Star Treki różnej maści
#7
Odkopuje wiekowy temat ale po obejrzeniu The Big Bang Theory naszło mnie na Star Treka. Z szczątkowej nostalgii (na bank oglądałem za dzieciaka ale konkretnych wspomnień nie mam) wybrałem Następne pokolenie.
Pilot nie napawał optymizmem więc porzuciłem myśl o oglądaniu od dechy do dechy i wygrzebałem w necie z kilku źródeł The Best of i tak obejrzałem z 30 odcinków. Dzięki tej technice wczułem się w ten specyficzny trekowy klimat i po Kryształowej gorączce wrócę do oglądania całości. Serial jest stary w formie fabuły i prowadzenia postaci, jest widocznie tani ale ma za to pomysłowe scenariusze (Inner Light!) i ten niedzisiejszy brak parcia na akcję. Dramatyzm wydarzeń nie pokazuje się ruchem a dialogami z nieodzownym techno bełkotem o fazerach, deflektorach, chłodziwie podprzekaźnika regulatora eksrakcji kryształów silnika Warp itp. No i są Borg. Genialny koncept niepowstrzymanej siły kolektywu istot. Materiał na zajebisty techno horror. W serialu w końcu ich upupiono ale odcinek z ich pierwszym pojawieniem jest zacny i fajnie pokazuje jacy mali są ludzie nawet w XXIV wieku. Przekonałem się nawet do niesławnego Q, który przewrotnie gdy stał się zabawny przestał być niepoważnym pomysłem na postać.
Generalnie trzeba też przyjąć koncept ludzi XXIV w. gdzie nie ma już biedy, głodu i chorób a bijąca nieraz z zachowań naiwność staje się mniej uderzająca.

Pierwszy sezon jest najsłabszy podobno dlatego że opiera się na scenariuszach do nie powstałego 4 sezonu Oryginalnej Serii.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Wiadomości w tym wątku
Star Treki różnej maści - military - 02-11-2011, 14:05
RE: Star Treki różnej maści - SonnyCrockett - 04-09-2019, 23:56
RE: Star Treki różnej maści - Corn - 26-03-2022, 21:36



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości