Ankieta: Jak oceniasz grę?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Cyberbug 2077
(04-07-2019, 12:42)Badus napisał(a): - zachowanie przeciwników w trakcie walki
- zbyt widoczne sklonowanie NPCów

Przecież to już Redowa tradycja. Wszystkie Wiedźminy tak miały. Poprawią w darmowej Enhanced edition ;)

Odpowiedz
Wiadomo, że nowa postać nie będzie miała podłoża Geralta i w pewnym sensie musi zostać spłaszczona, ale tutaj też są różne poziomy. Można zrobić sterowanie emotkami jak w Fallout 4, można trochę bardziej się postarać i zbliżyć do izometryków. Dla mnie to po prostu część, której na razie nie pokazali. Nie znaczy oczywiście, że nie istnieje. Pytanie na ile rzeczy starczy czasu, bo w Wieśku pewne sprawy odpadały, jak np. rozbudowane mechaniki walki i podejścia do eliminowania przeciwników.

Odpowiedz
Ale Geralt nie jest wzorem bohatera RPG - jako bohater RPG byl mocno ograniczającą postacią, więc IMO fakt, że postać nie przypomina tego rodzaju bohatera jest plusem. Salto, piszesz, ze glowny bohater jest poki co mało wyrazisty - ale w RPGu to ty jestes głównym bohaterem i to ty masz zadecydowac jaką postacią będzie. Chcialbym, zeby w Cyberpunku bylo wlasnie tak. Trudno, zeby postac prezentowala sie jako wyrazista w trailerach, kiedy jest plasteliną dla gracza. Ciężko jest też to sprzedać, nawet w prezentacjach, bo kształtowanie postaci to coś na godziny rozgrywki. Póki co jestem dobrej myśli, bo scenopisarsko Redzi znajduja miliard kilometrów wyżej niż Bethesda, co akurat nie jest trudne.

(04-07-2019, 09:39)Mierzwiak napisał(a): Nie przypominam sobie żeby przy okazji innych gorąco oczekiwanych tytułów też były tego typu artykuły, o co tu chodzi? Dlaczego akurat padło na tę grę?
Bo jest rasistowska, seksistowska i transforbiczna. :P

Odpowiedz
Przede wszystkim liczyłem na to i bardzo chciałbym, żeby finalnie faktycznie bohater był taką plasteliną i zachęcał do wielokrotnego przejścia wg naprawdę różnych wariantów (po cichu liczyłem na możliwość przymierza z korpo, ale może dadzą to w przyszłości). Obecność Silverhanda przy graczu non-stop z jednej strony cieszy, a z drugiej mam mocne obawy, że właśnie to wirtualne widmo będzie takim batem na postać gracza jak książkowy materiał na (w mocnym uproszczeniu) growego Geralta i resztę postaci.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Nie wydaje mi sie. A przynajmniej nie widze przeslanek poki co. Dla mnie Silverhand prezentuje sie jak klasyczny RPGowy towarzysz, ktory moze komentowac dokonania gracza. Ale licze jednak na sporą dowolność w kreacji postaci tym bardziej, że to jest własnie ten zaułek RPG, przy którym sobie Redzi odpuścili w Wieśku przez ograniczenia.

Odpowiedz
A za tę kreację postaci nie miały mocno odpowiadać te trzy backgroundy wybierane na początku? Jakieś info poszło, że niby został jeden (z Silverhandem na pokładzie), a reszta do kosza. Czy coś mi się merdnęło w natłoku plotek po E3? ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Tak, Geralt był ograniczający, ale jakiś. Bardziej chodzi o to, czy modelując tę plastelinę będzie się dało coś stworzyć. Mnie interesują głównie aspekty RPG, więc nie chcę awatara do którego dołożymy tylko różne gęby i giwery, a resztę rozgrywki "zrobi" świat. Zobaczymy, po prostu po Wiedźminie dalej nie wiadomo co CDP jest w stanie zrobić z generatorem postaci. Inne firmy już się popisywały, nie znaczy to, że nasi muszą być w tym tak samo beznadziejni.

Odpowiedz
(04-07-2019, 17:41)Salto napisał(a): Mnie interesują głównie aspekty RPG, więc nie chcę awatara do którego dołożymy tylko różne gęby i giwery, a resztę rozgrywki "zrobi" świat.
+1
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Bohatera kształtują jego wybory. Nawet Geralta dało się w ten sposob nieco zmienić. Więc sądzę, że Redzi są tego świadomi. Chyba nie oczekujecie, że bohater po wyjścia z kreatora postaci będzie taki sam do końca gry? :P Tj. nic z dotychczasowego dorobku tego studia nie sugeruje, że będzie zmieniała się tylko kosmetyka.

Tu nie musi być wielka rewolucja. Chodzi o to, zeby bohater mial zróznicowane opcje dialogowe, które nie będą tylko czarnobiałe i mógł w zadaniach postępować na różne sposoby. To odpowiada za kształtowanie bohatera gracza.

(04-07-2019, 17:40)Badus napisał(a): A za tę kreację postaci nie miały mocno odpowiadać te trzy backgroundy wybierane na początku? Jakieś info poszło, że niby został jeden (z Silverhandem na pokładzie), a reszta do kosza. Czy coś mi się merdnęło w natłoku plotek po E3? ;)
No tak, ale wybory w kreatorze postaci to dopiero poczatek ksztaltowania postaci w grze.

Odpowiedz
(04-07-2019, 17:45)Crov napisał(a): Bohatera kształtują jego wybory. Nawet Geralta dało się w ten sposob nieco zmienić. Więc sądzę, że Redzi są tego świadomi. Chyba nie oczekujecie, że bohater po wyjścia z kreatora postaci będzie taki sam do końca gry? :P Tj. nic z dotychczasowego dorobku tego studia nie sugeruje, że będzie zmieniała się tylko kosmetyka.

Tu nie musi być wielka rewolucja. Chodzi o to, zeby bohater mial zróznicowane opcje dialogowe, które nie będą tylko czarnobiałe i mógł w zadaniach postępować na różne sposoby. To odpowiada za kształtowanie bohatera gracza.


(04-07-2019, 17:40)Badus napisał(a): A za tę kreację postaci nie miały mocno odpowiadać te trzy backgroundy wybierane na początku? Jakieś info poszło, że niby został jeden (z Silverhandem na pokładzie), a reszta do kosza. Czy coś mi się merdnęło w natłoku plotek po E3? ;)
No tak, ale wybory w kreatorze postaci to dopiero poczatek ksztaltowania postaci w grze.

Jest trochę inaczej. W zeszłym roku miało być do wyboru trzech różnych "childhood heroes". Teraz ograniczono to do jednego, ale za to wyodrębniono trzy "backgroundy": Street kid, Nomad, Corpo. One mają mocno wpływać na kształt startowy bohatera, mieć osobne prologi, dzielnice startowe.
moneo, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Oct 2014.

Odpowiedz
https://gamefragger.com/multiplatform/role-playing/cyberpunk_2077/cyberpunk-2077-cd-projekt-red-shut-down-rumours-that-lady-gaga-will-feature-in-the-upcoming-game-a16580

Cytat:The aformentioned rep blatantly shot down these rumours, stating that the popular musician currently has nothing to do with the project. However, the UI coordinator did mention that she would be a good fit for the world of Cyberpunk 2077. "She’s pretty cyberpunk, so she could fit in. But um, yeah, no Lady Gaga."

Mimo wszystko szkoda :)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
Redditowa dyskusja na temat newsa o tym, że w CP77 będą prawdziwe religie. 50% komentarzy to pierdolenie "że na 100% będzie to tylko Chrześcijaństwo a inne religje oleją, bo to przecież Polacy". Drugie 50% to natomiast gadanie "Na 100% będą jechać po Chrześcijaństwie a jednocześnie ssać pałę Islamowi i lewakom, bo to standard w popkulturze"

Internet w pigułce :)

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/cgmo78/cyberpunk_2077_will_feature_real_religions_even/
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Pierwsza połowa jednak głupsza :).

Odpowiedz
@Proteus

Islamu na pewno nie ruszą, bo siedziba Redów zmieniłaby się w powtórkę z Charlie Hebdo.

Odpowiedz
Pojedziesz po Chrzescijanach i co najwyzej masz prostest pod postacia rozanca i odrobine placzu konserw.

Pojedziesz po Muzolach i moze skonczyc sie odjebka.

Pojedziesz po talmudycznych Zydach to jestes winny Holocaustu i PR-owo masz przejebane.


Takie czasy.


Redzi pewnie kumaja czacze i religia tam bedzie po prostu jako czesc krajobrazu (nie zdziwie sie, jezeli pojawi sie Chrislam), a nie jako ideologiczne stanowisko i socjo-polityczna krytyka.

Odpowiedz
No chyba najlatwiej sprawdzic to zagladajac do oryginalnego RPG i zobaczyc co tam jest o religiach, bo wydaje się, że CDPR trzyma się wiernie tego świata.

Odpowiedz
Top komentarz jest jednak chwalący decyzję CDPR.

A co do postaci gracza - wiele osób zarzucało Wiedźminowi właśnie to, że narzuca postać (jakby nie patrzeć ten zarzut ma sens, jeśli ktoś lubi sam kreować postać, czy np. grać postacią tej samej płci - ja np nie lubię grać kobietą w crpgi). Także jeśli jest możliwość kreowania postaci, to odgrywać ją będzie gracz.

Odpowiedz
(26-07-2019, 12:14)Capt. Nascimento napisał(a): A co do postaci gracza - wiele osób zarzucało Wiedźminowi właśnie to, że narzuca postać (jakby nie patrzeć ten zarzut ma sens, jeśli ktoś lubi sam kreować postać, czy np. grać postacią tej samej płci - ja np nie lubię grać kobietą w crpgi).
Czy Ci sami gracze płaczą, że w grach o Batmanie i Spider-Manie też narzuca się postać?
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Raczej nie, bo gry o Batmanie i Spider-Manie to nie RPG. Nie mówiąc już o tym, że kupuje się je po to, ŻEBY zagrać tymi postaciami.

Odpowiedz
No ale o ile pamiętam, to bohaterem Wiedźmina jest Geralt, a nie jakiś custom-made hexer. Po prostu takie czepianie się deva to raczej przypierdalanie się dla sztuki. Co innego, gdyby W3 był promowany jako właśnie crpg gdzie w całości tworzysz własnego hexera, tylko pewnie wtedy można by olać wątki i postaci bazujące na książkach (lub je mocno uprościć) i zrobić generycznego rpga fantasy.
Po prostu trochę triggeruje mnie takie czepialstwo, gdy w zalewie tyle świetnych pozycji na rynku sporo graczy musi się naprawdę przypieprzać o bzdury.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości