Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Silent Hill - Danus - 27-09-2012

Co to ma być shamar?
Że niby podobne?


RE: Silent Hill - shamar - 27-09-2012

Nie. Wrzuciłem losowe 2 obrazki.

Na tej focie ona wygląda jak ona.


RE: Silent Hill - Danus - 27-09-2012

Chyba nie laleś :)


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 27-09-2012

(27-09-2012, 18:19)Khet napisał(a): Bezdomny z dupą zamiast twarzy miecie wszystko :P
Ugh, wiesz co to znaczy? Że zanim Heather trafi do SH trzeba będzie przebrnąć przez ileś tam pseudo strasznych scenek, w których przez ułamek sekundy widzi pseudo straszne rzeczy, zapewne przy akompaniamencie głośnych i nagłych odgłosów. Jeśli rzeczywiście tak będzie, to coraz bardziej oddalamy się od idei SH jako horroru, w którym liczy się powolne tempo i atmosfera, a nie tanie chwyty obecne w każdym scary movie.



RE: Silent Hill - Khet - 27-09-2012

Motyw takich koszmarów na jawie może być fajny (scenka z "górnikami" nawet mi się podoba) o ile faktycznie nie będzie wyglądał tak, jak to opisałeś. Dlatego ciągle psioczę na kampanię promocyjną, która sugeruje film w stylu "Krawych Walentynek 3D".
Owszem, ostatecznie może się okazać że film faktycznie taki jest, ale wolałbym w końcu obejrzeć jakiś normalny trailer, czy spot. Zresztą póki co, nic zaprezentowanego do tej pory nawet nie zbliżyło się do poziomu pierwszego teasera poprzedniego filmu - tamten też pokazywał bardzo mało (głównie surowe ujęcia przykryte masą filtrów), ale niesamowicie działał na wyobraźnię.




RE: Silent Hill - Mierzwiak - 27-09-2012

O tak, teaser SH to mistrzostwo świata. Widok szpilek pielęgniarek działał na wyobraźnię bardziej niż cokolwiek innego. Filtry też świetnie zdały egzamin.

W ogóle gdybym ja kręcił SH (dokładniej mam na myśli adaptację SH2) zacząłbym od krystalicznie czystego, pięknego obrazu w ujęciach podróży Jamesa do miasteczka, po znacznie bardziej ziarnisty obraz w scenie przybycia nad jezioro aż po bardzo surowy, ziarnisty obraz reszty filmu (poczynając od wejścia na ulicę miasta), którą nakręciłbym na taśmie 16mm.


RE: Silent Hill - Khet - 28-09-2012

Ja się właśnie obawiam, ze SH:R cały czas będzie wyglądać "tak samo". W poprzednim filmie był jednak wyraźny podział - dość kolorowe, ciepłe ujęcia w normalnym świecie; chłodne, wyblakłe, niebieskawe sceny z zamglonego SH; no i przede wszystkim ciemne, przytłaczające, brązowo-czerwone zdjęcia z alternatywnego świata (bez popadania w pstrokaciznę). Do tego zmieniający się odcień barw ubrania Rose. Może brzmi to banalnie, ale w filmie sprawiało świetne wrażenie - właśnie przez tę artystyczną konsekwencję w stosowaniu filtrów i kolorystyki.

Wiem że to oklepany temat, ale mam wrażenie że w SHR znowu wszystko zleje się w jedno przez ten cholerny, czysty jak łza obraz. Scenografia to jedno, a tak naprawdę różnica między jednym, a drugim światem będzie znikoma, jeśli wszędzie będzie tak samo jasno i kolorowo i przejrzyjście.

Okej, chyba dam sobie spokój z kolejnymi spotami, bo żadnej poprawy ich jakości się nie spodziewam, a beznadziejny montaż i dobór scen niepotrzebnie nastrajają mnie przesadnie negatywnie. Za niecałe 1,5 miesiąca przekonam się na własne oczy o wszystkim i mam nadzieję, że pozytywnie się rozczaruję.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 28-09-2012

SH razem z The Ring to imo najlepiej nakręcone współczesne horrory. Piękne zdjęcia do pierwszego filmu były widoczne już w trailerze, tutaj jest bieda. Ale ok, nie będę na każdym kroku pisać, jak to gorzej wygląda od filmu Gansa. Za wspomniane niecałe 1,5 miesiąca wszystko będzie jasne.


RE: Silent Hill - Khet - 28-09-2012

Tak, wiem że wczoraj twierdziłem coś innego... ale jest drugi spot. Właściwie niemal identyczny jak poprzedni, za wyjątkiem sceny pokazującej nowego potwora (?) w pełnej okazałości.







RE: Silent Hill - Mierzwiak - 29-09-2012

Dobry Boże, czy ja tam widzę walkę Piramidogłowego z tym stworem płci żeńskiej?!


RE: Silent Hill - Khet - 29-09-2012

Ba, nawet do tego wymyślono już teorię :D
Pewne jest jedno - nawet jeśli to będzie crap, to przynajmniej zajebiście się uśmieję przez te 2h.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 30-09-2012

Mnie póki co śmieszy to, że w wywiadach Bassett zdaje się mądrze gadać, ale już to co prezentują fragmenty filmu stoi z jego słowami w całkowitej sprzeczności.


RE: Silent Hill - Khet - 30-09-2012

Dlatego ja nadal nie wiem, czy cały film faktycznie tak wygląda, czy po prostu trailer i spoty są zmontowane z tak beznadziejnych fragmentów. Równie dobrze Open Road mogło wybrać wszelkie urywki na których "dzieje się", stąd całość wygląda jak totalnie przeciwieństwo poprzedniego filmu (abstrahując już totalnie od strony wizualnej i estetyki), a w rzeczywistości może być o wiele lepiej - zwłaszcza jeśli będzie to podparte niezłym scenariuszem.

Ale tak to mogę gdybać bez końca - po prostu mam masę obaw i staram się je jakoś sensownie rozwiewać. Chciałbym się pozytywnie zawieść po tylu latach czekania i tyle:)


RE: Silent Hill - Khet - 02-10-2012

Damn.

Cytat:Ugh, wiesz co to znaczy? Że zanim Heather trafi do SH trzeba będzie przebrnąć przez ileś tam pseudo strasznych scenek, w których przez ułamek sekundy widzi pseudo straszne rzeczy, zapewne przy akompaniamencie głośnych i nagłych odgłosów.

Chyba niestety trafiłeś - trzeci spot pokazuje kolejny fragment, będący właściwie kalką tego z bezdomnym, tylko w nieco innych okolicznościach.



RE: Silent Hill - Mierzwiak - 02-10-2012

Pomysł akurat nie jest zły - Heather widzi kolejne rzeczy, które są coraz bardziej, nazwijmy to, inwazyjne i przybliżają ją do SH. Od drobnostek, które równie dobrze mogły być zwykłymi przywidzeniami, stopniowo przez kolejne rzeczy aż do np. epizodu w szkole, gdzie na chwilę znajduje się w jej alternatywnej wersji. No ale to wymaga wyczucia a nie typowej horrorowej sieki.


RE: Silent Hill - Khet - 02-10-2012

I jeszcze jedno - to jest podobno oficjalny poster:
http://www.horror-movies.ca/wp-content/uploads/2012/10/Silent-Hill-Revelation-Int-Poster.jpg

Przynajmniej wiele serwisów tak twierdzi, mimo że to ewidentnie wygląda na fanowską robotę. Wątpię jednak - to składa się przecież z samych wypuszczonych niedawno fotosów, aż nadto śmierdzi amatorką (mimo że koncept okej).

Cytat:Pomysł akurat nie jest zły - Heather widzi kolejne rzeczy, które są coraz bardziej, nazwijmy to, inwazyjne i przybliżają ją do SH.
Sam pomysł, owszem, jest fajny i bardzo mi się podoba (o czym chyba nawet pisałem wcześniej) no ale... przecież wstęp nie będzie trwał nie wiadomo ile - jeśli w ciągu parunastu minut Bassett zaserwuje mi kilka scen, gdzie ktoś się odwraca i przez ułamek sekundy ma dupę zamiast twarzy, to ten tego:)

Wspominałem już o scence z kultystami/górnikami materializującymi się na moście - to jest akurat fajne i gdyby te koszmary na jawie polegały bardziej na takich motywach, to byłoby super.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 02-10-2012

Ewidentnie fanowski, ale bardzo fajny, choć stylistyka à la Drew Struzan do SH pasuje jak... no nie pasuje. Niemniej podoba mi się to bardziej niż ta szkarada (im dłużej na niego patrzę, tym bardziej mi się nie podoba) z Piramidogłowym, no i jest na nim główna bohaterka.


RE: Silent Hill - Khet - 02-10-2012

Swoją drogą wygląda na to, że jednak nie zabraknie w filmie "klasycznej" wersji Leonarda :)




RE: Silent Hill - Khet - 04-10-2012

[Obrazek: silent_hil_3d_nurse_exclusive.jpg]

Podoba mi się o wiele bardziej od tego z PH. Szkoda tylko, że znowu wszystko psuje umiejscowienie tytułu.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 04-10-2012

Nie, zdecydowanie nie. Beznadziejna kompozycja, perspektywa znowu totalnie zwalona jak na posterze z Piramidkiem, żenująca imitacja efektu 3D i koszmarny tytuł na deser.

A ten włoski "fan art" jest ponoć oficjalny.