Nasze kolekcje filmowe
ze tez wcześniej nie natknąłem sie na ten tekst... fajny.

Odpowiedz
Ale jaki Heat, co ja pier...? T2 i już. :)

Odpowiedz
widmo?

Odpowiedz
military napisał(a):http://www.kmf.org.pl/fx/klatka2.html

Sorry, to Heat był tak kręcony, choć nie do końca. :) Powiedzmy, że jest klatka-matka 4:3, z której kadruje się panoramę i telewizyjne 4:3.

To o czym piszesz military świetnie wyjaśnił Adi w tym tekście: http://www.kmf.org.pl/fx/abyssw.html

Napisałeś to ogólnikowo, ale wiedziałem że juz gdzieś o tym czytałem :D

Odpowiedz
A mi się wydaje, że za całe to zamieszanie odpowiedzialny jest nie kto inny jak Tarantino właśnie i bracia Weinstein'owie. Nie nakręci jednej, finalnej wersji filmu dla całego świata tylko robi dodatek tu a to tam, tu utnie obraz, tam wykadruje, tu doda czarno-białe zdjęcia, tam zrobi to w kolorze. Potem wychodzi 14 różnych wersji, jeden region ma tak, drugi inaczej, fani zabijają się o różne wydania, szukają, kluczą, narzekają. I po co to? Żeby nabić kieszenie ludzi za to odpowiedzialnych (wytwórnia, dystrybutor, marketingowcy). Moim zdaniem to fałszywe doczepianie do swojej osoby etykietek, które mają pokazać go jako twórcę kultowego, niezwykłego itd.

Jakoś takie "Pulp Fiction" możę istnieć w jednej, genialnej wersji (owszem są jakieś tam dodatkowe sceny w innych wydaniach, ale to zostało dodane po latach, i tak nie wpływa w żadnym stopniu na odbiór filmu). Czy "Jackie Brown". Ale już od czasu "Kill Bill" jest inaczej.

Wszedłem na imdb do działu "technical specs" dla Death Proof i pisze tam jak byk Aspect Ratio: 2.35:1, anamorficzny, negatyw 35 mm. Co ciekawe, gdy sprawdzi się spec. techniczną samego "Grindhouse" (tak jak to oglądali Amerykanie), również pisze tam o 2.35:1. "Planet Terror" został nakręcony w 1.85:1. Znaczy to, że został 'przycięty' by dopasować się w czasie wyświetlania całości do "Death Proofa"? Dziwne. Jest taki film "Brainstorm" z 1983 roku, który ma sekwencje w 2.35:1 oraz 1.85:1 i można to widocznie zrealizować (obraz podczas projekcji w kinie dla 1.85:1 został odpowiednio zwężany po bokach - z punktu widzenia widza).

Do Mierzwiaka - co z tego, że Tarantino jest autorem zdjęć ? Żaden z niego wybitny operator :P

Odpowiedz
to nie zmienia faktu ze Polskie wydanie Death Proof to wykastrowany śmieć :P

Odpowiedz
military napisał(a):A ja też uważam kadr 2,35:1 za lepszy, ładniejszy, lepiej uchwycony.
I zgadzam się, pełna panorama to pełna panorama, ale chyba z określeniami typu "gówno" niektórzy mogliby się wstrzymać aż obejrzą FILM w takiej formie, a nie screeny.

Tomek-1 napisał(a):"Planet Terror" został nakręcony w 1.85:1. Znaczy to, że został 'przycięty' by dopasować się w czasie wyświetlania całości do "Death Proofa"?
Dokładnie tak.

Cytat:Do Mierzwiaka - co z tego, że Tarantino jest autorem zdjęć ? Żaden z niego wybitny operator :P
Ale zdjęcia w DP wyszły mu świetnie i nikt nie wmówi mi że jest inaczej 8)

Predator895 napisał(a):to nie zmienia faktu ze Polskie wydanie Death Proof to wykastrowany śmieć :P
Kolejna wspaniała wypowiedź, masz jeszcze jakieś błyskotliwe spostrzeżenia którymi chciałbyś się podzielić?

Odpowiedz
Cytat: Dokładnie tak.

niekoniecznie. mozna nalozyc kaszety i tak wyanimowac kadr w pionie w obrebie klatki, ze nie bedzie to rownoznaczne z prostym przycieciem gora-dol. robie podobne triki w AE. wystarcza dwie warstwy: klip wideo plus adjustment layer. na warstwie adjustment laduja czarne pasy, dzieki czemu mozna swobodnie pozycjonowac klip, polozony nizej w stosie. w rezultacie otrzymujemy bezstratne, wtorne kadrowanie, jakkolwiek kuriozalnie to brzmi.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Kolejna wspaniała wypowiedź, masz jeszcze jakieś błyskotliwe spostrzeżenia którymi chciałbyś się podzielić?

Po prostu wkurzam sie jak mali raczkujący dystrybutorzy tacy jak Best Film , Kino Świat itp. przejmują wielkie często bardzo dobre produkcje. Zawsze w kinach dają prawidłowy format obrazu np. na Death Proofie byłem 3 razy i obraz był oczywiście w 2.35.1 a tu dają mi wykastrowanego bubla z obrazem 1.85.1 . Podobnie zresztą było z Million Dollar Baby - Clinta Eastwooda w kinach 2.35.1 a na DVD 1.85.1, było to tak rażące ze w pewnej chwili szukało sie mówiącego Clinta z poza kadru ;/. Masakra musiałem sobie sprowadzić wydanie z UK i chyba w tym przypadku tez bez tego sie nie obejdzie.

Boje sie pomyśleć co Best Film zrobi z "3:10 to Yuma" ;/

Odpowiedz
u mnie podobnie. sprzedałem polska wsiowa wersje dla moherów i nabyłem wydanie z UK.

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):na Death Proofie byłem 3 razy i obraz był oczywiście w 2.35.1 a tu dają mi wykastrowanego bubla z obrazem 1.85.1.
Czy przeczytałeś chociaż to co napisałem wcześniej? Obraz NIE JEST WYKASTROWANY, jest tylko zwiększone kadrowanie. Dystrybutor nie wziął sobie tego z dupy.

Pewnie będę musiał zamieszczać te zdjęcia jeszcze dwadzieścia razy, ale co tam:

po lewej oryginalne dvd, po prawej polskie:

[Obrazek: dporgtj8.th.jpg][Obrazek: dpplkd8.th.jpg]

Gdzie tu widzisz wykastrowany film?

Odpowiedz
i tak jest do dupy wole 2.35.1 :P

Odpowiedz
Ale dalej będziesz mamrotać czy już dotarło że obraz nie jest wykastrowany?

Odpowiedz
właśnie że jest mam ripa z lektorem pl i tego z USA i po bokach brakuje po 2 cm obrazu . Może akurat w tym ujęciu co nam zaprezentowałeś tego nie widać ,ale przekonuję cię ze z tego co widzę u siebie na kompie widać wyraźnie ze jest pocięty :P

Odpowiedz
Też wolę w 2.35:1, dodaje to filmowi klimatu (akurat w tym przypadku jako hołd dla kina lat 60/70-ych kiedy to pełna panorama /jak najszersza/ królowała). Ale jeżeli tak wydany jest ten film w innych krajach w Regionie 2 (RFN, Wlk. Brytania, Hiszpania), to znaczy, że nie jest to "wymysł" polskiego dystrybutora. Ale zgadzam się w stosunku do tego co robi Monolith - wykastrował Legendę Zorro, Miasto gniewu, 16 Blocks, dla tego pobłażania winno nie być! :x

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):właśnie że jest mam ripa z lektorem pl i tego z USA i po bokach brakuje po 2 cm obrazu . Może akurat w tym ujęciu co nam zaprezentowałeś tego nie widać ,ale przekonuję cię ze z tego co widzę u siebie na kompie widać wyraźnie ze jest pocięty :P
Poprzesz to jakimś dowodem czy tak sobie po prostu gadasz dodając radośnie kolejne emotikonki na końcu zdań?

Tymczasem kolejne przykłady:

[Obrazek: snapshot20071110135142yo4.th.jpg][Obrazek: snapshot20071110134641lv2.th.jpg]
[Obrazek: snapshot20071110135207bo7.th.jpg][Obrazek: snapshot20071110134825ef3.th.jpg]
[Obrazek: snapshot20071110135241eu7.th.jpg][Obrazek: snapshot20071110134908wq7.th.jpg]
[Obrazek: snapshot20071110135312ns6.th.jpg][Obrazek: snapshot20071110135003fl5.th.jpg]
[Obrazek: snapshot20071110135355dg1.th.jpg][Obrazek: snapshot20071110135050jw6.th.jpg]

Tak jest podczas całego filmu. Faktycznie z boku widać niewielkie różnice (różne w różnych scenach) ale nie można powiedzieć że film jest wykastrowany i dałbym sobie rękę uciąć, że dystrybutor nie ma z tym nic wspólnego. Chętnie zapytałbym się Tarantino dlaczego tak jest.

Innymi słowy Predator próbujesz wmówić nam że Kino Świat postanowiło się zabawić i jedne sceny wykastrowało, inne nie. Pewnie rzucali kostką :lol:. Czekam na screeny z tymi "dwoma centymetrami z każdej strony".

Odpowiedz
Tak czy siak rezygnuje z Polskiej dziwacznej edycji na rzecz wydania z UK . Przyzwyczaiłem się do faktu iż film widziałem 3x w kinie w proporcjach 2.35.1 a oglądanie tego w innym formacie wywołuje u mnie odruchy wymiotne :P

Odpowiedz
Aż strach zapytać czemu.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):Tak czy siak rezygnuje z Polskiej dziwacznej edycji na rzecz wydania z UK . Przyzwyczaiłem się do faktu iż film widziałem 3x w kinie w proporcjach 2.35.1 a oglądanie tego w innym formacie wywołuje u mnie odruchy wymiotne :P
Skąd pewność że w UK będą mieli wydanie z obrazem 2,35:1? To przecież nasz region. Polska jest pod wieloma względami szczególnym krajem (to ironia żeby było jasne), ale nie aż tak specjalnym, by Dimension Films specjalnie dla polish people przygotowało edycję dvd inną od tej którą dostanie reszta świata.

Odpowiedz
Prawdopodobnie 2-płytowe wydanie DP jednak ukaże się w Polsce ale po tych nowościach na temat obrazu to nie wiem czy to będzie najlepsze rozwiązanie.

Wiecie jaki obraz będzie w Brytyjskim wydaniu ? Lub w innych krajach z regionu 2 ?

Tutaj jak na razie nic nie piszą

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości