Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: GWIEZDNE WOJNY (https://forumkmf.pl/Forum-GWIEZDNE-WOJNY--56)
+---- Wątek: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams (/Thread-Star-Wars-The-Rise-of-Skywalker-2019-re%C5%BC-J-J-Abrams--4218)



RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Mierzwiak - 12-04-2019

Wydaje mi się że nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy to część 9, 19 czy 99, bo wszystko wygląda cały czas tak samo - ci sami bohaterowie których historia nie posunęła się do przodu choćby o milimetr w bliźniaczo podobnych, straszących pustką i brakiem życia lokacjach. Rey robiła te miny już w TFA i TLJ, Kylo był i dalej jest bieda Vaderem, a Finn i Poe pewnie znowu po prostu będą w tym filmie. Wszystko to zawieszone jest w dziwnej próżni, nie ma poczucia epickości, star warsowego klimatu i specyficznego patosu, o wrażeniu zmierzania do jakiegoś finału i konkluzji nie wspominając.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - OGPUEE - 12-04-2019

(12-04-2019, 19:57)Doppelganger napisał(a): Palpiego chyba nie będzie bo do kroćset fur beczek! jak?! To kim wtedy był Snoke?

Jeśli Palpi się pojawi to wyłącznie jako duch jak Obi i Yoda (to byłoby najlogiczniejsze rozwiązanie).


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - srebrnik - 12-04-2019

Wybitny pokaz desperacji. Z absolutnie żenującym efektem końcowym (oceniam klip sam w sobie, chociaż film nie będzie raczej lepszy)

Disney próbuje wmówić komuś, że nowa trylogia i ci bohaterowie to jakaś legenda obecnego pokolenia? Słabe nawet jako trolling. Montażysta pewnie straci pracę, bo scenę, gdzie Ray biegnie z odpalonym mieczem wziął raczej z katalogu "parodia Star Wars". Woskowa łza tak bardzo niewiarygodna.

No ale najlepsze zostawili na koniec.

Ruiny gwiazdy śmierci to już himalaje żenady, ale to co się dzieje w samym finale. No nie wiem, czy kiedykolwiek widziałem (i słyszałem) coś bardziej żałosnego w marketingu filmowym. No, ale od dziś wierzę, że Disney jest w stanie pobić samego siebie. Mam nadzieję, że ktoś tam ładuje już w firmie robiącej im kampanię plik "vaders_breath.mp3" do projektu od nazwie "E9-final trailer". Oby.

Aha, tytuł do dupy.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - zombie001 - 12-04-2019

Swoją drogą tytuł niekoniecznie musi odnosić się do przyszłości, tylko do eksploracji przeszłości i tego skąd Skywalkerowie się wzięli.
Pasowałoby to nawet do tego powrotu Palpiego (niekoniecznie fizycznego), bo wiadomo co Lucas sugerował już wcześniej.
Może tutaj po prostu bardziej się w to zagłębią.

Czekam na twista w stylu:

Język


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - yacajackowski - 12-04-2019

Ale dramat. Po prostu nie, to wygląda mega źle.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - szopman - 12-04-2019

Do czego to doszło, że nawet ja się nie jaram tym zwiastunem. Nie sądziłem, że kiedyś to napisze, ale mam większy hype na Avengers niż na SW;o
Zwiastun strasznie nijaki, akcja z Rey na pustyni to mega tandeta. Finn i Poe - mam nadzieje, że w tym filmie dostaną jakiś sensowny wątek. Postacie są bardzo spoko, ale w E8 zmarnowali ich potencjał.
Tytuł filmu to oczywiście turbo żenada, jedyne co w nim jest spoko to, że ładnie się komponuje to Rise z Revenge i Return.

Cytat:Kylo był i dalej jest bieda Vaderem
Tu się akurat nie zgodzę, Kylo to zajebista postać, jeden z fajniejszych antagonistów SW. W ogóle to chyba jedyne ciekawe momenty teasera to te związane z Kylo.

Cytat:Wszystko to zawieszone jest w dziwnej próżni, nie ma poczucia epickości, star warsowego klimatu i specyficznego patosu, o wrażeniu zmierzania do jakiegoś finału i konkluzji nie wspominając.
Realtak

Cytat:Ruiny gwiazdy śmierci to już himalaje żenady, ale to co się dzieje w samym finale.
To akurat wg mnie wizualnie wygląda spoko.

Co do Palpiego: no naprawde mam nadzieje, że to będzie co najwyżej jakiś duch albo taka iluzja mocy, coś jak na Dagobah w E5.
A jeśli chodzi o tytuł to wole się narazie łudzić, że to chodzi o Kylo Rena, o to jak udźwignie swoje dziedzictwo skywalkerowe. Jeśli Rey okaże się być jakąś Skywalkerówną, to już serio będzie jedna wielka turbo żenada.

A jeszcze co do 'tych samych planet w każdym filmie': Tatooine pojawiało się w E1,2,4 i 6 + końcówka E3. Coruscant i Naboo w całej trylogii PT oraz przez chwilę w RO (tylko C) i E6. W czym problem?


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Kuba - 12-04-2019

Po zwiastunie TLJ jak pamiętam ludzie byli nastawieni optymistycznie...może sytuacja się odwróci Duży uśmiech

Oby weekendowy Mandalorian wyglądał już lepiej bo Abrams zrobił coś co nigdy się nikomu nie udało - nastawił mnie bardzo negatywnie do sequela filmów które mają u mnie prawie najwyższe noty i których zawsze broniłem.

Cieszy za to obietnica pewnej przerwy w filmach, co prawda newsy o ruszających już zaraz pracach na planie trylogii Dedeków raczej temu przeczą, ale nawet dwuletnia przerwa zła nie będzie.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Pelivaron - 12-04-2019

Matko świnto. Na teaserach Przebudzenia mocy były u mnie ciary, w TLJ nie było, ale coś tam mną targnęło, ale tutaj? Zieeeeew. Od początku do końca. I ten skok z mieczek WTF?

Dramat.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Gieferg - 12-04-2019

Rey już nie wygląda jak prosiak, yay!
Poza tym chujnia jak zwykle.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Lawrence - 12-04-2019

Co to niby jest???!!!

[Obrazek: safe_image.php?d=AQBtK067MhdT-KDs&w=476&...XMZpg9Jo29]

Ale po kolei zacznijmy od tytułu, który jest głupi. Rise of the Skywalker??? Tylko Disney/Lucasfilm mógł wpaść, aby po części gdzie zabijają najsłynniejszego Skywalkera następną nazwać Rise of the Skywalker.

A już sam zwiastun, zaczyna się i co widzimy... piasek. Aż chciałoby się wrzucić tekst Anakina o piasku. Ileż można ja się pytam i już nawet nie wiem, czy to jest Tatooine, czy Jakku, czy jeszcze inna kolejna pustynna planeta. Dla mnie równie dobrze może to być Diuna.
Akcję Rey wyżej nawet nie chce mi się komentować. W końcu to Rey ona może wszystko. 

Co tam jeszcze mamy, Lando się przewija jako wiadomo fanservice i widać, że BB-8 otrzymał innego droida dla towarzystwa. Dobrze, więcej materiału do zaliczenia dla Lando. Oczko A poza tym, czy cokolwiek ciekawego jest w tym zwiastunie, coś niesamowite? Coś co zapowiada, że to wielki finał nie jednej trylogii, ale aż 9 filmów? No właśnie ja tego nie widzę, chyba, że mają to być szczątki Gwiazdy Śmierci. Gdyż co to za Gwiezdne wojny bez Gwiazdy Śmierci i jeszcze śmiech Palpatine'a. Muszą być naprawde zdesperowani, że odkurzają Palpiego? To kto w końcu jest złym Kylo, Snoke był, czy po prostu Palpatine sobie gdzieś sobie jako duch siedział i nic nie robił?
Ci co mnie dobrze znają, wiedzą, że z całej sagi Palpatine/Darth Sidious jest moją ulubioną postać i uwielbiam IanMcDiarmida w tej roli. I dlatego też wizja, że teraz Disney/Lucasfilm In Name Only zabiera się za niego, raczej średnio mi się podoba. Zostawcie te zwłoki w spokoju. 
Ale cóż skoro nowi główni bohaterowie są tak świetni, że trzeba odkopywać nieboszczyków, aby wzbudzić zainteresowanie, to wiedz, że coś się dzieje. 

Ale w sumie ta zapowiedź jest taka jakiej się spodziewałem: nieciekawa i głupia. I chyba Ci kórzy nie byli zainteresowani dalej nie będą. Ale w internetach już widzę hajp i naturalnie tłumy pójdą na tę jak ktoś to ładnie ujął "popkulturową nekrofilię".

A dla porównania jak wyglądały dawniej zapowiedzi finalnych części trylogii:
Return of the Jedi:
Revenge of the Sith:



RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Snappik - 12-04-2019

Wyjdę może na fanboya lub obrońcę, ale czy tylko ja widzę, że ten fikołek to jest coś co niekoniecznie pojawi się w filmie? Zobaczcie jaka jest różnica w obu ujęciach przy cięciu.

[Obrazek: OkfSDIg.jpg]

[Obrazek: tUeo3KV.png]

Niebo, krajobraz... no coś tu nie pykło. Może kwestia postprodukcji, a może "badanie" nastrojów Oczko


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Badus - 12-04-2019

Wizualnie cały czas wygląda to okej.
Tytuł jest bezczelny, podpisuję się pod postem Lawrence'a.
Emocji brak.
Wizyta w kinie - LOL, nie ;D

Trolling czy nie, Disney'a coś pojebało.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Dirk - 12-04-2019

A mnie, ponieważ nie mam już żadnych oczekiwań, nawet ten teaser zaintrygował. Wprawdzie może to wynikać z tego, że po prostu ciekawi mnie, cytując klasyka "Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie, co by tu jeszcze?".  

Śmiech Palpatine'a? Zobaczymy co z tego wyniknie.
Tytuł? Trochę groteskowy w kontekście TLJ, ale to już napisał Lawrence.


Nie wiem, na ile będzie to odtwórcze, ale:



RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - OGPUEE - 12-04-2019

To nawet urocze, że w tym wątku wszyscy bez wyjątku najeżdżają na ten zwiastun, w tym ci bronili Lucasfilm Uśmiech.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Bradesinarus - 12-04-2019

[Obrazek: 57009061_2191499627606040_88223543721061...e=5D355A87]


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - zombie001 - 13-04-2019

Nie to żebym bronił, ale historia Rey niejako zaczęła się na Jakku. A przynajmniej tam poznaje ją widz. Jeśli tam też się zakończy, to dla mnie byłoby całkiem fajne zamknięcie jej historii.

No i mnie się akurat ten fikołek podoba. Ma taki posmak przesady w choreografii scen walk, które miały prequele Język


Teaser może i nuda, ale mimo wszystko uważam, że bardziej tego trupa dobić nie można.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - shamar - 13-04-2019

Dobry zwiastun, podobał mi się. Nie idę.


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Pelivaron - 13-04-2019

Pomysły co do polskiego tytułu? Duży uśmiech

Gwiezdne Wojny: Skywalker powstaje Duży uśmiech


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Paszczak - 13-04-2019

Proponuję full chujnia mode:
Gwiezdne Wojny: Geneza Skywalkera


RE: Star Wars: Episode IX (2019) reż. J.J. Abrams - Snappik - 13-04-2019

Gwiezdne wojny: Tam i z powrotem.