Ankieta: Jak oceniasz grę?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Cyberbug 2077
(02-09-2019, 12:27)zdzichon napisał(a): https://www.gry-online.pl/newsroom/cyberpunk-2077-wszystkie-scenki-przerywnikowe-beda-w-fpp/z01ca83

eeee? co? Co najmniej dziwna decyzja
Dlaczego? To jest swietny pomysl. Ja sie zgadzam z wypowiedzia goscia z CDP, ze to zwieksza immersje - vide np. Call of Duty: Modern Warfare.

Odpowiedz
(02-09-2019, 12:27)zdzichon napisał(a): https://www.gry-online.pl/newsroom/cyberpunk-2077-wszystkie-scenki-przerywnikowe-beda-w-fpp/z01ca83

eeee? co? Co najmniej dziwna decyzja

Dla mnie najgorsza wiadomość ze wszystkich zapowiedzi. Rozbudowany kreator i widok postaci tylko na motorze. Beznadzieja do kwadratu.

Odpowiedz
Rzuciłem okiem na ten gameplay - jakoś dupy nie urywa.

Odpowiedz
Cytat:Dlaczego? To jest swietny pomysl. Ja sie zgadzam z wypowiedzia goscia z CDP, ze to zwieksza immersje - vide np. Call of Duty: Modern Warfare.

Mi się ten system z CoD kompletnie nie podoba. Zawsze wygląda to sztucznie i jak dla mnie immersję właśnie niszczy. Postacie mówią do kamery, ja im niby odpowiadam, albo jestem milcząca kukłą. Pozostaje też kwestia kontroli nad postacią w czasie cutscenki -albo mi tą kontrolę odbierają co mi wspomnianą immersję łamie, albo pozostawiają możliwość rozglądania przez co przegapiam ważne wydarzenia bo się lampię nie w tą stronę co trzeba. W VR to by miało sens, normalnie zdecydowanie wolę porządnie wyreżyserowane klasyczne przerywniki z dopracowanym ruchem kamery.

No i widać postać. Tyle było szumu o tej kreator postaci, a się okaże że tylko tam będzie ja widać. Niezłe trolle :)

Odpowiedz
Kreator postaci to właśnie pierwszy poziom immersji. Ja na przykład w świecie realnym widzę siebie tylko w lustrze i wszystkie cutscenki widzę z FPP (macie chyba podobnie co nie?). Czy to oznacza, że jest dla mnie zupełnie nieistotne jak wyglądam?

Chcesz olać ten element to olewasz. Możesz przecież zatwierdzić wygląd domyślny. Chcesz się pobawić stylówą i cieszyć się wyglądem choć zobaczysz go tylko 3 razy po 2 sekundy w czasie gry? Proszę bardzo!

No i są jeszcze lustra... ;)

Banda marud...

Odpowiedz
No jeśli ktoś nie widzi downgrade'a to proponuję okulistę. Tu nawet nie chodzi o jakość tekstur, ale o same animacje, które miejscami wyglądają jak z poprzedniej generacji. A teraz odpalcie sobie poprzedni gameplay o obczajcie sobie tego ziomka, który w piwnicy robi wszczepy dla V. Jak z innej gry... Są hejty bo ten zwiastun jest niespecjalnym zlepkiem oskryptowanych scenek, które w dodatku wyglądają jakby wymagały jeszcze sporo pracy (w odróżnieniu od tego co było rok temu), na dodatek wybrali do pokazówki dzielnicę (pewnie nieprzypadkowo, obstawiam problemy z silnikiem), która słynie z wyludnienia.

Odpowiedz
Przecież to od pierwszego materiału wyglądało za dobrze jak na grę konsolową, niby czego innego należało się spodziewać? Ta gra ma działać też na podstawowych PS4 i XO, czyli 6-letnim sprzęcie. Zamiast narzekać lepiej odkładajcie na PCta na którym będzie to wyglądać jak na screenach :P

Odpowiedz
(03-09-2019, 18:28)Mierzwiak napisał(a): Zamiast narzekać lepiej odkładajcie na PCta na którym będzie to wyglądać jak na screenach :P
Mądrego to i dobrze czasem poczytać ;]
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(03-09-2019, 16:28)tchopz napisał(a): Kreator postaci to właśnie pierwszy poziom immersji. Ja na przykład w świecie realnym widzę siebie tylko w lustrze i wszystkie cutscenki widzę z FPP (macie chyba podobnie co nie?). Czy to oznacza, że jest dla mnie zupełnie nieistotne jak wyglądam?

Chcesz olać ten element to olewasz. Możesz przecież zatwierdzić wygląd domyślny. Chcesz się pobawić stylówą i cieszyć się wyglądem choć zobaczysz go tylko 3 razy po 2 sekundy w czasie gry? Proszę bardzo!

No i są jeszcze lustra... ;)

Banda marud...

W realnym życiu widzisz przynajmniej jakie gacie dziś założyłeś. Ja się zgadzam z użytkownikiem zdzichon - w cutscenkach to żadna immersja jak możesz tylko słyszeć głos z eteru i co najwyżej obracać "oczami" w losowym kierunku. Kinowe cutscenki "z boku" wyglądają po prostu lepiej i nie są takie sztywne.

Odpowiedz
Mi się wydaje, że ostatnimi czasy "immersja" jest takim nic nie mówiącym reklamowym wytrychem. W leciwym Mass Effect 2 widok był TPP co nie przeszkodziło "immersji" zadziałać, bym poczuł się jak kosmiczny przekozak i zbawca ludzkości. 

Więc niech Redzi nie pierdolą farmazonów ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Czy to cale info of FPP nie zostalo juz przypadkiem zdebinkowane?

Odpowiedz
FIFA 2020 dostaje ode mnie 2/10 za brak FPP i brak trybu battle royale.

Jeszcze raz. Jak ktoś ma problem z cutscenkami FPP to wszędzie znajdzie powód do narzekań.

Ktoś chciał zrobić to właśnie tak to tak zrobił. Ocenimy jak zagramy.

Odpowiedz
No tyle, że to trochę od czapy decyzja. Wcześniej był dym o kompletny brak trybu TPP i gadanie, że będzie tylko w scenkach. Teraz z tego też się wycofują rakiem.

Pal licho ten tryb nawet, ale to daje przesłanki, że oni naprawdę są tam jeszcze w polu z produkcją i to na etapie samej koncepcji. Dziwna polityka, tyle.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Ciekawe jaki skomplikowany system luster wymyślą w scenach romansów.

Odpowiedz
Wywalą. Romans będzie mógł być tylko z Keanu ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(03-09-2019, 20:55)tchopz napisał(a): Jeszcze raz. Jak ktoś ma problem z cutscenkami FPP to wszędzie znajdzie powód do narzekań.

Stary, ale ja nie napisałem, że nie zagram i że gra będzie be, bo cutscenki w FPP, tylko że dziwi/smuci mnie taka decyzja i nie widziałem jeszcze gry (no dobra, jedną - ostatniego Dooma, ale to gra specyficzna :P), w której to rozwiązanie nie wyglądałoby pokracznie. Bo wygląda. Mi się to zawsze kojarzy z tymi wstawkami 3d z Kosiarza umysłów.

Cytat:Ktoś chciał zrobić to właśnie tak to tak zrobił. Ocenimy jak zagramy.

A jak ci się film nie podoba, nakręć lepszy ;) Całe 38 stron tego wątku to dyskusja w oparciu o zapowiedzi i trailery. Jak to się sprawdzi i okaże się, że REDzi jako pierwsi nakręcili cutscenki w FPP, które nie są drętwe, to pierwszy odszczekam.

Odpowiedz
(03-09-2019, 18:28)Mierzwiak napisał(a): Przecież to od pierwszego materiału wyglądało za dobrze jak na grę konsolową, niby czego innego należało się spodziewać? Ta gra ma działać też na podstawowych PS4 i XO, czyli 6-letnim sprzęcie. Zamiast narzekać lepiej odkładajcie na PCta na którym będzie to wyglądać jak na screenach :P

A to ten gejmplej nie był przypadkiem puszczany na sprzęcie za kilkanaście tysięcy? Bo wyskakujesz z twierdeniami jakby to demko pochodziło z wersji na podstawowe PS4 (i tak też wygląda). Dlatego sytuacja jest tym bardziej niepokojąca (oczywiście grafika to nie wszystko, ale o tym teraz mowa), bo czym innym jest pokazywanie gry na uberwypasionym sprzęcie i późniejsze zderzenie z rzeczywistością, że jednak na full mi nie pójdzie, a jeszcze czymś innym pokazywanie fragmentów, które już na prezentacji wyglądają trochę nieświeżo, więc nic nie każe przypuszczać, że finalnie gra będzie wyglądać lepiej, raczej w drugą stronę. To pierwsze poważne potknięcie CD Projektu w tej kampanii, czy znana jest reakcja studia na reakcję graczy?

Odpowiedz
Nie widzę problemu żeby gra wyglądała tak jak na tym gameplayu. Kwadratowe puszki rzeczywiście mnie rozbawiły jak to oglądałem, ale technicznie jest ok. Tym bardziej że ten tytuł projektami stoi, a te są fantastyczne. To jest w ogóle fenomenalny czas na wydanie tej gry. Neony, połyski, kolory (czerwień, fiolet itd.), to wszystko jest teraz mega modne, a CP ma to niejako w domyśle.

Odpowiedz
(02-09-2019, 21:24)zdzichon napisał(a):
Cytat:Dlaczego? To jest swietny pomysl. Ja sie zgadzam z wypowiedzia goscia z CDP, ze to zwieksza immersje - vide np. Call of Duty: Modern Warfare.

Mi się ten system z CoD kompletnie nie podoba. Zawsze wygląda to sztucznie i jak dla mnie immersję właśnie niszczy.
No to najwyrazniej mocno subiektywne. Ja bardzo lubie jak to wyglada w CoDach, Bioshockach czy nawet Far Cry. I dla mnie to pogłębia zżycie z postacią. Choć w wymienionych tytułach jest ograniczona interakcja, bo są mocno skryptowane i nie daja generalnie wyboru szczególnego (więc nic dziwnego, że nie dają go też w rozmowach), ale w Cyberpunku chyba jednak ta interakcja bedzie. Poki co to, co pokazali na gejmplejach wygląda fajnie, jezeli o to chodzi.

Generalnie nie jestem fanem cutscenek i wszelkiej maści filmików przerywnikowych (oczywiscie jest sporo wyjątków) w grach. To trochę tak, jakby w filmach nagle pojawiały się sekwencje interaktywne. :P A już tym bardziej w RPGach najlepiej jak to, co ma się wydarzyc w przerywniku dzieje się w grze (skryptowana scenka) czy w normalnej konwersacji.

Odpowiedz
@Albertino

Nie napisałem że ten materiał pochodzi z PS4, tylko przypomniałem, że gra będzie też na tej konsoli musiała działać, a jak na niej będzie wyglądać - bebechy to ma już jak na dzisiejsze standardy takie se - można się tylko domyślać.

Jak dla mnie to wygląda jak w przypadku większości gier - najpierw pokazują podrasowany full wypas (dopisek że to jakaś tam alfa czy inna beta zobowiązuje, mogą sobie pokazywać co chcą), a potem stopniowo przyzwyczajają ludzi do tego jak gra będzie finalnie wyglądać. Oczywiście mogliby do samego końca pokazywać materiały z PieCka za cztery średnie krajowe, ale przecież nie taką grafikę zobaczy większość graczy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości