Fundacja (cykl autorstwa Isaaca Asimova) oraz Fundacja (serial Apple TV+)
Yo,

poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem czytania "Fundacji" autorstwa Isaaca Asimova (jak coś to Rebis we wrześniu wydaje wznowienie), ale cholera... Jak to czytać? Według daty wydania książek czy może w kolejności chronologicznej.

W kolejności chronologicznej podaje spis wikipedia, w takiej samej Rebis wydawał numerowane tomy. Teraz wznawiają książkę napisaną, jako pierwszą, czyli tę z 1951.

Czyli jak - lecieć od "Fundacji" czy może jednak od "Preludium Fundacji"?

__

Żeby pozostać już w temacie. Pełny zwiastun od Apple'a:

Odpowiedz
Ja czytałem według kolejności wydania i uważam, że to dobry sposób.
Będziesz po prostu miał główny wątek a potem spinoffy i prequele :D
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Nie wyobrażam sobie żeby można było czytać jakikolwiek cykl inaczej niż w kolejności napisania. Prequele z reguły jednak wymagają znajomości wcześniejszych książek no i oczywiście spoilerują.

Odpowiedz
Okej :) Tak też uczynię.

Poczekam sobie na premierę nowego wydania od Rebis i zamówię, serial pewnie zacznę oglądać, jak wyjdą wszystkie odcinki, więc czasu trochę mam.

Odpowiedz
Przeczytałem "podstawową trylogię" niedawno. Cieszy mnie, że serial mocno odchodzi od książek. Kiedyś czytałem pierwszy tom, teraz machnąłem wszystkie trzy i cóż... Pomysł psychohistorii i koncepcja cyklu jest świetna. Ale realizacja już niekoniecznie. Czuć jak stara jest ta książka, więc liczę, że zmiany będą na plus.

Odpowiedz
Ja przeczytałem tylko pierwszą część i niby fajne jest takie ukazanie jak się rodzi imperium, ale też wiele podobnych motywów widziałem i czytałem gdzie indziej. Pewnie kiedy się książka ukazała było to coś świeżego. Ale niestety jak dla mnie to mocno się ta książka zestarzała.
I co ciekawe i teraz by nie przeszło, w pierwszej książce, chyba w ogóle nie pojawiają się kobiety.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
W trzecim tomie są...

https://im.ge/i/delete.WXqhz

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości