Co jest, nikt jeszcze nie widział czy wszystkich zatkało? ;)
Ja byłem, widziałem i srodze zawiodłem się. Nie ma już mowy o zwyżkowej tendencji serii, nie został nawet utrzymany poziom świetnej drugiej części. W mojej klasyfikacji umieściłbym go delikatnie wyżej od pierwszej części. Po pierwsze sprawdziły się moje wcześniejsze obawy, że tak duża ilość villainów okaże się błędem. Po drugie, nie podoba mi się cały background filmu, to jak odbierany jest pająk przez filmowy świat, w jakiej tonacji jest pokazywany, nie wspominając już o perfidnym ujęciu pajęczaka z przeogromną amerykańską flagą w tle, które jest już wręcz śmieszne i to bynajmniej nie w pozytywnym znaczeniu...
Film nawet jak na komiksową tendencję bywa wyjątkowo głupi, czasem niektóre rzeczy są tak żenujące, że aż zabawne. W scenie, w której Peter, niczym zbity jamniczek, mówi bandziorowi: "wybaczam", parsknąłem śmiechem.
Niemniej ogląda się to znośnie, te 140 minut upływa na sali niezauważalnie, czas się nie dłuży, na pojedynki patrzy się przyjemnie, efekty są niezłe ale niestety minusów i słabizn w tym filmie od groma.
Aha, i tak jeszcze na koniec strip komiksowy, który mnie dzisiaj rozwalił:
http://www.ctrlaltdel-online.com/comics/20070505.jpg
Ja byłem, widziałem i srodze zawiodłem się. Nie ma już mowy o zwyżkowej tendencji serii, nie został nawet utrzymany poziom świetnej drugiej części. W mojej klasyfikacji umieściłbym go delikatnie wyżej od pierwszej części. Po pierwsze sprawdziły się moje wcześniejsze obawy, że tak duża ilość villainów okaże się błędem. Po drugie, nie podoba mi się cały background filmu, to jak odbierany jest pająk przez filmowy świat, w jakiej tonacji jest pokazywany, nie wspominając już o perfidnym ujęciu pajęczaka z przeogromną amerykańską flagą w tle, które jest już wręcz śmieszne i to bynajmniej nie w pozytywnym znaczeniu...
Film nawet jak na komiksową tendencję bywa wyjątkowo głupi, czasem niektóre rzeczy są tak żenujące, że aż zabawne. W scenie, w której Peter, niczym zbity jamniczek, mówi bandziorowi: "wybaczam", parsknąłem śmiechem.
Niemniej ogląda się to znośnie, te 140 minut upływa na sali niezauważalnie, czas się nie dłuży, na pojedynki patrzy się przyjemnie, efekty są niezłe ale niestety minusów i słabizn w tym filmie od groma.
Aha, i tak jeszcze na koniec strip komiksowy, który mnie dzisiaj rozwalił:
http://www.ctrlaltdel-online.com/comics/20070505.jpg
Kinofilia - blog filmowy
PAMIĘĆ ABSOLUTNA, czyli...
TOTAL RECALL 2, czyli dlaczego Paul Verhoeven nie nakręcił kontynuacji.
PAMIĘĆ ABSOLUTNA, czyli...
TOTAL RECALL 2, czyli dlaczego Paul Verhoeven nie nakręcił kontynuacji.
05-05-2007, 21:11





