Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Jak dowiedzieliście się o naszym istnieniu? - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10)
+--- Wątek: Jak dowiedzieliście się o naszym istnieniu? (/Thread-Jak-dowiedzieli%C5%9Bcie-si%C4%99-o-naszym-istnieniu--6)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- Mush Room - 05-03-2007

A ja w zeszłym roku zafascynowany "Lśnieniem" postanowiłem poszukać czegoś w internecie na ten temat. I oczywiście natrafiłem na świetne opracowanie. Poszperałem trochę, recenzje wydały mi się fachowe, czego mi brakowało wszędzie. I chociaż wiele razy się z recenzentami nie zgadzam to warto poczytać opinię innych popartą stosownymi argumentami ;)

Na forum z kolei sobie zaglądałem od czasu do czasu i w końcu nie mogłem się powstrzymać i zacząłem się udzielać i chyba właśnie napisałem 40 posta ;)


- Yossa - 05-03-2007

piekarz napisał(a):Pamiętam jakby to było wczoraj.
Kod:
Dołączył: 04 Mar 2007

:)

Jeśli dobrze pamiętam, to szukałem jakiegoś zestawienia filmów Burtona. Wprawdzie nie znalazłem tutaj dokładnie tego, czego szukałem, ale na dłuższy czas przykuły moją uwagę działy F/X, analizy oraz artykuły.


- Cassel - 07-05-2007

To zapewne nie najlepsze miejsce, ale całkiem odpowiedniego raczej nie ma...
Przepraszam, że ja tak ni z tego, ni z owego wyjeżdżam z czymś tak dziwnym. Ale chcę pogratulować koledze Duxowi listu w pewnym tygodniku, bo wychodzi na to, że ludzi, których irytuje niechlujstwo językowe Polaków, jest całkiem sporo (choć jednocześnie jest to zbyt mało). Oburącz i obunóż podpisuję się pod apelem Duxa, choć jednocześnie szczerze wątpię, czy nasi Rodacy "otrząsną się" teraz, skoro nie zrobili tego do tej pory. Artykułów przecież dotąd było sporo (sam też tam pisałem i byłem drukowany :wink: ).


- romeck - 07-05-2007

Taaaa, też regularnie czytam ten tygodnik, a zwłaszcza rubrykę językową. :)

Apel Duxa widziałem (zaraz do niego też zadzwoniłem gdy ujrzałem ów tekst ;)) i naturalnie także się pod tym podpisuję.


- hops - 07-05-2007

Może jakieś szczegóły? [czyżby Angora? da się zrobić skana?]


- Cassel - 07-05-2007

romeck napisał(a):Taaaa, też regularnie czytam ten tygodnik, a zwłaszcza rubrykę językową.
Ja od niej zaczynam lekturę. 8)

A skan niepotrzebny. Jest strona z artykułami:
http://www.obcyjezykpolski.interia.pl/?md=new


- romeck - 07-05-2007

hops napisał(a):Może jakieś szczegóły? [czyżby Angora? da się zrobić skana?]
Skan podeślę tak czy siak wieczorem na listserver. :)


- picek - 07-05-2007

Dux nawraca polski naród! ;-)


- Jakuzzi - 07-05-2007

Osobiscie nie spotkalem jeszcze osoby, ktora mowilaby 'tutej' lub 'dzisiej', ale modyfikacje to ciekawe. ;)
Natomiast przypadki 'wlanczam' czy 'wziasc' sa w potocznej mowie stosowane nagminnie; na tyle nawet czesto, ze slowa te w poprawnej formie mozna spotkac wyjatkowo. Wyczulilem sie ostatnio w kwestii tych dwoch ostatnich slow (pewnie za sprawa Duxa;)), ktore prawidlowo wypowiadane sa chyba tylko przez dziennikarzy (spotykalem juz nawet doktorow czy profesorow, ktorzy na wykladach uzywali slow wziasc lub wlanczam).
Inna denerwujaca i dosc czesto spotykana ortograficzna przypalosc istniejaca w slownym obiegu, to 'bynajmniej' uzywane zamiast 'przynajmniej'.


- romeck - 07-05-2007

Jakiś rok zajęło mi nauczenie Kasi słowa "wziąć". Obecnie jest nauka "dziesięciu złotyCH". :)

Chętnie do listy DUXa dopisałbym zwroty typu:

"coś mi lepiej smakuje" i "lepiej podoba".

Kurde, nie może coś się "lepiej podobać", psia mać! ;) To jakieś nowomodne, pseudoopisowe, nieregularne stopniowanie?

"dobrze podobać - lepiej podobać - najlepiej podobać"?

No ludzie! Coś może się "bardzo-bardziej-najbardziej" podobać, smakować, itp., a nie "dobrze-lepiej-najlepiej". ;)


- Cassel - 07-05-2007

A nie wiem, czy ktoś zauważył, że ostatnio upowszechnia się w mediach wymowa zo zamiast zo-o, co wydaje mi się wysoce niepoprawne (tak twierdzi "Słownik poprawnej polszczyzny"). Sporo tego było niedawno przy okazji materiałów o tym berlińskim misiu polarnym. Lecą "Wiadomości" - w berlińskim zo; lecą "Fakty" - z berlińskiego zo. Mało tego, już parę razy słyszałem, jak lektorzy czytają filmy w ten sposób. Teraz tylko patrzeć (słuchać), jak ludzie zaczną mówić ogród zologiczny, zologia, zotechnik, zofilia... :?
Właśnie czekam na wyjaśnienie w tej sprawie od językoznawcy w mojej lokalnej gazecie. Mam nadzieję, że artykuł się ukaże...


- qiqut - 07-05-2007

Nie zaczyna się zdania od "A". :wink:


- Cassel - 07-05-2007

A, o tym to nie słyszałem. A jest jakaś zasada wyjaśniająca twoje twierdzenie? A jeśli tak, to czy możesz podać jakieś źródło? :)

EDIT: No, zajrzałem do "Słownika poprawnej polszczyzny" i do "Słownika języka polskiego". Pod hasłem a nie ma na ten temat żadnej informacji, za to dziesiątki przykładów zdań rozpoczynających się od 'a'. A więc jednak! :wink:

Jakuzzi napisał(a):Natomiast przypadki 'wlanczam' czy 'wziasc' sa w potocznej mowie stosowane nagminnie; na tyle nawet czesto, ze slowa te w poprawnej formie mozna spotkac wyjatkowo. Wyczulilem sie ostatnio w kwestii tych dwoch ostatnich slow (pewnie za sprawa Duxa;)), ktore prawidlowo wypowiadane sa chyba tylko przez dziennikarzy
...i to nie zawsze. "Fakty", 25 stycznia 2007, redaktor Durczok tuż po materiale o (nie)poprawności językowej u polityków mówi: "Proszę jeszcze pamiętać, że dziś o godzinie takiej a takiej włanczamy..." :)


- qiqut - 07-05-2007

A to przepraszam :wink:


- military - 07-05-2007

Włanczam sie do apelu: też widzę tą sprawę i stwierdzam, że trzeba sie za ją wziąść! Ktoś jeszcze chce nam pomóż? Ubieram swetr i lecę robić protest we Warszawie!


- Sighrolf - 13-07-2007

Ja nie chciałem, ale UFO kazało mi wejść na tę stronę. Powiedziało, że dostane w nagrodę łososia w galarecie, a dostałem tylko czip...


- Windmill - 26-07-2007

Witam serdecznie!
O stronie dowiedziałem się, dzięki wyszukiwarce, usiłując znaleźć informacje o "Eroticonie" Mauritza Stillera.
Mam nadzieję czasem tu zaglądać i oczywiście pisać :)


- Pitero - 27-07-2007

Ja od razu jak zakupiłem internet, zacząłem szukać jakichś stron filmowych. Stronkę KMF-u od razu znalazłem.


- Snuffer - 06-08-2007

z wyszukiwarki, szukałem czegoś o Fight Clubie, PulP Fiction albo Reservoir dogs...


- Anonymous - 07-08-2007

Szukałem czegoś na temat pewnego filmu (już nie pamiętam jakiego :( ), akurat inny, dość duży portal kolejny raz padł (sami wiecie który :D ) i dzięki niezastąpionej googlowej wyszukiwarce natrafiłem na KMF.
Od tamtej pory wchodzę sobie i czytuję to co jest na waszej stronce.

Pozdro!