Cyberpunk japonski
#1
Czy zna ktos jakies pozycje z tego gatunku co wydostaly sie z reki japonskich mistrzow :D ? Bylby dozgodnie wdzieczny za podanie mi kilku pozycji . Moze i nawet temat sie rozwinie :wink: [/quote]

Odpowiedz
#2
'Ghost in the shell', 'Ghost in the shell: Innocence' i OAV 'Ghost in the shell: Stand Alone Complex'. Najbardziej spójna, przemyślana i zwyczajnie najpełniejsza wizja CP nie tylko jeśli chodzi o kino japońskie, ale ten nurt w ogóle. Polecam zapoznanie się także z mangą, w której można znaleźć kilka pominiętych w anime aspektów.
Całą resztę można sobie spokojnie darować.

Więcej na temat CP tutaj.

Odpowiedz
#3
A rozrywaj tam nogi rece ?? leje sie troche krwi :) ?? wiem ze to brzmi strasznie i ze moze wychodze na psychola ale wolalbym zeby to nudne nie bylo :wink:

Odpowiedz
#4
Pytasz o cyberpunk czy splatter? Zdecyduj się...

Odpowiedz
#5
No ja myslalem ze w cyberpunku jest troche jadki . ja nie ejstem specjalista w mandze dlatego sie pytam co i jak ... 8)

Odpowiedz
#6
MOLQ napisał(a):A rozrywaj tam nogi rece ?? leje sie troche krwi :) ?? wiem ze to brzmi strasznie i ze moze wychodze na psychola ale wolalbym zeby to nudne nie bylo :wink:


o bosze... czy film bez krwii i flaków nie może być nie-nudny?

Odpowiedz
#7
Moze :D tylko chcialem sie troche rozerwac :wink:

Odpowiedz
#8
'rozerwac' - adekwatne slowo :wink:

Odpowiedz
#9
:twisted: boshee adekwatnie tak mowila moja nauczycielka od biologii Babcia Kitt , ktora miala chyba z 200 lat 8)

Odpowiedz
#10
Rozrywają, ręce, nóżki, itp.
Poza Ghost in the Shell może jeszcze Ninja Scroll, albo, inna bajka - Akira (mnie osobiście nie zachwyca).
A jeśli chodzi o fajne, animowane urywanie nóżek, to polecam Heavy Metal, ten pierwszy.

Odpowiedz
#11
Co to wszystko ma wspólnego z cyberpunkiem? Gush...
Co się do kroćset fur beczek! stało z tym forum??? :-/

Odpowiedz
#12
Oops chyba nawazylem bigosu zakladajac ten temat :wink: a ja tylko chcialem zaczerpnac rady bo sie nie znam na anime.....

Odpowiedz
#13
D'mooN napisał(a):Co to wszystko ma wspólnego z cyberpunkiem? Gush...
Co się do kroćset fur beczek! stało z tym forum??? :-/

Co ma wspólnego Ghost in the Shell z cyberpunkiem? Ciekawe pytanie... Odpowiedź: Wszystko?

Odpowiedz
#14
rozrywanie nozek i duzo krwi? w cyberpunku? Em.. jesli szukasz takich drastycznych serii to polecam raczej Elfen Lied, czy Blood+. A z cyberpunku to jednak Ghost in the Shell bedzie najlepszy. Co prawda ogladalam tylko pierwszy film i Innocence, ale ciekawy klimat i super sciezka dzwiekowa..

Odpowiedz
#15
fenrisek napisał(a):Co ma wspólnego Ghost in the Shell z cyberpunkiem? Ciekawe pytanie... Odpowiedź: Wszystko?

Zamiast silic sie na cynizm, przeczytalbys pierwszy post D'Moona.

Odpowiedz
#16
MOLQ napisał(a):Czy zna ktos jakies pozycje z tego gatunku co wydostaly sie z reki japonskich mistrzow :D ?

Oczywiscie Shinya Tsukamoto, np "Tetsuo the ironman",
wiecej znajdziesz w temacie o Tsukamoto chyba w dziale kino zagramaniczne :)

Odpowiedz
#17
'Tetsuo' jako film animowany? Ciekawe podejście :)
Pomijając szufladki, to jednak jest to tylko połowicznie dobry przykład. Formalnie - owszem, film jest swego rodzaju esencją cyberpunkowego stylu. Gdy do treści przejdziemy, okazać się może, że wielość interpretacji plasuje 'Tetsuo' gdzieś w okolicach sugestywnego surrealizmu :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cyberpunk anime Lawrence 35 14,147 06-03-2013, 22:06
Ostatni post: Lawrence



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości