Ankieta: Jak oceniasz grę?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Cyberbug 2077
Ty chociaż obserwujesz i wyciągasz wnioski - ja znam takich co to tylko słyszeli o bugach i ciupają CDPR, jakby sami wydali na tę grę 269 zł a nawet nie oglądali kompilacji glitchy na YT.

Odpowiedz
Żeby nie było, nie wytykam nikogo palcem za to, że dobrze bawi się przy Cyberpunku. Sam potrafię docenić zabugowaną grę, a jeden z moich ulubionych rpg wszechczasów to Alpha Protocol. Ale gdy w odpowiedzi na liczne zarzuty wobec nowotworu... tfu, nowego tworu CDP słyszę, że to czepialstwo bo gra ma "serducho" (cokolwiek to znaczy) to ręce opadają. Mola Ram też miał serducho i wcale nie był przez to bardziej sympatyczny.

Odpowiedz
Paszczak napisał(a):gra ma "serducho" (cokolwiek to znaczy)

Cognitive dissonance is a bitch.

Odpowiedz
Ja się bawię dobrze i nie mam tego zamiaru ukrywać - jestem taki casualem, że wczytanie save przez błąd raz na 5 godzin zabawy (bo tak to wygląda w moim przypadku) czy ominięcie zbugowanego pojazdu nie jest żadnym problemem. Czy ta gra to 10/10? Nichuja ale ja nie oczekiwałem zbawienia po CP, jak chyba co niektórzy w internetach - jeżeli gra mi się w grę dobrze to dla mnie jest w pyte, jeżeli nie gra mi się dobrze albo jest taka, że nawet nie chce mi się odpalić konsoli, żeby cisnąć dalej to znaczy że dla mnie gra jest zła. A tutaj ktoś wrzucał memesa odnośnie dobrej zabawy z grą i ja się z tym zgadzam:

Nie powinieneś dobrze się bawić w tej grze bo gra jest chujowa bo internet tak mówi i pozdro.


Szczerze to wyżej stawiam CP2077 niż np Mass Effecta Andromedę. Gearsy 5 czy jakąkolwiek część Halo - żadnej z tych gier nie ukończyłem, ba w żadną z tych gier nie pograłem dłużej niż w CP. W CP chce mi się grać, gram codziennie i bawię się dobrze. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych gierek.

Nie jestem recenzentem, żeby się spuszczać, bo mechanika miała działać tak a nie działa albo, że jakiś losowy NPC ma niewyraźną twarz albo, że postać stoi zamiast siedzieć. Graficznie mi odpowiada, udźwiękowienie i soundtrack tej gry jest 11/10, fabuła jak na razie jest kozak. I mówiąc o tym np w pracy to ludzie patrzą na mnie jak na wariata bo przecież jak mogę się bawić dobrze w grę która jest tak chujowa? No jak?! JAK!????!??

Odpowiedz
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Moim zdaniem to mityczne "serducho" to w przypadku CDP po prostu przykładanie się do zadań (szczególnie pobocznych fabularnych) i pewna artystyczna wizja w tym wszystkim. Świat w CP2077 nie służy do swobodnej zabawy w strzelanki do przechodniów, to narzędzie, żeby jeszcze lepiej opowiedzieć różne historie. I to widać, że np. przemyślano jakie dać oświetlenie, żeby podbić klimat rozmowy z daną postacią, jakie przedmioty umieścić w pokoju, jaki widok z okna samochodu będziesz miał jadąc na misje jako pasażer, jaką gadkę o "pierdołach" będziesz śledził w międzyczasie. To są czasem detale, ale różnice w stosunku do innych Action-RPG bardzo dobrze widać. W takim Assasins Creed czy Andromedzie nieważne czy edytor do zadań dostanie artysta, student na stażu czy wytresowana małpa. Żadnej ciekawej formy w tym nie będzie. Różnica w opowiadaniu historii jest kolosalna.

Nie rozumiem też tego wałkowanego argumentu, że "oni przecież mieli 8 lat!!1). To mega naciągane. Okej, tyle czasu minęło od teasera, ale nie wiemy jak dokładnie przebiegał development, ilu ludzi w danym okresie nad tym pracowało i kiedy wyklarowała się konkretna wizja. Na pewno wiemy, że ludzie, którzy pracowali przy Wiedźmienie aż do Krew i Wino, pracowali też później nad CP. A to już jest maj 2016.

Cytat:Widziałem dziś posta, że ze starych wypowiedzi CDPR wynikało, że intro trwa 6h, a dostajemy tą 10cio minutową popierdółkę, więc gra jest tak niedopracowana, że nawet tego intra do niej nie dali rady zrobić. Co za patologia.

Może coś przegapiłem, ale wzmiankę o 6h widziałem nie w stosunku do tego początku jako nomad/corpo/street kid, ale do momentu zgarnięcia Silverhanda. I tyle to mniej-więcej trwa. Bardziej widziałem doniesienia, że tych wstępów w ogóle nie było, tylko w kreatorze postaci wybierało się "taga" o przeszłości. I to ma więcej sensu, bo faktycznie później w grze jest całkiem sporo dialogów pod ten wybór. Nie zmieniają jakoś mega fabuły, ale są.

Odpowiedz
Dobra, ja odpadam, wywaliło mnie 3 razy po tej zjebanej misji braindance u Arasaki. Nie da się tego żaden sposób przewinąć, ani przyspieszyć, ani zapisać w trakcie.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
No widzisz, sam hejcę aż miło, ale mnie do pulpitu gra nie wywaliła ani razu.

Odpowiedz
Wczytałem nawet innego sejwa, to samo. Niezależnie od ustawień graficznych. Game breaking bug.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
A masz Windows 10 czy 7?

Odpowiedz
Windows 7. Przeinstalowałem gierkę, wczytałem kilka sejwów, to samo.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
Słabo. To może z siódemką się gryzie? Jakkolwiek dobry by nie był to system to już jednak dość leciwy.

Odpowiedz
https://www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/raporty-gieldowe/raport-biezacy-nr-66-2020/

Grubo.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
Bardzo dobra decyzja. Szkoda, że spóźniona o 2 tygodnie. Na stare konsole powinni zrobić delay, a PC i nowego X'a i PS5 puścić w normalnej dacie.

Ale nie - hajs był ważniejszy.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Eciepecie przed świętami musiało się zgadzać.

Odpowiedz
Czy ja jestem ślepy, że nie widzę w tym komunikacie najważniejszego, czyli CZEMU usuwają grę z PS Store? Chodzi o to że gra niedorobiona i wróci jak będzie naprawiona? No czegoś takiego się raczej nie robi, zwłaszcza że nadal można kupić to samo tylko na płycie...

Odpowiedz
Moze to bardziej akcja pod naciskiem Sony, a nie z inicjatywy Redow? Jakby nie bylo to przez CP dostalo sie takze Japonczykom, gdzie spadla na nich krytyka za utrudnianie zwrotow i ogolnie dziadowskie “return policy”.

PR-owo ta cala premiera CP i wszystko co z tym zwiazane to taki cluster fuck, ze ja pierdole.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
(18-12-2020, 09:52)Bucho napisał(a): Moze to bardziej akcja pod naciskiem Sony, a nie z inicjatywy Redow? Jakby nie bylo to przez CP dostalo sie takze Japonczykom, gdzie spadla na nich krytyka za utrudnianie zwrotow i ogolnie dziadowskie “return policy”.

PR-owo ta cala premiera CP i wszystko co z tym zwiazane to taki cluster fuck, ze ja pierdole.

Myślę, że dokładnie o to chodzi. CDPR na ten moment nie są dla mnie już wiarygodni, zwłaszcza po tej konferencji dla udziałowców, gdzie zamiatali sprawę pod dywan.

Odpowiedz
Tyle lat budować reputację i spuścić wszystko w kiblu w tydzień. Tylko w Polsce :)

Odpowiedz
Chyba nie tylko w Polsce ale faktycznie, przejebali sobie w oczach ludzi masakrycznie. Chyba nawet bardziej niż Bethesda.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości