Ankieta: Jak oceniasz grę?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Cyberbug 2077
(23-08-2019, 15:30)Kluski napisał(a):
Cytat: You don’t choose, ‘I want to be a female or male character’ you now choose a body type

Ok, tylko po co? Jak ktoś zmienił płeć, to czy chce w grze poruszać się postacią która zmieniła płeć, czy po prostu postacią płci na którą zamienił swoją? Dajmy na to ktoś urodził się kobietą, ale czuje mężczyzną to chyba w grze chciałby spełniać po prostu swoją fantazję (w końcu po to są gry m.in.) i grać jako mężczyzna a nie powielać swoją traumę.

Ja tam na przykład często gram jako laska w grach z powodów różnorakich. Bo po to są gry żeby spróbować czegoś innego :), bo modele kobiece są akurat w danym tytule ładniejsze, bo jak mam patrzeć w TTP na jakiś tyłek przez 60 godzin to wolę na damski :)

Odpowiedz
(22-08-2019, 11:40)Kluski napisał(a): Wielki LOL: Redzi kolejny raz zmieniają wersję odnośnie gameplaya, okazuje się, że ten 50-minutowy, którego zwykli śmiertelnicy nie zobaczyli podczas E3 w czerwcu, a który miał być upubliczniony podczas PAX West we wrześniu... no, jednak nie zostanie pokazany :-D Sori, zmieniamy zdanie na 2 tygodnie przed wydarzeniem, na które ludzie czekali pół roku, eee, wait... nie pół, półtora roku! A w międzyczasie kupili grę w preorderze :-D

Zostanie pokazana skrócona, 15-minutowa wersja.
To co, sugerujesz że ten długi gameplay jest zwyczajnie słaby, więc trzymają go w tajemnicy żeby ludzie nie anulowali preorderów?
Jak dla mnie, to nawet jeśli CD Project ma w rękach najlepszą grę wszechczasów, to mogli po prostu uznać że upublicznianie takiego długiego gameplaya jest bez sensu.

Odpowiedz
Co bez sensu, jak już ostatnio po E3 upublicznili i teraz obiecali to samo, a nagle 2 tygodnie przed wydarzeniem zmienili zdanie. Za stary jestem żeby się tym ekscytować, ale śmieszy mnie kiedy sobie pomyślę ile przeciętny fan musi się w przypadku tej produkcji naczekać. Najpierw 5 lat hibernacji bez żadnych wieści, potem jedno *beep* i kolejne pół roku czekania na E3, na którym okazuje się, że jednak gameplaya nie zobaczy bo pokazują tylko dla wybranych, później po kolejnych miesiącach zmiana zdania - dokładnie ten sam materiał zostaje jednak wypuszczony. Mija kolejny rok, nadchodzi E3, dostają cinematic a gameplay znowu za zamkniętymi drzwiami, no ale preordera mnie dej! ;) Ale spokojnie, w liście miłosnym do fanów tłumaczą, że wiecie-rozumiecie, trza budować hajp, więc żeby kalendarz zapełnić to pokażemy wam to samo co dziennikarzom, ale za 3 miesiące na kolejnych targach, tydzień przed wydarzeniem: ej, albo nie, jednak nie pokażemy, hehe, ale to dla waszego dobra :)

Odpowiedz
No ok, jeśli dla kogoś premiera CP2077 to takie epokowe wydarzenie, to można się trochę zdenerwować, ale dla mnie to jedna z setek rzeczy którymi się interesuję, więc spokojnie czekam, mogą sobie nawet przesunąć premierę na 2022 - bez różnicy.

Odpowiedz
Najgorsze jest to, że skapitulowali przed SJW, ja już wycofałem preordera.

Odpowiedz
Koszulę niczym Rejtan też już rozerwałeś?
Swoją drogą, Metro.co.uk - xD
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(23-08-2019, 15:30)Kluski napisał(a): https://metro.co.uk/2019/08/23/cyberpunk-2077-gamescom-2019-interview-paint-picture-let-player-interpret-10618408/



Cytat:we really want to make a video game that’s really inclusive.

Cytat:compared to the last demo we now give you so many more options. For instance, you don’t choose your gender anymore. You don’t choose, ‘I want to be a female or male character’ you now choose a body type

Czyli tak zamierzają udobruchać ideologów: nie wybierasz płci, tylko typ ciała.

Ale jak te ciała będą się nazywać? "Męskie" i "żeńskie"? Toż to transfobia! Przecież nie ma czegoś takiego jak "męskie ciało" bądź "męski wygląd"! To są konstrukty społeczne, których celem jest władza i ucisk! W wywiadzie mówią też coś o męskim i żeńskim głosie. Ten sam problem: kojarzenie określonego głosu z daną płcią jest tak samo problematyczne jak kojarzenie określonego ciała z daną płcią. Skandal! Do wyboru powinien być typ ciała/głosu A oraz B i nic poza tym.

A co z zaimkami? Czy jak wybiorę męski typ ciała, to wszystkie postacie niezależne będą mówić o mnie "on"? Lepiej, żeby tak nie było, ponieważ jest to grzech zakładania czyjejś płci z góry, a to jest problematyczne, obraźliwe i transfobiczne. Rozumiem więc, że będę mógł sobie wybrać zaimki. Pamiętajmy przy tym, że obecnie jest przynajmniej 56 płci (https://monitorpostepu.pl/spis-i-charakterystyka-wszystkich-56-plci/) i przypuszczalnie każda z nich ma swoje zaimki. Czy CDProjekt bierze to pod uwagę? Skoro twórcy chcą być "inclusive", to muszą zawrzeć wszystkie płcie wraz z zaimkami, a gdy po premierze gry pojawią się jakieś nowe - dodawać je w patchach.

Nie wiem po jaką cholerę próbują lizać dupy tym ludziom. Ich się nie da usatysfakcjonować.

Odpowiedz
Tak, na pielgrzymkę też idę w intencji żeby cedep upadł i sobie ten głupi ryj rozbił.

Najbardziej mnie śmieszy, że część prawaków się podjarała kiedy wyszło info, że "Redzi nie boją się polityki w grach i nie będą stronić od kontrowersyjnych tematów" tłumacząc sobie, zupełnie bezpodstawnie, że to oznacza jakąś walkę z polityczną poprawnością :) Tja, cały ten heroizm się skończy na ukazaniu potworności rasizmu, ksenofobii i fanatyzmu religijnego (najlepiej z nawiązaniem do chrześcijaństwa) + standardowe oj, oj, oj, korporacje bardzo złe. ;)

Odpowiedz
Cholera, mistrzu - podziel się kopią gotowej gry - aż sam chcę się przekonać jak zjebali swoje obecne numero uno w portfolio.

;)

Hold your horses, gentlemen i poczekajmy do bardziej rozbudowanych previews. Poza otoczką cyberpunkową to zdaje się, że Redzi nie pokazali jakichś rozbudowanych kwestii dialogowych i niuansów tworzonego świata.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(23-08-2019, 18:12)Kluski napisał(a): Najbardziej mnie śmieszy, że część prawaków się podjarała kiedy wyszło info, że "Redzi nie boją się polityki w grach i nie będą stronić od kontrowersyjnych tematów" tłumacząc sobie, zupełnie bezpodstawnie, że to oznacza jakąś walkę z polityczną poprawnością :)
Mnie śmieszy jak jeden gostek na forum ogłasza anulowanie zamówienia na grę i kapitulację firmy przed SJW tylko dlatego że w grze "dodano" coś, co tak naprawdę nie będzie miało żadnego znaczenia. Zamiast dziecinnego focha wystarczyło przywitać to info tym, na co zasługuje czyli wzruszeniem ramion.

Odpowiedz
(23-08-2019, 18:28)Mierzwiak napisał(a):
(23-08-2019, 18:12)Kluski napisał(a): Najbardziej mnie śmieszy, że część prawaków się podjarała kiedy wyszło info, że "Redzi nie boją się polityki w grach i nie będą stronić od kontrowersyjnych tematów" tłumacząc sobie, zupełnie bezpodstawnie, że to oznacza jakąś walkę z polityczną poprawnością :)
Mnie śmieszy jak jeden gostek na forum ogłasza anulowanie zamówienia na grę i kapitulację firmy przed SJW tylko dlatego że w grze "dodano" coś, co tak naprawdę nie będzie miało żadnego znaczenia. Zamiast dziecinnego focha wystarczyło przywitać to info tym, na co zasługuje czyli wzruszeniem ramion.

Zapomniałeś o pielgrzymce, pielgrzymka na Jasną Górę w intencji upadku tego Belzebuba! Ech...

@Badus

Jakie zjebanie? Ja mówię o tym co jest oczywiste, nie ma opcji, aby poruszyli prawdziwie kontrowersyjne tematy, wszystko będzie w ramach politpopu. W dzisiejszych czasach bohaterstwem jest NIEpiętnowanie białego patriarchatu, tak jak w przypadku Ubisoftu, któremu oberwało się za zbyt neutralny FC4. 

Odpowiedz
Ale co mnie jakiś Ubisoft, który od zawsze był multi-kulti? Mnie interesują Redzi, którzy póki co "dostarczali" dobre produkcje, a teraz dodatkowo muszą dać z siebie maksimum, bo nie działają na "jakimśtam" Wieśku napisanym przez Janusza z Dzikiego Wschodu tylko na nieco bardziej rozpoznawalnej (fakt, mocno zakurzonej) licencji.

I co dobrze wypunktował Mierzwiak - SJW wygrali, skoro taki na Ciebie wpływ mają xD
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(23-08-2019, 18:02)Badus napisał(a): Koszulę niczym Rejtan też już rozerwałeś?
Swoją drogą, Metro.co.uk - xD


Nie wiem czy nie najpopularniejsza codzienna gazeta w UK.


Mnie tylko zastanawia, czy przypadkiem ten caly Cybeprunk nie okaze sie taka posklejana tasma piekna katastrofa :)

Odpowiedz
Nie, Mierzwiak podobnie jak ty ma tylko przytępione wyczucie sarkazmu.

Nie zrozumiałeś tego co napisałem, drugi raz. Gra raczej na pewno będzie dobra, ale nie będzie "punkowa" w sferach światopoglądowych, które są naprawdę drażliwe, czego najlepszy dowód masz zresztą w zalinkowanym wyżej wywiadzie. A przykład z Ubisoftem pokazuje, że w dzisiejszych czasach brak krytyki tej jednej strony (konserwatywnej, redneckowej, whatever), może być już kontrowersyjny, bo właśnie za to dostało się Ubisoftowi.

@Bucho

Marne szanse, przy takich nakładach i patrząc na track record Redów nie wiem co musiałoby się wydarzyć, żeby nie wyszła im z tego przynajmniej zacna gierka. Inna sprawa, że ten tytuł dla niektórych to jak czekanie na powtórne przyjście Chrystusa i ta kategoria graczy może się czuć zawiedziona kiedy okaże się, że to "tylko" dobra gra.

Odpowiedz
Odpadam - nie jestem w stanie wróżyć z fusów bez gotowego produktu :)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
E tam, to żadne wróżenie z fusów, była burza w szklance wody z powodu rzekomej transfobii i rasizmu Redów, no i chwilę później masz informację, że nie będziemy wybierać zdefiniowanej płci, żeby się nikomu (czytaj: niewielkiej liczbie krzykaczy-aktywistów) nie narazić. Takiego przedsiębiorstwa po prostu nie stać na to, aby w obecnej sytuacji pójść pod prąd politycznej poprawności głównego nurtu. Ale jeśli jakimś cudem okaże się, że wbrew temu co mówią we wszystkich wywiadach zrobią psikusa i pojadą po bandzie w finalnej produkcji narażając się tym wszystkim dziennikarzom RPS, Polygonu itp. - niech będzie, posypię głowę popiołem (nie).

Odpowiedz
Tylko, że do tej gry to rozwiązanie akurat pasuje, więc nie wiem o co spina.

Odpowiedz
Troche dziwne rozwiązanie. W samym kreatorze postaci mi to nie przeszkadza, ale przecież muszą jakoś określić jak NPC mają się zwracać do gracza. Będzie jakaś wybitna gimnastyka słowna? Chyba że będzie druga opcja "jako kogo siebie definiujesz".

Odpowiedz
@Kluski

Cytat:compared to the last demo we now give you so many more options. For instance, you don’t choose your gender anymore. You don’t choose, ‘I want to be a female or male character’ you now choose a body type

Anulowałeś preordera z tego konkretnie powodu? Przecież takie rzeczy idealnie pasują do "Cyberpunka". Pociesz się faktem, że prawdziwi SJW nie przetrwaliby w tym świecie nawet 10 minut. Kiedy ostatnio jedna wegańsko-inkluzywna aktywistka-lewaczka z Iranu próbowała ostrzelać kwaterę Youtuba w San Francisco, nie zdołała zabić nawet jednej osoby :)

Odpowiedz
Pisanie od razu "kapitulacji wobec SJW" jest troche przesadzone i zalatuje pochopną, światopoglądową nerwicą, zważywszy na to o czym traktuje Cyberpunk jako gatunek i że te "zabiegi SJW" idealnie pasują do tego świata, w którym nowe technologie otwierają nowe sfery ludzkiego doświadczenia. No ale niektórzy ludzie będą krzyczeć "keep politics out of mah video games" nawet w grach, które z samego gatunku są tak inherentnie polityczne, że muszą uważać by nie być pretensjonalnymi, pseudo-intelektualnymi srakami.

Ja myślę, że tutaj co najwyżej należy się sceptycyzm co do tego jak to zostanie rozwiązane. Bo biorąc pod uwagę wszystkie te sneak peaki i wywiady z twórcami, oraz to jak pózno w developmencie to wrzucono, myśle, że jest niemała szansa na to, że cały ten motyw "technologicznego życia ponad płcią", zostanie odwalony na odpierdol i oddelegowany do bycia zwykłą statystyką/etykietką przyklejaną graczowi w kreatorze postaci, ale już fabularny wpływ na to jak nasz bohater się czuje i jak jest postrzegany przez innych, może być minimalny. Oczywiście mogę i chce się mylić w tej kwestii, ale mam takiego silnego huncha, że tak własnie będzie. W sensie w kreatorze postaci, wybierzesz sobie model baby, z voice actingiem i pronouce'ami męskiego V i w sumie tyle.

Jeżeli tak będzie, to z lekką duszą można się też założyc o to, że internety i pismaki będą drążyły ten moty reprezentacji do kroćset fur beczek! miesiącami, zarówna z prawej, jak i lewej strony, pomimo tego, że taka odbębniona na odwal reprezentacja, jest chuja warta.

Jakby co, ja myślę, że taki porządnie, wnikliwie napisany motyw postaci, która w świecie CP, żyje jako technologiczny byt, ponad płcią, jest bardzo ciekawy, nawet jeżeli niekoniecznie chciałbym od razu grać taką postacią. Tutaj jest olbrzymi potencjał do wykorzystania.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości