![]() |
|
Książki - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Książki (https://forumkmf.pl/Forum-Ksi%C4%85%C5%BCki--38) +--- Wątek: Książki (/Thread-Ksi%C4%85%C5%BCki--70) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
|
Książki - Azgaroth - 06-07-2005 Książki są tak samo ważnym składnikiem kultury jak chociażby film czy muzyka. Bez książek nie byłoby wielu wspaniałych filmów. Co lubicie czytać? Jaki jest wasz ulubiony autor? Ja najczęściej czytam fantastyke i horror. Bardzo lubię "Wiedźmina" Sapkowskiego, "Władce Pierścieni" Tolkiena, czy "Lśnienie" Kinga. Obecnie czytam "Drogę do Szaleństwa" Lovecrafta. - Anonymous - 06-07-2005 A ja bardzo lubie przygody Jakuba Wędrowycza. Andrzej Pilipiuk świetnie miesza klimaty fantasy, sci-fi, komediowe, z ludowymi zabobonami z tej wybuchowej mieszanki wychodzi Jakub Wędrowycz - egzorcysta amator, ktory walczy z wampirami, duchami, demonami, czarnoksieznikami, policją, pędzi bimber i chodzi cały czas zalany. Do tego ma prawie 90 lat a radzi sobie z niejednym osiłkiem. Zapraszam do lektury bo to naprawde ciekawe i prześmieszne przygody. A poza tym czytuje sobie cały czas Hagakure. Świetna książka z zestawem praw, prawd, zakazów i nakazów dla samuraja ale i nie tylko... - Adi - 06-07-2005 "Limes inferior" Janusza A. Zajdla über alles! Re: Książki - Dusqmad - 08-07-2005 Azgaroth napisał(a):Jaki jest wasz ulubiony aktor? Skoro to temat o książkach to nie chodzi Ci przypadkiem o autora? No bo cóż aktor nie ma zbyt wiele wspólnego z książkami poza tym, że gra w ich ekranizacjach ;). - Anonymous - 08-07-2005 Sadze ze to pomylka spowodowana ulokowaniem K niedaleko U ;) Re: Książki - Azgaroth - 08-07-2005 Dusqmad napisał(a):Azgaroth napisał(a):Jaki jest wasz ulubiony aktor? Litrówka sorry :oops: już poprawiam. - Dusqmad - 08-07-2005 W takim razie ok ;). Więc moim ulubionym pisarzem jest J.R.R Tolkien. Napisał on moją ulubioną książkę, "Władcę Pierścieni", oraz stworzył i zmodyfikował wiele ras występujących w powieściach fantasy. Poza tym nie ulega wątpliwości, że ma świetny styl pisania . W swoich książkach stworzył wiele języków i świat, do którego niejeden czytelnik chce wracać. - LukeSpidey - 08-07-2005 Przepadam za dreszczowcami, horrorami w stylu S. Kinga. Obecnie czytam "Buick 8" w/w autora. :wink: - Anonymous - 09-07-2005 Seal Stephenson: Zamieć , Cryptonomicon, Zodiac to są fajne ksiązki, techno i eko thrillery , z jajem i z z niesłychaną erudycją napisane. - Mike - 09-07-2005 Cytat:"Limes inferior" Janusza A. Zajdla über alles! "Paradyzja" lepsza :) Zakończenie bardziej mi się podobało... W ksiażkach to gustuję w s-f i horrorze, a moim ulubionym autorem jest Philip K. Dick - przeczytałem wszystko, co było w bibliotece, i jeszcze mi mało :) Stephena Kinga też lubię, ale czytam go tylko wtedy, gdy mam ochotę na rozbudowane postacie i "nicniedzianiesię" przez 3/4 książki :wink: Teraz dorwałem "Czas Zabijania" Johna Grishama i jak na razie (po 80 stronach), to nie widzę w tej ksiażce nic specjalnego, chociaż ponoć "Klient" i "Raport Pelikana" są lepsze... No cóż, zobaczy się w swoim czasie. Re: Książki - Green_Eyes - 10-07-2005 "Wiedźmin" to dopiero coś. Uwielbiam jak czytając ksiażki, nie wiem co się dzieje w realnym świecie a dzięki sadze Sapkowskiego przez kilka dni była całkowicie oderwana od świata :) Cudna rzecz!!! Uwielbiam powieści Dick'a [praktycznie wszystkie opowiadania i książki, które przeczytałam są conajmniej świetne], jego styl całkowicie mi odpowiada i jak dla mnie jest jednym z najlepszych pisarzy. Oprucz tego lubie twórczość Marka Hłaski [szczególnie opowiadania], Kingiem też niepogardze, choć jak dla mnie za dużo niepotrzebnych opisów. Lubie też Kafke, jego styl przypomina mi troche filmy Lyncha :) Jedną z pewnościom znanych, ale mniej ambitnych pozycji. jest "Saga o Ludziach Lodu". Ponoć seksuolodzy polecają ją kobietom, które mają problemy z orgazmem ;) - *Zosia - 11-07-2005 Zadie Smith- "Białe zęby" - Azgaroth - 11-07-2005 Bym zapomniał wspomnieć o jednym z najlepszych cyklów powieści SF. Chodzi mi o Kroniki Diuny Franka Herberta. Wspaniała książka o niepowtarzalnym klimacie. Fabuła jest wspaniała odnosi się do wielu zjawisk w świecie rzeczywistym jak chociażby brudna polityka czy ekologia, albo religia. Wszystkim gorąco polecam. - Skandal!!! - 01-12-2005 Nie ukrywam- jestem miłośnikiem książek co na 100% odziedziczyłem po mamie- bibliotekarce. Na I miejscu kocham czytać ksiażki z gatunku horror, głównie autorstwa Kinga (Miasteczko Salem, To, Zielona Mila, Christine), Mastertona ( Manitou, Dziecko Ciemności, Kostnica, Ziwerciadło Piekieł), Herberta ( Szczury, Kryjówka, Dom Czarów, Mgła) i innych mistrzów powieści grozy. Z fantasy uwielbiam tak jak i Blade przygody Jakuba Wędrowycza, który jest jednocześnie: kłusownikiem, bimbrownikiem, alkoholikiem, a zarazem najlepszym egzorcystą. Utopce, wampiry, wilkołaki, policja, dresy oraz plugawy klan Bardaków ( menele z dziada pradziada) nie mają łatwego żywota. :twisted:Inne ulubione książki to: Katedra Marii Panny w Paryżu, Mechanizna Pomarańcza , Rozmowy z Katem, Imię Róży, Blaszany Bębenek, 1984, Folwark Zwierzęcy i inne. - Azgaroth - 01-12-2005 Skandal!!! napisał(a):Mechanizna Pomarańcza TA Mechaniczna Pomarańcza, jeśli tak to nawet nie wiedziałem, że film jest na podstawie książki. - Tyler Durden - 01-12-2005 Azgaroth napisał(a):A pewnie że jest, Kubrick nakręcił swój wspaniały film, na podstawie powieści Anthony'ego Burgessa. Książka zresztą dosyć łatwo dostępna w naszym kraju.Skandal!!! napisał(a):Mechanizna Pomarańcza - Skandal!!! - 01-12-2005 W takim razie jeśli ci się podobało to zapraszam do lekturki. Anthony Burgess odwalił kawał dobrej, solidnej roboty choć jemu samemu film się nie podobał. Pewnie dlatego, że nie dostał za to ani grosza. - Azgaroth - 01-12-2005 No to muszę nadrobić zaległości :wink: - Dusqmad - 01-12-2005 Ja teraz czytam "Christine". Nie ma to, jak takie niepozorne czytadła. Beznadziejna (na pierwszy rzut oka) fabuła, a jednak King sprawnie przerobił to na niesamowicie wciagające i klimatyczne dzieło. Najgorszą sprawa pozostaje wstawanie nastepnego dnia, ale to juz z innej beczki ;). - Tyler Durden - 02-12-2005 Dusqmad napisał(a):Ja teraz czytam "Christine". Nie ma to, jak takie niepozorne czytadła. Beznadziejna (na pierwszy rzut oka) fabuła, a jednak King sprawnie przerobił to na niesamowicie wciagające i klimatyczne dzieło. Najgorszą sprawa pozostaje wstawanie nastepnego dnia, ale to juz z innej beczki ;).To prawda, ja również nie mogłem się oderwać od tej książki kilka lat temu i czytałem ją do póżnych godzin. Tak właściwie to sam nie wiem dlaczego zacząłem ją czytać, pomysł wydawał mi się na tyle głupi i beznadziejny, że była to ostatnia książka Kinga jaką z wtedy obecnych w bibliotece wypożyczyłem. Postanowiłem jednak dać jej szanse i niezwykle miło się zdziwiłem ile King potrafił wycisnąć z tego tematu. Niestety film był już jak dla mnie tragiczny. |