Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Godzilla - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Godzilla (/Thread-Godzilla--704)



RE: Godzilla - Żółte Krzesło - 04-12-2023

(04-12-2023, 15:26)marsgrey21 napisał(a): Ja z Godzilla Edwardsa mam tak, ze kupuje to trzymanie Godzilli w puszcze aż do finału, bo dzięki temu jego obecność gdy już się pojawia robi wrażenie,

Dla mnie problemem nie jest trzymanie Godzilli w tajemnicy przez większość filmu, tylko to, że Edwards wręcz ostentacyjnie ucina sekwencje z potworami. Taki jednokrotny trolling byłby jeszcze do zaakceptowania, ale film robi to trzy razy: najpierw w scenie na Hawajach podczas pełnego ujawnienia Godzilli, następnie - dosłownie pięć minut później - kiedy samica MUTO zaczyna atakować Las Vegas i trzeci raz po "Let them fight" Serizawy. Jest to bardzo frustrujące (pamiętam, jak w kinie w pewnym momencie ktoś wyszedł z sali i już nie wrócił). Można odnieść wrażenie, że film wstydzi się tego, że traktuje o wielkich potworach.

W finale natomiast, przez większość sekwencji walka potworów zdaje się rozgrywać gdzieś w tle, podczas gdy film skupia się na ludziach niosących bombę. Dodatkowo, wszystko dzieje się w ciemności (zwłaszcza w wersji 2D, gdzie jakiś cymbał nałożył na cały film brązowy filtr jeszcze bardziej go zaciemniając). W rezultacie, po zakończeniu seansu miałem poczucie niedosytu. Trochę szkoda, bo przed premierą i po obiecujących zwiastunach żywiłem cichą nadzieję, że będzie to jeden z czołowych reprezentantów filmów o wielkich potworach. Obecnie nie wiem, czy mógłbym go komuś polecić bez żadnych zastrzeżeń.


RE: Godzilla - shamar - 04-12-2023

(04-12-2023, 12:37)OGPUEE napisał(a): [quote='shamar' pid='808352' dateline='1701654086']

Ty shamar lepiej idź na Minus One, póki leci w kinach do 7 grudnia (bo wątpię, by pojawił się w telewizji). Duża przepaść na korzyść Japońca.

Jestem na 99% pewny, że na wsi tego nie będzie :)


RE: Godzilla - marsgrey21 - 04-12-2023

Licz na to, że w Indiach puszczą i jakiś Pajeet nagra ci kinówkę :)


RE: Godzilla - shamar - 04-12-2023

Nie oglądam kinowek już.


RE: Godzilla - marsgrey21 - 04-12-2023

[Obrazek: osborn-norman-osborn.gif]


RE: Godzilla - Danus - 04-12-2023

Na dzien dzisiejszy Godzilla Minus One to jest absolutny film roku. Jedyny minus to ta maniera aktorska japoncow. Do jezyka sie przyzwyczailem z racji 50 godzin grania w Ghost of Tsushima z japonskim dubingiem.
Cala reszta jednak majstersztyk . Cala historia oparta o wojenne traumy i krol potworow ktory jest tak naprawdę tlem walki glownego bohatera z demonami przeszlosci to strzal w dziesiatke.
Japonce dojebali do pieca i nawet jesli wydanie UHD bedzie trzeba sprowadzac z kraju kwitnacej wisni- bedzie warto.
Najbardziej zajebiste przedstawienie atomowego oddechu krola w historii tej franczyzy.
Oczywiscie efekty specjalne zaslugujace na oscara.


RE: Godzilla - Żółte Krzesło - 04-12-2023

Efekty SPECJALNE czy WIZUALNE? Zaraz slepy51 da tobie rózgę za tak nieodpowiedzialne posługiwanie się tymi terminami. :)


RE: Godzilla - Danus - 04-12-2023

Niech bedzie, ze wizualne.


RE: Godzilla - OGPUEE - 04-12-2023

(04-12-2023, 18:01)shamar napisał(a): Jestem na 99% pewny, że na wsi tego nie będzie :)
Swoją drogą dystrybucja Minusa w tym kraju to dramat (choć pewnie w innych krajach pewnie jest podobnie) - tylko jedno Multikino się zainteresowało, gdy Helios i CC ze swym IMAXem olało temat (zwłaszcza, że w Japonii film był w IMAXie). I tylko ledwie tydzień wyświetla. Co mnie dziwi, ponieważ Godzilla już ma nieco lepszą reputację niż dwadzieścia lat temu, a japońska odsłona z technicznego punktu widzenia naprawdę nie ma się czego wstydzić. A na dodatek w ciągu tych dwudziestu lat publika zwiększyła tolerancję na bardziej komiksowe, żeby nie powiedzieć infantylne, koncepty w kinie i radioaktywny dinozaur nie jest głupszy od magicznych peleryniarzy czy kosmicznych szopów. No i Godzilla jest bardziej pewny finansowo niż np. estoński dramat o głuchych komiwojażerach.


RE: Godzilla - al_jarid - 04-12-2023

(04-12-2023, 09:47)srebrnik napisał(a): Obejrzałem ten japoński film i potwierdzam, że bardzo udany. Taki niehollywoodzki mocno. Bardzo odświeżająca rzecz. Poważny ton, poważne podejście. Natomiast dzieciaki na sali i ich rodzice przeżyli spory zawód. Było nawet wychodzenie w trakcie seansu. W sumie to zjawisko dobrze oddaje charakter tego filmu. Nie ma tu mowy o tym amerykańskim podejściu, którego chyba błędnie część widowni oczekiwała

Ale jak mocno niehollywoodzki, to znaczy, że rozwałki jest mało i nie ma widowiska? Czy to ten poważny ton rozczarował obecną na seansie dziatwę?


RE: Godzilla - OGPUEE - 04-12-2023

Widowiskowo jest, a rozwałka pojawia się już w pierwszych 5 minutach. Ale potem 20 minut masz dramat historyczny rodem z Bosonogiego Gena, co raczej znuży dziatwę. Przyznam, że gdybym był mały to także bym kręcił nosem i niecierpliwił się na kolejne zjawienie się gada (zwłaszcza, że jeszcze w liceum nie trawiłem wszelakich smętnych dramatów/"ważnych filmów uznanych przez krytyków" i jestem zdania, że usilne pokazywanie ich młodzieży to tylko szkodzi).

BTW u mnie na sali był jakiś 10-latek z matką, lekko nadpobudliwy. Ale wysiedzieli do końca i młodemu się podobał. W każdym razie Godzilla nie jest bezczelnie ucinany i w finale widać go jak na dłoni. Aha, finał dzieje się w dzień.

Więc radziłbym al_jarid leźć do multikina. Czas do 7 grudnia.


RE: Godzilla - Paszczak - 04-12-2023

Król ma cztery duże sceny, z czego wspomniana powyżej pierwsza pokazuje mniejszą i zwinniejszą wersję sprzed radioaktywnej mutacji. Reszta to dramat, ale naprawdę wysokiej jakości.


RE: Godzilla - Danus - 04-12-2023

(04-12-2023, 19:52)OGPUEE napisał(a): Przyznam, że gdybym był mały to także bym kręcił nosem i niecierpliwił się na kolejne zjawienie się gada
Czy ja wiem. Bylem z moim 12 letnim synem i jemu sie podobalo, ale on jest ogolnie fanem Godzilli wiec moze byc nie obiektywny.


RE: Godzilla - Lashly - 04-12-2023

Osób na seansie trochę było. Żadnych dzieciaków,, trochę nerdów w różnym wieku. Czułem się jak na zakończeniu Milczenia Martina Scorsese, gdy japońscy chrześcijanie wychodzą z podziemi. Bardzo udany film, w pewnym sensie uzupełnienie Shin Godzilli (zamiast strony rządowej mamy zwykłych obywateli i są motywy raczej anty-rządowe, tzn. nie anarchistyczne, ale sceptyczne wobec władzy jako takiej).
Nie wiem, gdzie wyląduje w mojej topce. Prawdopodobnie co najmniej top 10. Gdyby podzielić filmy z serii na kategorię to w kategorii "poważny film z przesłaniem" ustawiłbym go powyżej Shin Godzilli i GMK, ale jednak poniżej oryginału. Zresztą co za różnica tu jest tyle dobrych filmów, że mógłbym ustawić je w dowolnej kolejności. No to teraz reszta tego serialu od Apple'a, GxK i potem co przyniesie przyszłość.


RE: Godzilla - OGPUEE - 05-12-2023

Szerzej piszę o Minusie One:
https://betoniarka.net/godzilla-minus-one-recenzja/

A przy okazji Multikino przedłuża wyświetlanie filmu o kolejny tydzień.


RE: Godzilla - slepy51 - 08-12-2023

No i tak jak myślałem, kolejny "Monarch" to ep podobny do poprzedniego, tyle że tym razem skupiony bardziej na postaci Cate i jej
Znowu nie ma akcyjki w latach 50-tych ale za to dostajemy wgląd w to, co się wydarzyło po G-Day i jak wyglądają ruiny San Francisco, a to zawsze na plus. Btw:

[Obrazek: vlcsnap-2023-12-08-12h08m59s711.png]

:)


RE: Godzilla - Lashly - 08-12-2023

Zbliża się odcinek 6 ukochany przez wszystkich potem mniej ukochany odcinek 7 a potem to już podobno wyższy bieg aż do samego końca. Jednak bez wstawek z lat 50. serial traci na wartości. Odcinek 3 dalej niepokonany właśnie przez scenę z Castle Bravo.
A tymczasem Minus One na liście filmów, które mogą być nominowane do Oscara za efekty. Nominacja byłaby już wielkim sukcesem, bo statuetkę wygra zapewne The Creator.

Niestety już wiele miesięcy temu Japonia wystawiła swojego kandydata w kategorii film zagraniczny. Jakiś tam film o woźnym.


RE: Godzilla - slepy51 - 08-12-2023

Lashly napisał(a):Zbliża się odcinek 6 ukochany przez wszystkich

Oby tylko to nie był taki odcinek jak ten ukochany przez wszystkich epizod "The Last of Us", bo na miniaturce już tizują, że będą lata 50-te i romans Lee z Keiko ;)


RE: Godzilla - Lashly - 08-12-2023

No tak w pierwszym odcinki widzimy co się wydarzyło na końcu tej znajomości w 1959 r i że Lee jednak przegrał tę bitwę, ale nie ma za złe Randzie.
Odniosłem wrażenie, albo raczej ktoś mi napisał, że to w tym odcinku ekipa zbierze się do kupy i pojadą do Algierii, gdzie nasz chłopak będzie miał swój afrykański debiut i nawiąże do drugiego/trzeciego najlepszego filmu z serii.
[Obrazek: f3a1e068b09c5d3d967b7ab2ec0a7660.jpg]
Ale znając życie to pewnie będzie na sam koniec.
Sezon 2 już na fazie pisania scenariuszy chociaż jeszcze nie jest zamówiony. Raczej będzie się dziać w 2017 r zamiast po drugim filmem jak chciała większość i pewnie będzie częściowo toczyć się we wnętrzu Ziemi.


RE: Godzilla - slepy51 - 08-12-2023

Lashly napisał(a):No tak w pierwszym odcinki widzimy co się wydarzyło na końcu tej znajomości w 1959 r i że Lee jednak przegrał tę bitwę, ale nie ma za złe Randzie.

Raczej wojnę przegrał, bo z jednej bitwy jak najbardziej mógł wyjść zwycięsko i mogę się założyć, że to on okaże się być