Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Silent Hill - Khet - 02-02-2012

http://michaeljbassett.wordpress.com/2012/02/02/update-2nd-feb-2012/

Czyli w skrócie - dalej nic:)


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 02-02-2012

Fuck. Chyba po prostu lepiej zapomnieć na razie o tym filmie i dać się zaskoczyć newsem o dacie premiery. Kiedyś tam :)


RE: Silent Hill - Anielski_Pyl - 03-03-2012

Ale motyw wyczaiłem :) Że też wcześniej nie zwróciłem na to uwagi...

Dwie bezwzględnie najlepsze części serii (piję do scenariusza), czyli SH2 i zimowe Shattered Memories, jako jedyne w serii nie dotyczą The Order. Nadchodzące SH: Downpour także wydaje się wątek sekty olewać. Jeśli powyższa zasada obowiązuje, to dostaniemy kolejne świetne Ciche Wzgórze :) A po ostatnich trailerach jest duża szansa.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 03-03-2012

Ani jedna sekunda filmików z Downpour i ani jeden piksel ze zdjęć z tej gry nie przypomina mi nic, co można by skojarzyć z Silent Hill, z grozą, z surowością, z klimatem. Chciałbym żeby dali już tej serii spokój.


RE: Silent Hill - Khet - 03-03-2012

Pierwsza recka (australijski Official PlayStation Magazine) zdaje się to potwierdzać - ocena 7/10. Problem w tym, że z samego tekstu wynika jedynie tyle, że grafika jest cienka, checkpointy za rzadkie i generalnie niektórym może się nie spodobać błądzenie we mgle. ROTFL.

Nie spodziewam się wprawdzie wyższych not, ale poczekam na jakieś bardziej sensowne recenzje.


RE: Silent Hill - Khet - 18-04-2012

Uff, nareszcie - Oficjalna data premiery Revelation w Stanach: 26 października. Potwierdzone przez dystrybutora - Open Road.

Bassett pisze, że wkrótce pojawi się więcej newsów i materiałów.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 18-04-2012

Trochę późno, ale zawsze to już coś.

Dziwi mnie tylko dystrybutor, nie wiem czemu wydawało mi się że będzie Lionsgate. Tak czy inaczej u nas będzie to któryś ze śmieciowych dystrybutorów, tylko ciekawe ile przyjdzie nam czekać na premierę PL?


RE: Silent Hill - Khet - 18-04-2012

Wg. informacji prasowej Lionsgate nadal zajmuje się kwestiami związanymi z wypuszczeniem filmu poza USA. W takim wypadku u nas dystrybutorem byłoby najprawdopodobniej Forum Film, a to akurat nie tak źle. Zresztą wszystko poza Monolithem i Kino Świat da radę.

Cytat:Trochę późno, ale zawsze to już coś.
To i tak nieźle, bo jeszcze dwa tygodnie temu Carmody twierdził, że premiera nastąpi najprawdopodobniej na początku 2013, a to już w ogóle byłby kabaret.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 18-04-2012

Widzę że Open Road dystrybuowało The Grey i Killer Elite. U nas te filmy miał Monolith :(


RE: Silent Hill - Khet - 18-04-2012

Owszem, ale z drugiej strony jedynym polskim dystrybutorem filmów od Lionsgate jest własnie Forum Film. Jeśli Lionsgate faktycznie odpowiada za dystrybucję poza terenem USA, to właśnie FF powinno zająć się filmem u nas.

Open Road ma prawa jedynie do dystrybucji w Stanach, więc być może (taką mam nadzieję) z The Grey i Killing Elite to przypadek.
Oby się to wyklarowało jak najszybciej, bo jeśli film znowu trafi do Monolithu, to premiera kinowa nastąpi pewnie na wiosnę 2013, a gołe DVD (na BD nie liczę :p) wyjdzie za jakieś 2 lata. Czyli znów będziemy bawić się w sprowadzanie zza granicy.


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 18-04-2012

IMDb faktycznie podaje Forum Film, ale za to mają błędne info o Lionsgate w USA.

http://www.imdb.com/title/tt0938330/companycredits

Co do wydania BD, o ile film będzie wart kupna, to ani przez sekundę nie pomyślałem, że kupię je u nas :) Zresztą nawet jak będzie Forum Film, to DVD/BD wyda najpewniej TiM, a oni - poza tytułami Universala, tożsamymi z zagranicznymi - odstawiają niezłe szopki.


RE: Silent Hill - Khet - 18-04-2012

A do informacji z IMDB, jak wiadomo, trzeba podchodzić z dystansem:) Martwi mnie to, że mający premierę w 2013 The Host (też dystrybuowany przez Open Road) u nas również wydaje gówniany Monolith. Chyba trzeba się przygotować na najgorsze. Jedyna szansa w tym, że swoje zrobią bardziej znane nazwiska, niż w wypadku pierwszego filmu (tzn mi to wisi, ale wiadomo jak jest), 3D oraz okres Halloween. Monolith też raz na jakiś czas potrafi coś wydać na czas, jak się postara.

Zwłaszcza, że tym razem producentom bardzo zależało na takiej dacie premiery wszędzie, stąd te cyrki z ciągłym jej odwlekaniem. Nie wiem jednak czy ktokolwiek będzie mieć jakikolwiek wpływ na decyzje Monoshitu.

Konieczność sprowadzenia BD przeżyję. Wolałbym przede wszystkim obejrzeć to najpierw w kinie. W normalnych warunkach i nie kilka miesięcy po całej reszcie świata :p


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 19-04-2012

No właśnie, może dzięki 3D premiera będzie szybciej, chociaż i z tym u nich różnie bywa:

- Step Up 3D - tego samego dnia co w USA
- Piranha - niecałe półtora miesiąca później
- Sanctum - ponownie jak w USA
- Conan the Barbarian - jak wyżej
- Shark Night 3D - tydzień później niż w USA
- The Three Musketeers - równo z resztą świata
- Immortals - równo z resztą świata
- StreetDance 2 - nawet szybciej niż w paru dużych krajach

Trzymajmy kciuki :)


RE: Silent Hill - Albertino - 19-04-2012

- Prometeusz (półtora miesiąca za resztą świata :)


RE: Silent Hill - Khet - 19-04-2012

Skoro takie syfy wypuszczali tak szybko, to może w tym wypadku nie będzie źle. Tak czy siak wolałbym, żeby dzisiejsze ogłoszenie daty było końcem cyrków związanych z filmem, a się nie zanosi na to:)


RE: Silent Hill - Mierzwiak - 19-04-2012

(19-04-2012, 00:08)Albertino napisał(a): - Prometeusz (półtora miesiąca za resztą świata :)
Inny dystrybutor i inne okoliczności. Euro kolego, Euro!!! Ciesz się że w ogóle kina będą otwarte :)



RE: Silent Hill - Mefisto - 19-04-2012

muszą być - gdzieś trzeba te mecze oglądać :D


RE: Silent Hill - Khet - 19-04-2012

Mały update od Bassetta - trailer był gotowy, ale się zbył, bo Open Road ma własne pomysły na promocję filmu. Oh, well:)


RE: Silent Hill - koronex1989 - 29-06-2012

Na swoim blogu Basset ujawnił, że Silent Hill 2 pojawi się na najbliższym Comic-Con. Nareszcie!


RE: Silent Hill - Khet - 29-06-2012

O tyle o ile. Jeśli pokażą tylko jakiś krótki fragment, który potem będzie krążył po necie w beznadziejnej jakości (jak było ze sceną przed kościołem w wypadku poprzedniego filmu), to ja dziękuję:)

Niestety, Open Road i Lionsgate dają dupy straszliwie. To jest nienormalne, żeby film na NIECAŁE cztery miesiące przed premierą nie miał żadnej kampanii promocyjnej. Zero, nawet jednego oficjalnego fotosa. Za to o jakimś kupsztalu opartym na książce Stephanie Meyer rozpisują się od roku (a premiera za ponad pół). Tyle dobrze, że Open Road otworzyli na swojej stronie sekcję poświęconą SH:R - może w końcu zaczną wypuszczać jakieś materiały.