Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: GWIEZDNE WOJNY (https://forumkmf.pl/Forum-GWIEZDNE-WOJNY--56)
+---- Wątek: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams (/Thread-Star-Wars-The-Rise-of-Skywalker-2019-re%C5%BC-J-J-Abrams--4218)



RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - harlequinade - 13-12-2019

https://twitter.com/BeansAreAwesome/status/1204569154231164928 - Driver zapomniał tytułu TLJ lol

(12-12-2019, 20:43)Badus napisał(a): Tak, w 2019 roku dwie potężne korporacje amerykańskie nie mają podpisanych ze sobą NDA. Ja pitolę, jak z dziećmi...

Upośledzona kampania promocyjna w postaci kontrolowanego wycieku. A jeśli to faktyczny fakap BK, to nie wyciekłoby to do prasy, jedynie wewnętrznie czyjaś dupa byłaby już grillowana.

Żeby NDA miało jakiś efekt w tym konkretnym przypadku musi być dość konkretnie sprecyzowane, a nie jakieś ogólne dotyczące blankietowo wszystkiego, więc mało im pomoże coś np. sprzed 10 lat zanim zaczęła się promocja tego filmu. 

Zamiast wrzucać "ja pitolę" i wyzywać użytkowników od "dzieci" może wykaż, że faktycznie jest jak piszesz, jak nie to daruj sobie tego typu post bo nic nie wnosi.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

Wizualnie ten klip i pod względem atmosfery to chyba najlepsza rzecz jaką widziałem w Sequel Trilogy, a już szczególnie kolorystycznie jest o niebo lepiej, bo color grading w The Last Jedi był okropny i do dzisiaj nie rozumiem czemu ludzie mówią, że to 'ładny" film.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Huntersky - 13-12-2019

W The Last Jedi niebieski miecz często wpadał w zielony odcień, a biały rdzeń nawet nie wyglądał, jak najjaśniejszy element obrazu. Swoją drogą, ciekawe jak Star Warsy wyglądają w HDR Oczko

No ten klip jest zajebisty i jest to zdecydowanie dobry ruch ze strony marketingowców. Ale tak powinnien wyglądać Epizod VIII, a nie złożona na szybko końcówka...


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

A wystarczyło się trzymać pomysłów Lucasa i tak jak jego współpracownicy podczas OT, trzymać go w ryzach i mieliby wszystko przygotowane, a tak olali go i zrobili to co zrobili i zostali w większym szambie niż Lucas po prequelach.

Zgodnie z tym co się pisze w sieci, w wersji Lucasa, Rey/Kira przybyłaby na wyspę już w siódmym epizodzie i choć Luke odmówiłby jej treningu to jeszcze przed zakończeniem filmu zacząłby ją trenować i wtedy mieliby cały ósmy epizod na to by rozwinąć historię jak tylko by sobie zażyczyli, a tak rozciągnęli wydarzenie trwające kilka dni na dwa filmy i teraz w ostatnim próbują zrobić klasyczny film Star Wars oparty o tajemniczą atmosferę, przyjaźń i przygodę... Za późno.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Dr Strangelove - 13-12-2019

Fantastyczny ten klip. Gdyby tylko to wszystko od początku było przemyślane...
Ale jak napisano wyżej. Za późno, za późno.
Nic to, od 8 części to być gorsze nie może.

Jakbym nie widział poprzednich dwóch filmów i nie wiedział tego co wiem o tej części to jarałbym się jak dziecko.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Snappik - 13-12-2019

(13-12-2019, 09:42)Dr Strangelove napisał(a): Nic to, od 8 części to być gorsze nie może.

Zawsze może być gorsze. Dark Fate miał być lepszy od Genisys, a rzeczywistość brutalnie go zweryfikowała i ludzie zaczęli nagle "doceniać" szajs Taylora Oczko

Ten klip jest bardzo dobry, ale to powinien być wątek 8 części właśnie, gdzie Snoke okazuje się pomagierem "ducha" Palpatine'a, a Kylo targany emocjami i manipulowany robi rzeź za rzezią ostatecznie zabijając dziada i stając się potencjalnie nowym imperatorem. Tak, to powtórka z rozrywki, to już było itd. ale miałoby przynajmniej jakieś ręce i nogi, a sama postać byłaby daniem głównym nowej trylogii, a nie jakaś Mary Sue.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Dr Strangelove - 13-12-2019

Jasne jasne. Po prostu nie wierzę, że coś może być gorsze od tego potworka Johnsona, tak samo jak nie wierzę że nowy Bond może być gorszy od "Spectre" Duży uśmiech


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Krismeister - 13-12-2019

Jak usłyszałem Vadera to autentycznie dostałem ciarek, głos Jonesa nadal działa. Pierwsza rzecz, która sprawiła we mnie jakieś emocje wobec tego epizodu, no ale cóż. Teraz to se mogą.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Doppelganger - 13-12-2019

To tylko pokazuje jak niesamowity potencjał ma ten świat i postaci stworzone przez Lucasa. Wystarczy 10 sekund jakiegoś klipu a ludzie przestają krytykować i nawet są zadowoleni.

Ale nie, trzeba było postawić feministkę na czele, zatrudnić idiotę i promować "The Force is female".

Pewnie film będzie taki, że jak tylko pojawią się wątki Kylo i Imperatora to będzie to miało klimat i dobrze się to będzie oglądać, a jak przejdziemy na Mary Sue, Finna i resztę tej bandy to automatycznie wejdzie żenada i nuda.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

Apropo Finna... To jest dopiero zaprzepaszczony materiał, były szturmowiec postanawia zdezerterować... Tyle możliwości, a co z tym zrobiono? Nic interesującego.

Finn zostaje zaakceptowany jako członek rebelii praktycznie natychmiastowo, nikt nawet nie zastanawia się czy nie jest podwójnym agentem, a w drugim filmie jego rola jest praktycznie kalką tej z The Force Awakens.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Doppelganger - 13-12-2019

Finn jedyne co robi to krzyczy, dyszy, biega i robie głupie miny Duży uśmiech


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

(13-12-2019, 11:17)Doppelganger napisał(a): Finn jedyne co robi to krzyczy, dyszy, biega i robie głupie miny Duży uśmiech

[Obrazek: giphy.gif]


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Dirk - 13-12-2019

Kurczę, rzeczywiście dobry i klimatyczny ten klip...
Przy czym, nawet jeśli okaże się że TROS to arcydzieło, to jednak poprzednie dwa filmy ze swoją protezą historii oraz zrobienie z legend tego uniwersum wydmuszek, przekreślają całość grubą kreską. Niestety, bo galaktyka SW ma niesamowity potencjał (o czym zresztą nie raz i nie dwa tu i nie tylko tu pisano).

Natomiast sam fakt, że wypuszczają taki duży spoiler przed premierą (szczególnie, że Abrams jest znany z ujawniania raczej mniej niż więcej), może mówić jedną z dwóch rzeczy:
- desperacko chwytają się wszystkiego, co może napędzić sprzedaż biletów,
- mają w zanadrzu jakieś jeszcze większe twisty...

My tutaj mocno narzekamy na Shitquel Trilogy, ale ciekawi mnie (choć umiarkowanie, nie na tyle, by mocno wyszukiwać) czy jesteśmy reprezentatywną próbką, czy też ogólnie Shitquel Trilogy jest postrzegana raczej pozytywnie. Niby klapa Solo i znacznie mniejsze przychody z TLJ (w porównaniu do TFA) coś tam mówią, ale jednak wymagałoby to chyba nieco głębszej analizy.  


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

Moim zdaniem większa grupa fanów jest negatywnie nastawiona, a generalna widownia po The Last Jedi po prostu straciła zainteresowanie, nie wiem na ile te wszystkie informacje są prawdziwe, ale przedsprzedaż biletów nie idzie tak dobrze jak niektóre serwisy próbują to przedstawiać i stąd tak duża ilość spotów i jeszcze ten klip, a na dniach ma się pojawić kolejny klip w Fortnite czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie jak to ma wyglądać.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Doppelganger - 13-12-2019

Szczerze mówiąc, nie znam nikogo ze starej ekipy fanów SW komu by się Shitquel Trilogy podobała. Wydaje mi się też że fani OT i PT się zjednoczyli by gnoić Disneya. Jedynymi którzy się trzymali to SJW, fani Dżonsona i ogólnie TLJ.

Mogę się mylić, ale takie info do mnie docierało z tego co widziałem przez te dwa lata.

(13-12-2019, 02:21)shamar napisał(a): Coś mnie ominęło? Nie przypominam sobie, żeby do poprzednich części wypuszczano klipy.
Widać pali im się pod dupami

They flop now!

They flop now?!

They flop now!!


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

(13-12-2019, 11:59)Doppelganger napisał(a): They flop now!

They flop now?!

They flop now!!

[Obrazek: 68c5d187de0f2ea93e62bb410a21a3dd.gif]


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Doppelganger - 13-12-2019

Gdzieś tam głęboko w sercu tli się nadzieja, że ktoś tam w desperacji wpadnie na pomysł odwrócenia tej całej szopki i zamianę roli Kylo z Rey w ostatnich scenach i całkowity tryumf Kylo po tym co mu Imperator zrobił.... Czyż nie byłoby pięknie?

Kylo to najbardziej tragiczna postać w całym uniwersum.

SJW by szlag trafił, ale przynajmnije cześciowo winy Shitquel Trilogy zostałyby odkupione.

No, ale wszyscy wiemy jak będzie. Disney Princess must prevail.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

Dla mnie też by to było świetne rozwiązanie, ale nikt w LucasFilm nie pozwoli zrobić z księżniczki złoczyńcy, co najwyżej pary razy warknie, zrobi złą minę, zobaczy wizję swojej mrocznej wersji i to wsio.

Ten klip jest bardzo dobry, ale po przeczytaniu wycieków, jedyne co czuję to wk****enie. To po to Han, Luke i


Osobiście liczyłem na to, że Ben na samym końcu zostałby kimś w rodzaju cichego obrońcy który udał się tak jak Kenobi na wygnanie na Tatooine, nie odbudowałby zakonu, ale byłby po jasnej stronie.


RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - Doppelganger - 13-12-2019

To raz. Ale mnie nawet chodziło o to aby to



RE: Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams - marsgrey21 - 13-12-2019

W tym cały problem, że w sadze Skywalkerów, ostatni ich przedstawiciel odgrywa tak naprawdę minimalną rolę, jasne, wszystko toczy się wokół jego postaci, ale on tak naprawdę nie jest nawet głównym bohaterem, choć powinien być.

Kylo ma mniej czasu ekranowego niż Rey, a większość jego historii poznajemy z czyiś dialogów, a nie ze scen w których bierze udział i nawet w ostatnim epizodzie to Rey musi być w świetle reflektorów.

EDIT:

Porozmawiajmy o LBGTQ w Star Wars, mam nadzieję, że Abrams rozwinie jeden z najważniejszych wątków Sagi Skywalkerów. Wklejałem już transkrypt z tego wywiadu, ale przeżyjmy to jeszcze raz.