Better Call Saul (spin off Breaking Bad) (AMC, 2015-)
Gieferg, ale tak samo było w BB, czym więcej chamów odstawiał Walter, to coraz trudniej było mu kibicować.

Capt. Nascimento napisałeś o Skyler, jak to wkurzająca postać, a ja miałem od pierwszego seansu niepopularną opinię co do żony Waltera. Może nie tak, że to była moja ulubiona postać, ale próbowałem ją zrozumieć. Pamiętam, że na grupach i forach filmowych kłóciłem się z innymi widzami BB, stawałem po jej stronie, broniłem Skyler. Oczywiście że wkurzała, ale to można powiedzieć o każdej postaci z BB, że działała na nerwy.

Wiadomo, że Walter to super postać, która fascynowała co jest zasługą aktorstwa i charyzmy Cranstona, ale też bardzo wkurzał od pierwszych odcinków. No i jakoś nigdy nie potrafiłem zrozumieć do końca uwielbienia jakie wielu widzów miało do tego antybohatera, która zamieniała się w bronienie gościa, choć mordował już w pierwszej serii, a jednocześnie narzekanie wszystkich na żonę, że mu przeszkadza w interesie, rzuca kłody pod nogi, narzeka, itd, itp, a White od początku serialu to był dupek z wielkim ego, który robił to co robił wyłącznie dla siebie. A gdyby ktoś do finału myślał, że robił to dla rodziny to scenarzyści w ostatnim odcinku napisali Walterowi tekst, który powiedział do żony wprost, że wcale nie robił tego dla żony i dzieci, ale dla siebie. Dziwiło mnie też, że dopiero w okolicach 4, 5 serii, widzowie zaczęli dostrzegać jak toksyczną postacią jest Walter co było widać od pierwszych odcinków, że dopiero pod koniec serialu do wielu widzów docierało, że kibicowali okropnej postaci. Oczywiście że Skyler wkurzała i popełniała różne złe rzeczy, ale zachowywała się normalnie do sytuacji w które wpakował ją mąż. Na początku nie wiedziała co się dzieje, a potem już była świadoma jego czynów.

U mnie w domu też był taka różnica w zdaniu co do Skyler, jak na forach. Pamiętam, że jak oglądałem z tatą BB to non stop narzekał na Skyler, że marudzi, dała by spokój Walterowi, a mama miała inne zdanie, bo uważała, że Skyler zachowuje się, tak jak każdy człowiek zachowywałby się w tak nienormalnych i trudnych sytuacjach. Ale po obejrzeniu BCS mój tata powtórzył sobie całe BB i zdanie o Walterze mocno zmienił, na takie że to dupek z wielkim ego i toksyczny facet.

Mam takie zdanie co do Waltera i Skyler jak Gilligan, który wiele razy po emisji finału BB, ale też niedawno, w czasie emisji ostatnich odcinków BCS, też o tym przypomniał, że nie rozumiał i nie rozumie hejtu, jaki wylał się nie tylko na Skyler, ale też na aktorkę, jak była (jest?) znienawidzona przez fanów. Powiedział też, że coraz bardziej nie może patrzeć na Waltera w BB i dlatego Cranston dostał takie a nie inne sceny w finale BCS, by pokazać jaki to okropny człowiek.

Odpowiedz
Skylar od początku była kompletną, narcystyczną suką.
W pierwszym odcinku na urodziny daje Walterowi wegański bekon + handjob w trakcie którego zajmuje się kompletnie czym innym.
Jak jest rodzinna rozmowa "co powinien zrobić Walter" (szpital czy zostanie w domu) zabiera wszystkim poduszkę i próbuje wymusić swoją opinię, wykłócając się, ze swoją siostrą, z Hankiem, a nawet z Walterem.
Gdy Walter pracuje na dwa etaty, po szkole dorabiając w myjni samochodowej, Skylar w ogóle nie pracuje bo... Bo tak.
Zdradza Waltera przy pierwszej okazji - i to z innym przestępcą, któremu potem daje całą kasę Waltera. Waltera, który będąc w końcowym stadium raka, sprzedawał narkotyki żeby zostawić pieniądze rodzinie na przyszłość.
Jak rozmawiała z Saulem, mówi z grymasem "byłam księgową, wiem co to pranie pieniędzy", po czym szuka definicji prania pieniędzy w wikipedii.
I tak dalej.

michax napisał(a):A gdyby ktoś do finału myślał, że robił to dla rodziny to scenarzyści w ostatnim odcinku napisali Walterowi tekst, który powiedział do żony wprost, że wcale nie robił tego dla żony i dzieci, ale dla siebie.

Na początku robił to dla żony i dzieci... i dla siebie. Potem żona go zdradziła, miał ten kryzys, że w sumie to mu nie zależy, Gus go z niego wyperswadował.
Tylko że dalszą motywacją coraz bardziej i bardziej było już jego ego.

Dla mnie najbardziej wkurzającą cechą Waltera było właśnie jego ego, przez które popełniał kretyńskie błędy. Kiedy był przyciśnięty do ściany, był geniuszem zbrodni, kiedy poczuł się zbyt komfortowo, zaczynał zachowywać się jak idiota. Gdy Hank zamknął już sprawę, uznając że Gale był Heisenbergiem, Walter powiedział mu, że być może Heisenberg nadal jest na wolności, przez co Hank wrócił do sprawy. Walter zostawił w kiblu książkę, w której podpis wprost sugeruje jego winę. Gdy miał dobrze prosperujący interes z Mikeiem, musiał wiecznie wymuszać swoje idiotyczne pomysły, zachowując się tak, jakby był znawcą wszystkiego.

Co do ego to też nie takie oczywiste, bo to było ego gościa, który był cholernie niezadowolony ze swojego życia, a miał lada moment umrzeć.
Porzucił firmę, która zaczęła zarabiać miliardy, żona zrobiła z niego cucka i leszcza, szwagier traktował go jak nieudacznika, czuł się bardziej ojcem jego syna, niż on sam, w pracy był nauczycielem na minimalnej, którego nikt nie szanował... i tak dalej.

Jako Heisenberg po raz pierwszy został "kimś", osiągnął coś wyjątkowego (mimo wszystko najlepsza meta w całych USA), a do tego zyskał szacunek.

Odpowiedz
(28-10-2022, 10:20)Capt. Nascimento napisał(a): Kiedy był przyciśnięty do ściany, był geniuszem zbrodni, kiedy poczuł się zbyt komfortowo, zaczynał zachowywać się jak idiota.

To było w nim najlepsze i najbardziej ludzkie. Z własnego doświadczenia wiem, że jak miałem high life to robiłem czasami takie głupoty, że bania mała. Ale za to jak się paliło pod dupą to potrafiłem wykminić takie rzeczy o których w życiu bym nie pomyślał, że jestem w stanie ogarnąć.

Odpowiedz
5 odcinków s6 za mną, póki jeszcze był wątek z Vargą, który się rozkręcił na przełomie s5/6, jakoś się oglądało, ale teraz znowu męczę się straszliwie, a wątek z Howardem jest z dupy.
Jakby nie żona, która chce dokończyć, pewnie bym to olał i nie przebrnął do końca. Przed drugą częścią sezonu chyba sobie zrobię przerwę.

Generalnie znudziło mi i się i straciłem zaangażowanie już w s5, a teraz brnę już tylko siłą rozpędu... W Breaking Bad też niby miałem mały kryzys gdzieś w połowie ale tak źle nigdy nie było, no i tam ostatni sezon podobał mi się najbardziej ze wszystkich.

--------------

Po przerwie sięgnąłem po drugą część ostatniego sezonu - z początku niby się rozkręcało, tylko po to, żeby zaraz urwać najbardziej interesujący wątek. Cztery odcinki mi zostały, a serial doszedł do punktu w którym nie wiem właściwie po co mam oglądać do końca, bo wszystko co mnie interesowało już się właściwie wyjaśniło, w dodatku spora część tego, co się działo wynikała z wątku, który nadal jawi mi się jako bezsensowny, co w zasadzie kładzie cały sezon.

Wysoce frustrujące doświadczenie...

--------------------

Skończyłem, odcinki 10-11 przemęczyłem z trudem walcząc z sennością, 12-13 były na szczęście już lepsze, ale też bez szału. Wrażenia z całości serialu są jak z GoT.
Do połowy naprawdę dobrze, całkiem angażująco a potem ostry zjazd, sporo nudnych odcinków, albo wręcz absurdalnych wątków i mozolne brnięcie przez ostatnie odcinki byle już skończyć. Koło BB to nawet nie stało.

8/10 dla sezonów 1-3, potem jakieś 6, 5, 5/10, czyli takie mocno naciągane 7/10 dla całości. Więcej do tego nie wrócę.

Odpowiedz
Heh :D

https://bettercutsaul.art/

Odpowiedz
Serial zakończył swoją przygodę z Emmy. 53 nominacje i 0 nagród. Czy to jest jakiś rekord?
.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Expanse (Syfy / Amazon, 2015-) Louis Cyphre 83 16,419 21-12-2023, 18:42
Ostatni post: Scheckley
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,656 340,961 19-11-2023, 20:19
Ostatni post: Ted
  Justified (FX, 2010-2015) Luis Cyfer 141 29,544 16-09-2023, 16:40
Ostatni post: michax
  Downton Abbey - serial (ITV, 2010-2015) i filmy (2019 i 2022) patyczak 125 24,691 21-07-2023, 08:53
Ostatni post: simek
  And Then There Were None (2015) reż. Craig Viveiros Spoilerowo 1 474 16-06-2023, 22:41
Ostatni post: shamar
  Parks and Recreation (NBC, 2009-2015) Jakuzzi 51 10,005 20-01-2021, 22:40
Ostatni post: Snappik
  The Man in the High Castle (Amazon, 2015-2019) Lawrence 15 5,471 25-11-2020, 18:25
Ostatni post: Scheckley
  Fear the Walking Dead (spin-off TWD) Pelivaron 6 2,867 25-07-2020, 01:03
Ostatni post: Trailery Srailery
  Patriot (Amazon, 2015-2018) Snuffer 17 5,386 04-03-2020, 16:28
Ostatni post: Snuffer
  Ash vs Evil Dead (2015-2018) Szaman 117 36,825 10-08-2018, 01:03
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości