Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Justice League (2017)
(30-04-2021, 03:13)shamar napisał(a):
(29-04-2021, 15:51)marsgrey21 napisał(a): Kiedy do nich dotrze, że nikt nie...

Nic do nich nie dotrze. Bo teraz sondują czy rzeczywiście robić Supermana murzyna. Choć 90% osób chce "MoS 2".
Czasami zastanawiam się jacy debile tam pracują i zarządzają milionami.

PS - popatrz sobie na "łapki w dół" - 34 tysiące.

Nie wiem, na ile to wiarygodne źródła, które podają sytuację w Warner Bros. i DCEU:
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Wayne T-Carr jako John Stewart:

[Obrazek: 4s9q9s2e4jw61.jpg?width=640&height=275&c...3552e86c66]


Odpowiedz
Gieferg, podobieństwo między Avengers a JL narzuciło mi się juz gdy JL wychodziło. Tyle że JL starało się bawić podobieństwami i odpowiednio zróżnicować - Loki był gadułą, kombinatorem ale w efekcie sam niewiele znaczył a jego plan to lipa? Proszę bardzo, Steppenwolf gada znacznie mniej i wiemy o nim bardzo mało, dużo działa i wali po gębach - to jego armia nie ma większego znaczenia. Ma swój precyzyjny plan którego się trzyma - wpada, robi swoje, ucieka i zaszył się w takim miejscu gdzie nie można go znaleźć. Obydwie postacie pochodzą z wierzeń. Loki - wiadomo, Steppenwolf -Diabeł z wiary chrześcijańskiej (scena pierwszej walki na Ziemi ewidentnie jest podstawą wielu wierzeń , także chrześcijaństwa. Do tego nawiązanie do starych filmów DC, nawiązywanie do filmów fantasy, wkomponowanie w to wszystko rozwoju trzech postaci z poprzednich filmów (Supermana, Batmana i Diany).
ZSJL w zasadzie wywalił po prostu większość z tych rzeczy za to dodał podobieństwa.

(30-04-2021, 05:51)marsgrey21 napisał(a): Rozgdz.

Po pierwsze, Josstice League to gówno znienawidzone przez wszystkich włącznie z aktorami i producentami.

Tyle że to "znienawidzenie" aktorów i producentów wiąże się dość mocno z przyjęciem filmu. Jakoś zanim ten film nie wyszedł nikt nie "walnął pięścią w stół" - łącznie z samym Zackiem Snyderem który zostawił przecież swój podpis pod filmem. I tutaj zachodzi takie dość podstawowe pytanie - jaka byłaby narracja Snydera, aktorów i producentów gdyby film zyskał sympatię widzów? Bo mam wrażenie że zupełnie inna. Jedna z zasad - mów ludziom co chcą usłyszeć. Lepiej płynąć z nimi niż przeciwko.

Jakoś np ciężko mi uwierzyć że Zack Snyder nie widział filmu "i w ogóle", skoro JL bardzo przypomina produkowany przez niego WW84 (który, wg jego własnych słów - bardzo mu się podobał).

(30-04-2021, 05:51)marsgrey21 napisał(a): Po drugie, o Josstice League nie jest oparte nic. Całe DCEU było oparte o filmy Snydera. Zarys historii do Wonder Woman stworzył Snyder. Aquaman był tworzony przez większość czasu gdy Snyder wciąż był częścią DCEU.

I?
W "Aquamanie" istotny jest wątek matki który został zaznaczony w JL a nie ZSJL.. a Vulko chyba nie potrafi robić "baniek powietrza", tam potrafi robić to tylko Mera (jak w JL). Z "Aquamana" też można sądzić że Arthur nie widział się z Vulko od dłuższego czasu - a nie moment temu. Co znów pasuje do JL a nie ZSJL.
Arthur w "Aquamanie jest postacią "na wierzchu" trochę inną niż "w środku" - i znów pasuje to do pokazania postaci z JL a nie tam gdzie "jest jaki jest i nic więcej".

Czyli, jakbym miał powiedzieć do którego filmu bardziej pasuje "Aquaman" - to zdecydowanie do JL.


WW84 przepięknie tłumaczy z kolei czemu Diana ma taki wrogi stosunek do wskrzeszania Supermana, igrania z nieznaną mocą i czemu tak się obawia o koszty takich poczynań. Pisałem zresztą już o tym.
We "Flashu" ma pojawić się Batfleck który wg JL jest mentorem Flasha. Oczywiście film jeszcze nie wyszedł ale znów - to pasuje do JL a nie ZSJL.

Więc tak, odkąd wyszła JL to na niej - najwidoczniej - się opiera DCEU.

Zresztą sporo ludzi którzy się "nie orientują" w zawiłościach DCEU po prostu by zbaraniało (i to nie w tym pozytywnym sensie) gdyby w MoS 2 Sups nosił czarny strój. To jest niemożliwe. To może przejść przy zmartwychwstaniu postaci, to może przejść w jakiejś małej produkcji ściśle dla fanów i "zainteresowanych" (bo wtedy - czemu nie?) ale nie może to przejść w "universum dla każdego" i filmie przeznaczonym do normalnej dystrybucji.


(30-04-2021, 05:51)marsgrey21 napisał(a): Jeśli już to Josstice League sprawiło, że wszystko przestało być ze sobą powiązane i zabiło zapał wszystkich do dalszej pracy. Jay Oliva, naczelny concept artist DCEU, który współpracował z Affleckiem, powiedział, że ten materiał z Deathstrokiem który opublikowął na twitterze, był wynikiem jego entuzjazmu odnośnie tego filmu i gdyby trzymano się planu Snydera, to Warnerr Bros miałoby podstawy pod filmy o Cyborgu, Atomie, Green Lanterns i Batmanie.

A po JL to niby nie ma?

Cyborg wciąż ma ojca i ma powiązanie ze STARLabs - to oczywiście jest dużo gorszy punkt wyjścia dla tej postaci niż pozostawienie postaci pośrodku pola.I fatalnie byłoby znów zobaczyć Joe Mortona :p
Atom jest powiązany ze STARLabs - więc cały czas można go wprowadzić (zwłaszcza ze tam grasuje Cyborg i przyszły Parasite).
Lanterns nie brali udziału w walce ze Stefanem (i wciąż zachodzi pytanie co wiedzą i/lub gdzie są w historii Darkseida) więc w sumie dobrze ze się jeszcze nie pojawili) bo byłby "kompleks nic nie robiącego Martian Manhuntera".

Natomiast co warto zauważyć - ostatnio w mediach powrócił CGI strój Ryana Reynoldsa i chyba nikt się o to nie przyczepił - w przeciwieństwie do jechania po stroju w "Green Lanternie".

Ogólnie jakoś chyba coraz cieplej się wspomina Reynoldsa w tej roli. Jeśli jest to zamierzona strategia - to bardzo zgrabnie to robią ;)

No i wciąż jest szansa na nadejście oryginalnego Darkseida, tego zapowiedzianego w BvS ;)

Tak btw, JL jest mocno oparte na MoS i BvS więc nie ma czegoś takiego jak "Snyderverse". ZSJL to jest osobny świat universum, natomiast - jak na razie - MoS, BvS, SS, WW, JL, AQ, Shazam!, Birds, WW84 i prawdopodobnie "The Suicide Squad", "Flash" i ""Black Adam" - to jest jeden, główny świat. Można go "podzielić" gdyby się chciało ale... na razie nikt tego nie zrobił.
Dokładnie tak jest to zrobione w filmach - a to co się gada naokoło tego.. Się gada, ale.. co z tego skoro tego nie ma w filmach ? :)

Jest więc dla mnie dość zadziwiające czemu ludzie tak to postrzegają :p

O kuźwa, ile tego naprodukowałem :p

Odpowiedz
Zmierz sobie temperaturę bo znowu majaczysz :)

Cytat:ZSJL w zasadzie wywalił po prostu większość z tych rzeczy za to dodał podobieństwa.

Dodawał i wywalał wyłącznie Whedon w JL.

Odpowiedz
(05-05-2021, 20:53)Gieferg napisał(a): Dodawał i wywalał wyłącznie Whedon w JL.

Podobno :) Zaskakująco spójnie mu to wyszło :)

Odpowiedz
Monstrum Frankensteina było bardziej spójne.

Próbowałem ostatnio oglądać kinowe JL i już nie byłem w stanie. Pierdolnik jakich mało`.

Odpowiedz
Gieferg, ty wyklinasz też na WW84 :p

Ale jeśli się "kupi" styl i wizual to w JL wszystko się zgadza - także z wcześniejszymi filmami.


Zawiązanie drużyny? Jest.
Wprowadzenie nowych postaci pod ich solowe filmy? Jest.
Popchnięcie wątku głównego przez wprowadzenie postaci Stefana i przez to popchnięcie wątku Darkseida ? Jest.
Popchnięcie dalej Batmana, Supsa i Diany ? Jest.

Przeplecenie tego wszystkiego motywem pomocy (postacie mogą mieć do siebie pretensje ale jednak wszyscy sobie pomagają na różne sposoby?)? Też jest.

Pod tym kątem - wszystko jak trzeba.

Odpowiedz
Cytat:Gieferg, ty wyklinasz też na WW84 :p

Bo to gówno :)
Wziąłem płytkę do recenzji, żeby to zmieszać z błotem.

Odpowiedz
(05-05-2021, 21:00)Gieferg napisał(a): Monstrum Frankensteina było bardziej spójne.

Próbowałem ostatnio oglądać kinowe JL i już nie byłem w stanie. Pierdolnik jakich mało`.

Też próbowałem. Już pierwsza scena nakręcona w studiu na greenscreenie ze spasionym Affleckiem zapowiada pół produkt ;) Warto już na tym etapie zwrócić uwagę jak Whedon nie umie w sceny akcji.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Mlody ostatnio oglądał na TVN bo Supermen na zajawce ale wytrzymal chyba tylko do pierwszego bloku reklamowego. Nie mówię że 6 latek się zna ale coś jest na rzeczy.

Odpowiedz
Jeszcze zależy ile ten 6-latek jest standardowo w stanie obejrzeć. Sporo dzieciaków ma limit 30 minut :)

Moja córa daje radę każdemu metrażowi (ZSJL czy rozszerzony Powrót Króla oglądała na raz) i zdarzyło jej się marudzić tylko przy kilku filmach (pierwsze i trzecie Transformery od Baya, GoTG2 i Winnetou) ale zawsze wszystko ogląda do końca. Najwyżej nie chce oglądać po raz drugi. Kinowe JL widziała dwa razy (choć zdecydowanie bardziej lubi BvS), ale stwierdziła, że ZSJL dużo lepsze.

Odpowiedz
Transformersy łyka na raz :) Ale taki limit dla niego to max 90-100 minut, chyba, że to Transformersy to w opór :)

Odpowiedz

Odpowiedz
A, zapomniałem. Martian Manhunter też jest w sumie czarnoskórą postacią :p

Odpowiedz

Odpowiedz
Super że udało mu się ze "Snyder Cut". Zawsze będę kibicował reżyserowi w takich sytuacjach i mam nadzieję, że dzięki temu światło ujrzą inne alternatywne wersje filmów, które wytwórnie zarżnęły i zakopały w swoich skarbcach.

Ale już wyszło, miało swoje pięć minut, więc mógłby już spierdalać.

Odpowiedz
Cytat:Już wyszło, miało swoje pięć minut, więc mógłby już spierdalać.

[Obrazek: VsX07cZ.gif]

Odpowiedz
(10-05-2021, 20:39)Grievous napisał(a): ... i mam nadzieję, że dzięki temu światło ujrzą inne alternatywne wersje filmów, które wytwórnie zarżnęły i zakopały w swoich skarbcach.

Not gonna happen. Przykład: Predator 2.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
@Grievous
Pytają to odpowiada. Jak na moje nie ma szans na realizację superbohaterskiego filmu od Snydera/WB i Zack jest tego świadomy, co nie zmienia faktu, że dalej może robić szum wokół siebie.

Przynajmniej do czasu ogłoszenia następnego filmu. Bo jak na razie to całkiem udany dla niego rok.

Rył bym teraz ze śmiechu jakby Feige ogłosił, że Snyder dla nich nakręci jakiś film/serial na D+
Takie moje ciche marzenie. Kolejna szpila w tyłek WB...

OH, szkoda że mało realne.
:)

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Ghost Ridera albo Daredevila od Snydera to bym brał w ciemno.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wonder Woman (2017) zombie001 787 109,864 29-11-2023, 22:33
Ostatni post: Mefisto
  Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) Huntersky 3,822 561,361 21-07-2023, 21:20
Ostatni post: Rozgdz



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości