Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Quentin Tarantino - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ludzie filmu (https://forumkmf.pl/Forum-Ludzie-filmu--14)
+--- Wątek: Quentin Tarantino (/Thread-Quentin-Tarantino--473)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Quentin Tarantino - Strummer - 28-12-2007

Kinomaniak, fan filmów klasy "B", jeden z najlepszych filmowców USA. Jeden z moich ulubionych reżyserów. Jego pierwsze dwa dzieła "Reservoir Dogs" i "Pulp Fiction" sprawiły, że stałem się jego fanem. Późniejszą zniżkę formy w postaci przeciętnego "Jackie Browna" idealnie poprawił świetnym "Kill Billem" i najlepszym jego filmem od czasu "Pulpy" czyli "Death Proofem". Teraz bierze się za film wojenny z dość odważną obsadą. Z niecierpliwością czekam na realizację tego projektu.

Na osobną uwagę zasługują filmy do, których scenariusz napisał Quentin, a wyreżyserowali inni twórcy. Według mnie najlepiej wypadł "Prawdziwy Romans" w reżyserii Tony'ego Scotta z genialną rolą Oldmana. "Od Zmierzchu Do Świtu" i "Urodzeni Mordercy" nie wybijają się powyżej przeciętnej. A co wy myślicie o twórczości tego jegomościa?


- Hannibal - 28-12-2007

Cytat:"Prawdziwy Romans" z genialną rolą Oldmana
Za długo to tam co prawda nie pograł :D

Co do Jegomościa... to mój ulubiony reżyser, do spółki z Cameronem.
Ale strasznie sie skurwiel opierdala :)
Pieski i Pulp Fiction to jedne z moich ulubionych filmów, ścisła czołówka.


- Mefisto - 29-12-2007

Jackie Brown - najbardziej dojrzały, ale nic nie tracący ze swojego stylu Quentinek 8)


- Snuffer - 29-12-2007

Najlepsze są pieski. Rzekłem.


- Sana - 29-12-2007

Nie przepadam za twórczością Tarantino za wyjątkiem Piesków (ktore moim zdaniem są najwybitniejszym dokonaniem tego pana) oraz niesmiertelnego PF


- dj.grzechu - 29-12-2007

Dotychczas widziałem tylko "Pulp Fiction" i obie części "Kill Billa", ale facet powalił mnie na kolana. Nigdy nie zapomnę rozmowy pomiędzy Travoltą i Jacksonem o tym, że w jakimś kraju do frytek dodaje się majonezu. Tarantino ma niewątpliwy talent, jeżeli umie zainteresowac widza, pisząc takie bzdury (w pozytywnym sensie). W "Kill Billu" dialogi nie są już tak bzdurne, więcej wnoszą do fabuły, ale to niewątpliwie wspaniała esencja kiczu filmów karate.


- Mierzwiak - 29-12-2007

Widziałem już wszystkie filmy QT, więc oto mój ranking, w którym zaszła mała zmiana:

1) Pulp Fiction/Kill Bill
2) Death Proof
3) Jackie Brown
4) Reservoir Dogs

Za świetne prowadzenie aktorów, umiejętne budowanie klimatu, reżyserię, dialogi i tak dalej Quentin ma oczywiście ode mnie wielką pochwałę, ale chyba najbardziej uwielbiam jego gust muzyczny. Jak nikt potrafi dopasować do scen szczególnie piosenki. No rewelka po prostu.


- Danus - 04-01-2008

Ja zaznaczylem ze nie lubie jego tworczosci bo do mnie nie trafia w zaden sposob. Nie lubie jego sposobu narracji i wizjii kina


- Negrin - 04-01-2008

Jakoś tak sobie myślę, że nikogo tym komunikatem nie zdziwiłeś.

A w kwestii meritum to ja QT lubię, może nawet bardzo, ale czekam, kiedy mnie wreszcie czymś zaskoczy. Powoli tracę nadzieję, ale może "Inglorious Bastards" to wreszcie będzie to.


- Danus - 04-01-2008

Negrin napisał(a):Jakoś tak sobie myślę, że nikogo tym komunikatem nie zdziwiłeś.

Dlaczego tak uwazasz?


- Snuffer - 04-01-2008

Dałeś Transformers 10/10 to raczej Quentin nie trafi w twój gust. Wydaje mi się że QT to troszeczkę ambitniejsze kino ;)


- simek - 04-01-2008

Czy ja wiem czy ambitniejsze? Znaczy od Transformersów na pewno, ale nie nazywałbym go ogólnie ambitniejszym. Jest specyficzne i oryginalne, to na pewno i na pewno też nie każdemu się musi podobać i w pełni rozumiem osoby którym Quentin nie przypada do gustu. On wspaniale bawi się w kino, a nie wszyscy muszą lubić takie zabawy, zwłaszcza Polacy, którzy praktycznie nie kręcą takiego rodzaju filmów.


- Strummer - 04-01-2008

Jak dla mnie filmy Quentina to przede wszystkim świetna i interesująca rozrywka. Nie żadne ambitne kino o problemach emocjonalnych Andrzeja, który stracił pracę. Jego filmy to po prostu popkulturowy mix zapewniający znakomitą zabawę podczas oglądania.


- Snuffer - 04-01-2008

Cytat:Czy ja wiem czy ambitniejsze?
Jasne, to nie Bergman. Ale od TFów napewno : )


- Danus - 04-01-2008

Snuffer napisał(a):Dałeś Transformers 10/10 to raczej Quentin nie trafi w twój gust. Wydaje mi się że QT to troszeczkę ambitniejsze kino ;)

wiesz dla mnie transformers ma taka ocene z sentymentu. Gdyby nie byla to moja bajka dziecinstwa to napewno ocena bylaby nizsza.
Jesli chodzi o QT to zgodze sie ze to jest ambitniejsze kino od TF ale nie zgodze sie ze jest to kino ambitne wogole. QT ma swoja wizje kina i nie daje sobie producentom wcisnac wszedzie PG-13, kreci filmy tak jak sobie zaplanuje i za to mu sie chwali, ale nie dajmy sie zwariowac kino ambitne to to nie jest


- Strummer - 26-01-2008

Odświeżam temat, aby zakomunikować, iż dziś obowiązkiem każdego obywatela jest włączenie o 23.00 swojego pudła na TVP2.


- Mierzwiak - 26-01-2008

Nie, dzięki.

Mam na dvd :P


- Strummer - 26-01-2008

Ja również. Jednak uwielbiam słuchać, jak lektor wstydzi się przeklinać. Mam nadzieję, że zamiast "motyla noga" usłyszę soczyste teksty, tak jak w tłumaczeniu "Wściekłych Psów" Beksińskiego, które rok temu czytał jakiś lektor na Ale Kino!


- dj.grzechu - 26-01-2008

Strummer napisał(a):Odświeżam temat, aby zakomunikować, iż dziś obowiązkiem każdego obywatela jest włączenie o 23.00 swojego pudła na TVP2.

A co będzie o 23:00 na TVP2? Nie mam nowego programu telewizyjnego.


- Mierzwiak - 26-01-2008

Pulp Fiction

PS. http://tv.wp.pl/?ticaid=153f6 :wink: