Stare gry a nowszy sprzęt
#1
Zakładam ten może dziwny temat tak w związku z sytuacją jaka mnie poniekąd dopadła.  Nie uważam siebie za jakiegoś gamera i nie gram aż tak dużo jak chociażby dawniej. Ale teraz mając trochę czasu wolnego chciałem sobie odświeżyć jakieś starsze gry jakie posiadam i w jakie dawniej grałem. I nabrała mnie ogromna ochota, aby pograć sobie w Port Royale 2. W ogóle śniła mi się ta gra i kocham strategię i naprawdę uwielbiałem w nią grać.

[Obrazek: i-port-royale-2-digital.jpg]

Mam oryginalne wydanie i zainstalowałem sobie na moim komputerze, który też tak nowy i potężny nie jest. I za żadne skarby nie chce się odpalić na Windows 7. Wciskałem wszelakie ustawienia, aby grało jak na Windows XP itd. 
Chociaż ze starych gier np. dawni Settlersi mi chodzą tak samo jak i wybitne Heroes of Might and Magic III. 
Trochę utknąłem, gdzie mam za stary i słaby sprzęt, aby grać w najnowsze gry, a przy tym za nowy, aby grać w te starsze gry, które mam. 

Czy Wy gracie w starsze gry i jak sobie radzicie z nimi na nowszych sprzętach? 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#2
Guglam jak rozwiazac ten problem. Najczesciej albo wystarczy odpalenie jakiegos trybu zgodnosci, znalezienie odpowiedniej wersji gry albo fanowski patch.

Odpowiedz
#3
Właśnie też googlałem i natrafiłem na patche i jak sobie poradzić z tym problemem na Windows Vista. Ale na razie z tego co wygooglałem, to na Windows 7 jest raczej kaplica. A opcje z trybem zgodności już próbowałem wielokrotnie. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#4
Niektóre starocie w stylu Clawa (Kapitana Pazura) nie działają na 64-bitowych systemach operacyjnych i nic nie poradzisz. Inne potrzebują łatek, czasem pomaga zmiana wspominanego trybu zgodności.

Uwielbiam stare gierki. Kiedyś to było, panie... Pierwszego kompa miałem w okolicach 1996 (szpan na wsi), jeszcze z czarno-białym monitorem. Te proste, kanciaste graficznie gierki miały duszę, którą teraz dostrzegam głównie w produkcjach niezależnych. Wciąż mam na dysku folder ze starociami - moje ukochane Alone In The Dark, które zapoczątkowało gatunek survival horrorów, najlepszy pinball świata, czyli Fantasies, Doom 1&2 (i wersja średniowieczna - Heretic)... W cholerę tego. Wszystko działa z emulatorem dosbox, a część doczekała się już oficjalnego wznowienia na Gog-u.

Jeśli zejdziemy jeszcze głębiej i sięgniemy wstecz do lat 80., to mamy flipery. Tutaj też jest mnóstwo dobra - Green Beret, Moon Patrol, nieśmiertelny Frogger... Bajka. Te gierki działają znowu z emulatorem mame32.

To były czasy.

Odpowiedz
#5
@Lawrence

"Port Royale 2" jest na GOG. To może być dla Ciebie rozwiązanie. Pierwszą część też tam widże.
.

Odpowiedz
#6
Właśnie najlepiej jeśli da się po prostu kupić wersję przystosowane do nowych procesorów i systemów operacyjnych, ja ostatnio wróciłem, na Steamie, do Age of Empire 3 (swoją drogą to czwórka chyba wyjdzie w tym roku) i pykam po sieci niemal codziennie, no ale tam trochę rzeczy zostało dodanych, nie było to proste dostosowanie starej edycji do nowego sprzętu.

Odpowiedz
#7
Najprostsze rozwiązanie to wydać parę groszy na kompa z epoki. Jak nie ma ich w Niemczech to na pewno znajdą się w Polsce. ;D
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#8
(04-01-2021, 19:39)srebrnik napisał(a): @Lawrence

"Port Royale 2" jest  na GOG. To może być dla Ciebie rozwiązanie. Pierwszą część też tam widże.

A ja nie do końca wiem jak funkcjonuje GOG. Gdyż ja mam oryginalne wydanie Port Royale 2. Chyba, że oni oferują specjalnie dopasowane do nowszych komputerów wersje. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#9
Teoretycznie mają dopasowane do nowych komputerów. Teoretycznie. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#10
GOG zaczynał właśnie od pomysłu sprzedawania starych gier przystosowanych do współczesnych komputerów. Good Old Games. Teraz to już zwykły sklep ale wszystkie starocie które sprzedają działają na nowych sprzętach. Możesz albo kupić jeszcze raz od nich albo bawić się w emulatory, dostosowywanie samemu, albo złożyć sobie starego kompa :)

Odpowiedz
#11
A jak czegoś nie ma na GOGu, można rzucić okiem na stronki w stylu The Collection Chamber albo Zomb's Lair, gdzie stare gry też teoretycznie są dostosowane do nowych systemów. W praktyce różnie z tym bywa, ale mam stamtąd dobrze działające The Dark Eye i Dark Earth chociażby.

Odpowiedz
#12
(05-01-2021, 12:42)zdzichon napisał(a): Teraz to już zwykły sklep ale wszystkie starocie które sprzedają działają na nowych sprzętach.

Napisałem teoretycznie gdyż mam taką sytuację że GOGowy Planescape: Torment ten z '97 działa ale ten odświeżony z 2017 już nie. Czyli staroć z lat 90. działa ale nowość z przed 3 lat już nie. :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#13
(05-01-2021, 13:43)SonnyCrockett napisał(a):
(05-01-2021, 12:42)zdzichon napisał(a): Teraz to już zwykły sklep ale wszystkie starocie które sprzedają działają na nowych sprzętach.

Napisałem teoretycznie gdyż mam taką sytuację że GOGowy Planescape: Torment ten z '97 działa ale ten odświeżony z 2017 już nie. Czyli staroć z lat 90. działa ale nowość z przed 3 lat już nie. :P

Ta wersja od Beamdoga? Dziwne :) Nie sprawdzę u siebie, bo mam ich wszystkie odświeżane tytuły, ale na androida. Te działają doskonale.

Ja mam że starociami z GOGa raczej dobre doświadczenia, ale to głównie dosowe tytuły.

Odpowiedz
#14
Ale sprawa na GOG wygląda tak, że ja kupuję tzw. "linka" i potem mogę sobie z ich strony ściągnąć tę grę tak? Żadne tam fizyczne wydania, tak?
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#15
Tak. Pobierasz grę przez ich aplikację i przez nią też ją uruchamiasz
.

Odpowiedz
#16
Hmm.... Fifa działa, Wormsy działają, Carmageddon działa, Dyna blaster działa, Wolfenstein jest na necie lub można ściągnąć zpaczowanego - działa, Max Payne działa w obu przypadkach. Nie sprawdzałem jeszcze Commandos, bo to gra wymagająca jednak całego dnia, ale mam w planach powtórzyć całość. Kusi mnie też Desperados, ale problem podobny - z tego co wiem, działają. Jedynie z GTA z płytki mam problem, ale nie chce mi się ściągać. Generalnie żyć nie umierać.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#17
Przyłączę się do polecających GOGa. Mam od nich jakieś starocie i żadnych problemów z odpaleniem na nowszych systemach/komputerach. No i jakoś ich tak kurde lubię ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
#18
Ogólnie na marginesie i trochę w oderwaniu od pytania Lawrence'a, ale w jakimś stopniu pasuje do tematu - ja w ubiegłym roku nabyłem konsolę Pandora's Box 9 i jest to w zasadzie spełnienie marzeń każdego, kto w wieku dziecięcym / młodzieżowym okupował automaty w "Wozach Drzymały" i dorastał w epoce komputerów ośmio- / szesnastobitowych. Nawet nakręciłem materiał o tym... Atrakcja wielu imprez domowych i nie tylko, polecam...



...a tymczasem na tegoroczną Gwiazdkę sprawiłem sobie konsolkę bazującą na tych samych podzespołach i z tym samym software, co tu:



Zamawiałem jednak w UK, bo z zamówieniem z Francji mógłby być problem. I na tej konsoli znajduje się około 46000 gier z 56 systemów, od Commodore 64, wszelkiej maści Atari, Amig, do Gameboyów, N64, PSP i PSX itd. (https://boutique-retrogaming.com/recalbox-liste-45000-jeux-consoles-pi/) Może niebawem podzielę się filmikiem podobnym do tego o Pandorze 9. Póki co wciąż brak mi czasu i konsolka leży w nierozpakowanym pudełku :--)
https://the-twilight-area.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"
http://www.strefamrokupodcast.pl/ - podcast o "Strefie Mroku"
https://readersinitiative.podbean.com/ - podcast o literaturze wszech treści

Odpowiedz
#19
Nie wiem gdzie to dac, a wiec daje tutaj. Fajny blast from the past:

Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#20
W temacie Amigi była kiedyś w necie książka lub artykuł na jakieś 50 stron - prawdziwe kompedium. Czytało się jak najlepszy kryminał :D

A i jeszcze polecę stronę:
https://thecompany.pl/gry
To są gry z Amigi przeniesione na PC. Nie trzeba żadnego emulatora ani nic, po prostu gra jest "spaczowana" i odpala się z poziomu kompa jak normalną grę :D
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości