Marvel Cinematic Universe (temat ogólny)
@Mierzwiak

Jakby co, ja nigdzie nie pisałem, że to zrobią, ani że powinni to zrobić. Po prostu ciekaw byłem czy tego rodzaju tinkerowanie w starszych filmach, ludziom przeszkadza z zasady, czy może właśnie w takich małych, nieinwazyjnych zmianach, moze być ok.

Chociaż jak już jesteśmy w temacie, to myślę właśnie, że sam fakt iż Thanos w tamtych filmach miał tak małe cameo, mogłoby sprawić, że taka mała poprawa wizualnego kontinuity przy okazji przyszłych wydań, byłaby łatwiejsza, niż jakieś większe zmiany CGI. 

@Crov

Już pomijając to, ze totalnie zmienili mu wygląd oczu, co samo w sobie robi sporą różnicę (w Infinity War ma "zwyczajne", ludzkie. Natomiast w GOTG i Avengers świecą mu się nienaturalnym światłem jak jakiemuś kosmicznemu demonowi. W dodatku wyglądają jakby były innego koloru), to poniżej masz wypowiedz kolesia, który pracował na FX filmu, potwierdzający, że zmienili mu rzezbę:

Cytat:Marvel gave the Avengers: Infinity War team the freedom to reimagine Thanos in order to ensure that the character could withstand the scrutiny of a leading role within the film.
While speaking to ScreenRant, Aitken said that “it was a wonderful freedom” to be able to bring Thanos to the screen without trying to perfectly recreate his appearances in the previous films. 

“I think it’s one thing to have a Thanos who in those scenes was definitely more stylized, holed up for those short beats that he was in those films,” explained Aitken. “But when he had to be the lead character and hold film and appear in hundreds and hundreds of shots, it was great to have the latitude to refine his look, to make his facial appearance more natural, so he’s definitely more detailed and has a more natural shape to his face, to his lips, to his brow, his nose, and all those details we’re talking about in terms of the blemishes and the pores and the stubble.”

Aitken also shared his belief that it would have been a mistake to simply match Thanos’ previous iterations for the new film.

“If we’d been confined to those earlier iterations, it would have been too much of a limitation, I think, so that was never an issue,” recalled Aitken. “Right from the start, Marvel recognized the need to go to the next version of Thanos, and we were never asked to match that earlier version at all.”

W necie można znaleźć jeszcze inne VFX artykuły, w których ludzie odpowiedzialni za efekty, pisali, że jednym z podstawowych założeń wizerunku Thanosa w IW, było zrobienie go bardziej ludzkim i relatable dla widowni, niż poprzednie wersje. No i zadziałało biorąc pod uwagę, jak dużo ludzi zwróciło na to uwagę.

Tak więc to, że on jest inny to jest fakt, nie opinia. Natomiast co do tego, jak bardzo zauważalna jest ta różnica, to już czysto subiektywna kwestia (choć już powyższy opis pokazuje, że całkiem mocno go zrefajnowali), ale to że pół internetu o tym trąbiło, pokazuje, że coś wyraźnie jest na rzeczy.

A osobiście to szczerze dziwię się, że nie widzisz większej różnicy pomiędzy tymi:
Nikt nie pisze, że to kompletnie inny design czy cuś. To wygląda jak ten sam koncept, ale rysowany przez różnych artystów, gdzie wersje z Avengers i GOTG, są bardziej stylizowane, mają bardziej wyakcentowane rysy i kształty twarzy, nadające im bardziej nieludzkiego charakteru. Thanos ygląda jak ta sama postać, grana z filmu na film, przez trzech różnych aktorów, gdzie trzeci aktor dostał najmniej mejkupu i silikonu na twarz.

Tutaj też jest fajne porównanie w rzezbach Hot Toys (tak wiem, to tylko zabawki, ale robione z pełnym supportem filmowych studio i ich materiałów zakulisowych, z rzezbami najwyższej, światowej klasy). Wersja z GOTG2, jest bardziej monsturalna:
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Wiadomości w tym wątku
RE: Marvel Cinematic Universe (temat ogólny) - Proteus - 11-05-2018, 02:18
RE: Batgirl (2019) - Gieferg - 22-07-2017, 12:07
RE: Batgirl (2019) - Szaman - 22-07-2017, 12:08
RE: Batgirl (2019) - srebrnik - 22-07-2017, 12:09
RE: Batgirl (2019) - Szpeku - 22-07-2017, 12:12
RE: Batgirl (2019) - Szaman - 22-07-2017, 12:37
RE: Batgirl (2019) - Kuba - 22-07-2017, 12:37
RE: Batgirl (2019) - Szaman - 22-07-2017, 12:42
RE: Avengers: Infinity War (2018) - Arahan - 25-04-2018, 08:07
RE: Avengers: Infinity War (2018) - Arahan - 25-04-2018, 09:06

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Captain Marvel (2019) Kuba 555 67,246 06-04-2024, 01:56
Ostatni post: Gieferg
  Marvel Cinematic Universe Quiz Anekses 1 1,325 03-06-2018, 22:43
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości