David Fincher
Fincher zmienił płeć?

Odpowiedz
Ogłoszenia obsady by chyba aż tak nie zapowiadali. Stawiam na jakiegoś shorta jednak. Ewentualnie coś krótkiego z non-fiction, może o filmach.


Odpowiedz
Śmiechłem srogo

https://twitter.com/NetflixFilm/status/1448351600473411588?s=20


Trzeba się jednak skupić na informacjach ze sprawdzonych źródeł, bo nawet na tym polu Netflix zasysa.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Stara dobra szkoła click-baitu

Odpowiedz
No tak. Jak ktoś liczył na trzeci sezon Mindhuntera albo cokolwiek innego w reżyserii Finchera, może czuć się trochę oszukany. Ale w sumie poza jakimś shortem to i tak na nic więcej nie było przecież szans. W sumie, to może być nawet ciekawsze niż jakaś stylistyczna próbka. No i możemy chyba uznać, że zgadłem, nie?


Odpowiedz
Żaden to news, ale jakoś zaskoczyło mnie, że skończył dziś 60 lat. Jakoś chyba ignorowałem jego wiek i zatrzymałem się na etapie postrzegania go jako młodego, przebojowego. A to przecież bez sensu, bo od dawna nie widać w nim tej energii, która biła z jego filmów.

Może z tej okazji rankingi swoje wrzucimy na szybko bez rozwijania?

1. Seven
2. Alien3
3. Zodiac
4. The Game
5. The Social Network
6. Fight Club
7. Gone Girl
8. Panic Room
9. The Girl with the Dragon Tatoo
10. Benjamin Button
11. Mank (nie dałem rady skończyć do dziś)
.

Odpowiedz
1. Zodiac
2. Seven
3. Panic Room.
4. The Game.
5. Alien 3
6. Fight Club
7. Gone Girl


Buttona nawet nie chcę oceniać i tutaj umieszczać. Manka nie widziałem i Girl with dragon Tatoo, choć mam nawet na DVD. Cholibka, to już 15 lat minęło od jego ostatniego dobrego filmu -_-
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz
Z tych co widziałem to:

1. Se7en
2. Zodiac
3. Alien 3
4. The Girl with the Dragon Tatoo
5. The Game
6. Fight Club

Odpowiedz
Panowie, jak można nie mieć zaliczonych wszystkich Fincherów? Może Manka bym tylko zrozumiał bo w miarę nowy.

1. Seven
2. The Social Network
3. Alien 3
4. Zodiac
5. The Game
6. Fight Club
7. The Curious Case of Benjamin Button
8. The Girl with the Dragon Tatoo
9. Panic Room
10. Gone Girl
11. Mank

Odpowiedz
U mnie ranking filmów Finchera wygląda na chwilę obecną tak:

Seven
Alien 3
Fight Club
The Game
The Social Network
Gone Girl
The Girl with Dragon Tatoo
Zodiac
The Curious Case of Benjamin Button
Panic Room
Mank (nie widziałem do dzisiaj)


Nie wiem jednak, czy nie doszłoby do przetasowania, gdybym odświeżył sobie Zodiaca. Seans w kinie był dla mnie raczej średni, a od tamtej pory go nie tykałem.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Pewnie będę kontrowersyjny (he he he) ale to dla mnie jeden z najbardziej przereklamowanych reżyserów. Poza "Siedem" i "Zodiakiem" reszta to naprawdę po prostu przeciętne filmiki :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
(29-08-2022, 07:59)simek napisał(a): Panowie, jak można nie mieć zaliczonych wszystkich Fincherów? Może Manka bym tylko zrozumiał bo w miarę nowy.

Hmmm... Normalnie? Mam za mało czasu na oglądanie rzeczy które mnie nie interesują a taki The Curious Case of Benjamin Button czy The Social Network średnio mnie interesowały.

Odpowiedz
1. Fight Club
1. Alien3

3. Seven
4. Gone Girl
5. The Game
6. The Social Network

7. Zodiac
7. The Girl with the Dragon Tatoo
7. Panic Room

10. Benjamin Button
11. Mank

Odpowiedz
Jako że ja nie widziałem wszystkich jego filmów to dam moje top 5

1.Se7en
2.Alien 3
3.The Game
4.Zodiac
5.The Girl with the Dragon Tattoo

Odpowiedz
1. Se7en
2. Alien3
3. Mindhunter

4. Fight Club
5. The Game
6. Zodiac

7.* Panic Room
8. The Girl with the Dragon Tatoo
9. The Social Network
10. The Curious Case of Benjamin Button
11. Gone Girl

12. Mank (nie widziałem)

* miejsca od 7 w dół kolejność przypadkowa
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Seven - perfekcja
Fight Club
Alien 3
Zodiac - fajny, ale w pewnym momencie tempo się rozwala i niewiadomo dokąd zmierza film.
Benjamin Button
The Game - do pewnego momentu fajny film, rozwiązanie to czysta fantazja bez krzty satysfakcji.

Panic Room i Gone Girl już ledwo pamietam, reszty nie widziałem... Jeszcze.

Odpowiedz
(29-08-2022, 08:35)yacajackowski napisał(a):
(29-08-2022, 07:59)simek napisał(a): Panowie, jak można nie mieć zaliczonych wszystkich Fincherów? Może Manka bym tylko zrozumiał bo w miarę nowy.
Hmmm... Normalnie? Mam za mało czasu na oglądanie rzeczy które mnie nie interesują a taki The Curious Case of Benjamin Button czy The Social Network średnio mnie interesowały.
Buttona rozumiem, chociaż akurat ja bardzo lubię, ale TSN koniecznie nadrób, bo to jeden z najważniejszych filmów XXI wieku.

Odpowiedz
Ufam Ci bo jesteś promykiem nadziei na tym fatalistycznym forum - obejrzę.

Odpowiedz
(29-08-2022, 09:09)marsgrey21 napisał(a): The Game - do pewnego momentu fajny film, rozwiązanie to czysta fantazja bez krzty satysfakcji.
Oj ta pamiętam jak pierwszy raz obejrzałem, cały film byłem ciekaw jak ta historia się zakończy, oczekiwałem czegoś naprawdę mocnego i się trochę zawiodłem. Znaczy zaskakujące to było ale nie w ten sposób jaki oczekiwałem tylko tak łagodnie i trochę bezpłciowo

No ale sam film i tak bardzo lubie

Odpowiedz
Cytat:Panowie, jak można nie mieć zaliczonych wszystkich Fincherów?

Normalnie. Jak w pewnym momencie stwierdzam, że dany reżyser nie kręci interesujących mnie filmów, i częściej mnie irytuje niż dostarcza to nie oglądam, albo oglądam tylko z braku laku albo jak mnie żona namówi.

Wracam tylko do trzech pierwszych filmów Finchera, które bardzo lubię, reszta z tych, które widziałem to były dla mnie średniaki na raz. Tylko Fight Club powtórzyłem po latach, żeby sprawdzić, czy coś się zmieni w odbiorze od czasów nastoletnich ale nic się nie zmieniło. Po kolejne jego filmy już nie widzę powodu sięgać.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  David Lynch Anonymous 115 25,825 10-02-2024, 01:41
Ostatni post: Krismeister
  David Cronenberg Joe Chip 19 5,823 01-06-2022, 15:07
Ostatni post: Pelivaron
  David Simon Rodia 10 5,404 23-11-2015, 20:15
Ostatni post: Rodia



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości