Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Godzilla - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Godzilla (/Thread-Godzilla--704)



RE: Godzilla - Kaczor - 11-12-2013

Tak czy inaczej lepiej to wygląda niż Pacific Rim.


RE: Godzilla - Craven - 11-12-2013

Stodoła to nie wieżowiec. Square-cube law, allometria, fizyka, mechanika panie!

Tak w filmie o Godzilli 150 metrowy potwór jest spoko, dziura w budynku na wylot nie jest spoko. Diluj z tym.


RE: Godzilla - Bucho - 11-12-2013

Race sa raczej po to, zeby miec ze soba kontakt wzrokowy. Tez mnie ciekawi brak helikopterow, czy innych transporterow.

Craven, stodola, to oczywiscie zart, wiec nie snobkuj tyle :)
Co do budynku, choc nie rozumiem Twojej logiki odnosnie zawieszania niewiary, to Ty masz z tym problem, nie ja, wiec...dilluj z tym
(ok) No i Kaczor pisze, ze teoretycznie jest mozliwosc, ze konstrukcja sie utrzyma.


RE: Godzilla - raven.second - 11-12-2013

Duże fruwające rzeczy w zasięgu wzroku Godzilli nie wytrwałyby zbyt długo. Małe, dymiące mrówki pośród mnóstwa dymu to co innego.


RE: Godzilla - Mierzwiak - 11-12-2013

Rozumiem że osoby czepiające się tego budynku nie akceptują również dźwięku w kosmosie? Ani żadnego innego odstępstwa od "rzeczywistości" w kwestii fizyki w, niech się zastanowię, praktycznie każdym filmie?

Zastanawiam co by było, gdyby jeden z tych kolesi wylądował na grzbiecie Godzilli. W sumie to mogliby coś takiego pokazać :)


RE: Godzilla - Mefisto - 11-12-2013

(11-12-2013, 20:59)Bucho napisał(a): ale spoko przy dziurze zawiesic niewiary sie nie da :)

Przecież to Gieferg pisał - wiesz, ten od latarki w Skyfall :)


RE: Godzilla - Gieferg - 11-12-2013

Od tej latarki, która chyba tylko tobie nie przeszkadza.


RE: Godzilla - Mefisto - 11-12-2013

ojeje, idź się popłacz z tego powodu, a potem powieś, bo w budynku jest dziura :)


RE: Godzilla - Gieferg - 11-12-2013

Jesli chodzi o riposty, to ostatnio coś wyszedłeś z formy. Popracuj nad tym :)


RE: Godzilla - Bucho - 12-12-2013

Pax panowie, bo sie zament zaraz zrobi - parafrazujac slowa Bogdana The Dresa: Nie jeblo, to nie jeblo - na kurcze pieczone drazyc?! :)


RE: Godzilla - und3r - 12-12-2013

Nie zamierzam się wcinać, ale skąd w ogóle pomysł, że przez tę dziurę przeszedł Godzilla? Na moje oko nic na to nie wskazuje, po pierwsze po jakiego wała (obejść nie łaska?), po drugie ten otwór jest za mały, a po trzecie jest za wysoko.


RE: Godzilla - OGPUEE - 12-12-2013

Wypalił laserogniem z mordy :). Ot co.

PS. No, ktoś poprawnie określił płeć gada:).


RE: Godzilla - Juby - 12-12-2013

(12-12-2013, 00:56)und3r napisał(a): Nie zamierzam się wcinać, ale skąd w ogóle pomysł, że przez tę dziurę przeszedł Godzilla? Na moje oko nic na to nie wskazuje, po pierwsze po jakiego wała (obejść nie łaska?), po drugie ten otwór jest za mały, a po trzecie jest za wysoko.

Tu nie chodzi o to czy Godzilla przez ten budynek przeszedł, czy zrobił w nim dziurę ogonem, czy czymkolwiek innym. Budynek z taką dziurą by się zawalił i Gieferg nie może tego przeboleć.


RE: Godzilla - und3r - 12-12-2013

Okej stop right there! W tym filme G. będzie walił laserogniem z paszczy? Myślałem, że tym razem miało być realistycznie...


RE: Godzilla - Juby - 12-12-2013

Bo ma być realistycznie... przedstawienie w naszym świecie co by było jakby pojawił się 100 metrowy potwór walący radioaktywnym oparem z paszczy.


RE: Godzilla - Mierzwiak - 12-12-2013

(12-12-2013, 16:59)und3r napisał(a): Myślałem, że tym razem miało być realistycznie...
Znaczy się według Ciebie 150-metrowy potwór ziejący ogniem to jakiś kosmos, saj-faj bzdura i w ogóle, ale już 150-metrowy gad który ogniem nie zieje to realizm jak ta lala?




RE: Godzilla - und3r - 12-12-2013

Przepraszam, czy Emerichowa wersja miała laseroogień? I tak, spodziewałem się jakiegoś sf wyjaśnienia pochodzenia gada, sporo tego można wymyśleć tak żeby się kupy trzymało, ale nie przychodzi mi do głowy żaden, nawet pseudologiczny powód tudzież wyjaśnienie tej "broni specjalnej". Totalnie mi do tych trailerów i nastroju filmu nie pasuje ten laseroogień, dlatego pytam, czy to potwierdzone info.


RE: Godzilla - Danus - 12-12-2013

Godzilla Emmericha miła coś na wzór ognia z paszczy:)


RE: Godzilla - Gal Anonim - 12-12-2013

Emerichowa Godzilla nie ziała ogniem, bo była realistyczna! To był dobry film, poważne hard sci-fi. :)


RE: Godzilla - Juby - 12-12-2013

Emmerichowa Godzilla to film o 100 metrowej bestii, która wbiła się do jednego z największych miast na świecie i znikła!!!!!! A wojsko pełne pacanów nie potrafiło jej odnaleźć i dopiero Simba z żółtym aparatem kupionym w kiosku ją wywabił na powierzchnie.

Jeżeli idziesz na film o gigantycznym potworze, to nie wiem co nierealistycznego jest w jego zdolnościach, skoro sama jego obecność jest już nierealistyczna. TO SCI-FI! Man of Steel był bardziej realistycznym podejściem do postaci Supermana, ale nie odebrano mu zdolności palenia oczami.