"Jakość" obrazu
#41
Dobry operator robi tak, jak mu reżyser każe, albo reżyser pozwala, więc geniusz zdjęć nie wynika tylko z talentu operatora, ale także z możliwości, jakie daje scenariusz i rezyser :P.
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#42
Bartkowiak od dłuższego czasu istnieje wyłacznie jako reżyser filmów klasy Z-minor. :)

Odpowiedz
#43
Doom byl fajny :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#44
Obejrzałem wczoraj kawałek X-men 2 na Polsacie i bardzo mnie zdziwił wygląd tego filmu. Zupełnie jakby tani serial kręcony cyfrówką (poza efektami, of kors). Jakość obrazu zupełnie nie przypominała taśmy kinowej. I tak samo było w przypadku Desperado 2 na tym kanale, i paru innych filmów. Co oni robią, żeby to tak wyglądało? Jak dla mnie to jest pogorszenie, a nie polepszenie jakości.

Odpowiedz
#45
Też wczoraj spojrzałem z ciekawości (tak, tłumaczenie było fatalne) i ten obraz był dziwaczny. Pomijając oczywiście, że obcięli pełną panoramę, ten obraz był dziwny. Ogólnie zauważyłem że Polsat zaczął puszczać filmy z cyfrowego źródła (Bad Boys 2 miało wspaniały, ostry obraz) i widać że X2 też - jeśli chodzi o ostrość był to obraz lepszy niż na dvd, ale tak jak piszesz miał ten cyfrowy, telewizyjny wygląd. Weird, może w 2,35:1 wyglądałoby to nieco lepiej.

Odpowiedz
#46
Ja zauważyłem dokładnie to samo; Polsat powoli przechodzi na HD, wszystko leci w panoramie 1.85:1 i wygląda tak inaczej... Z drugiej strony cieszy mnie fakt, że telewizja przechodzi w lepszą jakość i to chyba właśnie jakości wina, że taki się obraz wydaje rodem z telenoweli ;D.

Odpowiedz
#47
Jak dla mnie ta jakość wcale lepszą nie jest. :) Choć podbicie rozdzielczości robi wrażenie, to ogólnie wolę standardową "taśmę filmową".

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Format obrazu Rafał Tondos 26 9,221 17-04-2018, 22:47
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości