Książki
#1
Książki są tak samo ważnym składnikiem kultury jak chociażby film czy muzyka. Bez książek nie byłoby wielu wspaniałych filmów. Co lubicie czytać? Jaki jest wasz ulubiony autor?

Ja najczęściej czytam fantastyke i horror. Bardzo lubię "Wiedźmina" Sapkowskiego, "Władce Pierścieni" Tolkiena, czy "Lśnienie" Kinga. Obecnie czytam "Drogę do Szaleństwa" Lovecrafta.

Odpowiedz
#2
A ja bardzo lubie przygody Jakuba Wędrowycza. Andrzej Pilipiuk świetnie miesza klimaty fantasy, sci-fi, komediowe, z ludowymi zabobonami z tej wybuchowej mieszanki wychodzi Jakub Wędrowycz - egzorcysta amator, ktory walczy z wampirami, duchami, demonami, czarnoksieznikami, policją, pędzi bimber i chodzi cały czas zalany. Do tego ma prawie 90 lat a radzi sobie z niejednym osiłkiem. Zapraszam do lektury bo to naprawde ciekawe i prześmieszne przygody.
A poza tym czytuje sobie cały czas Hagakure. Świetna książka z zestawem praw, prawd, zakazów i nakazów dla samuraja ale i nie tylko...

Odpowiedz
#3
"Limes inferior" Janusza A. Zajdla über alles!
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#4
Azgaroth napisał(a):Jaki jest wasz ulubiony aktor?

Skoro to temat o książkach to nie chodzi Ci przypadkiem o autora? No bo cóż aktor nie ma zbyt wiele wspólnego z książkami poza tym, że gra w ich ekranizacjach ;).
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
#5
Sadze ze to pomylka spowodowana ulokowaniem K niedaleko U ;)

Odpowiedz
#6
Dusqmad napisał(a):
Azgaroth napisał(a):Jaki jest wasz ulubiony aktor?

Skoro to temat o książkach to nie chodzi Ci przypadkiem o autora? No bo cóż aktor nie ma zbyt wiele wspólnego z książkami poza tym, że gra w ich ekranizacjach ;).

Litrówka sorry :oops: już poprawiam.

Odpowiedz
#7
W takim razie ok ;).

Więc moim ulubionym pisarzem jest J.R.R Tolkien. Napisał on moją ulubioną książkę, "Władcę Pierścieni", oraz stworzył i zmodyfikował wiele ras występujących w powieściach fantasy. Poza tym nie ulega wątpliwości, że ma świetny styl pisania . W swoich książkach stworzył wiele języków i świat, do którego niejeden czytelnik chce wracać.
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
#8
Przepadam za dreszczowcami, horrorami w stylu S. Kinga. Obecnie czytam "Buick 8" w/w autora. :wink:
The Truth Is Out There

Odpowiedz
#9
Seal Stephenson: Zamieć , Cryptonomicon, Zodiac

to są fajne ksiązki, techno i eko thrillery , z jajem i z z niesłychaną erudycją napisane.

Odpowiedz
#10
Cytat:"Limes inferior" Janusza A. Zajdla über alles!

"Paradyzja" lepsza :) Zakończenie bardziej mi się podobało...

W ksiażkach to gustuję w s-f i horrorze, a moim ulubionym autorem jest Philip K. Dick - przeczytałem wszystko, co było w bibliotece, i jeszcze mi mało :) Stephena Kinga też lubię, ale czytam go tylko wtedy, gdy mam ochotę na rozbudowane postacie i "nicniedzianiesię" przez 3/4 książki :wink:

Teraz dorwałem "Czas Zabijania" Johna Grishama i jak na razie (po 80 stronach), to nie widzę w tej ksiażce nic specjalnego, chociaż ponoć "Klient" i "Raport Pelikana" są lepsze... No cóż, zobaczy się w swoim czasie.

Odpowiedz
#11
"Wiedźmin" to dopiero coś. Uwielbiam jak czytając ksiażki, nie wiem co się dzieje w realnym świecie a dzięki sadze Sapkowskiego przez kilka dni była całkowicie oderwana od świata :) Cudna rzecz!!!

Uwielbiam powieści Dick'a [praktycznie wszystkie opowiadania i książki, które przeczytałam są conajmniej świetne], jego styl całkowicie mi odpowiada i jak dla mnie jest jednym z najlepszych pisarzy.
Oprucz tego lubie twórczość Marka Hłaski [szczególnie opowiadania], Kingiem też niepogardze, choć jak dla mnie za dużo niepotrzebnych opisów.
Lubie też Kafke, jego styl przypomina mi troche filmy Lyncha :)

Jedną z pewnościom znanych, ale mniej ambitnych pozycji. jest "Saga o Ludziach Lodu". Ponoć seksuolodzy polecają ją kobietom, które mają problemy z orgazmem ;)

Odpowiedz
#12
Zadie Smith- "Białe zęby"

Odpowiedz
#13
Bym zapomniał wspomnieć o jednym z najlepszych cyklów powieści SF. Chodzi mi o Kroniki Diuny Franka Herberta. Wspaniała książka o niepowtarzalnym klimacie. Fabuła jest wspaniała odnosi się do wielu zjawisk w świecie rzeczywistym jak chociażby brudna polityka czy ekologia, albo religia. Wszystkim gorąco polecam.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#14
Nie ukrywam- jestem miłośnikiem książek co na 100% odziedziczyłem po mamie- bibliotekarce. Na I miejscu kocham czytać ksiażki z gatunku horror, głównie autorstwa Kinga (Miasteczko Salem, To, Zielona Mila, Christine), Mastertona ( Manitou, Dziecko Ciemności, Kostnica, Ziwerciadło Piekieł), Herberta ( Szczury, Kryjówka, Dom Czarów, Mgła) i innych mistrzów powieści grozy. Z fantasy uwielbiam tak jak i Blade przygody Jakuba Wędrowycza, który jest jednocześnie: kłusownikiem, bimbrownikiem, alkoholikiem, a zarazem najlepszym egzorcystą. Utopce, wampiry, wilkołaki, policja, dresy oraz plugawy klan Bardaków ( menele z dziada pradziada) nie mają łatwego żywota. :twisted:Inne ulubione książki to: Katedra Marii Panny w Paryżu, Mechanizna Pomarańcza , Rozmowy z Katem, Imię Róży, Blaszany Bębenek, 1984, Folwark Zwierzęcy i inne.
Uwierz mi już nie wróci ten czas / gdy na ulicy śmiał się każdy z nas / mieliśmy wtedy po czternaście lat / i agrafkami chcieliśmy pospinać świat // Siedemdziesiąt siedem

Odpowiedz
#15
Skandal!!! napisał(a):Mechanizna Pomarańcza

TA Mechaniczna Pomarańcza, jeśli tak to nawet nie wiedziałem, że film jest na podstawie książki.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#16
Azgaroth napisał(a):
Skandal!!! napisał(a):Mechanizna Pomarańcza

TA Mechaniczna Pomarańcza, jeśli tak to nawet nie wiedziałem, że film jest na podstawie książki.
A pewnie że jest, Kubrick nakręcił swój wspaniały film, na podstawie powieści Anthony'ego Burgessa. Książka zresztą dosyć łatwo dostępna w naszym kraju.

Odpowiedz
#17
W takim razie jeśli ci się podobało to zapraszam do lekturki. Anthony Burgess odwalił kawał dobrej, solidnej roboty choć jemu samemu film się nie podobał. Pewnie dlatego, że nie dostał za to ani grosza.
Uwierz mi już nie wróci ten czas / gdy na ulicy śmiał się każdy z nas / mieliśmy wtedy po czternaście lat / i agrafkami chcieliśmy pospinać świat // Siedemdziesiąt siedem

Odpowiedz
#18
No to muszę nadrobić zaległości :wink:
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#19
Ja teraz czytam "Christine". Nie ma to, jak takie niepozorne czytadła. Beznadziejna (na pierwszy rzut oka) fabuła, a jednak King sprawnie przerobił to na niesamowicie wciagające i klimatyczne dzieło. Najgorszą sprawa pozostaje wstawanie nastepnego dnia, ale to juz z innej beczki ;).
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
#20
Dusqmad napisał(a):Ja teraz czytam "Christine". Nie ma to, jak takie niepozorne czytadła. Beznadziejna (na pierwszy rzut oka) fabuła, a jednak King sprawnie przerobił to na niesamowicie wciagające i klimatyczne dzieło. Najgorszą sprawa pozostaje wstawanie nastepnego dnia, ale to juz z innej beczki ;).
To prawda, ja również nie mogłem się oderwać od tej książki kilka lat temu i czytałem ją do póżnych godzin. Tak właściwie to sam nie wiem dlaczego zacząłem ją czytać, pomysł wydawał mi się na tyle głupi i beznadziejny, że była to ostatnia książka Kinga jaką z wtedy obecnych w bibliotece wypożyczyłem. Postanowiłem jednak dać jej szanse i niezwykle miło się zdziwiłem ile King potrafił wycisnąć z tego tematu. Niestety film był już jak dla mnie tragiczny.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam książki military 81 17,233 30-01-2021, 20:27
Ostatni post: Paszczak
  Star Wars - książki military 90 18,775 25-11-2017, 21:23
Ostatni post: Kuba
  Ekranizacja książki Raul7 5 3,136 05-06-2017, 12:34
Ostatni post: Snuffer
  Baza adaptacji na portalu książki aniakonda 12 6,282 22-11-2014, 17:34
Ostatni post: aniakonda



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości