Interstellar (2014)
Czuję, że stoimy w miejscu, a nie mam za bardzo pomysłu na wymyślanie kolejnych alegorii. Nie chciałbym też brzmieć arogancko i kogoś urazić, ale też widzę, że jednak muszę dać jakąś odpowiedź. I nie wcale to nie jest tak, że chętnie używam argumenty ze "Strażnikami". Taka obrona byłaby zbyt prosta, tym bardziej porównując zbyt różne filmy.

Ale dlaczego więc ją z lubością stosuję? Tak jak napisałem, wiele razy, ale może teraz napiszę dosadniej, nie chcą nikogo przy tym urazić. Wraz z premierą, czy nawet do teraz czytając te zarzuty o "nudność" i "brak wyobraźni" w "Interstellar" od osób, które dokładnie "brak wyobraźni" i "nijakość" akceptują w innym (też gatunkowo) filmie, nie tylko nie brzmią dla mnie przekonująco, ale i śmiesznie. Ci, którzy jeszcze zajadle bronili "Strażników" w "aferze pomalowanych twarzy", teraz nagle stają się wojownikami o więcej wyobraźni w kosmosie. Proszę Oczko
To tak samo jak zarzuty o "nudę" od od osób, które planują kupić trylogię "Hobbita" na Blu_Ray.

Naturalnie ja wiem, że to miecz obusieczny.
Ale jakby co to otrzymałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź:

(18-01-2015, 22:20)Mierzwiak napisał(a): 2) W jaki sposób stwierdzasz, że ludzie niemający nic do zarzucenia światowi wykreowanemu w Guardiansach (tak jak ja; nie powala, nie jest rewolucyjny, ot spełnia swoją rolę i dla mnie jest więcej niż w porządku, zresztą nie to jest w tym filmie najważniejsze, a humor, przygoda, postaci, klimat, muzyka etc.), a krytykujący Interstellar są niekonsekwentni?


OK, sympatyczne postacie, humor, gagi, chwytliwe piosenki, maskują nijakość świata. Dobrze, mnie to wystarcza jako wytłumaczenie i poniekąd jestem w stanie to zrozumieć.

I ja nigdzie nie napisałem, że przedstawiam obiektywną prawdę objawioną. Moja opinia jest subiektywna, ale to nie znaczy, że nie zamierzam jej wyrażać.

I na poczekaniu chyba udało mi się znaleźć inne porównanie: Jeżeli podczas rozmowy o sztuce, ktoś mi powie, że Jan Matejko był wielkim artystą i malarzem, to później ciężej mi będzie brać na poważnie jego krytykę innych artystów i malarzy.

Mam nadzieję, że nie byłem zbyt ostry w tym co napisałem.

Plus na zakończenie i złagodzenie atmosfery coś z innej beczki:

[Obrazek: 10931412_833673490030641_634989922883427...e=5524F511]
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Wiadomości w tym wątku
Interstellar (2014) - Lawrence - 29-03-2013, 18:23
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 19-01-2015, 02:43
RE: Interstellar (2014) - Gieferg - 07-04-2020, 02:21
RE: Interstellar (2014) - ugh - 25-07-2024, 20:20
RE: Interstellar (2014) - Scheckley - 02-10-2024, 08:51
RE: Interstellar (2014) - Krismeister - 02-10-2024, 10:10
RE: Interstellar (2014) - slepy51 - 02-10-2024, 13:21
RE: Interstellar (2014) - Snappik - 30-03-2025, 10:15
RE: Interstellar (2014) - Gieferg - 30-03-2025, 10:27
RE: Interstellar (2014) - Spoilerowo - 30-03-2025, 15:19
RE: Interstellar (2014) - Melvin27 - 30-03-2025, 15:34
RE: Interstellar (2014) - Snappik - 30-03-2025, 15:45
RE: Interstellar (2014) - shamar - 30-03-2025, 16:03
RE: Interstellar (2014) - Melvin27 - 30-03-2025, 16:15
RE: Interstellar (2014) - Krismeister - 30-03-2025, 16:24
RE: Interstellar (2014) - Melvin27 - 30-03-2025, 16:30
RE: Interstellar (2014) - Snappik - 30-03-2025, 17:19
RE: Interstellar (2014) - Krismeister - 30-03-2025, 18:10
RE: Interstellar (2014) - Snappik - 30-03-2025, 22:34
RE: Interstellar (2014) - zombie001 - 30-03-2025, 21:36
RE: Interstellar (2014) - Danus - 30-03-2025, 23:24
RE: Interstellar (2014) - Snappik - 31-03-2025, 08:23
RE: Interstellar (2014) - Bucho - 31-03-2025, 09:15
RE: Interstellar (2014) - simek - 31-03-2025, 09:21
RE: Interstellar (2014) - Debryk - 31-03-2025, 08:35
RE: Interstellar (2014) - Debryk - 31-03-2025, 09:05
RE: Interstellar (2014) - Corn - 31-03-2025, 09:37
RE: Interstellar (2014) - Pelivaron - 10-04-2026, 11:49
RE: Interstellar (2014) - Snappik - 10-04-2026, 13:20



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości