Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+--- Wątek: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson (/Thread-Knives-Out-2019-re%C5%BC-Rian-Johnson--5057)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 03-11-2018

[Obrazek: daniel-craig-rian-johnson.jpg?w=446&h=29...299&crop=1]

Rian Johnson został już ulubieńcem milionów fanów "Star Wars" na całym świecie, zamiast jednak dalej pracować na swój status żywej legendy i tworzyć (już pewnie anulowaną) autorską trylogię osadzoną w tym uniwersum zdecydował się nakręcić, na podstawie własnego scenariusza, kameralny kryminał. Od Riana widziałem na razie "Loopera" i "The Last Jedi". Za pierwszym nie przepadam, drugiego jestem prawdopodobnie jednym z dwóch fanów w Polsce. Nawet to nie wystarczyłoby jednak abym jarał się jakimś kryminałem od Johnsona...a potem pojawiły się szczegóły i obsada.

"Knives Out" ma być ukłonem do klasyki brytyjskiego, czyli najlepszego, kryminału. Szczególnie ma być utrzymany w duchu historii Christie a motywem głównym fabuły ma być oczywiście pytanie "kto zabił?". W rolę protagonisty, detektywa wcieli się nie kto inny jak Daniel Craig a partnerować mu będzie prawdziwy zastęp gwiazd - Michael Shannon, Don Johnson, Lakeitha Stanfield, Chris Evans, Toni Collette, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis czy wreszcie najnowszy nabytek, Christopher Plummer. Obsada prawdopodobnie w najbliższym czasie jeszcze się powiększy, cztery dni temu ruszyły zdjęcia, film ma być raczej kameralny więc praca na planie długo trwać nie powinna zwłaszcza, że chociażby Craig musi się na styczeń/luty wyrobić na Bonda, tym samym premiera jest w teorii możliwa na wiosnę-lato. Operatorem został stały współpracownik Riana, Steve Yedlin. 

Film szybko wskoczył na moją listę najciekawszych premier 2019. Rian to solidny twórca, bardzo ciekawi mnie też to utrzymanie filmu w duchu klasyki, uwielbiam brytyjskie kryminały i jestem bardzo ciekaw jak akurat Johnson poruszy temat, biorąc pod uwagę to jak potraktował pewną kultową markę :P Gdyby się jeszcze okazało, że film formą jest zbliżony do "Dziesięciu murzynków"/"Morderstwa w Orient Expressie" to w ogóle hype mocno podskoczy do góry. No i obsada, jest absolutnie fantastyczna, nie oczywista i może być jeszcze lepsza. Jestem bardzo ciekaw Evansa czy podobnie jak Hemsworth udowodni, że jest życie poza MCU. Do tego Lekeitha czyli jeden z paru elementów "Atlanty" które przez cały czas są na najwyższym poziomie, Don Johnson który ostatnio zaczyna grać w rzeczach na których myśl nie zaczyna mnie boleć głowa, Craig, Shannon i Armas która ostatnio zachwyciła mnie w BR2049. Oby wyszło z tego coś ciekawego. Na pewno będę mocno obserwował kolejne newsy. 



RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kryst_007 - 03-11-2018

Za "The Last Jedi" nie przepadam - nie jest to aż tak fatalny film jak pisze psychofandom, ale z mocno wadliwym scenariuszem. I właśnie obecność Johnsona przy skrypcie mnie najbardziej niepokoi przy tym projekcie, ale cóż... fabuła wydaje się być ciekawa, a sama obsada prezentuje się fenomenalnie i czekam na kolejne nazwiska. Trzymam kciuki za Riana by ten film się mu udał, a przy tym mógł odpokutować u fanów SW.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 03-11-2018

Jestem fanem większości fabularnych rozwiązań w TLJ. Nawet jeśli część wynika z arogancji i ignorancji Riana, gość ewidentnie nie nadaje się do robienia filmowej serii do spółki z innymi twórcami, jeśli mam się czegoś czepiać to właśnie tego jak potraktował to co przygotował Abrams i w jakim punkcie go pozostawił. Bo same twisty, niszczone dzieciństwa etc dla mnie są jak na największy plus. Nie obraziłbym się na kolejny kontrowersyjny skrypt, chociaż tutaj raczej trudno będzie zranić czyjeś uczucia :P


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 14-12-2018

http://collider.com/knives-out-release-date/?fbclid=IwAR0bcEFVH492zAUa3JQI801COA5kQRlDOnm2Ni2JG1V5_rai0Zbql1aEzxQ

Premiera pod koniec listopada.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kryst_007 - 02-07-2019



Jak na taką magnetyzującą obsadę, to trochę biednie to wygląda. Jak jakaś telewizyjna brytyjska komedyjka na niedzielne popołudnie.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Szaman - 02-07-2019

Wzruszyłem ramionami.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - nawrocki - 02-07-2019

Fajnie, wygląda na to, że whodunity doczekaly się własnego "Scary Movie".


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 02-07-2019

Jak przystało na jedynego fana Riana na świecie - jestem zadowolony :) seans obowiązkowy!


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Szaman - 02-07-2019

Tak gdzieś w czasach Braci Bloom było ich naprawdę sporo, potem mainstream i Last Jedi trochę wypaliły entuzjazm. Knives Out bardziej ciekawi mnie jako wczesny miernik rzeczywistego gniewu za Gwiezdne Wojny, niż jako film sam w sobie. Ale też nie jestem jakimś maniakiem kryminałów, plus jak dla mnie wszystkie znane gęby zachowują się na tym zwiastunie jak kretyni.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 02-07-2019

Jak wspominałem w pierwszym poście ja taki kryminał uwielbiam i nie potrzebuje nic unikalnego czy odkrywczego w tym temacie, byle bohaterowie dawali rade, dialogi były dobrze napisane a intryga sprawnie poprowadzona i już seansu nie pożałuje. Zwłaszcza, że ta obsada...no palce lizać.

Nie lubie Loopera, ale bardzo szanuje The Last Jedi (sorry :P) czy Muche w BB. Uważam Riana za zdolnego, pomysłowego reżysera który bardzo słusznie idzie swoją droga i nie ogląda sie na innych. Nie zawsze daje to idealne rezultaty, TLJ ma liczne mankamenty nawet dla mnie a wybitna arogancja reżysera jest tym najpoważniejszym, ale i tak chętnie zerkne na każdy jego kolejny projekt.

Zwiastun jest zmontowany pod czystą komedie. Nie spodziewam sie aby w filmie było tak samo.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Corn - 02-07-2019

Ej, ja też jestem fanem Riana. Nielicząc Star Warsów które uważam za wypadkową jego talentu i korpo producenckiego stylu wszystkie pozostałe filmy mają ode mnie 8/10. Czekam mocno na ten „Pojedynek na noże”


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Mierzwiak - 02-07-2019

Fantastyczna obsada, reszty wolę nie komentować.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - marsgrey21 - 02-07-2019

W przypadku tego filmu ciekawi mnie jedynie budżet i box office.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Gal Anonim - 02-07-2019

Fantastyczna obsada, reszty wolę nie komentować...

ale skomentuje tak: zapowiada się bardzo fajnie. Czuje tutaj Johnsona z "Brothers Bloom" troche, a to dobrze wrozy!

:)


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - zombie001 - 02-07-2019

Jesteście nad wyraz szczodrzy dla Riana.

Toż to wygląda fatalnie. Po powtórce nabrałem nawet wątpliwości, czy Netflix by to zakupił, a przecież oni biorą wszystko o.O


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 02-07-2019

Co jest tak właściwie wielce fatalnego w tym? Okej, ma to pewien styl formalny który może być chybiony plus sporo wstawek jak z komedi, ale no nie przesadzajmy, 3/4 filmów Netflixa wygląda znacznie gorzej.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Mierzwiak - 02-07-2019

Ja bym powiedział że to wygląda gorzej niż 3/4 filmów Netfliksa...

Zupełnie jakby ktoś chciał zrobić nowe Clue ale nie miał pojęcia jak się do tego zabrać i przy okazji co chce osiągnąć. No ale może to tylko źle zmontowany trailer.

Żeby nie było: do Riana jako reżysera nic nie mam, ot zwykły wyrobnik bez widocznego stylu którego możnaby zastąpić którymś z dziesiątek innych hollywoodzkich rzemieślników i nikt by nie zauważył że za kamerą stanął ktoś inny.

(02-07-2019, 22:06)zombie001 napisał(a): nabrałem nawet wątpliwości, czy Netflix by to zakupił, a przecież oni biorą wszystko o.O
Akurat w łańcuchu pokarmowym Hollywood Lionsgate jest imo za Netfliksem ;)


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kryst_007 - 02-07-2019

U mnie to po prostu sprawia wrażenie zwykłej produkcji telewizyjnej i pewnie gdyby nie ta ilość znanych hollywoodzkich twarzy to pomyślałbym, że to serio TVP mogłoby spokojnie wygrzebać i puścić w serii "Teatr Telewizji TVP". Nie wiem czy takie skojarzenie przychodzi mi do głowy przez to dosyć dupne udźwiękowienie czy po prostu brak wyrazistrzego stylu.

Raczej nowego Johnsona oleję przy premierze, ale jeśli jakimś cudem zobaczę to prognozuję równe 5/10 ode mnie.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Gal Anonim - 02-07-2019

(02-07-2019, 22:40)Mierzwiak napisał(a): Zupełnie jakby ktoś chciał zrobić nowe Clue ale nie miał pojęcia jak się do tego zabrać i przy okazji co chce osiągnąć. No ale może to tylko źle zmontowany trailer.
To bardzo daleko idące wnioski, które zastanawiam się jak wyciągnąłeś ze zwiastuna. Dla mnie on bardzo wyraznie wygląda na pastisz klasycznych "whodunnit", więc chyba zabrano się do tego odpowiednio? Ale ciekaw jestem o czym mowisz.

Cytat:Żeby nie było: do Riana jako reżysera nic nie mam, ot zwykły wyrobnik bez widocznego stylu którego możnaby zastąpić którymś z dziesiątek innych hollywoodzkich rzemieślników i nikt by nie zauważył że za kamerą stanął ktoś inny.
Akurat czego by nie mówic o Johnsonie ma dość wyraźny styl w filmach i każdy jego film jest jednak jakiś - nie po prostu przezroczysty wyrobnikowy.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Mierzwiak - 02-07-2019

Dla ciebie to wyraźnie wygląda na pastisz i w ogóle fajnie, ale już dla mnie nie może wyglądać na nieudany pastisz (zwracam uwagę że w ogólnym.rozrachunku doszliśmy do dokładnie tego samego), bo wyciągam zbyt daleko idące wnioski, za to Ty nie.

Jak zwykle fajnie się z Tobą rozmawia!

Żebyś mógł spać spokojnie masz wersję uproszczoną mojej opinii, bez zbędnych i budzących kontrowersje wniosków: wygląda to bardzo niefajnie.

Dobranoc.