Efekty specjalne a film
#21
Adi napisał(a):Jedyną liczącą się płaszczyzną filmu Baya była widowiskowość i napierdalanctwo na najwyższym, niespotykanym nigdy wcześniej poziomie.

Ja mu to właśnie zarzucam. :)

Odpowiedz
#22
nie zgadzam się. Transformery miały być mega rozrubą, tymczasem okazały się ledwie bijatyką dwóch kolorowych robotów na skrzyżowaniu. dla mnie ten filmik zdycha nawet na poziomie tępiej napierdalanki.

Odpowiedz
#23
Mental napisał(a):rozrubą

Uwieczniam. :)

Odpowiedz
#24
Mental napisał(a):brak scenariusza jest ostatnią rzeczą, jaką mógłbym mu wytknąć

1. Mission: Impossible
2. Mission to Mars
3. Femme Fatale
4. Body Double
5. Snake Eyes

Tu wszędzie liczą się długie jazdy kamery, split diopter, split screen, montaż, a nie narracja. Gdyby z tych filmów wyciąć efekciarskie popisy, nie zostałoby za dużo do opowiadania. Choć najbardziej lubię właśnie takiego De Palmę :).
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#25
to se uwieczniaj. zorientowałem się ciut za późno:)

Odpowiedz
#26
Cytat:1. Mission: Impossible
2. Mission to Mars
3. Femme Fatale
4. Body Double
5. Snake Eyes

heh, akurat wymieniłeś, prócz Body Double, ewidentne gnioty. to raptem 1/3 jego dorobku. reszta jest precyzyjna - mucha nie siada.

Odpowiedz
#27
zgadza się, Bay też miał dwa i pół dobrego filmu, ale na razie ma mniejszy dorobek :P
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#28
Adi napisał(a):Bay też miał dwa i pół dobrego filmu

Pokaż mnie je palcem, bo brakuje dwóch filmów w moich obliczeniach, a Bad Boys tę połówkę ledwo wyrabiają. :)

EDIT: Sorry, połowką Wyspy tez jest ok. Bay nakręcił dwie połówki dobrych filmów. Nie, wróć. Dwie dobre połówki filmów. :)

Odpowiedz
#29
no według mnie ma jak na razie 0,5 dobrego i nic nie wskazuje na to, by w przyszłości nakręcił COKOLWIEK sensownego.

nie wiem, może mam dziedziczne wodogłowie albo coś mi na mózg uciska, ale daleko chyba odeszliśmy od klasy Spielberga, Camerona, McTiernana czy nawet takiego Jacksona. jak sie nie ma, co sie lubi, to sie lubi, co sie ma.

Odpowiedz
#30
Twierdza, Armageddon i pół Wyspy :)
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#31
dla mnie 0,5 Bad Boys (za klimat i muze) i 0,3 Wyspy (za fajne kolorki i jako taką intryżkę) w sumie gość nakręcił 0,8 dobrego filmu. no jeszcze trochę i dobrnie do 1 :)

Odpowiedz
#32
Adi wypluj to!
Bad Boys... i nic wiecej :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#33
Jak zobaczyłem tramwaj wylatujący w powietrze - i ogólnie pościg, czyli scenę za kilkanaście tysięcy, a nakręconą o tak, bez uzasadnienia fabularnego, żeby pokazać rozwałkę samochodów, wyłączyłem i już nie chcę do tego wracać. O tym właśnie jest ten wątek - o debilizmie twórców rozkochanych w FX. Szon Konery po ćwierćwieczu spędzonym w więzieniu z wprawą rajdowego kierowcy prowadzi nowoczesny wóz - durnota. Ucieka, bo chce się zobaczyć z córką - to jest ok. Tylko że za czasów Bullitta przedstawiono by to tak: Connery wymyka się się strażnikom, ci orientują się poniewczasie że prysnął, więc wsiadają do wozów, wystawiają syreny i ruszają z piskiem opon. Cięcie. Przejście do Connery'ego rozmawiającego z córką. W pobliżu stoi wózek, który rąbnął. Konerego i córkę policjanci. Braku bezsensownego pościgu nikt nie zauważa.

Odpowiedz
#34
no ale wtedy nikt by tego nie obejrzał. taki Gieferg wystawiłby góra 4/10, Adi machnąłby ręką i rzekł: "Czysta rozrywka" i następny film miałby już potrojoną ilość bezsensownych pościgów.

Odpowiedz
#35
Odwalcie się szanownie od Baya. Nawet najdurniejsze scenariusze trzeba umieć porządnie kręcić, a on to potrafi. A teraz marsz wynudzić się na Tarkowskim, Bergmanie albo Viscontim. U nich jest nudno, smutno, są jakyś maksymalnie pedalscy faceci w łódce, ale za to jakie to mądre i ambitne :P.
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#36
Adi, rozumiem że jakby w sam środek Zodiaka wtrącić dwudziestominutową walkę z robotem, który nagle w meteorycie przybył na Ziemię, by zniszczyć rodzaj ludzki, i zakończyć tę walkę sukcesem policjanta, a następnie wrócić do normalnego toku wydarzeń, to film tylko by na tym zyskał, bo przecież miałby więcej walorów rozrywkowych. :) A w ten sposób Bay umieszcza w swoich filmach efekty.

Odpowiedz
#37
;))

Adi. To jak to jest że jedne głupie rozrywki oglądam bez zażenowania, a inne nie?
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
#38
Cytat:A teraz marsz wynudzić się na Tarkowskim, Bergmanie albo Viscontim

wal się:) nie idę! ale Baya tez nie tykam. to dwa bieguny. dwa wynaturzenia.

Cytat:Nawet najdurniejsze scenariusze trzeba umieć porządnie kręcić, a on to potrafi.

Bay durne scenariusze zamienia w... durnotę do potęgi (sorry, ale brakuje mi słów :)). głupotę w perfekcyjną rozrywkę zamienia Spielberg i (zamieniał) Cameron.

Odpowiedz
#39
Adi napisał(a):choć i tak uwielbiam "Kobietę kota", ale nie za efekty :).

:shock: Adi, zawiodłeś mnie...Long live Michelle!!!
A co do tematu to wypowiedzi Adiego (poza Kobietą Kot) = moim :>
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#40
Military, Mental proszę o wypełnienie ankiety

Dzień Niepodległości w porównaniu do TFów to
A) taki sam szit
B) szit, ale mniej śmierdzący
C) fajna głupawa rozrywka.

Sam na temat wypowiem się jutro, bo jestem śpiący i z trudem trafiam w knefle na kibordzie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klasyczne efekty analogowe kontra CGI Anonymous 327 62,639 29-04-2024, 23:22
Ostatni post: Danus
  Ciekawe efekty w teledyskach Mierzwiak 26 12,410 06-02-2024, 15:58
Ostatni post: Bucho
  Ciekawe efekty. Anonymous 50 19,146 07-06-2022, 23:55
Ostatni post: Bucho
  Najlepsze komputerowe efekty specjalne military 171 40,389 18-01-2014, 23:20
Ostatni post: Danus
  Jeden film - dwa (lub więcej) soundtracki. Gieferg 14 4,854 01-12-2013, 17:59
Ostatni post: Mental



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości