie nagle widzę, że się pojawił Bradley Cooper wśród aktorów, kiedy sądziłem i życzyłem Timothy Spallowi nominację, za jego Turnera.

Pominięcie "Gone Girl" też mnie dziwi.