Marvel Cinematic Universe (temat ogólny)
(31-10-2014, 21:53)Capt. Nascimento napisał(a): Nikt tego nie rozkłada na tym poziomie - wraz z Negatywnym rozkładaliśmy transformator Tesli pod kątem tego, czy Prestiż to film s/f i czy klonowanie wynika z magii. Wcześniej negatywny w jednym zdaniu napomknął że transformator Tesli to bardzo jak to się mówi "convenient" posunięcie scenariuszowe ale nikt tego kontekstu nawet nie ruszył.

quote="Negatywny":
"Dla mnie to jedna z największych głupot Nolana."
"to jest po prostu fabularny rak oczu..."
"Hmm... maszyna natychmiastowo kopiująca postacie rozwiązała by wszystkie problemy...
Aleeee nieeeee, przecież to byłaby fabularna klęska biblijnych proporcji... "

Dyskusja czy to sf czy magia, też była, ale to swoją drogą.

Cytat:S-f z elementami fantasy i olbrzymimi ilościami magii - patrz poprzedni cytat.

Pomijam resztę uniwersum Marvela - w originie postaci Hulka (i jego filmowych wersjach), nie ma nic z magii. To jest sf, dlatego, że świat przedstawiony w Marvelu, mówi nam, że to technologia i sf, a nie dlatego, że oceniając z perspektywy naszego świata, ten motyw ma logikę i pozory naukowości (nie ma za grosz).

Cytat:Po co napisałeś wszystko to gdy ja już napisałem to:
"Nie zagłębiam się w dalsze moce bo na samym starcie powiedziałem że to komiks - a komiksy Marvela to nie jest czyste s-f, bo ma elementy fantasy i bardzo dużo MAGII."

Ale co to znaczy nie zagłębiasz się w dalsze moce? To albo gadamy o tym Hulku, albo nie. Bo tu nie wystarczy po prostu powiedzieć, że "sam pomysł zmutowanego człowieka jest sensowny" i kompletnie zignorować efekty tej mutacji. A efekty nie mają naukowego sensu, nie mają wręcz pozorów jakiegokolwiek realizmu. Ale i tak są sf. Bo to nie od ich logiki zależy. Ja cały czas o Hulku mówię.

Cytat:Ponownie - zagłębianie się w temat postaci z Marvela nie ma zbytniego sensu - Marvel łączy s-f z fantasy i magią.

No przecież ja też cały czas głownie wokół tego Hulka się obracam i to co pokazano w filmach odnośnie tej postaci (pomijam resztę całego Marvelowego uniwersum wypełnionego magią i różnymi cudakami), to i tak wykracza daleko poza jakiekolwiek pozory prawdopodobieństwa i daleko poza skromne początki motywu "zmutowanego człowieka". A i tak jest to SF, choć realizmu brak.

Cytat:Jedyne co myśmy z Negatywnym poruszyli to sama idea zmutowania człowieka w wielkie przerośnięte coś (niech tam i nawet zielone) lub w superżołnierza w superzaawansowanym genetycznym laboratorium (chyba już trzeci raz piszę to wyrażenie).

Chyba naprawdę nie doceniasz to czym u Marvela jest Hulk...

Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Wiadomości w tym wątku
RE: Marvel Cinematic Universe- temat ogólny - Proteus - 31-10-2014, 22:15
RE: Batgirl (2019) - Gieferg - 22-07-2017, 12:07
RE: Batgirl (2019) - Szaman - 22-07-2017, 12:08
RE: Batgirl (2019) - srebrnik - 22-07-2017, 12:09
RE: Batgirl (2019) - Szpeku - 22-07-2017, 12:12
RE: Batgirl (2019) - Szaman - 22-07-2017, 12:37
RE: Batgirl (2019) - Kuba - 22-07-2017, 12:37
RE: Batgirl (2019) - Szaman - 22-07-2017, 12:42
RE: Avengers: Infinity War (2018) - Arahan - 25-04-2018, 08:07
RE: Avengers: Infinity War (2018) - Arahan - 25-04-2018, 09:06

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Captain Marvel (2019) Kuba 555 67,251 06-04-2024, 01:56
Ostatni post: Gieferg
  Marvel Cinematic Universe Quiz Anekses 1 1,325 03-06-2018, 22:43
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości