Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron (/Thread-Sequele-Avatara-2022-2027-re%C5%BC-James-Cameron--4673)

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Bucho - 22-11-2022

(22-11-2022, 09:50)al_jarid napisał(a): Zamiast jakiejś bogatej fauny morskiej mamy tu praktycznie, kurde, po prostu wieloryby i plezjozaury, no i wszystko jest w głębinach monotonnie niebieskie. Mogliby postawić na więcej kolorów, na przykład zainspirować się rafą koralową i jej niezwykle barwnym zwierzyńcem.

Trailer rzeczywiscie niebsieski do porzygania, ale moze to tylko te wybrane fragmenty, bo totalna glupota byloby krecic film, ktory niczym by sie nie wyroznial, zwlaszcza patrzac na potencjal. Jakas pandorska rafa to dla mnie oczywistosc i naprawde sie zdziwie jezeli takiego czegos nie bedzie. Dzungla tez musi byc, bo znowu, pod wzgledem palety barw to ten kontrast zieleni i blekitu naprawde fajnie wyglada.

Scenariuszowo powtorka z rozrywki i ten motyw nauki nowego swiata oraz braku akceptacji juz w oryginale smierdzial na kilometr bieda, takze miejmy nadzieje, ze to tylko jakis watek na pare scen. Avatar 2 jest mi w sumie obojetny, przy czym uwazam, ze to co najlepsze Cameron zostawia na ostatnia prosta promocji i premiere w ogole, a tutaj to znowu bardziej teaser i zaledwie ulamki najbardziej widowiskowych akcji.

(22-11-2022, 12:45)Pelivaron napisał(a): James powiedział, że Avatar 2, aby wyjść na zero musi zarobić 2 mld dolarów na świecie.

Cytat:Cameron apparently told Disney and 20th Century Studios executives that his sequel budget was so high it represented “the worst business case in movie history.” According to the director’s estimates, “you have to be the third or fourth highest-grossing film in history. That’s your threshold. That’s your break even.”

https://variety.com/2022/film/news/avatar-2-budget-expensive-2-billion-turn-profit-1235438907/

Cos mi sie nie chce wierzyc, ale kto wie. Moze w to wliczone sa tez ktores sequele? :)

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - al_jarid - 22-11-2022

(22-11-2022, 14:52)Bucho napisał(a): przy czym uwazam, ze to co najlepsze Cameron zostawia na ostatnia prosta promocji i premiere w ogole

Albo na piątą część :)

Jeszcze lepiej, jak nie wyjdzie to pozostanie nam przegladanie storyboardow :)

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - yacajackowski - 22-11-2022

Przeglądając storyboardy ułożysz sobie lepszą historię niż Cameron więc może to by nie było takie złe :)

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Lashly - 22-11-2022

Wierzę, że jak już Disney skasuje mu te dwa ostatnie filmy (trudno ocenić ale na chwilę obecną daję na to 80% szans) to może jak będzie mu się chciało wyda to w formie jakieś super nowoczesnego, interaktywnego ebooka albo po prostu komiksu czy czegoś.

Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - zombie001 - 22-11-2022

Jak mu skasują to najpierw będziecie czekać 2 lata na Trójeczkę, a później kolejne 10 lat aż się wgryzie w inny temat... To już wolę dokończenie tej sagi.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Dr Strangelove - 22-11-2022

(22-11-2022, 15:46)zombie001 napisał(a): Jak mu  skasują to najpierw będziecie czekać 2 lata na Trójeczkę
Kto będzie czekał? Jakie wy? :)

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - yacajackowski - 22-11-2022

Dokładnie. Ja nawet na dwójeczkę nie czekałem.

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Scheckley - 22-11-2022

Po trailerze mogę stwierdzić, że stawiam się obowiązkowo w kinie... bo z pracy dostanę zwrot za bilet ;) Ogólnie źle nie jest tylko, teń świat Pandory to ładne (komputerowe) widoczki plus sztampowa historia. W sumie nawet nie wiem czy Avatar tak wgryzł się w popkulturę jak inne filmy Camerona. Ponad dekada jaka minęła od ostatniego filmu to dużo zmian jakie nastąpiły w filmowym światku. Teraz zaś wchodzi Cameron ze swoim filmem z innej epoki i w sumie niewiadomo czego się spodziewać. Z jednej strony to nie jest kolejny marvel itp. z drugiej nadal jest to sequel dosyć przeciętnego fabularnie filmu, który jakimś cudem odniósł gigantyczny sukvces marketingowy.

BTW po niedawnym odświeżeniu Terminatora doszedłem do wniosku, że JC kiedyś umiał w ciekawy przekaz odnośnie otaczającego nas świata. Tam jest brzydkie Los Angeles, świat na wskroś i do bólu codzienny, który staje się areną walki o przyszłość. Terminator najpierw zabija grupę punków - degeneratów, a nie jakąś all american dream couple. Miasto w Terminatorze to odstręczający moloch itp. Oczywiście nie jest to na pierwszym planie, niemniej da się to zauważyć w tle. W Avatarze zaś: patrzcie jaka piękna (cyfrowa) dźungla, o nie źli ludzie chcą ją zniszczyć blabla. W ostateczności dostajemy film ładny wizualnie i albo cholernie naiwny, albo cholernie cyniczny w zalezności od tego jak chcemy go postrzegać.

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - shamar - 22-11-2022

Nie czekałem a przez te zwiastuny nie czekam jeszcze bardziej :)

(22-11-2022, 21:02)Scheckley napisał(a): Z jednej strony to nie jest kolejny marvel itp. z drugiej nadal jest to sequel dosyć przeciętnego fabularnie filmu, który jakimś cudem odniósł gigantyczny sukvces marketingowy.

Cos czego kompletnie nie rozumiem:

No Way Home grossed over $1.916 billion worldwide, surpassing its predecessor as the highest-grossing film released by Sony Pictures.

Znaczy sie, rozumiem popularnosc, ale jej nie pojmuje :)

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Gieferg - 22-11-2022

Oglądam ten zwiastun, ziewam od czasu do czasu i znowu myślę o tym jak się James marnuje. Naprawdę nie mógł się wziąć za coś ciekawszego?

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - zombie001 - 23-11-2022

(22-11-2022, 13:57)yacajackowski napisał(a): W I Jake uczył się Pandory.
W II syn Jake'a uczy się Pandory.
W III wnuk Jake'a będzie się uczył Pandory.

Niewyczerpane źródło fabuł.
Powtarzalność fabuł jedynki i dwójki wg. mnie była do przewidzenia. I uważam, że jest to w jakimś stopniu do zaakceptowania. Zwłaszcza, że nie jest to zrobione 1:1. Zmieniono środowisko względem jedyneczki, a sam arc story Jake'a podzielono tutaj na kilka postaci, w osobach jego dzieci. Czyli Jimbo coś tam komplikuje/rozbudowuje względem oryginału.

Bardziej bym się martwił tym czym w takim wypadku będzie kolejny sequel - Avatar 3 - i jak dużo tam będzie ksera poprzedników.

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - al_jarid - 23-11-2022

Ja myślę, że to trolling Camerona. "Avatara" najbardziej krytykowano właśnie za słabą fabułę, odhaczającą kolejne klisze, i że "to wszystko już było". Więc co robi James? Daje jeszcze raz to samo :D

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Albertino - 23-11-2022

Drugie Smerfy podobno mają finalnie kosztować pomiędzy 350 a 400 baniek zielonych.

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Kluski - 23-11-2022

Ależ to paskudnie wygląda, jak mega nienaturalna lala z instagrama, w zamyśle ma to imitować atrakcyjność, ale wali sztucznością na kilometr.

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Pelivaron - 23-11-2022

Na otwarcie 150-175 mln w USA - pierwsze prognozy.

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Albertino - 23-11-2022

Różne są, widziałem też takie, które mówią o 135mln na otwarcie. Także dość spory rozstrzał :) Avatar znów jest niewiadomą :P A ja myślę, że będzie ok, bo jakoś znów się wyróżnia w tym nudnym blockbusterowym pierdolniku, ale na wynik jedynki zwyczajnie nie ma szans, bo krajobraz kinowy wygląda po covidzie i streamingach tak jak wygląda.

Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - zombie001 - 24-11-2022

Ta z 135 to chyba była starsza, wyższa już po tym jak ruszyła przedsprzedaż biletów.

No ciekawe, ciekawe... czy się tutaj przypadkiem Cameronowi noga nie powinie. Flop tego filmu, czy tego chcecie, czy nie, to niestety byłaby smutna puenta dla współczesnego Hollywoodu i kręconych taśmowo tam blockbusterów.

Cameron będzie musiał się przerzucić na Avengersów 7.

RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Paszczak - 24-11-2022

Sam fakt, że wybór jest między Avengers 7 a Blue Pocahontas 2: Water Bogaloo to już jest smutna puenta dla współczesnego Hollywood.