Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+--- Wątek: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson (/Thread-Knives-Out-2019-re%C5%BC-Rian-Johnson--5057)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Pelivaron - 18-09-2019




RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 18-09-2019

Zupełnie inny. Lepszy :)


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Pelivaron - 18-09-2019

Wygląda jak "Morderstwo w Orient Expressie" tylko, że w wielkiej willi. Rian Johnson pisał scenariusz na postawie Agaty Christe czy to jakiś autorski plagiat? A może zwiastun kłamie i tylko częśc filmu będzie umiejscowiona w jednej lokacji?

Ze zwiastuna wieję nudą.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 18-09-2019

No od początku projekt był reklamowany jako klasyczny kryminał w duchu twórczości brytyjskich autorów z naciskiem na Christie. Typowe whodunnit, których najwięksi przedstawiciele (Ekspres, 10 Murzynków etc) dzieją sie w jednej lokacji.

Więc nie adaptacja a hołd.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Pelivaron - 18-09-2019

Nie wiem, aż tak się nie wgłębiałem w temat nowego filmu Riana Johnsona. No, ale jeśli jest jak piszesz to raczej nie zostanę fanem tego filmu, aczkolwiek obsada jest super.

Szczególnie Toni Collette przykuwa uwagę. Skoro trochę ją okradziono i nie dostała nominacji za kapitalną rolę w Hereditary, to z racji świetnych recenzji może tutaj jakaś nominacja za drugi plan (chociaż to pewnie tylko moje czcze życzenie).


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 18-09-2019

W sumie to niekoniecznie - drugi plan w tym roku nie jest mocny, nawet aktorki z Downton mają realne szanse więc czemu nie Collette :P zwłaszcza, że już w innych kategoriach aktorskich szans zbytnio nie ma.

Jest jeszcze spora szansa na nominacje dla Riana za skrypt.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kryst_007 - 18-09-2019

Przyznam, że znacznie lepszy trailer od poprzedniego. Są nawet przebłyski świetności (takie policzalne na palcach jednej ręki), ale i w tej zajawce nie widzę ogólnie kina, które aż tak zgodnie kupiło krytyków.

No, ale klamka u mnie zapadła. Do kina przybędę, film zobaczę, chociaż przyzwoitą rozrywkę zwyciężę. :)


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Lawrence - 18-09-2019

(18-09-2019, 15:44)Pelivaron napisał(a): Wygląda jak "Morderstwo w Orient Expressie" tylko, że w wielkiej willi. Rian Johnson pisał scenariusz na postawie Agaty Christe czy to jakiś autorski plagiat? 

Podobno mocno inspirował się Agathą Christie co też nie jest dla mnie zaskoczeniem. W jednym wywiadów Rian Johnson powiedział, że ma nawet plan na całą serię filmów utrzymanych w tym stylu. Miałaby to być taka "trylogia Riana Johnsona". ;) 


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Trailery Srailery - 18-09-2019

Rodzinny plakat też wjechał... :)
[Obrazek: c9afaeaa648abcddmed.jpg]


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Kuba - 18-09-2019

I to już jest okropne :D do tego niesamowicie leniwe bo powklejali ich tu prosto z oddzielnych plakatów.


RE: "Knives Out" (2019) reż. Rian Johnson - Mierzwiak - 18-09-2019

Nie chcę bredzić, ale dla mnie mainstreamowy plakat w zasadzie umarł, nie jestem w stanie przypomnieć sobie kiedy ostatnio jakiś komercyjny film miał plakat wykraczający poza miłą dla oka (tak jakby dobór atrakcyjnej dla oka palety kolorystycznej był jakimkolwiek wyzwaniem) sztampę.

Zwiastun? Zapowiada tak samo nieciekawy i brzydki wizualnie film jak pierwszy, w zasadzie nie umiem powiedzieć czym różni się od poprzedniego.


RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Trailery Srailery - 30-09-2019

Polskie zwiastuny...





RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Capt. Nascimento - 16-10-2019



Z tą obsadą i po tej recenzji już się nie mogę doczekać.


RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Trailery Srailery - 28-10-2019

Ostatni zwiastun przed premierą...



RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Trailery Srailery - 19-11-2019

Dwa pomysłowe bannerki...
[Obrazek: 492bca15d5c3baddmed.jpg]

[Obrazek: 8f311a47d6e4b430med.jpg]


RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Mierzwiak - 19-11-2019

Ja wiem czy takie pomysłowe? Zdjęcie bohaterów od tyłu w wielu miejscach w ogóle nie zgadza się z tym od przodu (np. Lee Curtis), a Desperate Housewives miały to samo 11 lat temu:
http://www.impawards.com/tv/desperate_housewives_ver6.html


RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - marsgrey21 - 21-11-2019



Cytat:"His movies are not as clever as Rian Johnson thinks they are"



RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - Trailery Srailery - 22-11-2019

Rian Johnson wprowadza w temat :)



RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - srebrnik - 23-11-2019

Zdecydowanie nie dołączę do grona zachwycających się tym filmem krytyków w internecie.

Rian Johnson to twórca bardzo pewny siebie i to widać. Aż za bardzo. Jednak zanim wyjdą jego wady, to dostrzec można kilka zalet. Ma w swojej reżyserii dużo energii. "Knives Out" nie powala wizualnie, ale jest to filmy zrobiony bardzo sprawnie. No i można założyć, że cała ekipa dobrze bawiła się na planie. Chociaż to żadna zaleta, bo w sumie nic mnie nie to nie obchodzi. Jednak to jeden z tych filmów, gdzie ta wylewająca się z ekranu zabawa wszystkich jest ważniejsza od samego filmu.

Pójdę w sumie bardzo bezpośrednio - moim zdaniem Johnson nie zrobił tego filmu z żadnej innej potrzeby, niż wielkiej chęci popisania się, jak to świetnie odtwarza taki bardzo klasyczny gatunek, jak kryminał whodunnit. Jest tu więc charakterystyczna muzyka, specyficzny montaż, bardzo klasyczna praca kamery. No i cała ta zabawa skutkuje tym, że nie widzę filmu. Widzę zabawę. No i fajnie, tylko po co tak długo? Jak ekipa z Rianem chcieli się zabawić w kryminał, to można było zrobić zgrabnego shorta. Wtedy bym nawet to docenił. Problem polega na tym, że w formie pełnometrażowej, to jednak na pierwszym miejscu powinna stać historia, bohaterowie, emocje, a nie tylko zabawa. "Knives Out" tak bardzo się popisuje byciem klasycznym kryminałem, że jest komedią. Gatunkowo jest to 100% komedia. Kompletnie nie czuję w tym filmie jakiegokolwiek ciężaru, aury tajemniczości. Widzę za to 2h wygłupów i popisywania się zabiegami formalnymi.

Reżyserię oceniam więc bardzo nisko, bo przerost formy nad treścią to wielki grzech filmowca, zwłaszcza w sytuacji - a taka ma tutaj miejsce - gdy ta forma to też jakaś powalająca na dłuższą metę nie jest. Scenariusz jest pogmatwany, serwuje zwrot akcji za zwrotem akcji, że szybko mi to było wszystko obojętne. Chociaż pierwsza połowa to jeszcze się jakoś tam broni. Następuje tu też wielki grzech kryminału, czyli przewidywalność. Zaskoczony będę mocno, jak ktoś się nie domyśli przed finałem "kto jest winny". Osobną sprawą jest "jak do tego doszło", ale tutaj to przekombinowanie i wynikające z tego morały to raczej powody do odejmowania punktów.

Tym sposobem jedynymi osobami, które bym wyróżnił - poza oczywiście wszystkimi pionami osobami odpowiedzialnymi za stronę wizualną, bo tutaj każdy zrobił bardzo porządną robotę - są aktorzy. Daniel Craig szarżuje i przegina, ale pewnie kogoś to może bawić. Mnie to nie robi, ale nie chcę wyrokować. Największym plusem jest jednak Ana de Armas, która ma coś do zagrania, a poza tym jej postać to jedyna, która czymś się wyróżnia z w sumie jednolitej bandy cwaniaków, jakich napisano na potrzeby tego filmu.

Rian Johnson powinien chyba nabrać trochę pokory. Filmom by to wyszło tylko na dobre. Widzę, wiem i rozumiem, że on potrafi. Niech więc jego praca służy historiom, a nie sprowadza się do popisu.

5/10 i to takie naciągane


RE: Knives Out (2019) reż. Rian Johnson - PropJoe - 23-11-2019

Nie widziałem, ale to co napisałeś brzmi niestety jak z dużym prawdopodobieństwem idealne podsumowanie tego, w czym tkwi problem z tym filmem. Niestety, bo jakoś bardzo na ten film nie czekałem, ale liczyłem jednak na fajną rozrywkę. Ten materiał wklejony post wcześniej też zdaje się to potwierdzać. Może jednak mieliście rację i Johnson jest narcystycznym dupkiem. ;)