Krótko o polskich filmach
Przecież jest sporo seksu i nagości w tym filmie. Jak ty to ogladales? :P A Wieniawa nie umiera na końcu przecież. To chyba ona na początku mówi tytuł filmu, kiedy jest wywożona przez sanitariuszy.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Owszem, jest nagość i seks, ale nie głównej bohaterki.

Aa, no to tego nie zapamiętałem, że jednak przeżyła, ale w sumie niczego to nie zmienia - sama siebie znokautowała :)

Odpowiedz
Przecież jest seks Wieniawy. JAK TY TEN FILM OGLADALES SIMEK ;p

No i jej bohaterka nie jest glowna przeciez. W pewnym momencie filmu wrecz znika.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(08-01-2021, 15:22)Crov napisał(a): Przecież jest seks Wieniawy. JAK TY TEN FILM OGLADALES SIMEK ;p
Pewnie tak, jak Ty czytałeś mój post :P 
simek napisał(a):Punkt mniej za brak cycków Wieniawy
Seks jest, cycuszków brak.

Odpowiedz
Blondyna i tak ładniejsza od Wieniawy, więc żadna strata ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Pan Tadeusz (1999)

Z racji tego, że w tym roku mam maturę, to przygotowując postanowiłem się katować w międzyczasie tymi ekranizacjami licealnych lektur szkolnych. Zacząłem od odświeżenia "Pana Tadeusza" Wajdy i po powtórce zdania nie zmieniam - wciąż to taka niezbyt udana próba przeniesienia trzynastozgłoskowca Mickiewicza na język filmu.

Przez cały film miałem wrażenie, że oglądam nie bohaterów, tylko po prostu uznanych polskich aktorów biorących udział we wspólnej recytacji Mickiewicza. Wajda akurat w swojej szczytowej formie udowadniał, że lektury szkolne mogą wyglądać korzystnie na taśmie filmowej. Takie jego "Wesele" to wciąż mimo wszystko ekranizacja z pomysłem na siebie i kilkoma ciekawymi zabiegami (Niemen jako Chochoł). Tu z kolei dostałem coś na wzór Teatru Telewizji i jedyne, co tu właściwie ratuje od całkowitego wyrachowania tej ekranizacji to "framing device" z Mickiewiczem w roli narratora.

Realizacyjnie tak średnio raczej. Muzykę Kilara świetnie się słucha i byłem swego czasu zaskoczony, że Polonez był specjalnie skomponowany na potrzeby tego filmu i nie był utworem klasycznym. Poza tym naliczyłem się kilku bardzo ładnych ujęć - i tyle. Momentami ręka Mistrza Wajdy szwankuje. Taka sena konfrontacji z niedžwiedziem to montażowe kurozium - przeplatające się ze sobą szybkie ujęcia prawdziwego niedźwiedzia i faceta w kostiumie. Albo jeszcze ujęcie, gdy Tadeusz daje w mordę Majorowi Globiszowi z wyraźnym cięciem w środku xD

Z aktorów to najbardziej przekonali mnie Olbrychski i Szapołowska, którzy zdecydowanie najwięcej włożyli emocji w tą recytankę i najlepiej wiedzieli jak ten trudny materiał zagrać. Żebrowski drewno, Bachleda-Curuś ma tu głównie niewinnie wyglądać, a Linda nawet jako bohater Mickiewicza brzmi jakby Mauerował. Wśród reszty to kilka niezłych pomyłek obsadowych z Kondratem w roli "młodego" Hrabiego na czele :P

5/10

Może jeszcze niemą wersję postaram się nadrobić. Obstawiam, że w tamtych czasach taki materiał musiał na pewno lepiej działać w kinie.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon