Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) (/Thread-Mayor-of-Kingstown-Paramount-2021--6261)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Mental - 01-12-2021

MAYOR OF KINGSTOWN

Nowy serial na na podstawie scenariusza i w reżyserii Taylora Sheridana. Powiem tyle: trzeci ep ROZKURWIŁ mnie na kawałki. Dawno nie widziałem równie ponurego i mocnego odcinka w żadnym serialu. Poza tym jest dobrze (tak na 7/10 po czterech częściach, które dotychczas puścili). Mocna rzecz, bardzo depresyjna, wątki obyczajowe ograniczone do minimum. Na pierwszy plan wchodzi tematyka gangów, policji i systemu więziennictwa. Co ważne, na razie obywa się bez typowego dla podobnych historii politycznie poprawnego moralizatorstwa.

p.s.
Dowódca lokalnego oddziału SWAT - tylko Sheridan mógł napisać taką postać.


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Bucho - 02-12-2021

(01-12-2021, 14:01)Mental napisał(a): MAYOR OF KINGSTOWN
Mocna rzecz, bardzo depresyjna, wątki obyczajowe ograniczone do minimum. Na pierwszy plan wchodzi tematyka gangów, policji i systemu więziennictwa. Co ważne, na razie obywa się bez typowego dla podobnych historii politycznie poprawnego moralizatorstwa.


Rotten Tomatoes: 29%

IMDb: 7.9/10


Elyty vs Plebs :)


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Mental - 02-12-2021

Obejrzyjcie 3 odcinek MoK.

Jest masakra.

Spalone żywcem dziecko, pościg za sprawcą, potem finał... No i dowódca SWAT o ksywce "Bestia".

10_kurwa_na_10


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Mental - 04-01-2022

MAYOR OF KINGSTOWN, odcinki 8 & 9

Co się odwala w tym serialu, to nie mogę. Kto Sheridanowi pozwala kręcić takie rzeczy?

- Setki mężczyzn przysięgało, że umrą w mojej obronie. Żaden nie przysięgał, że zabije. Ty zabiłeś.
- Zabiłem ich, bo na to zasłużyli.


Krótko i zwięźle, jak w Starym Testamencie.

9 odcinek to jedna wielka, więzienna rzeźnia. Masakra jak u Stone'a w NBK. Nie sądziłem, że w takie rejony to wszystko skręci. Jestem zachwycony, skonfundowany, skonsternowany i zafascynowany. Nie mam pojęcia, co przyniesie finał.


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - slepy51 - 04-01-2022

Dziś zacząłem oglądać ten serial a dosłownie przed chwilą skończyłem 9 odcinek i teraz strasznie żałuję, bo będę musiał prawie cały tydzień czekać na finał, który zapowiada się nieprawdopodobnie wręcz epicko :)

To jest zdecydowanie najlepszy kawałek telewizji, jaki widziałem od dłuższego czasu. Kiedyś takie rzeczy tylko na HBO leciały, dziś nie ma bata, żeby tam cos takiego wypuścili. Ten śmiesznie niski procent pozytywnych recek na pomidorach (32% do aż 86% u widzów) tylko pokazuje, jakie spierdolenie umysłowe dosięgnęło ludzi "zawodowo" oceniających filmy i seriale w dzisiejszych czasach.

Btw - muzyczny motyw przewodni jest rewelacyjny:



Cytat:Critics Consensus: Despite campaigning with a strong pedigree, Mayor of Kingstown botches its reelection chances by giving constituents too much gloom and grit and not enough reasons to care.

No tak, za mało śmiesznych scenek i brak obyczajowych blubrów typu nastoletnia córka głównego bohatera sypia ze swoją koleżanką z klasy itp. Wtedy na pewno byłyby wyższe noty i więcej zachwytów.


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Mental - 04-01-2022

@slepy

Cytat:To jest zdecydowanie najlepszy kawałek telewizji, jaki widziałem od dłuższego czasu

Amen.


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - raven.second - 04-01-2022

Cytat:za mało śmiesznych scenek i brak obyczajowych blubrów
Jest tu chyba tylko jedna "śmieszna scenka": Renner strzelający z łuku do szopa, bo wiecie, heheh, marvel, a on tam grał typa z łukiem i też jest szop. Obyczajowych jest jednak, wbrew pozorom, sporo, ale to taki surowy obyczaj, jak matka która straciła męża i której dzieci chcą dobrze, ale robią źle, albo koleś który zostanie ojcem ale nie wie nawet czy urodzi mu się syn czy córka, albo śniadanie Iris oraz jej prośba.



"Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - slepy51 - 04-01-2022

Ogólnie cały wątek Iris wg mnie jest poprowadzony fenomenalnie, Emma Laird to na pewno jedno z odkryć tego serialu (początkowo do roli rozpatrywana była Isabel May).


RE: "Epizod butelkowy", czyli krótko o serialach - Mental - 04-01-2022

Da rade wydzielić temat o MoK?


Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - SonnyCrockett - 04-01-2022

Przeniesiono z "Epizodu butelkowego".


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Mental - 04-01-2022

Super, dzięki.

Btw, wspominałem, że dowódca lokalnej jednostki SWAT ma ksywkę Bestia? W rekach kogokolwiek innego niż Sheridan wyszłaby z tego maczo-karykatura.


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - yacajackowski - 04-01-2022

Jest gdzieś do obejrzenia legalnie czy tylko torrenty?


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - raven.second - 04-01-2022

Cytat:W rekach kogokolwiek innego niż Sheridan wyszłaby z tego maczo-karykatura.
W ogóle jest tu mnóstwo takich motywów. Można łatwo przesadzić, zmienić w karykaturę właśnie, ale Sheridan zawsze zwalnia i nie przekracza granicy, jest brudno i ponuro, ale w żadnym wypadku nie karykaturalnie. Choćby wspomniana przeze mnie Iris, albo cała postać Milo, czy ten typ, co zjarał dzieciaka lub nawet motywy w celi śmierci, gdzie egzekucje są ukazane w taki brutalny, boleśnie prawdziwy sposób (chyba, nie wiem, nie widziałem nigdy takiej egzekucji na żywo, a do tej pory we wszystkich filmach i serialach to było cyk i po sprawie, a tutaj...) :)

Cytat:legalnie
Paramount+ albo torrenty.


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Mental - 04-01-2022

Cytat:cała postać Milo

Postać Milo ociera się o komiksowość wręcz. Ale ta cienka granica nigdy nie zostaje przekroczono, bo 1) Sheridan kontroluje temat i 2) Aidan Gillen ma naturalny talent do odgrywania ról psychopatycznych zwyroli ze 100% autentycznością. Kto nie do końca wierzy moim zapewnieniom, powinien niezwłocznie obejrzeć "Blitz". Gillen-Milo wciela się tam w postać dresiarza-seryjniaka, który popierdala po ulicach Londynu na rowerze.

[Obrazek: be74dade7cbade85ae6aced38eafd220.jpg]


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Paszczak - 04-01-2022

Jeszcze nie oglądałem, ale pozwolę sobie zadać oczywiste pytanie - skoro w serialu są egzekucje, to po kiego ch... Szeridan osadził akcję w Michigan, który to stan karę śmierci uśmiercił jeszcze w XIX wieku?


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - raven.second - 04-01-2022

Wiki mówi, że funkcjonuje "federal death penalty" i to mi wystarczy.


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Mental - 04-01-2022

Paszczak napisał(a):po kiego ch... Szeridan osadził akcję w Michigan, który to stan karę śmierci uśmiercił jeszcze w XIX wieku?

Sheridan osadził akcję w nieistniejącym mieście (Kingstown) i w alternatywnej linii czasowej, w której w Michigan wykonuje się karę śmierci. Proste. MoK z zewnątrz przypomina średnio-słaby serial z Baconem ("City on a Hill") i w sumie obawiałem się nawet (gdzieś tak w okolicach odcinków 5-7), że wszystko pójdzie w stronę nudnego dramatu obyczajowego z wątkiem kryminalnym. Na szczęście moje obawy były przedwczesne. Całość skręciła bardziej w rejony kina gatunkowego z larger than life wyrazistymi postaciami i mocno wyeksponowaną akcją oraz motywem zemsty.


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Dr Strangelove - 04-01-2022

A to jest z jakimiś polskimi napisami na tych torrentach?


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Mental - 05-01-2022

Nie ma polskiego tłumaczenia i pewnie długo nie będzie.


RE: Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) - Dr Strangelove - 05-01-2022

Ale da się to jakoś obejrzeć w oryginale, czy mówią jakimś dziwacznym slangiem pełnym idiomów?